Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Thajsko Golden Triangle

Počasí Thajsko Golden Triangle


Thajsko Golden Triangle je území nacházející se v severním Thajsku a sousedící s Barmou (Myanmar) a Laoskem. Tato oblast dostala své jméno kvůli tomu, že se zde setkávají tři řeky - Mekong, Ruak a Nam Tha - a vytvářejí tak území, které je značně neobyčejné svými přírodními krásami a pamětihodnostmi. Mezi turisty z celého světa je Thajsko Golden Triangle známo jako jedna z nejkrásnějších regionů v Asii.

Počasí v této oblasti je subtropické, což znamená, že zde vládne horké a vlhké klima s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Nejvíce srážek připadá na období června až září, kdy se často vyskytují bouřky a krátkodobé přívaly deště. Naopak v období od prosince do února je většinou slunné a suché počasí. Tento měsíc je také nejpopulárnější mezi turisty, jelikož teploty se pohybují okolo příjemných 20 °C.

Během návštěvy Thajska Golden Triangle můžete očekávat krásné slunečné dny, avšak nezapomeňte si s sebou vzít i pláštěnku či jinou ochranu proti případnému dešti. Voda v řekách má většinou příjemnou teplotu pro koupání a rafting, takže si zde můžete užít vodní sporty a relaxování u vody.

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast, která je poměrně vzdálena od větších turistických center jako je Bangkok nebo Phuket, není zde tolik turistů jako v jiných částech Thajska. Proto se zde stále můžete těšit na malebné vesničky, nádhernou přírodu a autentický thajský život a kulturu.

Ve srovnání s jinými turistickými oblastmi Thajska, jako je Pattaya nebo Phuket, je navíc zdejší turistická infrastruktura mnohem méně rozvinutá. To znamená, že cenově jsou zdejší ubytovací a stravovací zařízení mnohem příznivější a ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto oblast bez toho, aby utráceli moc peněz.

Krátké shrnutí počasí v Thajsku Golden Triangle - Nejlepší čas k návštěvě jsou měsíce od listopadu do února, kdy je suché a příjemné počasí, s teplotou kolem 20 °C. V období od června do září se můžete setkat s občasnými bouřkami a přívaly deště. Přestože se zde nachází méně turistických center, můžete si zde užít krásnou přírodu, většinou příjemné koupání v řece a autentický thajský život. Ceny ubytování a stravy jsou v této oblasti mnohem příznivější než v ostatních turistických centrech Thajska.


Ubytování Thajsko Golden Triangle


Thajsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Asii a díky svým krásám, kulturám a tradicím uděluje cestovatelům nezapomenutelný zážitek. Pokud chcete zažít něco úplně nového, vydáte se na sever a navštívíte zlatý trojúhelník. To je místo, kde Myanmar, Laos a Thajsko spojují své hranice a společně tvoří slučuje se řekami Mekong a Ruak, vytvářející krajinu, která je nejen krásná, ale také bohatá na minulost a kulturu.

Pokud si plánujete pobyt v této oblasti, musíte si vybrat z mnoha dostupných ubytování. Ubytování v zlatém trojúhelníku se liší podle vašich představ a rozpočtu. Existují ocení ubytování v podobě hotelů a letních vil, stejně jako pro ty, kteří se chtějí pohybovat v přírodě pod stanem nebo chaloupkami.

Zlatý trojúhelník nabízí několik možnosti ubytování, mezi nimiž nejoblíbenější jsou luxusní hotely a resorty s výhledem na řeku Mekong. Tyto hotely jsou nejen stylové a pohodlné, ale nabízí také širokou škálu nabídek služeb, jako jsou masáže, lázně, bazény a různé aktivity - včetně jízdy na slonech.

Většina hotelů v této oblasti se nachází blízko památek a turistických atrakcí, takže si budou moci turisté snadno naplánovat svůj pobyt tak, aby co nejlépe využili svůj čas. Výhodou pobytu v hotelu v Thajsku je přátelské a ochotné personálu, kteří se vám budou snažit splnit všechny vaše požadavky a vyžadavky.

Pro ty, kteří hledají něco rozpočtového, existují také lázničky a hostely. Tyto zřídla často nabízejí jednoduché pokoje a snídaně, jakož i základní vybavení, většinou za rozumné ceny. Pokud si ale podržíte asijskou mentalitu, najdete si na každém rohu uspokojující nocleh.

Venku z měst a oblastí, přináší zlatý trojúhelník také takzvaný glamping - luxusní kempování. Pro ty, kteří hledají dobrodružství v přírodě je tato možnost tím pravým a zaručuje, že si přírodní krásy zlatého trojúhelníku ten nejsilnější zážitek.

Když pojedete do zlatého trojúhelníku, máte k dispozici širokou nabídku ubytování, ať už jste tedy hledají luxusní hotel nebo skromný hostel, nebo marně hledají stylové ubytování v kontaktu s přírodou. Při výběru si však dejte pozor na vaš rozpočet a na to, co hledáte. Ať už si zvolíte jakékoliv ubytování, máte před sebou zaručeně úžasný pobyt v jedné z nejkrásnějších oblastí Asie.


Dovolená Thajsko Golden Triangle


Thajsko je země, která nabízí plno možností pro dovolenou – krásné ostrovy na jihu, divokou přírodu v severních provinciích a unikátní kulturu. Jedno z míst, která byste určitě neměli v Thajsku vynechat, je takzvaný Zlatý trojúhelník.

Zlatý trojúhelník se nachází na hranicích Thajska, Barmy a Laosu na řece Mekong. Toto místo je pojmenováno po významnosti regionu v produkci opia. Dříve to bylo jedno z nejlukrativnějších míst pro pašování a obchod s drogami v Asii. Nicméně v současné době se jedná o turistickou atrakci.

Pro turisty je Zlatý trojúhelník oblíbeným cílem vzhledem k nádherným scenériím, které nabízí. Můžete navštívit trhy se suvenýry, kde se prodávají různé druhy vína z opia, místní kuchyni a snadno nakoupit místní výrobky.

Pokušení drog jsou v této oblasti pochopitelně přítomna, ale turisté by se neměli nechat strhnout nelegálními praktikami. Přesto, že se Zlatý trojúhelník nachází na hranici tří zemí, cestování je zajištěno jedním vízem, které umožňuje vstup do všech tří zemí.

Důležité informace o cestování a ubytování

Nejlepší období pro návštěvu Zlatého trojúhelníku je od listopadu do února. V tomto období máte větší šance na slunečné a suché dny. Pokud se chystáte na delší dovolenou, přemýšlejte o pobytu alespoň na tři dny. V této oblasti je důležité si zajistit ubytování předem a nechat si poradit od místních.

Co vidět v Zlatém trojúhelníku

Pokud byste se rozhodli navštívit Zlatý trojúhelník, nezapomeňte navštívit následující místa:

1. Muzeum Zlatého trojúhelníku

Muzeum je umístěno v CHIANGSAENU nedaleko řeky Mekong a nabízí vám přehled historie a kultury, netradiční opiové součásti této oblasti.

2. Doi Tung

Doi Tung je hora, která se nachází v oblasti Zlatého trojúhelníku a nabízí krásné výhledy. Můžete zde zhlédnout nádhernou přírodu a navštívit místní etnické menšiny.

3. Národní park Khun Chang Kian

Národní park Khun Chang Kian se nachází v Chiang Mai a je známý pro své nádherné scenérie a netradiční flóru a faunu.

Pokud plánujete návštěvu Thajska, neváhejte navštívit Zlatý trojúhelník. Nabízí vám akce spojené s kulturou a historií a hlavně krásné výhledy na okolní krajinu.


Letenka Thajsko Golden Triangle


Thajsko – Golden Triangle: Kde se setkávají tři země

Pokud hledáte úchvatné místo pro prázdninový zájezd, Thajsko by mohlo být tím pravým cílem. Tato země plná krásných pláží, exotické krajiny a skvělé kuchyně, je také domovem unikátního místa – Golden Triangle.

Golden Triangle se nachází na soutoku tří řek – Mekongu, Růžové řeky a řeky Salween, a rozkládá se v oblasti severního Thajska, Laosu a Barmy (Myanmaru). Toto místo bylo dříve nelegálním centrem produkce opia a trávy, ale dnes je tato oblast spíše turistickou atrakcí.

Pokud se rozhodnete navštívit Golden Triangle, můžete se těšit na fantastický výhled na hory, řeky a zelené krajiny. Tato oblast nabízí také mnoho historických památek a kultury.

Mezi místními atrakcemi patří například Muzeum řeky Mekong, kde se můžete dozvědět o historii řeky a národy žijící u jejích břehů. Další zajímavou atrakcí je chrám jeho nekonečné spravedlnosti, který je vybudován v stylu čínské architektury a je známý svými obrovskými zvony.

V oblasti se také konají tradiční veselé slavnosti a svátky. Například slavnosti Loy Krathong jsou každoročním festival, kdy se lidé scházejí u vody, aby vypustili svíčky na lodičky z listů banánovníku a připomněli si tradice dávných časů.

Pokud máte chuť na adrenalinovou zábavu, můžete se vydat na říční plavbu po řece Mekong, nebo si užít horskou turistiku v oblasti. A pokud budete mít štěstí, můžete zde potkat i slony, kteří jsou hlavními nosiči v této oblasti.

Golden Triangle je působivým příkladem toho, jak na sebe může vzájemně navazovat krajina, kultura a historie. Místo, kde se setkávají tři země a nabízí tak návštěvníkům jedinečnou zkušenost.

Pokud plánujete navštívit tuto oblast, doporučujeme koupit si letenku do Bangkoku a odtud pokračovat do oblasti Golden Triangle. Tato oblast je dostupná i autem, a tak si můžete zvolit tu nejlepší variantu. Ať už pojedete jakkoliv, ráj plný dobrodružství a kouzla bude na vás čekat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Golden Triangle


N: Jak se dostanu do oblasti Zlatého trojúhelníku v Thajsku?
O: Nejlepší cestou je jet autobusem nebo autem z města Chiang Rai.

N: Kde se nachází Zlatý trojúhelník v Thajsku?
O: Zlatý trojúhelník se nachází na křížení hranic mezi Thajskem, Laosem a Myanmar.

N: Co mohu vidět v oblasti Zlatého trojúhelníku?
O: V oblasti Zlatého trojúhelníku je mnoho památek a atrakcí, jako jsou chrámy, trhy a muzea. Kromě toho můžete vidět i krásné scenérie řek Mekong a Ruak.

N: Je bezpečné cestovat do oblasti Zlatého trojúhelníku?
O: Ano, oblast Zlatého trojúhelníku je bezpečná pro cestování. Nicméně je důležité mít obvyklé opatření, jako jsou pozorování na cestování a ukládání cenností na bezpečném místě.

N: Jaká je nejlepší doba na návštěvu oblasti Zlatého trojúhelníku?
O: Nejlepší doba na návštěvu oblasti Zlatého trojúhelníku je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a minimum srážek.

N: Můžu si koupit drogy v oblasti Zlatého trojúhelníku?
O: Ne, prodej drog je nezákonný v Thajsku a může být potrestán vysokou pokutou nebo vězením.

N: Jaká je místní kuchyně v oblasti Zlatého trojúhelníku?
O: Místní kuchyně je ovlivněna kulturou Thajska, Laose a Myanmaru. Mezi oblíbená jídla v této oblasti patří thajské curry, som tam (salát z papáji) a khao soi (nudlová polévka).


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky