Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Keňa Karatina

Dovolená Keňa Karatina


Dovolená v Keňě je bezpochyby nezapomenutelným zážitkem plným dobrodružství a přírodní krásy. Jedním z nejlepších míst ke strávení dovolené je Karatina, malebné město v centrální Keni.

Karatina je město s bohatou historií a kulturou. Pro milovníky zvířat a přírody je zde výborná možnost navštívit národní park Mount Kenya, který se nachází v blízkosti města. Tento park nabízí naprosto úchvatné scenérie, kamenné cesty, horské prameny a přírodní turistické trasy. Velkou atrakcí je i návštěva slavných ledovců, a to nejen kvůli jejich kráse, ale také kvůli skutečnosti, že se jedná o jediné ledovce východně od Afriky.

Karatina se nachází v provincii Nyeri a je takže ideální pro výlety do okolních měst a vesnic, kde můžete zažít autentickou životní styl a kulturu Kenijců. Nejvíce navštěvovaným místem je oblast Aberdare Range, kde se nachází skvělé turistické trasy a fantastické výhledy. Tento park nabízí množství druhů zvířat, a to včetně slonů, levhartů, krokodýlů nebo nosorožců.

Při návštěvě Keňy by nebylo vhodné nezkusit i místní kuchyni. Kenijská kuchyně je bohatá na rýži, fazole, zeleninu, ale i maso zvířat, jako například hovězí a drůbeží. Keňská kuchyně je známá například svými vyhlášenými koláči a chutnými zmrzlinami.

I přesto, že Keňa je odpočinkovou destinací, je zde mnoho aktivit, které můžete zapojit do vaší dovolené v Karatině. Kromě návštěvy národního parku Mount Kenyu se můžete také vydat na safari, jezdit na koni nebo se snažit pěstovat místní plodiny. Pokud jste fanoušci golfu, tak zde není problémem najít krásná hřiště v okolí.

Celkově řečeno, Karatina v Keni nabízí příjemné a bezpečné místo pro dovolenou v exotické a fascinující části Afriky. Pokud se rozhodnete strávit zde svou dovolenou, nemusíte se obávat o ubytování ani o bezpečnost. Karatina nabízí mnoho vybavení jako hotely, penziony, dobre známé botanické zahrady a mnoho dalších. Bez obav a s otevřenou mysli zde prožijete jedinečný zážitek a poznáte fascinující novou kulturu a způsob života.


Letenka Keňa Karatina


Letenka do Keňi, konkrétně do obce Karatina, je ideálním způsobem, jak se dostat do této malebné části země. Karatina se nachází v Keni v okrese Nyeri a je živoucím důkazem, že i velmi malá vesnice může být plná překvapení a úžasných zážitků.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Karatiny, je po cestě z Nairobi. V Nairobi je mezinárodní letiště, které je spojené s mnoha letišti v Evropě, Severní Americe a Asii, takže bohužel přímý let do Karatiny není k dispozici. Nicméně, můžete se rozhodnout pro některý z méně vzdálených letišť v Keni, například z letiště Wilson v Nairobi. Dále pak můžete použít taxislužbu nebo si pronajmout auto a jet přibližně dvě hodiny na sever k obci Karatina.

Když se dostanete do Karatiny, nečekejte velké město s vysokými mrakodrapy a bulváry. Místo toho se objeví před vámi něco mnohem autentičtějšího - malá vesnička s tradičními trhy, úzkými uličkami a přátelskými obyvateli.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté míří do Karatiny, je přátelská a přívětivá atmosféra. Karatina je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat a zažít autentickou africkou kulturu. Vesnice je plná života a barev, s místními obyvateli, kteří se vám budou rádi věnovat a ukažou vám svůj způsob života.

Kromě toho, příroda v okolí Karatiny je tak dobrá, že budete mít pocit, že jste se dostali do ráje na zemi. V blízkosti vesnice se nachází národní park Mount Kenya, s nádhernými pohledy na hory a divokou zvěř. Park je také domovem pro mnoho afrických druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, gepardů a dalších.

Pokud se rozhodnete cestovat do Keňi, zvažte letenku do Karatiny, kde se stanete součástí její jedinečné a nádherné kultury. Od místních jídel k úchvatným scenériím, Karatina bude místem, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Karatina


O: Jistě, přináším vám nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Keni Karatina:

1. Jak se dostat do Karatiny?
O: Můžete se dostat z Nairobi autobusem (cca 3 hodiny) nebo taxíkem (cca 2 hodiny).

2. Kolik stojí taxi z Nairobi do Karatiny?
O: Cena taxíku se pohybuje kolem 5000 - 6000 KES (cca 200 - 240 CZK) za jednu cestu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Karatiny?
O: Nejlepší čas na návštěvu je od června do srpna a od října do prosince, kdy je období sucha. V ostatních měsících se může vyskytovat víc deště.

4. Co navštívit v Karatině?
O: Nejpopulárnější atrakcí je Kariandusi Muzeum. Můžete také navštívit Nyeri National Park, který se nachází nedaleko.

5. Kde se ubytovat v Karatině?
O: Existuje několik ubytovacích možností v Karatině, z kterých lze vybírat. Mezi ně patří např. Karatina Guest House, Riverine Gardens Hotel nebo Jomokenyatta University Guest House.

Doufám, že vám tyto informace pomohou při plánování vaší návštěvy v Karatině.


Ubytování Keňa Karatina


Karatina, město ležící v centrálním Keňa, nabízí různé možnosti ubytování. Většina ubytovacích zařízení je v cenové relaci, která je cenově dostupná pro většinu cestovatelů.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je tu hotel The White Rhino. Hotel se nachází na okraji města, s krásným výhledem na okolní krajinu. The White Rhino nabízí prostorné a moderní pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Kromě toho hotel také disponuje restaurací, bazénem a posilovnou.

Další luxusní možností je Karatina Go Downs Resort. Tento plně vybavený resort nabízí širokou škálu služeb, jako jsou wellness centrum, bazén, tenisové kurty a golfové hřiště. Pokoje jsou prostorné a moderní, každý s vlastní koupelnou a klimatizací.

Pokud hledáte ubytování pro menší rozpočet, je tu například Karatina Greenview Resort. Tento pěkný resort se nachází uprostřed zeleného údolí, a nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou. Kromě toho má resort také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční keňské jídlo.

Další možností je Karatina Springs, menší hotel s vlastním bazénem. Pokoje jsou pohodlné a moderní, a mají vlastní koupelnu. Hotel také nabízí Wi-Fi připojení a snídani.

Pro ty, kteří chtějí ubytování s větší autenticitou, je tu Karatina Backpackers. Tento hostel se nachází ve středu města, a nabízí levnou a zábavnou možnost ubytování. Hostel má společné pokoje a koupelny, a nabízí také Wi-Fi a kuchyň pro hosty.

Kratina nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí potřeby různých typů cestovatelů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že si užijete krásný pobyt v této krásné oblasti Keňa.


Počasí Keňa Karatina


Keňa je země východní Afriky, která se nachází na rovníku. Tento fakt ovlivňuje také počasí v mnoha regionech této země, včetně Karatina.

Karatina, která se nachází v centrální Keni, má celkově suché klima. To znamená, že množství srážek v průběhu roku je poměrně nízké. V průměru zde spadne asi 1000 mm srážek ročně. Nicméně, srážky jsou rozděleny nerovnoměrně po celý rok. Období dešťů nastává od března do května a poté se na ně chvíli zapomene a začnou prudké deště a bouřky v období od října do prosince.

Teploty v Karatině jsou celoročně téměř konstantní. Většinou se pohybují v rozmezí od 20 do 25 °C. Nicméně, na rozdíl od srážek, teploty se liší v závislosti na výšce nad mořem. Obecně platí, že ve větších výškách jsou teploty nižší než ve výškách nižších.

V létě (v období dešťů) jsou teploty mírně nižší, zatímco v zimě (v období sucha) jsou teploty mírně vyšší. V pozdních hodinách, kdy slunce zapadne, jsou teploty obecně chladnější. Toto je také období, kdy bývá častěji k prožití silnějších větrů.

Celkově lze konstatovat, že počasí v Karatině není extrémně drsné a většinou je snesitelné. Nicméně v dobách bouřek nebo silných větrů vyžaduje opatření, neboť mohou být pro obyvatele poměrně nebezpečné.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky