Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tunisko Mahdia

Dovolená Tunisko Mahdia


Tunisko Mahdia je oblíbeným turistickým letoviskem na jihovýchodě země. Jde o malé město s přibližně 50 tisíci obyvateli, které se nachází přímo u moře. Mahdia se pyšní čistými plážemi, teplým mořem a také historickými památkami, které jsou vidět na každém rohu. Pokud plánujete strávit svou dovolenou v Tunisku, pak by městě Mahdia nemělo chybět v seznamu vašich možností.

Mahdia má bohatou historii, s kořeny sahajícími až do antického Řecka. Město bylo centrem říše Fatimovců a později se stalo důležitým přístavem, což svědčí i o jeho vlivu na obchod. Dnes Mahdia stále zachovává svou historii a tradice jsou stále vidět v místní kultuře a architektuře.

Pláže v Mahdii jsou proslulé pro svou čistotu a krásné písky. Pokud máte rádi vodní sporty, jako je například potápění nebo surfování, můžete se zde účastnit kurzů a aktivit organizovaných místními provozovateli. Na pláži se také nacházejí restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční tuniskou kuchyni nebo si dát osvěžující nápoje.

Mahdia má mnoho historických památek, které můžete navštívit. Mezi nejzajímavější patří starý přístav, který je obklopen malebnými uličkami a tradičními tuniskými domy. Kromě toho můžete navštívit i pevnost Borj El-Kebir, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na celé město. Pokud jste zájemci o historické památky, určitě byste neměli vynechat i archeologickou lokalitu islámského hřbitova.

Abyste si svůj pobyt v Mahdii užili naplno, můžete se zúčastnit různých zajímavých aktivit. Pokud máte rádi golf, můžete si zahrát na místním golfovém hřišti. Pokud vás zajímá víno, můžete se vypravit na vinnou stezku do oblasti Kélibia, kde se nachází několik vinařství.

Mahdia nabízí také vynikající ubytování. Většina hotelů se nachází přímo u pláže, což znamená, že se budete moci kdykoliv vydat k moři. Ceny za ubytování jsou v tuniských měřítcích poměrně přijatelné, což znamená, že si můžete užít luxusní dovolenou za skvělé ceny.

Pokud tedy hledáte ideální místo pro svou dovolenou plnou pláže, slunce a dobrodružství, Tunisko Mahdia by mohlo být tou správnou volbou. Město nabízí skvělé zázemí, opravdovou pohostinnost a nádhernou kulturu, kterou si rozhodně užijete.


Letenka Tunisko Mahdia


Pokud hledáte příjemnou dovolenou plnou slunce, moře a místního kulturního dědictví, Tunisko je skvělou volbou – a letenky do Mahdie jsou prvním krokem k vaší cestě.

Mahdia je jedním z nejmalebnějších měst Tuniska a lákadlem pro turisty díky svému historickému dědictví, krásným plážím a slavným tradičním uměleckým řemeslům. Město je také ideální pro ty, kteří hledají místo trochu pryč od turistických davů a chtějí ochutnat skutečné Tunisko.

Když si koupíte letenku do Mahdie, možná budete cestovat skrz hlavní město Tuniska, Tunis. Tunis má svůj vlastní důležitý kulturní a historický význam, takže výlet do města by mohl být rovněž dobrou volbou – a nemusí to být příliš drahé. Z Mahdie je do Tunisu možné dojet místními autobusy, což je levná a jednoduchá možnost.

Pokud však přijedete do Mahdie, připravte se na krásné bance s pískem a jasné moře. Pláže v Mahdii jsou dokonalé pro opalování, lenošení a plážové sporty. Mnoho pláží v okolí nabízí také různé vodní sporty, jako je jízda na vodních skútrech a parasailing.

Mimo pláže se v Mahdii nachází také mnoho historických památek. Mahdia byla kdysi městem různých vládnoucích dynastií a najdete zde mnoho pozůstatků z různých období. Zajímavá je zejména původní citadela a 8. století Fouta mosque. Turistickou atrakcí je rovněž oblast Souks, která je plná tradičních tuniských řemesel a nabízí velké množství exotických produktů, jako jsou koření, kožené zboží a tradiční oděvy.

Když si koupíte letenku do Mahdie, jako ochutnávka toho, co Tunisko nabízí, má to jistě co nabídnout. S úžasnými plážemi, odkazy na historickou minulost a krásnou kulturu, je Mahdia skvělým místem pro dovolenou. Zejména pro ty, kteří hledají nejen základní turistickou zkušenost, je Mahdia ideálním místem k prožití skutečné Tuniska.


Ubytování Tunisko Mahdia


Tunisko, vzdálené pouze několik hodin letu od Evropy, je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Zdejší turistický průmysl nabízí obrovské možnosti ubytování. Jedním z míst, které vyniká svou krásou a exotikou, je město Mahdia.

Mahdia je starobylé město v Tunisku, které je známo pro svůj překrásný plážový pruh a historické centrum, které bylo vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO. Toto krásné město nabízí mnoho možností ubytování, včetně hotelů, resortů, apartmánů a penzionů.

Jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu v Mahdii je hotel Royal Mahdia Beach Resort. Tento luxusní hotel disponuje bazénem a soukromou pláží. Můžete si užívat mnoho aktivit, jako jsou šnorchlování, potápění a vodní sporty. Pokoje jsou prostorné a stylové, s klimatizací, televizí a minibarem. Restaurace v hotelu nabízejí tradiční tuniská jídla i mezinárodní kuchyni.

Další možností je rezidence El Mouradi Mahdia. Tento hotel se nachází v blízkosti pláže a nabízí také bazén a tenisové kurty. Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavené klimatizací, televizí a minibarem. Rezidence El Mouradi Mahdia také nabízí snídaně s bufetem a tradiční tuniská jídla v hotelové restauraci.

Pro ty, kteří upřednostňují menší a přívětivější ubytování, je zde také Dunes de Mahdia. Tento útulný hotel se nachází v blízkosti pláže a nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje s klimatizací, televizí a balkonem s výhledem na moře. Na terase je příjemné posezení a můžete si užít tradiční tuniské jídlo v hotelové restauraci.

Poslední možností je Al Medina Beach Resort. Tento resort se nachází v historické části Mahdie a nabízí pohodlné pokoje, soukromou pláž a bazén. Všichni hosté mají také přístup k wellness centru s masážemi a jacuzzi. Restaurace v hotelu nabízejí tradiční tuniská jídla, stejně jako italskou a mezinárodní kuchyni.

V Mahdii najdete mnoho možností ubytování, které vyhovují každému typu cestovatele. Ať už hledáte luxusní resort nebo útulný penzion, Mahdia nabízí perfektní místo pro váš příští dovolenou v Tunisku.


Počasí Tunisko Mahdia


Tunisko Mahdia, druhé největší město procurského regionu, se nachází na pobřeží Středozemního moře. Město leží přibližně 200 km jihozápadně od hlavního města Tunisu a je to populární turistická destinace v této oblasti. Podnebí Mahdie se vyznačuje horkými léty a mírně chladnými zimami.

Léto v Mahdii trvá přibližně od června do září, kdy jsou teploty velmi vysoké. Průměrná teplota vzduchu v této době je 30-35 °C a může se vystoupat až na 40 °C. Nocí teploty klesají na příjemných 20-25 °C, takže není neobvyklé, že se turisté potulují po plážích dokonce i v noci. V tuto dobu je obvykle velmi málo srážek a slunce září po celý den.

Podzim v Mahdii začíná v říjnu a trvá až do dubna. Tato doba je obvykle mnohem mírnější než léto a teploty se pohybují okolo 20-25 °C. V noci jsou teploty chráněny před chladem, a tak je stále tuto dobu dobré navštivit. V říjnu a listopadu se vyskytují mnohem více srážek a obloha bývá často zatažená. Nicméně, mnoho turistů stále preferuje tuto dobu pro svou návštěvu, protože je větší šance na více aktivit, jako je například plavání a surfování.

Zima v Mahdii trvá od prosince do února a teploty v této době klesají na 10-15 °C. Někdy je dokonce možné vidět sníh v horách, ale to je velmi neobvyklé. V této době obvykle bývá méně turistů než v letních měsících, ale mnoho lidí preferuje tuto dobu pro procházky a návštěvu místních trhů.

Jaro v Mahdii začíná v březnu a trvá až do května. Tato doba je obvykle velmi příjemná, s teplotami kolem 20-25 °C a méně srážek. Nocí jsou teploty příjemnější a průměrná teplota vzduchu je okolo 20 °C.

V celkovém součtu můžeme říct, že Mahdia je skvělou turistickou destinací po celý rok. Léto je samozřejmě nejvíce oblíbené pro návštěvníky a využití pláží, ale i podzim a jaro mají své kouzlo pro ty, kteří hledají méně turbulencí a více svobody. Zima je také krásná čas a zde mohou cestovatelé na vlastní pěst prozkoumávat celé oblasti a naučit se více o kultuře a tradicích Tuniska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Mahdia


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mahdie?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mahdie je od května do září, když jsou teploty příjemné a moře vhodné ke koupání.

Dotaz: Musím mít vízum pro návštěvu Tuniska?

Odpověď: České občany do Tuniska vízum není nutné, stačí mít platný cestovní pas.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Mahdii?

Odpověď: K nejlepším plážím v Mahdii patří Plage de Sidi Mahres, Plage de la Corniche a Plage de la Reine.

Dotaz: Je Tunisko bezpečné pro turisty?

Odpověď: Tunisko je v současné době bezpečnou zemí pro turisty, avšak je nutné dodržovat obecná bezpečnostní pravidla jako například neukazovat hodnotné věci a cestovat pouze na doporučených trasách.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Mahdii?

Odpověď: K nejlepším restauracím v Mahdii patří Dar el Jeld, Restaurant Le Pirate a La Table de Moncef.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky