Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Národní park Mongu

Počasí Zambie Národní park Mongu


Národní park Mongu je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe střežených parků v Zambii. Nachází se na západě Zambie a zahrnuje rozsáhlou oblast lužního lesa, mokřadů a říčních toků. Díky své poloze a specifickému klimatu se zde nachází řada unikátních druhů zvířat, jako jsou například krokodýli nebo hroši.

Počasí v Národním parku Mongu je vcelku konstantní po celý rok. V období září až listopadu je však park vystaven silným dešťům, které mohou být pro návštěvníky problémem. V těchto měsících dochází k periodickým povodním a některé cesty v parku mohou být neprůjezdné.

V období od května do srpna převažují sucha a teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia. I během těchto měsíců může však dojít k náhlým bouřkám a prudkým lijákům. Proto je nezbytné při návštěvě parku být připraven na různé klimatické podmínky a vybavit se vhodným oblečením a obuví.

V létě mohou teploty dosáhnout až 35 stupňů Celsia a v zimě klesnout na 15 stupňů Celsia. Park je vzdálen od města Mongu jen několik kilometrů a nachází se v nadmořské výšce kolem 1000 metrů nad mořem.

Národní park Mongu je ideálním místem pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí poznat unikátní a neopakovatelnou flóru a faunu západní Afriky. Kromě divokých zvířat je zde možné pozorovat také řadu ptáků a zažít neopakovatelnou atmosféru lužního lesa.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici výukové programy, průvodci a turistické trasy. Díky tomu je možné prozkoumat krásy parku s minimálním rizikem pro návštěvníky. Při návštěvě parku však nezapomeňte dodržovat zásady ochrany přírody a zvířat. Tento park totiž není jen pro zábavu a turistiku, ale také pro ochranu přírody a udržení biodiverzity v této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mongu


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi související s Národním parkem Mongu v Zambii:

1. Kde se nachází Národní park Mongu?

Národní park Mongu se nachází v západní části Zambie, v blízkosti města Mongu.

2. Jak se dostanu do Národního parku Mongu?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Mongu, je letadlem z Lusaky do města Mongu. Odtud se můžete dostat do parku po silnici.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Národním parku Mongu?

V Národním parku Mongu můžete vidět řadu divokých zvířat, jako jsou sloni, buvoly, antilopy, levharti, hyeny a mnoho dalších. Také je tu mnoho druhů ptáků.

4. Je bezpečné cestovat do Národního parku Mongu?

Obecně je bezpečné cestovat do Národního parku Mongu, ale jako v každém kraji se doporučuje zachovat opatrnost a být obezřetný.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Národního parku Mongu?

Nejlepší čas pro návštěvu Národního parku Mongu jsou měsíce od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování divokých zvířat.

6. Mám předem rezervovat ubytování v Národním parku Mongu?

Ano, doporučujeme vám předem rezervovat ubytování v Národním parku Mongu, tak abyste měli jistotu, že bude pro vás připraveno dostatečné množství místa během vaší návštěvy.


Ubytování Zambie Národní park Mongu


Zambie je známá jako klenot Afriky a turisté z celého světa navštěvují tuto zemi, aby si užili výjimečné safari a národní parky. Mezi tyto národní parky patří i Národní park Mongu, který je situován v severozápadní části Zambie. Tento národní park je domovem mnoha druhů africké zvěře a ptáků, které návštěvníci mohou pozorovat.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Mongu, můžete se těšit na ubytování v mnoha krásných lodgích a kempovacích stanech přímo v srdci přírody. Tyto ubytování nabízejí návštěvníkům skvělé zázemí během jejich pobytu v parku a zároveň velmi autentický zážitek ze safari. A co víc, ubytování je v těsné blízkosti mnohých aktivit, které můžete v parku podniknout.

Mezi populární lodgi patří např. Mukuvisi Woodlands Lodge, Luanginga River Lodge a Mumbwa Lodge. Tyto lodgi nabízejí útulné pokoje nebo chatky, vynikající jídlo a nádherné výhledy na park a jeho zvěř. Návštěvníci, kteří hledají více dobrodružství, si mohou zvolit ubytování v kempovacích stanech.

V kempovacích stanech můžete zažít autentický zážitek ze safari a přitom ušetřit peníze. Kempování v Národním parku Mongu vám umožní větší svobodu a možnost objevovat park podle vašeho vlastního časového plánu. Můžete si vzít vlastní stan nebo si pronajmout stan od parku.

Stany jsou umístěny ve stínu pod korunami okolních stromů a nabízejí nádherný výhled na park. Kempování v Národním parku Mongu je také skvělý způsob, jak se setkat s dalšími turisty a vyměnit si zkušenosti a tipy na výlety.

Kromě ubytování nabízí Národní park Mongu také řadu aktivit, které můžete podniknout během vaší návštěvy. Mezi tyto aktivity patří např. safari s průvodcem, prohlídka parku pěšky, rybaření nebo vodní sporty.

Národní park Mongu je krásné místo, které se vám určitě bude líbit. Ubytování v parku je jednoduché a pohodlné a nabízí mnoho možností pro zážitky z safari. Bez ohledu na to, zda si zvolíte ubytování v lodge nebo kempu, můžete si být jisti, že vaše dovolená v Národním parku Mongu bude jedinečným zážitkem.


Letenka Zambie Národní park Mongu


Zambia je africká země plná přírodních krás a divoké zvěře. Mezi nejkrásnější místa v této zemi patří určitě Národní park Mongu, který se nachází v západní části země. Pokud se plánujete vydat na cestu do této části světa, určitě byste si neměli nechat ujít nákup letenky do Zambie a následnou návštěvu Národního parku Mongu.

Národní park Mongu se rozprostírá na ploše více než 6 000 kilometrů čtverečních a jeho návštěvníci se zde mohou těšit na jedinečnou přírodní scenérii, kterou tvoří mnoho řek, jezer a bažin. Tyto přírodní prvky pak přitahují kromě turistů také velké množství zvířat, jako jsou nosorožci, lvi, vodní buvoli, sloni a mnoho dalších. Národní park Mongu je proto oblíbeným místem mezi světovými loveckými nadšenci.

V parku se nachází také mnoho pláží v různých částech, kde se turisté mohou těšit na krásné slunce a lenošení u vody. Voda parku je také plná pestrobarevných ryb, které přitahují mnoho rybářů, kteří si zde mohou užít skvělé fishinge.

Další turistickou atrakcí Národního parku Mongu jsou tradiční africké vesnice, kde se návštěvníci mohou seznámit s místními obyvateli a jejich kulturou. V okolí parku také najdete mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za vidění. Mezi nejzajímavější patří například Victoria Falls nebo město Lusaka.

Pokud tedy plánujete cestu do Afriky a nevíte, kam se vydat, Národní park Mongu v Zambii je určitě skvělou volbou. Pokud si přejete ušetřit na letenkách, zkuste sehnat letenky v prodeji skrze internet. Dnes se dají lehce najít dobré nabídky na letenky jakékoli třídy a to z různých dopravců online.

Zaměřte se na měsíce s nejlepším počasím, zejména na měsíce od dubna do září, kdy jsou teploty mírnější a je tak návštěva Národního parku Mongu příjemnější. Tento nádherný kousek africké přírody si zkrátka zaslouží vše vaše pozornosti.


Dovolená Zambie Národní park Mongu


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a unikátních zážitků, Zambie s národním parkem Mongu je ideální volbou. Tento park se rozkládá na území okolo řeky Zambezi a nabízí neuvěřitelnou rozmanitost divoké přírody.

Mongu National Park je výjimečný svou obrovskou biodiverzitou a rozmanitostí ekosystémů. Od bažin, mangrovových lesů až po lesy, oblast je domovem množství druhů zvířat a rostlin.

Pokud rádi pozorujete zvířata, v parku se můžete těšit na setkání s řadou druhů, například s nosorožci, slony, lvy, gepy, žirafami, hyenami a mnoha dalšími. Kvůli většímu počtu vodních cest, je zde také množství druhů ptáků a obývají zde také krokodýli.

Kromě animalistikých zážitků si můžete užít i krásnou přírodu, horské říčky a vodopády. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, je park skvělým místem pro rafting po řece Zambezi, sjezdy divokých vod, ale i pro paragliding. Park nabízí bezpočet možností, jak si užít aktivní dovolenou.

Pro ubytování během pobytu v parku jsou k dispozici kempy a bungalovy, ale naproti parku se nachází také množství luxusních hotelů, pokud preferujete pohodlí a komfort.

Park je otevřen po celý rok, nicméně nejlepším obdobím pro návštěvu je od května do září, kdy se snižuje vlhkost a teploty jsou příjemnější.

Zambia a Národní park Mongu nabízí nezapomenutelnou dovolenou v neuvěřitelně nádherné přírodě. Jestliže se chystáte na dobrodružství a do Zambie, parku Mongu, rozhodně uvidíte hory, řeky a zvířata na vlastní oči a odvezete si zde zážitky na celý život.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky