Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Srí Lanka Kalpitiya

Letenka Srí Lanka Kalpitiya


Srí Lanka je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na světě. Nachází se v jihovýchodní Asii a nabízí naprosto úchvatné scenérie, úžasné zážitky a kulturu.

Pokud plánujete návštěvu Srí Lanky a hledáte nezapomenutelnou dovolenou, potom byste měli zvážit let do letiště v Kalpitiya, což je malebné a krásné městečko, které je oblíbeným turistickým cílem pro všechny návštěvníky.

Kalpitiya se nachází na západním pobřeží Srí Lanky a je známá pro své nádherné a nekonečné pláže, které se rozprostírají podél celého města. Pláže jsou úžasné pro surfování, kitesurfing a další vodní sporty.

Jednou z hlavních atrakcí Kalpitiya je jeho pobřeží, kde v zátoce se mohou návštěvníci projet na člunu a pozorovat velryby a delfíny. Kalpitiya je také známý pro své chráněné oblasti, kde se nachází mangrovy a řada druhů ptáků.

V Kalpitiya se nachází řada nabídek na ubytování, od levných hostelů až po luxusní hotelové resorty – takže každý turista najde to, co hledá. Město je také známé pro své tradiční srílanské jídlo, ale lze zde najít i mnoho dalších mezinárodních jídel.

Kalpitiya se stává rok od roku stále populárnější a létají sem lety z různých částí světa. Pokud chcete navštívit srílanské pobřeží, musíte se tedy připravit na to, že letenky nejsou nejlevnější, ale rozhodně stojí za to.

Celkově se tedy dá říci, že Kalpitiya je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Srí Lance. Pokud se chystáte na dovolenou, doporučuji navštívit Kalpitiya a pozorovat velryby, surfovat a relaxovat na nekonečných plážích. Věřte mi, nebudete litovat!


Dovolená Srí Lanka Kalpitiya


Jste na správném místě, pokud se chystáte na dovolenou na Srí Lance, konkrétně do oblasti Kalpitiya. Tato oblast se nachází na západě Srí Lanky a jde o kouzelné místo plné krásné přírody a relaxace.

Kalpitiya je lemována vodami Indického oceánu, takže si můžete naplánovat aktivní dovolenou plnou surfování, potápění nebo kitesurfingu. Na druhou stranu, pokud si přejete spíše odpočinout, klidné pláže jsou zde pro Vás k dispozici a můžete si užít poklidné chvíle s knihou v ruce.

Jsou zde také nádherné laguny, do kterých můžete městem projíždět na lodi. Tyto zážitky jsou nezapomenutelné a ukáží vám krásnou lokalitu z jiného pohledu.

Pro milovníky kůže a lovu, je Kalpitiya místem, kde můžete pozorovat delfíny a velryby. Tyto nádherné savce pravidelně navštěvují tuto oblast a pořádají speciální plavby pro turisty, takže si můžete užít nejen přírodní krásy, ale i neuvěřitelné zvířecí zážitky.

Místní jídla nikdy nezklamou, takže byste měli vyzkoušet králíka s rýží, zelený zeleninový salát s krevetami nebo tradiční kari ryby. Stejně tak nemůžeme zapomenout na sladké pochoutky jako kokosový pudink a zmrzlinu.

Na Srí Lance se nachází mnoho buddhistických klášterů a chrámů, které byste měli navštívit, pokud máte zájem o duchovní zážitky. V Kalpitiya se nachází Buddhova socha, která je opravdu impozantní.

Celkově řečeno, Kalpitiya je skvělým místem pro dovolenou plnou krásných zážitků a zážitků z přírody. Vyberte si úplně nový místo a užijte si to nejlepší z Srí Lanky.


Ubytování Srí Lanka Kalpitiya


Srí Lanka nabízí nejen krásné pláže, ale také mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Kalpitiya, která se nachází na západě Srí Lanky. Tato oblast je známá svými plážemi, ale také nabízí mnoho atrakcí pro milovníky přírody a vodních sportů.

Pokud hledáte ubytování v Kalpitiya, máte na výběr z mnoha možností. Mnoho hotelů a resortů se nachází na pláži, takže budete mít přístup k moři a můžete si užít krásné výhledy na oceán.

Jedním z nejlepších ubytování v Kalpitiya je resort Elements Beach & Nature Resort. Tento resort se nachází na pláži a nabízí velmi pohodlné a moderní ubytování. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, televizí a vlastní koupelnou. Resort také nabízí různé aktivity, jako jsou windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty. Pokud hledáte relaxaci, můžete si vychutnat masáže a wellness procedury na místě.

Dalším skvělým ubytováním v Kalpitiya je Dolphin Beach Resort. Tento resort se nachází bezprostředně u pláže a nabízí různé druhy ubytování, včetně pokojů ve vilách a chatkách. Pokoj v chatce je ideální volbou pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Resort také nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění a surfování.

Pokud hledáte ubytování pro rodiny, neváhejte si zarezervovat pokoj v Sri Lanta Bed & Breakfast. Tento bed & breakfast nabízí pohodlné ubytování ve velmi klidné oblasti. Pokoje jsou prostorné a vybaveny vším, co potřebujete pro pobyt. Majitelé tohoto Bed & Breakfast jsou velmi přátelští a pomohou Vám s výběrem atrakcí pro rodiny.

Navštěvovat Krásnou Srí Lanku v posledních letech stále více turistů a Kalpitiya se stává stále populárnější destinací. Ubytování v této oblasti může být trochu dražší než v jiných oblastech Srí Lanky, ale stále si můžete najít úžasné možnosti ve vašem cenovém rozpočtu. Ať už hledáte luxusní resort nebo jednoduché a pohodlné ubytování, v Kalpitiya určitě najdete něco pro sebe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Kalpitiya


1. Jak se nejlépe dostat do Kalpitiya na Srí Lance?
Nejlépe se do Kalpitiya dostanete vozem z Colomba (cca 3 hodiny jízdy) nebo z letiště v Negombo (cca 2 hodiny jízdy).

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kalpitiye?
Nejlepší doba k návštěvě Kalpitiye je od května do září, kdy je tam suché období a kdy jsou podmínky pro kitesurfing ideální.

3. Kde se v Kalpitiyi dá nejlépe kitesurfovat?
Nejlepší místa pro kitesurfing v Kalpitiye jsou v blízkosti ostrova Vella a v přírodním přístavu v Kalpitiyi.

4. Jsou v Kalpitiyi možnosti ubytování pro každý rozpočet?
Ano, v Kalpitiyi najdete širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levnější hotely a hostely.

5. Existují v Kalpitiyi místa, která stojí za vidění?
Ano, mezi hlavní atrakce v Kalpitiyi patří například Madhu Ganga laguna, Nallur Kovil hinduistický chrám, mrakodrapy v Colombo nebo kulturní památky v Anuradhapuře a Dambulle.

6. Mohu v Kalpitiyi najít restaurace s vegetariánskými jídly?
Ano, v Kalpitiyi jsou k dispozici restaurace s vegetariánskými jídly.

7. Jaká je místní měna a kde mohu vyměnit peníze v Kalpitiyi?
Místní měna na Srí Lance jsou srilanské rupie. V Kalpitiyi najdete mnoho směnáren a bankomatů, kde můžete vyměnit peníze.

8. Je v Kalpitiyi možné najmout si auto nebo skútr?
Ano, v Kalpitiyi je možné najmout si auto nebo skútr, ale doporučuje se mít platný řidičský průkaz a být obeznámen s místní dopravou a pravidly provozu na Srí Lance.

9. Jaká je situace s bezpečností v Kalpitiyi?
Kalpitiya a celá oblast okolo má nízkou kriminalitu a je považována za bezpečnou pro turisty. Nicméně, jako v každém turistickém místě, doporučuje se být obezřetní a dbát na svoji osobní bezpečnost.

10. Jaké jsou další aktivity, na které se mohou turisté těšit v Kalpitiyi?
Mimo kitesurfingu mohou turisté v Kalpitiyi využít pěší turistiku, cykloturistiku a surfování. Také jsou k dispozici excursions na okolní ostrovy nebo pozorování delfínů a velryb.


Počasí Srí Lanka Kalpitiya


Srí Lanka je ostrovní země ležící v Indickém oceánu, která je známá jako ráj pro surfaře a milovníky tropického počasí. Kalpitiya na západě Srí Lanky je jedním z nejpopulárnějších surferských a kitesurferských cílů na ostrově. Co se týká počasí, Kalpitiya má několik sezón a každá z nich má své kouzlo.

Zimní sezóna (listopad-březen)
Zimní měsíce jsou nejpříjemnější období pro surfaře v Kalpitiye. To je období, kdy se Srí Lanka, která leží severně od rovníku, nachází v hlubší oblasti monzunu. V tomto období začíná vítr foukat ze severovýchodu a tvoří se velké vlny na plážích Kalpitiye. Průměrná teplota během této sezóny je 30 °C a teplota vody se pohybuje kolem 28 °C.

Letní sezóna (červen-květen)
Letní období v Kalpitiye je neobvykle horké a vlhké, přestože většina Srí Lanky podléhá monzunu z jihu. V této sezóně se v Kalpitiye dostavují slabší větry a vlny. Někteří surfaři využívají letní měsíce k tréninku svých technik a prozkoumání nových spotů bez obavy z větších vln. Průměrná teplota během této sezóny je 32 °C a teplota vody se pohybuje kolem 29 °C.

Mezi sezóna (květen-červenec, září-listopad)
Toto je období, kdy se v Kalpitiye vyskytují dramatické změny počasí. V těchto měsících se varují místní obyvatelé před více než milionem blesků, deštivými dny a častými bouřemi. Toto období má výhodu v tom, že lze zažít úžasná počasí sochy, nevídané možnosti kitesurfingu při silném větru, který se často objevuje, a bonusy pro ornitology během pozorování migrace ptáků. Průměrná teplota během této sezóny je 30-32 °C a teplota vody se pohybuje kolem 29 °C.

Srí Lanka všeobecně má skvělé počasí pro turismus po celý rok. Bez ohledu na vaši cestovní sezónu bude Kalpitiya dokonalým místem pro vaše surfařské dobrodružství. Takže pokud chcete zažít krásy Indického oceánu, neváhejte navštívit Kalpitiyu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky