Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Cyprus Choirokoitia

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Choirokoitia


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se místa Choirokoitia na Kypru:

1) Co je Choirokoitia?

Choirokoitia je archeologická lokalita na Kypru, která byla v roce 1998 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Nachází se asi 30 kilometrů jihovýchodně od Nikósie.

2) Co je zvláštního na Choirokoitii?

Choirokoitia je zajímavá zejména tím, že jde o velmi dobře zachovalé sídliště neolitického lidu. Bylo zde objeveno mnoho předmětů a pozůstatků z doby před více než 9 tisíci lety, což pomáhá archeologům získat lepší představu o životě a kultuře lidí té doby.

3) Jaká je vstupné do Choirokoitie?

Vstupné do Choirokoitie závisí na sezóně a výběrem prohlídky. Pro dospělého platí přibližně 7 €.

4) Kdy jsou otevřené hodiny Choirokoitie?

Choirokoitia je otevřena pro návštěvníky každý den s výjimkou pondělí. Otevírací doba se liší podle sezóny, ale obvykle se jedná o časy od 8.30 ráno do 17.00 hodin.

5) Jakým způsobem lze do Choirokoitie dorazit?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Choirokoitie, je autem nebo autobusem. Pokud cestujete z Nikosie, je to asi 30 minut jízdy na jihovýchod od města. Pokud nechcete řídit, můžete si najmout soukromého řidiče nebo využít organizovaný výlet.


Dovolená Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je krásné město na ostrově Kypr, které má velmi bohatou historii a tradice. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít krásu tohoto ostrova a zároveň poznat bohatou historii a kulturu místních obyvatel. Zde je mnoho věcí ke zhlédnutí a prozkoumání, ale jednou z nejvýznamnějších atrakcí je starověká vesnice Choirokoitia.

Tato vesnice se nachází na úpatí hory Troodos a v současné době je neobydlená, ale rozhodně stojí za návštěvu. Byla založena v raných fázích kyperské civilizace a první obyvatelé zde žili již v neolitu (před více než 9000 lety). Dnes je tato vesnice považována za jednu z nejlepších zachovalých neolitických vesnic v celé Evropě a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Tato neolitická vesnice se skládala z kruhových domů, které byly postaveny z kamene a hlíny. Tyto domy byly poměrně prostorné a některé z nich mohly ubytovat až 20 lidí. Každý dům měl základní vybavení, včetně krbu a ložnic. Žádné nápisy nebyly nalezeny a tak zatím není známo, jak se obyvatelé osady nazývali nebo jakou mluvili řečí.

Pokud se rozhodnete navštívit starověkou vesnici Choirokoitia, můžete se těšit na prohlídku muzea, které se nachází v blízkosti areálu. Zde naleznete velké množství artefaktů, které byly nalezeny v této vesnici, včetně keramiky, zbraní a nástrojů.

Kromě této historické památky je zde mnoho dalších zajímavých míst k navštívení v okolí. Můžete projít starým městem Larnaka, objevovat historické památky v Nikósii nebo užívat si překrásné pláže a vychutnávat si kuchyni, která je bohatě ovlivněna středomořskou kulturou.

Pro ty, kteří jsou ochotni sypat trochu více peněz, jsou k dispozici i luxusní hotely a resorty, které nabízejí špičkový servis a realizaci vašich nejtajnějších snů.

Vyzkoušejte tedy dovolenou na Cyprus Choirokoitia a okuste krásy a zajímavosti tohoto kouzelného ostrova!


Letenka Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia – Zkuste si zajímavý výlet do starobylého města

Kypr je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Středozemním moři. Nachází se zde mnoho turisticky lákavých míst, ale všechny tyto zážitky nelze srovnávat s tím, co nabízí město Cyprus Choirokoitia.

Jedinečné archeologické naleziště

Cyprus Choirokoitia je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Kypru. Nachází se přibližně 30 km od Limassolu a je zároveň chráněným areálem UNESCO.

Tato lokalita byla objevena v roce 1934 a od té doby byla pečlivě zrekonstruována. Nyní ji můžeme navštěvovat jako jeden z nejvýznamnějších příkladů starověkého města na Kypru.

Starověké město bylo postaveno v nejstarších částech Kypru a je považováno za jednu z nejranějších zemědělských osad v Evropě.

Architektura a život starověkých obyvatel

V této lokalitě můžete vidět mnoho zdí, domů a průchodů, které dokazují, jak žili starověcí lidé na Kypru. Toto archeologické naleziště nabízí těm, kdo o něm ví, mnoho prostoru k pozorování a k objevování starověkých předmětů.

Turistickým atrakcím zde není konec. Můžete vidět zanechané předměty, jako jsou keramické střepy, zásobníky, které byly použity pro uskladnění zásob, domy a dřevěné hradby, které byly použity k ochraně této osady. Dále zde naleznete i staré podlahové koberce, které byly použity k izolaci a ochraně obyvatel před stoupající vlhkostí.

Zpět do historie

Cyprus Choirokoitia je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat dobu, kdy zemědělci začali žít ve skupinách a začali přizpůsobovat svůj život přírodě. Můžete si zde představit, jak začínaly naše dnešní civilizace a jak žil první člověk.

Doporučení pro návštěvu

Turisté se zde mohou plně vstřebat do historie Kypru a poznat tuto lokalitu zblízka. Pokud plánujete návštěvu Cyprus Choirokoitia, můžete zakoupit zpáteční letenku online na internetu. Let z Prahy do Kypru trvá zhruba 3 hodiny. Během návštěvy tohoto starověkého města nezapomeňte navštívit muzeum, které se nachází na lokaci.

Návštěva Cyprus Choirokoitia je jedinečným zážitkem a pro turisty, kteří milují historii, to bude nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je malé vesnické sídlo v jihovýchodní části Kypru, které se nachází nedaleko od města Larnaka. Jeho jméno pochází z archeologického naleziště Choirokoitia, které se nachází v těsné blízkosti vesnice. V roce 1998 bylo naleziště zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a aktuálně je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Kypru.

Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro odpočinek, Cyprus Choirokoitia je pro vás tou pravou volbou. Vesnice má malou, ale roztomilou nabídku ubytování, která vám poskytne nezbytný komfort a pohodlí během vašeho pobytu. Vyberte si z nabídky malebných hotelů a apartmánů, které jsou navrženy tak, aby splnily potřeby každého hosta.

Místní ubytování nabízí krásné a útulné izby. Interiéry jsou nadstandardně vybaveny a můžete se těšit na pohodlná postele, klimatizaci, satelitní televizi a Wi-Fi připojení zdarma. Pokoje jsou vzdušné a slunce zde vždy osvětluje prostor, což vytváří přátelskou a dlouhodobou atmosféru pro hosty.

Snídaně je zde nezbytnou součástí vašeho pobytu. Užijete si vynikající kávu a nádherné přírodní produkty, které jsou nabízeny na stole. Pokud hledáte neformální a pohodlné místo, máte k dispozici společný balkón, kde se můžete relaxovat a užívat si okolní scenérie nebo si sedněte v zahradě a užijte si to být uprostřed přírodní scenérie.

Vedle mnoha malých hotelů máte také možnost pronajmout si apartmán, pokud vám více vyhovuje vlastní kuchyňský kout, který vám umožní připravovat si své oblíbené jídla. Apartmány jsou světlé a praktické a mají výhled na malebnou zahradu. Takže, pokud hledáte dlouhodobý pobyt na Kypru, pronájem apartmánu je pro vás tou nejlepší volbou.

Choirokoitia se nachází v krásném přírodním prostředí a nabízí svým hostům možnost prozkoumat nejkrásnější části Kypru. Můžete si projít starobylé uličky, navštívit některé z nejvýznamnějších památek ostrova nebo se vydat na turistiku krásnou okolní přírodou. Pokud jste zde jen na pár dní, nezapomeňte navštívit archeologické naleziště Choirokoitia, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek na celém Kypru.

Celkově vzato, Cyprus Choirokoitia je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou na malebném místě s bohatou historií. Nabídka ubytování je zde dostatečná a všechny hotely a apartmány jsou navrženy tak, aby splnily potřeby každého hosta. Ať už přijíždíte na krátkou nebo dlouhodobou dovolenou, zůstanete zde ve svém srdci navždy.


Počasí Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je krásnou vesnicí, nacházející se na jihu Kypru. Tato oblast je známá svým skvělým počasím, které přitahuje turisty po celý rok.

V létě se zde teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia a slunce září prakticky každý den. Je to ideální počasí pro návštěvy pláží a koupání v moři. Kromě toho, že zde můžete užít si sluneční paprsky na krásných plážích, lze se v tomto období rovněž podívat na různé festivaly a kulturní události.

Podzim v Choirokoitii je velmi příjemný, kdy se teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia a v noci není příliš chladno. Toto období je ideální pro procházky po vesnici a prohlížení starověkých památek. V západních částech Kypru, je tato doba ideální pro pozorování ptáků a procházky přírodou.

Jakmile se blíží zima, teploty klesají na 15 – 20 stupňů Celsia a v noci je možné očekávat, že teploty klesnou k 10 stupňům. I když je to klasické období pro užívání si tepla a spáleného vína, zimy zde nejsou nijak drastické. V zimě oblast Choirokoitii může být klidná, ale stále nabízí mnoho akcí pro turisty, jako je návštěva tradičních vesnických trhů, návštěva Muzea Choirokoitia a procházky okolím.

Jaro na Kypru je příjemně teplé, s teplotami na 20 – 25 stupňů Celsia. V tomto období končí studené období a přichází nový život. Květiny začnou kvést, pláže se plní turisty a vesnice začínají nabízet nové turistické atrakce.

Celkově je počasí v Choirokoitii krásné po celý rok. Jaro a podzim jsou ideální pro turisty, kteří chtějí užít si krásného počasí a zároveň být schopni prozkoumat okolní krajinu, zatímco léto je ideální pro ty, kteří chtějí užívat si pláže a moře. A v zimě je stále mnoho akcí, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na roční období, návštěva Choirokoitii bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky