Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Thajsko Phuket

Dovolená Thajsko Phuket


Phuket je populární letovisko na jihu Thajska, které ročně navštěvuje miliony turistů. Oblast Phuketu nabízí mnoho atrakcí, jako jsou krásné pláže, úchvatné výhledy, skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování a exotickou thajskou kuchyni. Zde naleznete vše, co potřebujete k dokonalé dovolené.

Po příletu na letiště v Phuketu, můžete najmout taxi k vašemu hotelu. Existují také výlety zorganizované cestovními kancelářemi, které vás mohou vzít na krátké, ale intenzivní prohlídky zábavných míst, jako jsou chrámy, pláže a místní trhy.

Pláže jsou samozřejmě tím, co tuto oblast Thajska vyčleňuje. Krásné, bílé písečné pláže protažené podél západního a jižního pobřeží Phuketu jsou tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí vychutnat slunce, brázdit vlny a relaxovat u moře. Patong Beach je nejobsáhlejší a nejživější z pláží Phuketu, kde najdete pestrou nabídku podniců, obchodů, klubů a kaváren.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco více než jen pobyt na pláži, jsou k dispozici další aktivity. Výlety na vodopády, návštěva místních trhů a nakupování jsou rovněž výbornou alternativou. Pokud se rádi potápíte, můžete si pronajmout potápěčské vybavení a vyrazit s vodou rybařit nebo se kochat krásami podvodního světa. Mnoho míst k potápění a šnorchlování najdete přímo podél pobřeží.

Pro milovníky adrenalinových sportů tady není nouze o zábavu. Nabízí se například bungee jumping, rafting na řece nebo jízda na slonech.

Thajská kuchyně patří mezi nejvyhlášenější na světě a je nutností ji ochutnat. Phuket nabízí mnoho tradičních thajských restaurací, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo.

Phuket je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít dovolenou plnou zážitků a přitom se uvolnit a odpočinout. Krásná pláž, skvělá atmosféra a nezapomenutelné zážitky – to vše vás čeká na Phuketu.


Ubytování Thajsko Phuket


Phuket je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Thajsku a nabízí širokou škálu ubytování. Od luxusních resortů až po jednoduché bungalovy na pláži, v Phuketu si každý najde to, co hledá.

Pro ty, kteří chtějí zažít maximální luxus, Phuket nabízí řadu pětihvězdičkových resortů. Tyto hotely mají vše, co si můžete přát - luxusní pokoje a vily, soukromé pláže, bazény, spa centra a špičkovou gastronomii. Mezi nejznámější luxusní hotely patří například Ayara Kamala Resort & Spa, The Naka Island Resort & Spa nebo tradičně slavný The Chedi Phuket.

Pro turisty, kteří chtějí ušetřit nějaké peníze na ubytování, nabízí Phuket mnoho možností levných ubytování v místních guest housech nebo hostelech. Tyto ubytovny jsou běžně lokalizovány v centru města a přináší tak pro turisty mnoho výhod - jednoduchá dostupnost do města, výborné jídlo a hlavně nízké ceny. Mezi nejlepší cheap hostely patří například We Love Phuket nebo Bearpacker Patong.

Pokud hledáte útočiště na samotě s přístupem k překrásné přírodě, Phuket má k dispozici mnoho bungalovů. Tyto jednoduché a klimatizované bungalovy většinou vybírají mladí turisté a cestovatelé. Tento druh ubytování nabízí mnoho výhod, např. blízkost k různým aktivitám v přírodě, výborné jídlo a více relaxační atmosféru. Mezi nejlepší bungalovy patří například Kata Beach Bungalow nebo bungalové resorty na pláži Rawai.

Celkově lze říci, že Phuket nabízí mnoho možností ubytování,aby se každý cestovatel mohl plně přizpůsobit svému rozpočtu, přání a požadavkům. Stačí si prostě vybrat a plně se ponořit do kouzla tohoto krásného místa.


Počasí Thajsko Phuket


Phuket, největší ostrov Thajska, je populárním cílem turistů po celý rok. Koneckonců, kdo by nechtěl užít si krásné pláže, exotickou zeleň a teplé slunce? Pokud se chystáte do Phuketu, měli byste však vědět, jaké počasí má tento kout světa.

Phuket má podnebí tropického monzunu. To znamená, že zde existují jasně definované období sucha a deště. Sucho obecně trvá od prosince do května, zatímco období dešťů je od června do listopadu. Teploty jsou v průměru celoročně velmi příjemné, s minimem okolo 23°C v noci a maximem okolo 32°C během dne.

Sucho je období, kdy je počasí na Phuketu nejstabilnější, s jasnou oblohou a minimálním výskytem srážek. V průměru spadne od prosince do března asi 40 mm srážek, s úhrnem srážek v lednu a únoru pod 10 mm. Toto období je obecně velmi rušné, turisté přijíždějí na Phuket ze všech koutů světa, aby si užili ideální podmínky k pobytu na pláži a prozkoumání okolí Ostrova sloního krále.

Dešťové období trvá asi šest měsíců a obecně se říká, že je to období nízké sezóny. Srážky během tohoto období mohou být velmi intenzivní, ale většinou spadají během krátkých přestávek, takže máte spoustu času na prozkoumání. Nejbouřlivější měsíce jsou zpravidla září a říjen, kdy může spadnout i více než 400 mm srážek. Během tohoto období byste měli počítat s tím, že kontakty se světem a pobyt na pláži mohou být omezené, ale zároveň budete mít jejich krásy celé pro sebe.

Pokud se chystáte na Phuket, nemusíte být při plánování své cesty trefní jako meteorologové, ale může být dobré zvážit roční období, které vám nejvíce vyhovuje. Je dobré si také pamatovat, že i během období sucha nebo dešťů se počasí může měnit, takže byste měli být připraveni na všechny situace: nezapomeňte na plavky, ale zároveň mějte po ruce i deštník. Nenechte si ujít toto krásné místo a užijte si svůj pobyt na pláži pod fialovou oblohou, sledování západu slunce nebo prozkoumávání tropické zelene.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Phuket


1. Jak dlouho trvá let z Prahy do Phuketu?
- Let z Prahy do Phuketu trvá zhruba 11 až 13 hodin s přestupem v Dauhá nebo Bangkoku.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Phuketu?
- Nejlepší doba na návštěvu Phuketu je od listopadu do února, kdy jsou nižší teploty a nižší vlhkost.

3. Co si vzít s sebou na dovolenou na Phuketu?
- Doporučuje se vzít si lehké a volné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým SPF, repelent proti komárům, léky na průjem a bolesti hlavy, a také pas a cestovní doklady.

4. Jaký je místní jazyk na Phuketu?
- Místní jazyk na Phuketu je thajština, ale v turistických oblastech se angličtina používá běžně.

5. Jaký je místní časový rozdíl oproti České republice?
- Místní časový rozdíl oproti České republice je +6 hodin v zimním období a +5 hodin v letním období.

6. Je bezpečné pít místní vodu na Phuketu?
- Doporučuje se pít pouze balenou vodu a vyhnout se pití vody z kohoutku, která není vhodná pro spotřebu.

7. Jaký je průměrný rozpočet na dovolenou na Phuketu?
- Průměrný rozpočet na dovolenou na Phuketu závisí na mnoha faktorech, jako jsou délka pobytu, ubytování, doprava a stravování. Nicméně, průměrný denní rozpočet se pohybuje mezi 1000 až 2000 Kč na osobu.

8. Jaké jsou nejlepší pláže na Phuketu?
- Mezi nejlepší pláže na Phuketu patří Patong Beach, Karon Beach, Kata Beach, Nai Harn Beach a Kamala Beach.

9. Potřebuji vízum na návštěvu Phuketu?
- Pokud pobyt na Phuketu trvá méně než 30 dnů, tak není třeba vízum pro většinu zemí.

10. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce na Phuketu?
- Mezi nejpopulárnější atrakce na Phuketu patří Chrám Wat Chalong, Místní trhy, Muzeum Phuket a prohlídka Phi Phi ostrovů.


Letenka Thajsko Phuket


Letenky do Thajska jsou dnes běžně dostupné a stávají se stále více oblíbenými mezi cestovateli. Pokud patříte mezi ty, kteří by si rádi užili dovolenou na pláži, doporučujeme návštěvu ostrova Phuket.

Letenka do Phuketu může být pro mnoho lidí tak trochu snem, ale dnes je již možné si ji dovolit i za velmi přijatelnou cenu. Navíc, letenky do Thajska jsou obvykle cenově dostupné po celý rok.

Co se týče ceny, jedním z nejdůležitějších faktorů, které na cenu letenky ovlivňují, je obvykle čas vaší rezervace. Nejlepší je tedy rezervovat si letenku s dostatečným předstihem. Pokud se pro nákup letenky rozhodnete měsíc před odjezdem, můžete mít na letence několik set až tisíc korun navíc.

Let do Phuketu je realizován několika leteckými společnostmi, včetně Qatar Airways, Emirates a Thai Airways. Tyto společnosti nabízejí jedny z nejlepších služeb pro cestovatele a zároveň jsou i poměrně levné.

Pokud si chcete užít opravdovou dovolenou, doporučujeme si naplánovat několik dní pobytu na ostrově Phuket. Tento ostrov je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických míst v Thajsku, a to zejména díky své jedinečné kráse.

Phuket je ostrov s mnoha krásnými plážemi, na kterých můžete relaxovat a užívat si slunce. Mezi nejoblíbenější pláže patří Kata, Patong a Kamala. Na ostrově si můžete vychutnat i řadu dalších aktivit, jako je potápění, surfování, rafting či akrobatické létání.

V Phuketu můžete také navštívit řadu kulturních památek, mezi kterými vyniká chrám Phra Phuttha Ming Mongkol Akenakiri s krásnými sochami Buddhy. Ostrov Phuket je skvělým místem pro příjemnou dovolenou, navázání nových přátelství a udržení zdravého životního stylu.

Výhodou Phuketu je i to, že se nachází na jihu Thajska a rozkládá se na několika ostrovech, a tak je možné si užít krásné přírody, tropického počasí a jedinečné atmosféry, kterou ostrov nabízí.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Thajsku, doporučujeme naplánovat několik dní pobytu na ostrově Phuket. Pokud si chcete užít opravdovou dovolenou v tropickém ráji, nemusíte nikam daleko jet, stačí si zajistit letenky do Thajska a využít toho, že se letiště v Phuketu nachází jen několik hodin cesty od Prahy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky