Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Belgie Hasselt

Letenka Belgie Hasselt


Belgie je malebná země v západní Evropě, která je známá svými krásnými městy, historickými památkami, úchvatnou architekturou a nádhernou přírodou. Pokud hledáte ideální letenku do Belgie, zvažte jako svůj cíl nádherné město Hasselt, ležící v provincii Limburg.

Hasselt je jedno z nejpopulárnějších měst v Belgii, díky svému starodávnému charakteru a mnoha kulturním atrakcím. Město je známé svou historickou významností, ale také jako moderní a kosmopolitní město se spoustou skvělých restaurací, kaváren a obchodů.

Zájemci o kulturní dědictví rozhodně ocení prohlídku mnoha historických památek, jako například katedrály sv. Roeland, radnice a františkánského kláštera. Fanoušci umění určitě nesmí vynechat návštěvu místního muzea, které se zaměřuje na moderní a současné umění, design a módu.

Hasselt se vyznačuje i velkým množstvím zelených ploch a parků, jako například Kapermolenpark, Jeneverbes, Abbaye de Herkenrode a mnoho dalších. Díky těmto prostorem si můžete užít příjemnou procházku nebo si odpočinout na pikniku.

Další zajímavé památky v okolí města zahrnují Maastricht, které je známé svými historickými budovami, ulicemi plnými obchodů a kaváren, a Přírodní park Hoge Kempen, který je ideálním místem pro turistiku a cyklistiku.

Když se rozhodnete navštívit Hasselt, určitě nevynechejte místní specialitu jménem "jenever", to jeli belgická verze ginu a nezapomeňte ochutnat také místní kulinářské speciality ve mnoha mnoha restauracích, které město nabízí.

Na letiště v Hasseltu létají pravidelnými linkami z celé Evropy a také z mnoha mezinárodních destinací, což z něj dělá skvělou volbu pro libovolný druh cesty. Bez ohledu na to, zda hledáte hodinovou let jedním směrem nebo komplexní dovolenou, může být letenka do Hasseltu vaší ideální volbou.


Počasí Belgie Hasselt


Belgie je známá svou proměnlivostí počasí a město Hasselt není výjimkou. Hasselt se nachází v provincii Limburk, která se nachází na východě Belgie. Toto místo leží v mírném podnebném pásu, což znamená, že zima je chladná a vlhká, zatímco léto je teplé a vlhké.

V zimě se průměrné teploty pohybují kolem 3°C a často padá sníh. V tomto období je také často vidět mlhu, což může ovlivnit viditelnost při řízení. V létě se teploty pohybují kolem 25°C, ale mohou dosáhnout i 30°C. Léto bývá také vlhké a déšť je běžný.

Nejlepší období pro návštěvu Hasseltu je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a počasí je stabilníjší. Během těchto období je méně pravděpodobné, že se setkáte s větrnými bouřemi nebo silným deštěm.

Vzhledem k tomu, že se Belgie nachází v pobřežní oblasti, přicházejí občas i bouřky. Ty mohou být silné, ale obvykle nejsou nijak nebezpečné.

Celkově vzato, počasí v Hasseltu je dostatečně proměnlivé, aby se vám nestalo, že byste měli celou dobu krásné nebo špatné počasí během vaší návštěvy. Je vždy dobré být připravený na to, že počasí je někdy nepředvídatelné, takže si přibalte s sebou vhodné oblečení a doplňky. Oděvy a obuv, které si vezmete, by měly být odolné vůči dešti a chladu. Přestože může počasí být někdy nepříznivé, nenechte se jím odradit a užijte si výlet do Hasseltu!


Dovolená Belgie Hasselt


Belgie má mnoho skvělých měst, a jedním z nich je rozhodně Hasselt. Toto město se nachází v regionu Flanders, což je oblast na severu Belgie, známá svou architekturou, uměním a kulturou.

Hasselt je ideálním místem pro dovolenou díky svým malebným ulicím, příjemným kavárnám a restauracím a fascinujícím muzeím. Město je také dokonalým místem pro ty, kteří mají rádi víno a gastronomii. V okolí města se nachází mnoho vinic, kde lze degustovat místní vína a ochutnat delikátní speciality.

Jedno z nejznámějších muzeí v Hasseltu je Jenever Museum, kde lze objevit historii belgického ginu a ochutnat některé z nejlepších ginů v regionu. Dalším zajímavým muzeem je Modemuseum Hasselt, které je zaměřeno na moderní módu a design, a nabízí návštěvníkům pohled na módní trendy a dějiny módy.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je tu jen pár kilometrů vzdálený Národní park Hoge Kempen, kde lze provádět pěší túry a cyklistiku. Park má také mnoho zvířat a rostlin, a je ideálním místem pro pikniky a odpočinek v přírodě.

Pokud jste romanticky založení, navštivte překrásné město Tongeren, které je nachází jen 30 minut jízdy od Hasseltu. Toto historické město nabízí úžasné středověké památky, jako jsou například bazilika a starověký římský most.

Hasselt je skutečně skvělým místem k návštěvě, ať už jste nadšenec vín a gastronomie, zbožňujete módu, nebo máte rádi historii a kulturu. A co je nejlepší, je toto město spojené s mnoha dalšími destinacemi, které můžete navštívit v rámci své dovolené v Belgii.


Ubytování Belgie Hasselt


Belgie je neuvěřitelně krásná země, která nabízí množství možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou. Pokud se chystáte navštívit Hasselt, určitě byste si měli vybrat kvalitní ubytování, které splní všechna vaše očekávání.

Hasselt, hlavní město provincie Limburg, je malebné město, které se nachází na východě Belgie. Nachází se zde mnoho památek, muzeí a mnoho dalšího, co potěší každého návštěvníka. Kromě toho je Hasselt také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí.

Pokud hledáte ubytování v Hasseltu, máte na výběr hned několik variant. Jednou z možností jsou hotely, které nabízejí širokou škálu služeb a různé kategorie pokojů. V Hasseltu jsou k dispozici jak luxusní hotely pro náročnější hosty, tak také levnější varianty pro ty, kteří chtějí ušetřit náklady.

Další možností ubytování v Hasseltu jsou apartmány a penziony. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a nechtějí trávit čas v hotelovém lobby nebo restauraci. Apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyní, což je skvělé, pokud chcete vařit sami, a ušetřit tak náklady na restaurace.

Pokud byste chtěli získat přesnější představu o ubytování v Hasseltu, můžete si projít nabídku na internetu, kde najdete stovky možností. Abychom vás trochu inspirovali, můžeme zmínit několik zajímavých hotelů a apartmánů.

Jeden z nejoblíbenějších hotelů v Hasseltu je Radisson Blu Hotel, který se nachází v centru města. Tento luxusní hotel nabízí moderní a vkusně zařízené pokoje, vynikající služby a také velmi dobré jídlo v hotelové restauraci. Dalším interesantním hotelem je Hotel Hassotel, který se nachází taktéž v centru města. Tento hotel nabízí kvalitní ubytování za přijatelnou cenu a má výborné hodnocení od hostů.

Co se týče apartmánů, velice dobré hodnocení mají třeba apartmány De Groene Hendrickx, které se nacházejí v centru města a nabízejí vkusně zařízené apartmány s vlastní kuchyní.

Výběr ubytování v Hasseltu závisí na vašich potřebách a přáních. Pokud chcete být v blízkosti centra města, vyberte si hotel nebo apartmán v centru města. Pokud hledáte klidnější místo na okraji města, existují také skvělé možnosti.

Každopádně pište své zážitky z pobytu v Hasseltu do komentářů a neváhejte s námi podělit o vaši zkušenosti s ubytováním v tomto nádherném městě v Belgii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Hasselt


Není mi jasné, o jaké téma byste chtěl/a vědět více informací. Prosím, specifikujte svou otázku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky