Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Guatemala Puerto Barrios

Ubytování Guatemala Puerto Barrios


Guatemala je krásná země plná turistických atrakcí a jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít svou dovolenou, je Puerto Barrios. Toto malé město, které se nachází na východním pobřeží Guatemaly, nabízí návštěvníkům nádherné pláže, impozantní přírodní scenérii a mnoho dalšího.

Pokud hledáte kvalitní ubytování v Puerto Barrios, máte na výběr mezi mnoha možnostmi. Zde je přehled několika nejlepších hotelů a resortů v této oblasti:

1. Hotel Catamarán Resort
Tento luxusní resort se nachází na břehu Karibského moře a nabízí nádherný výhled na přilehlé pláže. Hotel disponuje moderními pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. V celém resortu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení, restaurace s možností all inclusive stravování, bazén a další vybavení pro volnočasové aktivity.

2. Hotel El Muelle
Tento hotel se nachází v samotném centru města a nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Hotel má bezplatné Wi-Fi připojení a restauraci, která nabízí tradiční guatemalská jídla a jídla z ryb a mořských plodů. Na střeše hotelu se nachází bar s výhledem na město a okolní krajinu.

3. Hotel Banana Palms
Tento resort se nachází na břehu Karibského moře a nabízí nádherné bungalovy s vlastní koupelnou a klimatizací. Resort disponuje bazénem a dalšími vybaveními pro volnočasové aktivity, jako jsou šnorchlování a potápění. V restauraci si můžete vychutnat místní speciality a jídla z ryb a mořských plodů.

4. Hotel del Norte
Tento hotel se nachází v klidné části města a nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Hotel má restauraci a střešní terasu s výhledem na město a okolní krajinu. Pro hosty je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení.

5. Hotel Costa Azul
Tento hotel se nachází na břehu Karibského moře a nabízí moderní pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Hotel má restauraci, která nabízí místní speciality a mezinárodní jídla, a bazén. Pro hosty je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení.

V Puerto Barrios je mnoho dalších hotelů a resortů, které nabízí různé typy ubytování i rozličné ceny. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že vaše dovolená v Puerto Barrios bude nezapomenutelná a plná úžasných zážitků.


Letenka Guatemala Puerto Barrios


Pokud hledáte exotické místo, kam byste mohli vyrazit na dovolenou, Guatemalu určitě nevynechejte. Tato země se nachází v Střední Americe a nabízí mnoho krás a zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Pokud váháte, kam se konkrétně podíváte, zvažte návštěvu města Puerto Barrios, které se nachází na pobřeží Karibiku.

Letenka z Guatemaly do Puerto Barrios je velmi přístupná a můžete ji snadno koupit online na internetu. Cesta z Guatemaly do Puerto Barrios trvá pouhé dvě hodiny, takže se do tohoto malebného města dostanete opravdu rychle.

Puerto Barrios je malebné, klidné město s nádhernými plážemi a výborným jídlem. Turisté mohou objevovat mnoho zajímavých míst v blízkosti města, jako jsou archeologické naleziště, národní parky nebo přírodní rezervace.

Jedním z hlavních turistických míst v okolí Puerto Barrios jsou mayské ruiny Tikal. Tyto ruiny jsou velmi dobře zachovalé a nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled na způsob života starověké mayské civilizace.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je přírodní rezervace Rio Dulce. Tento zvláštní úsek řeky je obklopen impresivními kamennými stěnami a tvoří malebnou krajinu, kterou je nutno vidět.

Pokud rádi obdivujete přírodu a zvířata, jistě si nenechte ujít národní park Bocas del Polochic. Tento národní park nabízí nádherné výhledy na Karibské moře a můžete zde spatřit rozličné druhy zvířat, jako jsou třeba krokodýli, papoušci nebo opice.

Pokud máte rádi pláže, jistě oceníte krásné pláže, které se nacházejí v okolí Puerto Barrios. Můžete si zde užít slunce a nabrat síly Přímo v Puerto Barrios si také můžete vychutnat místní speciality, jako jsou například ryby nebo kořeněné směsi.

Celkově vzato, Guatemalu a Puerto Barrios je potřeba navštívit a objevit. Tato malebná a přátelská země nabízí mnoho zajímavých míst, která stojí za to obdivovat. Vydejte se tedy na dobrodružství do této nádherné země a zážitek si užijte naplno!


Počasí Guatemala Puerto Barrios


Počasí v Guatemalském městě Puerto Barrios je typické tropickým podnebím s vysokou vlhkostí. Město leží na pobřeží Karibského moře, což znamená, že zde prší mnohem více než v ostatních částech Guatemala. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80% a teploty jsou celý rok poměrně vysoké.

Nejteplejší měsíce jsou březen, duben a květen, kdy se teploty pohybují okolo 30°C. Nejchladnější měsíce jsou pak říjen, listopad a prosinec, kdy se teplota snižuje na 25°C. Nicméně, i v těchto měsících se denní teploty pohybují vysoko nad 20°C.

Začátek léta, od května do října, přináší do Puerto Barrios výrazné deště a bouřky. Ty mohou trvat několik dní, což znamená, že se zvýší riziko povodní a sesuvů půdy. Nicméně, pokud plánujete návštěvu města v létě, nemusíte se bát, že budete celý den v dešti. Deště bývají častější spíše v odpoledních hodinách, takže můžete využít dopoledne k prohlídce okolí.

Zima, od listopadu do dubna, je obdobím sucha, kdy se množství srážek snižuje. Tento čas je ideální pro plánování výletů, horolezectví nebo jiných venkovních aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Puerto Barrios je vhodné pro návštěvu celoročně. Nicméně, pokud nechcete být překvapeni deštěm, je lepší navštívit město v zimě. Připravte se na vysokou vlhkost a vysoké teploty a nezapomeňte si s sebou vzít lehké a pohodlné oblečení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Puerto Barrios


1. Jak se dostat do Puerto Barrios z Guatemaly?
Odpověď: Puerto Barrios se nachází na pobřeží u hranic se Salvadoru. Nejlepší způsob, jak se dostat do Puerto Barrios z Guatemaly, je jet na východ po dálnici CA-9 a pokračovat na silnici CA-13. Cesta trvá asi 5 hodin.

2. Je v Puerto Barrios bezpečno cestovat?
Odpověď: Puerto Barrios je relativně bezpečné město, ale jako v každém městě je nutné být obezřetný a vyhýbat se nebezpečným oblastem. Výlety do okolí by měly být uskutečňovány s průvodcem.

3. Co stojí za vidění v Puerto Barrios?
Odpověď: Puerto Barrios je především tranzitní město, nicméně stojí za to navštívit pláže a přístavy v okolí. Doporučujeme také návštěvu přírodní rezervace Rio Dulce.

4. Jaké jsou nabízené aktivity v Puerto Barrios?
Odpověď: Mezi doporučené aktivity patří lodní výlety po řece Rio Dulce, návštěva pláží a přístavů v okolí, rybaření a kiteboarding.

5. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Puerto Barrios?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Puerto Barrios je v období od ledna do dubna, kdy je nejvíce slunečných dnů a teploty jsou příjemné. V létě je Puerto Barrios velmi horké a vlhké, s geografickou polohou na pobřeží hrozí také možnosti hurikánů.


Dovolená Guatemala Puerto Barrios


Guatemala je nádherná země plná přírodních krás a kulturního dědictví, které stojí za to navštívit. Pokud plánujete cestu do této země, neměli byste vynechat město Puerto Barrios, které se nachází na východním pobřeží Guatemaly.

Puerto Barrios je přístavní město a nachází se na břehu Karibského moře. Jeho položení přináší spoustu výhod pro turisty, kteří sem přijedou. Na pláži můžete relaxovat, opalovat se a koupat se v krásně čisté vodě. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si pronajmout různé zařízení, jako jsou kajaky, vodní skútry či windsurfingovou desku.

Kromě pláží má Puerto Barrios také spoustu jiných zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete například navštívit národní park Río Dulce, který se nachází nedaleko města. Park je známý svým tropickým lesem, obrovskými vodopády a divokými živočichy.

Dalším místem, které byste neměli vynechat je Santiaguito v jihovýchodní části Guatemaly. Nachází se zde sopka s tímto jménem, která patří k jedné z nejaktivnějších v zemi. Pokud máte štěstí, můžete sledovat její erupce a obdivovat nádherné západy slunce.

Můžete také navštívit historickou část města, kde se nachází mnoho památek a muzeí. Mezi nejvýznamnější patří muzeum Marco Antonio Firebaugh, které se zaměřuje na kulturní dědictví a historii města.

Na Puerto Barrios se můžete dostat snadno autobusem nebo autem z hlavního města Guatemaly. Doprava je poměrně levná a rychlá. Město nabízí spoustu ubytování různé kategorie, od levných hotelů až po luxusní resorty.

Můžete si také užít místní kuchyni, kterou tvoří zejména místní ryby a mořské plody. Pokud máte rádi ostrou chuť, určitě byste měli ochutnat místní specialitu – guatemalskou salsa.

Celkově lze říci, že Puerto Barrios je skvělým místem pro dovolenou. Má mnoho zajímavých míst, krásné pláže a unikátní kulturní dědictví. Pokud se rozhodnete sem přijet, určitě nebudete litovat.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky