Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Wexford

Počasí Irsko Wexford


Irsko je přímořská země, která se může pochlubit mnoha krásnými plážemi a malebnými přístavišti. Nejinak je tomu i ve Wexfordu, malém městečku v jihovýchodní části ostrova. Počasí zde je podobné jako v celém Irsku, nicméně místní obyvatelé tvrdí, že v tomto regionu je o něco více slunečných dnů než v dalších částech země.

Nejteplejším měsícem v Wexfordu je červenec, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 20°C. Tento měsíc je také nejvhodnější pro koupání v moři, protože teplota vody dosahuje až 17°C. V srpnu je teplo stále příjemné, ale průměrná teplota klesá na 19°C a teplota vody na 16°C.

Na podzim se teplota pohybuje od 14°C do 17°C a slunečných dní ubývá. Srážky jsou v této době častější, ale průměrně nejsou příliš vysoké. Nejde o období dešťů, jak mnozí o Irsku tvrdí. V zimě jsou teploty v okolí 9°C a vítr dokáže přinést dojemné chladnější počasí.

V letních měsících jsou ideální k procházkám malebné uličky a zahloubání se tím více do pohádkového Wexfordu - ovlivněného historií anglosaských území - krásných pláží a přístavišť. V zimě však doporučujeme navštívit místní bary, které jsou plné lidí a tepla.

I když počasí v Irsku může být velmi proměnlivé, Wexford je výborná volba, pokud hledáte místo s příjemným teplem a hezkým počasím. Kdekoliv však v případě cestování po Irsku nezapomeňte na pláštěnku a připravte se na každou příležitost!


Letenka Irsko Wexford


Letenka do irského města Wexford je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou irskou kulturu a krásnou irskou krajinu. Wexford se nachází na východním pobřeží Irska, zhruba 160 km od Dublinu. Zde se setkáte s místními obyvateli, kteří jsou srdeční a přátelští, a také si můžete užít mnoho skvělých zážitků a atrakcí.

Nejlepší doba pro návštěvu Wexfordu závisí na vašich preferencích. Pokud preferujete méně turistickou sezónu, navštivte Wexford v období od ledna do května. Během těchto měsíců se můžete těšit na mírné počasí a cenově dostupnější ceny ubytování a letenek. Pokud však chcete zažít letní klima a živost v městě, nejlepší čas pro návštěvu je od června do srpna.

Po příletu do Wexfordu se budete cítit jako v pohádce. To město nabízí nádhernou přírodní scenérii, která vám ukáže, proč se Irsko nazývá "Zelený ostrov". Můžete si procházet úchvatné pláže, nadýchat se čistého vzduchu a užít si klidné a pohodové okamžiky s rodinou nebo přáteli.

Pokud jste fanoušci umění a kultury, navštivte Wexford Arts Centre, které se nachází na Cornmarketu. Toto kulturní centrum nabízí neustále se měnící expozice výtvarného umění, literatury a divadla. Navštivte také místní muzea, kde se můžete dozvědět více o historii města a jeho regionu.

Kromě kulturních aktivit a přírodní krásy můžete v Wexfordu navštívit mnoho velmi zajímavých restaurací a hospod s tradiční irskou kuchyní. Hodně se zde jí maso a ryby, takže si určitě vychutnejte lahodné jídlo a pití!

Celkově vzato je Wexford skvělým místem k navštívení. Připravte si svou letenku a vstupte do pohádkového světa tohoto krásného města. Zkrátka, Wexford nechte na sebe působit a užijte si tu přírodu, kulturu a zábavu!


Ubytování Irsko Wexford


Irsko je krásnou zemí s mnoha možnostmi pro turisty. Pokud hledáte klidné ubytování s možností relaxace, může pro vás být Wexford správnou volbou.

Wexford je krásné město v jihovýchodním Irsku, které se nachází na pobřeží Wexfordského zálivu a je obklopené zelenými poli a lesy. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a relaxaci daleko od městského ruchu.

Co se týče ubytování, má Wexford mnoho různých možností, které se hodí pro každého. Na výběr je mnoho hotelů, bed and breakfast, apartmánů a kempů.

Pro ty, kteří chtějí luxusní ubytování, je možnost zvolit si jednu z kvalitních hotelů, které jsou v okolí města. Například hotel Ferrycarrig Hotel, který se nachází jen několik minut jízdy od Wexfordu a nabízí nádherný výhled na řeku Slaney. Hotel nabízí moderní pokoje vybavené vším potřebným a také spa a wellness centrum.

Pokud hledáte ubytování s osobním přístupem, bed and breakfast je správná volba. V Wexfordu najdete mnoho rodinných bed and breakfast, kde se hosté cítí jako doma. Například Artramon Farm B&B, který nabízí klidné ubytování v krásné přírodě, kde se hosté mohou projít po farmě a pozorovat zvířata.

Pro ty, kteří chtějí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici apartmány. V centru města najdete apartmány, které jsou v blízkosti restaurací a obchodů. Například Gateway at The Quay, který nabízí 1bdr a 2bdr apartmány v moderním stylu.

A nakonec, pokud hledáte odpočinek v přírodě, kempování je nejlepší volba. Kempy jsou na okraji města a nabízejí přímý přístup k přírodě. Například Wexford Caravan and Camping Park, který je obklopen zelenými poli a je umístěn jen kousek od pláže.

Celkově lze říci, že Wexford nabízí mnoho možností pro různé typy ubytování. Je to krásné a klidné místo, ideální pro ty, kteří chtějí odpočinout a užít si přírodu.


Dovolená Irsko Wexford


Irska Wexford je krásnou, jiskřivou a zelenou krajinou, která se vám dostane pod kůži. Tento kraj se nachází na východním pobřeží Irska a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie, historii bohatou na kulturní dědictví a nekonečné možnosti k prozkoumání této krásy.

Nachází se zde nádherné pobřežní městečka plná barevných domů a příjemných hospůdek a restaurací, kde můžete ochutnat nejlepší irskou kuchyni a užít si výhled na oceán. V Wexfordu se také nachází největší rybářská vesnice v Irsku, která nabízí nejen vynikající mořské plody, ale také úžasnou atmosféru s tradičními rybářskými loděmi a doky.

Pro milovníky přírody a historie je Wexford proslulý svými nádhernými zahradami jako je například vnější zahrady svaté Marie v proslulém hradu Kilkenny. Na této zahradě najdete neuvěřitelné květiny, jezírka a sochy, které můžete obdivovat. Kromě toho, Wexford je také domovem mnoha historických památek a turistických stránek, jako například hrad Hook, který je nejstarším fungujícím majákem na světě, nebo středověký hrad Ferns.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Wexfordu, nenechte si ujít návštěvu Wexfordského festivalu, který je největším uměleckým a kulturním festivalem v Irsku a nabízí tisíce akcí, včetně koncertů, divadelních představení a výstav. Tento festival se obvykle koná v říjnu a přichází sem návštěvníci z celého světa, aby se zúčastnili této slavnosti umění a kultury.

Kromě toho v Wexfordu najdete řadu aktivit, které by mohly být součástí vaší dovolené jako například rybaření, jízda na koni, golf, turistiku a cyklistiku. Pro milovníky moře, Wexford nabízí také vynikající možnosti k pobytu na pláži, s množstvím pláží, které jsou ideální pro sluneční koupání, surfování a vodní sporty.

Celkově řečeno, Wexford nabízí návštěvníkům vynikající možnosti na dovolenou, ve kterých si můžete užít krásy Irska, jeho kultury a přírody. Takže, pokud hledáte dovolenou, která vám bude vyplněna dobrodružstvím a krásnými zážitky, rozhodně byste měli zvážit Wexford jako možnost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wexford


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Wexfordu?

Mezi nejlepší aktivity patří návštěva divadel, procházky po plážích, návštěva historických památek, cyklovýlety a golfové hřiště.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Wexfordu?

Nejlepší doba na návštěvu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a mnoho aktivit se koná venku.

3. Kolik stojí ubytování v Wexfordu?

Ceny ubytování se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Průměrná cena za noc se pohybuje kolem 80 eur.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Wexfordu?

Mezi nejlepší restaurace v okolí patří The Lobster Pot, Greenacres Restaurant a La Côte Seafood Restaurant.

5. Jak se dostanu do Wexfordu z Dublina?

Existuje několik možností, jako jsou vlak, autobus nebo taxi. Nejrychlejší a nejpohodlnější je však JetX Direct Coach, který spojuje Dublin s Wexfordem přímo a trvá to přibližně 2,5 hodiny.

6. Kde se nachází nejlepší pláže v okolí Wexfordu?

Mezi nejlepší pláže patří Curracloe Beach, Morriscastle Beach a Duncannon Beach.

7. Jaké památky bych si neměl nechat ujít v okolí Wexfordu?

Mezi nejvýznamnější patří Hook Head Lighthouse, Tintern Abbey a Wexfordský hrad.

8. Je v Wexfordu možné zaplatit platební kartou?

Ano, většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá platby kartou.

9. Jaké jsou nejlepší trasy na cyklistiku v okolí Wexfordu?

Mezi nejlepší trasy patří Wexford Heritage Trail, South Wexford Cycling Route a The Three Rocks Trail.

10. Kde mohu najít informace o akcích a kulturních přehlídkách v okolí Wexfordu?

Informace o akcích a kulturních přehlídkách najdete na oficiálních webových stránkách města Wexford nebo na stránkách turistického informačního centra.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky