Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Wachau Valley

Letenka Rakousko Wachau Valley


Rakousko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě, a jeho turistická atraktivita se soustředí především na přírodní krásy a kulturní dědictví země. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Rakouska je údolí Wachau, které se nachází na území Dolního Rakouska, mezi městy Krems a Melk. Toto údolí se rozkládá na délce více než čtyřiceti kilometrů, a nabízí návštěvníkům mnoho možností k prozkoumání krásného okolí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Rakouska a plánujete navštívit oblast Wachau, měli byste zvážit letenku do Vídně. Vídeň je největším městem Rakouska a nabízí návštěvníkům mnoho kulturních, historických a uměleckých památek. Z Vídně se pak můžete vydat po dálnici na jihovýchod, která vás přivede přímo do údolí Wachau.

Údolí Wachau je známé především pro svou krásnou přírodu a vinařské oblasti. V údolí se nachází mnoho vinařských sklepů, ve kterých se vyrábí slavné rakouské víno, jako je například Grüner Veltliner nebo Riesling. Navštivte některý z místních vinařů a ochutnejte tradiční rakouské víno přímo z pramene.

V údolí Wachau rovněž najdete mnoho středověkých památek. Navštivte například klášter Melk, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter se nachází na vrcholu kopce nad řekou Dunaj a nabízí úchvatné výhledy do okolí. Z Melku se můžete pak vydat po Dunaji směrem dolů, a projít se po malebné cestě podél řeky.

Pokud máte rádi cyklistiku, určitě neprohloupíte s projížďkou okolím údolí Wachau na kole. Projděte se po malých vesničkách, ochutnejte místní speciality a užijte si krásné výhledy na okolní kopce a vinice.

Celkově se jedná o velmi malebnou oblast Rakouska, a pokud se chystáte na dovolenou do této země, určitě byste neměli vynechat návštěvu údolí Wachau. Letenky do Vídně jsou dostupné po celý rok, a přestože se jedná o poměrně malou oblast, nabízí velké množství možností k prozkoumání. Užijte si krásy Rakouska!


Počasí Rakousko Wachau Valley


Rakousko Wachau Valley se nachází v Dolním Rakousku, mezi městy Krems a Melk a protéká jím řeka Dunaj. Toto údolí je unikátní díky svému geologickému původu, který se promítá do charakteristických kamenů a útesů. Kromě toho je Wachau Valley také nadmíru známý pro své vinice, které se zde pěstují již desítky let a které patří k nejvynikajícím a nejuznávanějším v celé Evropě.

Co se týče počasí, Rakousko Wachau Valley se vyznačuje velkou rozmanitostí. V létě zde můžeme očekávat teploty kolem 30 °C, v zimě teploty klesají na -5 °C, což ale rozhodně neznamená, že by se jednalo o nevhodné období navštívit toto místo. Naopak, Wachau Valley je krásné po celý rok a každé roční období přináší své vlastní kouzlo.

V létě zde můžeme těžit především z krásného počasí a možností koupání v Dunaji, ale také z bohatých možností turistiky a cykloturistiky. Vhodná teplota a slunečné počasí umožňuje osvěžení ve vodě Dunaje nebo aktivní odpočinek na kole či při výletě po okolních památkách. Když se ale dostane na podzim, očekávat můžeme nejen krásné barvy podzimního listí na vinicích, ale také počasí, které nám dává možnost ochutnat několik z nejlepších vín, které zdejší vinice produkují.

V zimě se Wachau Valley promění v krásnou a klidnou scenérii, která nabízí především romantické a relaxační dovolené. A ačkoliv se teploty mohou pohybovat až pod nulou, příroda nám dopřeje krásné procházky lesem, kdy větve stromů klesají pod váhou sněhu, ale zároveň jsou obestavěny již vylíhlými pupeny, což přináší unikátní atmosféru snového zimního lesa.

V závěru lze tedy říci, že Rakousko Wachau Valley je krásnou destinací, o které lze říci, že nabízí skutečně perfektní počasí kdykoliv během roku. Krása a charakter tohoto údolí jsou ovlivňovány nejen převážně mírným podnebím, ale také geologickými rysy, k kterým patří nejen útesy a kamenné zdi, ale také říční kameny a krásné vinice, které zde kraj přes 900 let zdobí. V každém ročním období si tedy můžeme užít dostatek atrakcí a zážitků, přičemž Wachau Valley si vždy uchovává svůj typický půvab a kouzlo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Wachau Valley


1) Jaké jsou nejlepší aktivity v oblasti Wachau Valley v Rakousku?
Nejlepší aktivity zahrnují procházky po vinařských vinicích, návštěvu klášteru Melk, plavbu po Dunaji a ochutnávky místních vína.

2) Jak se dostanu do oblasti Wachau Valley?
Můžete do Wachau dojet vlakem, autobusem nebo autem. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je se pohybovat po celé oblasti na kole.

3) Jaká je nejlepší doba návštěvy Wachau Valley?
Nejlepší čas pro návštěvu Wachau Valley závisí na vaší preferenci. Pro návštěvu a procházky po vinicích jsou vhodné období jaro a podzim, kdy kvetou květiny a změna barev listů je nádherná. Pro vodní dopravu a plavby po Dunaji je vhodné léto, kdy je voda klidná a přívětivá.

4) Co ochutnávat ve Wachau Valley?
Wachau Valley je známá svým vínem, zejména Riesling a Grüner Veltliner. Dále tu můžete ochutnat také ovocné likéry a pivo.

5) Kolik času je vhodné strávit v oblasti Wachau Valley?
Ideální délka pobytu ve Wachau Valley je 2-3 dny, aby jste mohli prozkoumat oblast a zajímavá místa. Pokud máte navíc zájem o návštěvu kláštera Melk, doporučuje se jeden den navíc.

6) Jaké jsou nejlepší ubytování možnosti v oblasti Wachau Valley?
V oblasti Wachau Valley jsou k dispozici hotely, penziony a priváty. Výhodou ubytování v penzionech nebo privátech je možnost ochutnat místní jídla a vína přímo u majitelů ubytování.

7) Co je nutné vidět v oblasti Wachau Valley?
Nejvýznamnější turistickou atrakcí v oblasti Wachau Valley je klášter Melk, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále stojí za návštěvu malé rybářské vesničky a hrady vystavěné na úbočích Dunaje.


Dovolená Rakousko Wachau Valley


Rakousko je země plná krásných památek, nádherné přírody a skvělého jídla. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou relaxace a zároveň objevování nových míst, doporučujeme vám vyrazit do údolí Wachau.

Wachau je údolí v Dolních Rakousích, které se táhne podél řeky Dunaj. Toto místo je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí objevovat historii, kulturu a přírodu Rakouska.

Toto údolí je známo pro své vinice, ovoce, krásnou přírodu a mnoho historických památek. Když se projdete po stezkách vinných sklepů, uvidíte jedny z nejstarších vinic ve střední Evropě.

Dále se zde nachází mnoho starých hradeb a hradů, které jsou odkazem na středověk. Nejzajímavější z nich je hrad Durnstein, který byl v minulosti vězením pro anglického krále Richarda Lví srdce.

Ve Wachau můžete také navštívit mnoho klášterů a kostelů. Nejvýznamnějším z nich je benediktinský klášter Melk, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Tento klášter je známý pro svou barokní architekturu, nádherně zdobené interiéry a bohatou knihovnu.

Není to jen rozmanitá krajina a kulturní dědictví, které láká turisty do Wachau. Toto místo je také známé pro svou vynikající kuchyni, zejména pro svá vína. Zdejší restaurace nabízejí široký výběr místních specialit.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, Wachau nabízí také mnoho možností k pěší turistice, cyklistice a vodním sportům.

Celkově lze říci, že Wachau je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historii, kulturu a vynikající kuchyni. Pokud cestujete do Rakouska, zvažte návštěvu tohoto údolí a nechte se okouzlit jeho jedinečným kouzlem.


Ubytování Rakousko Wachau Valley


Rakousko Wachau Valley je malebná oblast, která se nachází v Dolním Rakousku, mezi městy Krems a Melk. Tato oblast je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Rakousku, díky svému úchvatnému přírodnímu prostředí, bohaté historii, kulturním a tradičním památkám a exkluzivním vinařským oblastem.

Když navštívíte Wachau Valley, můžete si být jisti, že zde naleznete mnoho skvělých možností ubytování, které jsou vhodné pro každého cestovatele. Záleží na vašich preferencích a požadavcích a nejlepší je využít webové stránky specialistů na zájezdy do Rakouska.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat v jednom z měst Wachau Valley, jsou nejlepší volbou hotely a hostely. Většina z nich se nachází v okolí hlavních turistických atrakcí, jako jsou kláštery, hrady a vinice. Návštěvníci najdou v městských hotelech a penzionech vše, co potřebují – od příjemného pokoje až po vynikající služby a dokonalou polohu.

Pokud si přejete vychutnat si krásy Wachau z jiného úhlu pohledu, můžete zvolit camping nebo chatky / bungalovy, které se nacházejí v příjemném a klidném přírodním prostředí. V letních měsících mohou turisté plavat v řece Dunaj a v zimě si vychutnat lyžování a další zimní sporty.

Pro ty, kteří chtějí být více nezávislí, jsou vhodné apartmány a domy na pronájem. Ty jsou ideální pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří chtějí mít svůj vlastní prostor. Tyto ubytovací možnosti jsou nejčastěji vybaveny vlastní kuchyní, což umožňuje návštěvníkům vařit své oblíbené jídlo.

Bez ohledu na to, jaké ubytování v Rakousko Wachau Valley si zvolíte, můžete si být jisti, že budete mít přístup k mnoha atrakcím, jako jsou krásné vinice, historické památky, kláštery, kostely a malebné vesničky. Milovníci vína si mohou užít ochutnávku různých odrůd vína v mnoha vinicích a vinařstvích Wachau Valley.

Celkově řečeno, ubytování v Rakousko Wachau Valley je velmi různorodé, aby vyhovělo požadavkům turistů z celého světa. Bez ohledu na to, zda si vyberete hotel, kemp nebo luxusní apartmán, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších oblastí Rakouska.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky