Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Sýrie Damašek

Nejčastější dotazy a odpovědi Sýrie Damašek


1. Jaká je aktuální situace v Sýrii, zejména v Damašku?
Aktuálně probíhají v Sýrii různé boje a konflikty, zejména mezi vládními silami a různými ozbrojenými skupinami. V Damašku se situace změnila od začátku konfliktu, kdy město bylo relativně neovlivněné, až ke zvětšování oblastí kontrolujících jednotky vlády.

2. Je v Damašku bezpečné cestovat?
Bezpochyby se v Damašku stále vyskytují bezpečnostní rizika a možnost teroristických útoků. Nicméně, situace se zlepšuje a týká se to především středů města a dalších oblastí.

3. Jaké jsou v Damašku oblíbené turistické atrakce?
Damašek nabízí návštěvníkům řadu zajímavých památek, jako například historickou starou část města, kam patří například citadela a mešita Omajjovců, archeologické naleziště a národní muzeum.

4. Je v Damašku bezpečné jíst místní jídlo?
Jídlo v Damašku je většinou velmi chutné a autentické, ale zároveň je třeba dávat pozor na hygienické podmínky. Vyzkoušejte tradiční místní pokrmy jako kebab, falafel nebo hummus.

5. Jaké jsou způsoby dopravy v Damašku?
Doprava v Damašku spočívá především v mnoha taxíky. K dispozici jsou také autobusy a tramvaje, ale jejich spojení jsou méně frekventované.

6. Jaká je v Damašku klimatická situace?
Damašek má kontinentální klima s horkým a suchým létem a relativně chladnou zimou. Na jaře a na podzim se teplota pohybuje mezi 20 a 30 stupni.

7. Jaký je tam oficiální jazyk?
Oficiálním jazykem v Sýrii je arabština, ale často se používají také turkické a kurdské jazyky.

8. Jaké jsou požadavky na víza pro turisty?
Víza jsou podléhající oficiálním požadavkům a platným víza může poskytnout velvyslanectví Sýrie ve vaší zemi případně bude třeba kontaktovat cestovní kancelář.

9. Jaké jsou tam měny platby?
Měnou platby v Sýrii je syrská libra, nicméně v některých případech mohou být platby uznatelné také v amerických dolarech. Obecně lze použít bankomaty ke stání místních peněz nebo mohou být vyměněny v měněnách.

10. Jaký druh oblečení je považován za vhodný?
Vzhledem k tomu, že Sýrie je muslimskou zemí, je vhodné oblečení zabalit více šatů a následovat pravidla slušného a konzervativního oblékání. Ženy by měly zakrýt hlavu a ramena a nosit dlouhé sukně, muži zase mohou nosit dlouhé kalhoty a košile.


Ubytování Sýrie Damašek


Napišeme ti rádi článek o ubytování v Sýrii v hlavním městě Damašku. Damašek je krásné a historické město plné památek a kulturního dědictví. Nabízí turistům pohled na starověké městské hradby, chrámy, mešity a křesťanské kostely. Zároveň je město plné moderních hotelů s pěti hvězdičkami i malých ubytování s výhledem na město.

Pokud přijedete do Damašku a hledáte čisté a pohodlné ubytování, určitě byste měli zvážit jedno z místních hotelů. Mezi nejpopulárnější hotely patří například hotel Sheraton, hotel Four Seasons, Hotel Al Bustan nebo hotel Le Meridien. Tyto hotely mají většinou vynikající výhled na město a jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními, včetně bazénu, dopravy, klimatizace, Wi-Fi a dalších věcí. Pokud jste milovníkem luxusu a hledáte opravdu kvalitní hotel, v Damašku najdete i hotely s plánovaným investorem ze zahraničí.

V Damašku také existuje velké množství menších a příjemných hotelů, které jsou ideální pro ubytování turistů, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru města a zároveň ušetřit nějaké peníze. Mezi takové hotely patří například hotel Al Rabie, hotel Al Waseem, hotel Al Madinah nebo hotel Ashtaraki. Tyto hotele nabízejí pohodlné a čisté pokoje, kde se hosti mohou těšit na příjemné přátelské prostředí.

Mimo hotely jsou v Damašku také k dispozici apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny. Mají větší rozlohu než obyčejné hotelové pokoje a jsou vybaveny kuchyňkou, což umožňuje přípravu jídla v případě, že chcete ušetřit nějaké peníze na restauracích. Mezi nejlepší apartmány v Damašku patří například apartmán Mezze, apartmán Al-Fares nebo apartmán Nabil.

Celkově lze říci, že v Damašku najdete ideální ubytování pro vaše potřeby, ať už hledáte luxus, vysokou kvalitu nebo skromné ale útulné místo pro odpočinek po dlouhém dni prozkoumávání historických památek města. Sýrie nabízí turistům nejen krásné památky, ale také velkou dostupnost vynikajícího ubytování.


Počasí Sýrie Damašek


Sýrie je země, která se nachází v blízkosti rovníku a má jako většina zemí Blízkého východu kontinentální klima, což znamená, že je zde teplotně velmi rozdílné léto a zima. Největší město Sýrie, Damašek, se nachází na jihovýchodě země na úpatí pohoří Anti-Libanon a má podnebí, které je ovlivněné převážně suchem.

Léto v Damašku je velmi horké a suché, s průměrnou teplotou, která se pohybuje kolem 35°C až 40°C. V červenci a srpnu se teplota může dostat i nad 40°C a v noci klesat jen málo pod 30°C. V létě se zde také vyskytují prachové bouře, které jsou způsobeny suchem a vysokou teplotou.

Zima v Damašku je na rozdíl od léta poměrně chladná s vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují okolo 10°C až 15°C, přičemž noci mohou být i mrazivé. Sněžení není běžné a v závislosti na roce se může vyskytovat jen jednou za pár let.

Ve srovnání s létem jsou jaro a podzim v Damašku poměrně mírné s okolo 20°C až 25°C. Tyto roční období jsou také charakterizována vápencovým prachem a pylem.

Celkově lze říct, že počasí v Damašku je mnohem příznivější v zimě a na jaře, než v létě. Většina lidí se do města jezdí podívat na jeho historické památky, jako jsou například Velká mešita a křesťanská katedrála svatého Pavla, a proto je doporučeno návštěvu plánovat v období mimo léto, aby se mohly lidé vyhnout extrémním teplotám a prachovým bouřím.


Letenka Sýrie Damašek


Damašek, hlavní město Sýrie, je místem, které má mnoho nabídnout. Ať už hledáte kulturu, historii nebo architekturu, Damašek má pro turisty mnoho atrakcí. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou zemi, musíte si zarezervovat letenku do Damašku.

Začneme tím nejdůležitějším – jak se do Damašku dostat po vzduchu. Většina turistů cestuje letecky, a to díky letišti Damaskus International Airport. Toto letiště je největším letištěm v Sýrii a nachází se pouze pouhých 20 kilometrů od Damašku.

Existuje mnoho leteckých společností, které poskytují lety do Damašku. Mezi nejpopulárnější patří společnosti Syria Air, Qatar Airways a Turkish Airlines. Ceny letenek se samozřejmě mohou lišit podle toho, jak daleko se nacházíte od Damašku a v jaké části světa se nacházíte.

Nejlepší způsob, jak najít nejlepší cenu pro váš let do Damaškku, je hledat letenky na internetu. Na internetu najdete mnoho webových stránek, které poskytují srovnání cen letenek a umožňují vám zvolit nejlepší variantu pro vaše potřeby.

Jakmile si zarezervujete letenku do Damašku, máte v oblasti mnoho možností, co se týče ubytování. V blízkosti letiště najdete mnoho luxusních hotelů, ale můžete se rozhodnout i pro ubytování v centru města.

Damašek je město, které je plné historie a kultury. Mezi nejvýznamnější atrakce v Damašku patří Umayyad Mosque, která je jedním z největších a nejkrásnějších muslimských svatostánků v celé Sýrii. Dalšími atrakcemi jsou třeba krásný palác Assad a tržiště souk, kde si můžete nakoupit mnoho unikátních suvenýrů.

Když budete v Damašku, musíte ochutnat také místní gastronomii. Mezi nejvýznamnější speciality patří falafel, hummus a tabbouleh. Můžete také ochutnat tradiční arabské sladkosti.

V Damašku se budete cítit jako doma a určitě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou. A ať už se rozhodnete pro leteckou společnost Syria Air, Qatar Airways nebo Turkish Airlines, tuto krásnou zemi si užijete naplno.


Dovolená Sýrie Damašek


Dovolená v Sýrii může být nezapomenutelným zážitkem. Sýrie, a zejména její hlavní město Damašek, nabízí bohatou historii a kulturu, malebnou architekturu, dech beroucí památky a rušné trhy s kořením a místními dobrotami. Přestože je Sýrie stále zasažena konfliktem, turistický průmysl se pomalu zotavuje a návštěvníci se vrací, aby objevili krásu a pohostinnost této země.

Damašek, jeden z nejstarších kontinuálně obývaných měst na světě, je plný památek a historických míst. Oblíbeným místem pro turisty je například Staré Město, které je historickou částí Damašku a je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházejte se starými uličkami s kamenickými domy a objevujte věže, mešity, katedrály a paláce, většinou z období muslimského umírání a křesťanské byzantské éry. Mezi nejznámější památky patří Ummayadova mešita s vysokou minaretou a pohřební komorou Slavobrány, kde jsou pohřbeni někteří islámští velikáni. Blízko se nachází krásná Křesťanská čtvrť, která je ozdobou města s množstvím kostelů, zahrnující bývalou synagogu, nyní katedrálu sv. Ananiasa a Katedrálu sv. Pavla Apostola.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva Hamidíja, trhu s kořením a místními dobroty. Tento trh poskytuje jedinečný pohled na tradiční sýrskou kulturu, s kuchyňskými nástroji, koberci a textiliemi a typickým arabským oblečením. Po prozkoumání trhu se můžete zastavit v některé z tradičních kaváren na sklenici horkého arabského čaje a zhlédnout tažení vody z hnědého působivého parníku.

V okolí Damašku si můžete vychutnat také pohled na město z vrcholu hory Kassioun, nebo navštívit některá z památek v oblasti, jako je například černá syrská perla - město Bosra, bývalé antické město s impozantním amfiteátrem a archeologickými vykopávkami.

Sýrie je také domovem kulinářských specialit, jako jsou olivové oleje, kořeněné masové pokrmy a sladkosti, jako například křupavé baklavy a dále chuťově bohaté pokrmy, například národní jídlo syrský kebab.

Nicméně, kvůli stále probíhajícímu konfliktu v zemi, dokáže být absolutní bezpečnost na některých místech problémovou otázkou. Během cesty do Sýrie je tedy důležité být připraven a plánovat dopředu, s ohledem na časování a bezpečnostní faktory.

Celkově je Sýrie působivým místem plným bohaté historie a kultury, které můžou cestovatelům poskytnout nezapomenutelné zážitky. Přestože situace v této oblasti stále do značné míry závisí na politické situaci, mnoho turistů se do této země vrací a získávají nové zážitky z objevování krásy a pohostinnosti Sýrie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky