Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Libanon Bejrútská mešita

Ubytování Libanon Bejrútská mešita


Bejrútská mešita, nebo také Al-Omari mešita, nejenže patří mezi nejkrásnější a nejlépe dochované mešity v Libanonu, ale také nabízí jedinečné a exotické ubytování pro turisty, kteří přijíždí do Libanonu.

Al-Omari mešita se nachází na pouhých 10 minut chůze od centra Bejrútu. Je to historická mešita, která byla postavena v 19. století a stala se ikonickou stavbou tohoto města. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších symbolů islámu v Libanonu a je také oblíbená mezi turisty od všech koutů světa.

V roce 2010 byla mešita kompletně zrekonstruována a otevřena pro veřejnost jako luxusní hotel. Nabízí ubytování v jedinečných pokojích, které jsou většinou přímo s výhledem na mešitu.

Jedinečnost ubytování v Bejrútské mešitě spočívá v tom, že se hosté mohou ponořit do kultury a tradic islámu a podívat se na život mešity z blízka. Hotel nabízí také průvodce a slavnosti, které umožňují návštěvníkům poznat více o místní islámské tradici a kultuře.

Pokud přijedete do Bejrútu, pak s ubytováním v Al-Omari mešitě získáte jedinečnou zkušenost, kterou rozhodně nezapomenete. Kromě prostorných a čistých pokojů můžete také využít hotelového bazénu, restaurace a dalších pohodlností, které tuto mešitu jako hotel nabízí.

Na závěr je třeba podotknout, že cena za ubytování v Bejrútské mešitě není úplně nejlevnější, ale určitě stojí za zážitek, který vám bude nadlouho v paměti. Začátek ceníku je kolem 150 USD na jednu noc, ale v závislosti na sezoně nebo typu pokoje se ceny mohou lišit.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování v Libanonu, nezapomeňte si užívat nádhernou přírodu, podmanivou atmosféru a skvělou kuchyni, která je v Libanonu opravdu bohatá.


Dovolená Libanon Bejrútská mešita


Plánujete svou další dovolenou, ale stále nevíte, kam vyrazit? Co takhle navštívit Libanon a zhlédnout jednu z nejimpozantnějších památek této země - Bejrútskou mešitu?

Bejrútská mešita se nachází v samém srdci města Bejrút, což je hlavní město Libanonu. Tato mešita je jednou z největších a nejkrásnějších mešit v celém Blízkém východě a její historie sahá až do 19. století.

Mešita byla postavena v roce 1830 v osmanském stylu a její konstrukce trvala více než 30 let. Důvodem tak dlouhé výstavby byl nedostatek financí a často také politické změny, které stavbu zdržovaly.

Přestože byla mešita během libanonské občanské války v roce 1975 těžce poškozena, byla později restaurována a dodnes úspěšně slouží jako centrum muslimské víry v Bejrútu.

Mešita má fascinující výzdobu a architekturu, které přitahují návštěvníky z celého světa. Zvenčí se můžete těšit na bílo-šedé kameny, které jsou velmi charakteristické pro osmanský styl, a na obrovský kopec, na kterém mešita stojí.

Vnitřek mešity je nádherný a plný barev a zdobení. Můžete si prohlédnout rozsáhlou sbírku uměleckých děl, včetně ikonických modlitebních koberců a velkých svítidel. Mešita je také vybavena moderními zařízeními, jako jsou mikrofony a reproduktory, aby návštěvníci mohli slyšet modlitby a kázání vyslovené v mešitě.

Když se rozhodnete navštívit Bejrútskou mešitu, musíte mít na sobě dlouhé kalhoty a košile s dlouhým rukávem, protože vstup do mešity je pro muže i ženy povolen pouze v prostředcích kryjící kompletní tělo. Návštěvníci také musí být respektováni k vlídnosti, pokud se modlí v mešitě.

Celkově je Bejrútská mešita jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých důkazů o islámské architektuře a kultuře. Je to perfektní místo pro návštěvníky, kteří hledají záznam o historii a krásu islámského umění. Pokud plánujete cestu do Libanonu, nezapomeňte navštívit Bejrútskou mešitu a užijte si jedinečný zážitek.


Letenka Libanon Bejrútská mešita


Bejrút, hlavní město Libanonu, je město, které je plné různorodých kultur a prastarých historických památek. Jeden z velkých klenotů tohoto města je Bejrútská mešita. Bejrútská mešita je nejen významnou památkou, ale také důležitým náboženským místem pro mnoho libanonských muslimů.

Bejrútská mešita byla původně postavena v roce 200 dle islámského kalendáře a byla pojmenována na počest sultána Selim I. Mešita však byla zničena v roce 1975 během občanské války v Libanonu. V letech 1993 až 2008 byla mešita rekonstruována a poskytuje návštěvníkům nádherný pohled na několik století islámské architektury.

Když přijdete do areálu mešity, budete ohromeni její krásou. Mešita má velkou centrální nádvoří s vodním prvkem, kamennými palmami a mnoha květinami. Uprostřed se nachází velký dóm, který byl jedním z největších tohoto druhu na světě, ale v roce 2020 byl po explozi v přístavu zničen. Dóm byl později za podpory UNESCO a libanonské vlády kompletně zrestaurován.

Vnitřek mešity je ještě impozantnější. Je to obrovský prostor a je plný mnoha zdobení a detailů. Uprostřed haly se nachází velký mramorový podstavec pro papeže nebo muftího, nejvyššího představitele islámu v Libanonu. K dispozici jsou také krásné modlitební koberce a nádherné lustre a lustry, které vypadají velmi impozantně na první pohled.

Mešita je stále používána jako náboženské místo, takže je třeba se chovat přiměřeně. Můžete se shodou okolností dostat dovnitř, pokud přijdete během některé z modliteb, ale většinou je potřeba kontaktovat místního průvodce, abyste se dovnitř dostali.

Pokud plánujete návštěvu Bejrútu, určitě byste neměli vynechat Bejrútskou mešitu. Je to nejen sedmý největší islámský chrám na světě, ale také krásné a klidné místo, které musíte vidět na vlastní oči!


Počasí Libanon Bejrútská mešita


V Libanonu se můžeme těšit na velmi příjemné a teplé počasí po většinu roku. V Bejrútu, hlavním městě, jsou letní měsíce velmi horké a suché, s teplotami dosahujícími průměrně kolem 30 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mnohem mírnější, s průměrnou teplotou kolem 15 stupňů Celsia.

I přesto, že je možné zažít mírnější klima, může se stát, že se s teplým počasím setkáme i mimo letní měsíce, proto bychom měli být vždy připraveni a mít s sebou dostatečné množství pitné vody a ochranného krému. Doporučuje se také, abychom nevycházeli ven v největších vedrech, nebo si alespoň ochránili hlavu kloboukem nebo šátkem.

Bejrútská mešita, známá také jako Mešita Muhammada Askara, je slavná architektonická památka v centru města. Mešita byla postavena v 19. století a od té doby byla několikrát renovována a rozšířena. Je to nejen významné místo pro místní komunitu a turisty, ale také nádherná stavba s úchvatnou architekturou.

Když se chystáte navštívit Bejrútskou mešitu, měli byste si být vědomi místní kultury a oblékat se tak, abyste respektovali místní tradice. Je vhodné nosit pokrývky hlavy a zakrývat si ramena a nohy. Pokud nemáte vhodné oblečení, může vám být na místě zapůjčeno.

Kromě Bejrútské mešity je v Libanonu mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou například Národní muzeum Libanonu, Baalbecké ruiny a Cedrský les. Díky svému krásnému počasí a kulturně bohaté historii je Libanon skvělou destinací pro cestovatele, kteří hledají nové zážitky a poznávání nových kultur.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Bejrútská mešita


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Bejrútské mešity v Libanonu?
Odpověď: Otevírací hodiny Bejrútské mešity se liší v závislosti na den v týdnu a na roční období. V období letního času je mešita otevřena od 8:00 do 22:00 a v zimě od 9:00 do 17:00.

Dotaz: Potřebuji se na návštěvu Bejrútské mešity nějak připravit?
Odpověď: Pokud navštívíte Bejrútskou mešitu jako turista, budete potřebovat dodržovat určitá pravidla, jako například zakrytí svého těla, nezkoušení jednotlivých oblastí mešity a respektování mešitových rituálů.

Dotaz: Můžou ženy navštěvovat Bejrútskou mešitu?
Odpověď: Ano, ženy mohou navštěvovat Bejrútskou mešitu, ale musí dodržovat určitá pravidla, jako například zakrytí svého těla a nezkoušení jednotlivých oblastí mešity.

Dotaz: Je v Bejrútské mešitě možné se modlit?
Odpověď: Ano, v Bejrútské mešitě je možné se modlit, ale pouze pokud jste muslimové a respektujete mešitové rituály.

Dotaz: Můžou fotografie udělené v Bejrútské mešitě přispět k náboženskému podvodu?
Odpověď: Ano, fotografie udělené v Bejrútské mešitě mohou přispět k náboženskému podvodu, pokud jsou použity jako doklad o modlitbě nebo rituálu, který se neuskutečnil. Proto se nedoporučuje fotografovat se při modlitbě, kterou jste neuskutečnili.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky