Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kanada Icefields Parkway

Dovolená Kanada Icefields Parkway


Kanada je rozhodně jedním z nejkrásnějších a nejnedotčenějších koutů na planetě Zemi. Pokud plánujete svou příští dovolenou a hledáte něco skutečně unikátního, pak byste neměli vynechat jednu z nejlepších kanadských turistických atrakcí – Icefields Parkway.

Tato skvostná cesta se táhne dlouhými 232 km mezi městy Lake Louise a Jasper v provincii Alberta a nabízí vám úchvatné výhledy na horské vrcholy, ledovce, skutečně modrou ledovcovou vodu a rozbíjející se řeky. Je to nezapomenutelná jízda, kterou ocení jak milovníci přírody, tak i milovníci dobrodružství.

Cesta začíná u města Lake Louise ve státě Alberta a pokračuje na sever k městu Jasper. Turistická atrakce překonává velkolepé vrcholy hor, říční údolí, průzračné jezera a malebné horské vesničky. Na své cestě potkáte mnoho opuštěných horských chat, stejně jako několik turistických center a kempů. Zde si můžete pronajmout horské kolo či pěší obuv a vyrazit na některou z mnoha turistických stezek, které vás provedou krásnými zákoutími národního parku Banff.

Těšit se můžete na úchvatné výhledy na kameny a strmé útesy v okolí Lake Louise, na nádherné ledovce ve správě Icefields, na zelenočernou řeku Athabasca, která protahuje své koryto přes skalnaté údolí. Občas vám přes cestu míjí divocí zvířata, jako jsou losi, medvědi, jelena, rysy, hraboši a mnoho dalších.

Pokud se na této cestě vydáte počátkem léta, můžete si užít výhledy na slunce, které se nemůže vejít mezi útesy. V zimě se ale můžete těšit na sněhové krajiny a ledovce, což vám dovolí si užít národní parku v jiné úrovní nastavení.

Kdy už máte dost pohledů, zastavte se v některé z mnoha restaurací či kaváren a vychutnejte si skvělé jídlo a kafe, zatímco si vychutnáváte nádhernou krajinu. Můžete si také zakoupit typické suvenýry, které vám budou připomínat vaši cestu po této nádherné trase.

Icefields Parkway byl zvolen jako jedna z top deseti turistických atrakci v Severní Americe. Proto by neměl být minul jak návštěvníkem Kanady, tak i místními obyvateli. Návštěva této krásy je nezapomenutelná dovolená, kterou si určitě jako návštěvu Kanady budete chtít zopakovat stále dokola.


Počasí Kanada Icefields Parkway


Kanada je země, která je známá svou nádhernou přírodou a hory patří k nejvýznamnějším přírodním zdrojům. Pokud jste milovníkem hor a nádherných krajin, pak by neměl chybět Icefields Parkway v Kanadě na vašem seznamu. Jedná se o krásnou silnici, která vede z oblasti Jasper National Park až do města Banff.

Icefields Parkway lemuje nádherné hory, které dosahují výšek až do 3 000 metrů nad mořem. Podél této krásné stezky se nachází ledovce, které mají více než 10 000 let. Pokud se rozhodnete projet touto cestou, budete mít možnost vidět nádherné kraje, které nevidíte každý den.

Celá oblast je pokryta sněhem a ledem po většinu roku. V zimě teploty klesají pod -20 stupňů Celsia, zatímco v létě se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. I přes to, že léto je zde teplejší, očekávejte změnu počasí během dne. Mohou se tu vyskytnout bouřky, silný vítr a dokonce i sněžení, takže byste měli být připraveni na všechny možnosti.

Přesto však krása této oblasti zněj ještě více vynikne díky záři slunce a odleskům sněhu, které se v létě objevují na horách. V zimě je toto místo naopak ozářeno zářícími ledovými plášti a bílým sněhem, čímž vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě krásného pohledu na hory a ledovce nabízí Icefields Parkway mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Můžete zde navštívit ledovcová jezera a projížďky na ledovci, které jsou jedním z hlavních turistických cílů tohoto místa. Také si můžete užít horolezectví, turistiku a cyklistiku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi obdivované přírodní prostředí, je důležité respektovat přírodu a nést odpovědnost za její ochranu. Jedině tak můžeme naplno užít krásy této nádherné oblasti a zároveň ji uchovat pro další generace.

Celkově lze tedy říci, že Icefields Parkway v Kanadě je nádhernou silnicí, která nabízí kouzelný pohled na ledovce a hory. Pokud máte rádi turistiku, cyklistiku nebo dokonce i horolezectví, pak je toto místo na vás připraveno. Nicméně, připravte se na změnu počasí a nenechte si ujít nejkrásnější krajinu, jakou Kanada nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Icefields Parkway


1. Co je Icefields Parkway?
Icefields Parkway je turistická silnice v kanadské provincii Alberta, která prochází národním parkem Banff a národním parkem Jasper. Je to jedna z nejkrásnějších silnic na světě, nabízející nádherné výhledy na Kanadské Skalnaté hory.

2. Jak dlouhá je Icefields Parkway?
Icefields Parkway je dlouhá 232 km.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Icefields Parkway?
Nejlepší čas na návštěvu Icefields Parkway je od června do září, kdy jsou silnice otevřené a počasí je příznivé.

4. Jaký je limit rychlosti na Icefields Parkway?
Limit rychlosti na Icefields Parkway je 90 km/h, ale je důležité si uvědomit, že rychlost může být omezená kvůli nepříznivým podmínkám počasí, zvířatům na silnici a dalším faktorům.

5. Kolik zastávek na Icefields Parkway je?
Icefields Parkway nabízí mnoho zastávek, včetně alpských jezer, horských vodopádů a ledovců.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Icefields Parkway?
Mezi nejlepší aktivity na Icefields Parkway patří procházky přírodou, prohlížení výhledů, jízda na kole, rybaření nebo pozorování divokých zvířat.

7. Lze na Icefields Parkway kempovat?
Ano, na Icefields Parkway jsou k dispozici kempy a tábořiště pro turisty.

8. Jaký je nejoblíbenější ledovec v národním parku Jasper?
Nejoblíbenější ledovec v národním parku Jasper je Athabasca Glacier, který se nachází poblíž návštěvnického centra Columbia Icefield.

9. Lze na Icefields Parkway vidět divoká zvířata?
Ano, na Icefields Parkway je možné pozorovat různá divoká zvířata, jako jsou losi, sobi, medvědi, vlci a další.

10. Jaké jsou nejlepší výhledy na Icefields Parkway?
Mezi nejlepší výhledy na Icefields Parkway patří Peyto Lake, Columbia Icefield, Mistaya Canyon, Calgary Tower a mnoho dalších.


Ubytování Kanada Icefields Parkway


Kanada je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která je plná překrásné přírody a nepřeberného množství zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Icefields Parkway, která je plná neuvěřitelně krásných výhledů a přírodních krás. Pokud se rozhodnete tuto cestu navštívit, je nezbytné řešit i ubytování. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na to, jakým způsobem najít ideální ubytování pro vaše cestování po této nezapomenutelné trase.

Kanada je země, kde lze najít různé typy ubytování. Pokud se rozhodnete pro ubytování, které se nachází přímo na trase Icefields Parkway, můžete využít služeb hotelů, motelu, kempů, nebo i levnějších ubytování v hostelech či apartmánech. Hotelové ubytování nabízí hlavně pohodlnost a vysokou úroveň služeb, ale zároveň bývá i dražší a někdy není vždy k dispozici. Pokud hledáte ubytování levnější, určitě má smysl zvážit možnost kempování nebo ubytování v hostelech přímo na trase.

Mezi typickým ubytováním po trase Icefields Parkway jsou kempy, které se nacházejí v útulném prostředí okolo kopců, lesů a jezer, takže vám nabídnou skvělou příležitost prozkoumat krásy Kanady v inovativním prostředí. V kempu se můžete cítit jako v autentickém táboře, ale zároveň mít v blízkosti všechny pohodlnosti, jako jsou toalety či sprchy. Pokud si přejete najít ideální místo, kde se budete moci ubytovat, pak byste měli zvážit kempy: Banff Lake Louise Campground nebo Jasper Wapiti Campground.

Dalším příjemným ubytováním po trase Icefields Parkway jsou hostely. Hostely jsou často levnější než hotely, ale zároveň jsou vysoké úrovni a nabízejí příjemné ubytování. Hostely jsou určeny zejména pro střední a mladší věkovou kategorii, kteří hledají příležitosti k poznání nových lidí s podobnými zájmy. Hostel HI Banff Alpine Centre nabízí ubytování v blízkosti lyžařského areálu Banff a s výhledem na neuvěřitelnou přírodní scenérii.

Pokud hledáte ubytování, které odpovídá tomu nejvyššímu standardu, můžete zvolit klasické hotely. Tyto hotely nabízejí komfortní a luxusní ubytování a jsou určeny pro ty, kdo si přejí relaxovat v pohodlném prostředí. V malém městě Banff se může těšit na luxusní ubytování v renomovaném Banff Springs Hotel, nebo v ostrůvku luxusu vám nabízí zážitek ze skvělého ubytování v Charleově Castle Mountain Resort.

Kombinace souborů Icefields Parkway a ubytování na Kanadské půdě nabízí nezapomenutelnou možnost pro vaše cestování. Pokud si nejste jistí, jaké ubytování si zvolit, zvážte své osobní potřeby, cenu a umístění a vyberte si té nejlepší možnosti mezi kempy, hostely a hotely. Pokud si tuto krásnou trasu užijete s kvalitním ubytováním, celá cesta se určitě stane neopakovatelnou, neuvěřitelnou zkušeností a nejkrásnější dovolenou vašeho života.


Letenka Kanada Icefields Parkway


Kanada je země plná překrásných přírodních krás a tou vůbec nejkrásnější je asi Icefields Parkway. Tato vyhlášená silnice vede přes národní parky Banff a Jasper, a nabízí návštěvníkům velkolepé pohledy na ledeníky, horské vrcholy, překrásná jezera a řeky a krásnou přírodu. Pokud plánujete cestu do Kanady, rozhodně si nenechte ujít tuto nádhernou jízdu.

Ale jak se dostat na Icefields Parkway? Samozřejmostí je pronájem auta nebo motorky, ale pokud nechcete řídit a chcete se plně soustředit na krásy, které kolem vás projíždí, můžete zvolit letadlo. Díky úžasnému systému online rezervací letenek to není vůbec těžké a můžete si tak zarezervovat letenku přímo do Kanady a využít tuto příležitost k prohlídce Icefields Parkway.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Kanady, mějte prosím na paměti, že některá místa na Icefields Parkway mohou být kvůli sněhu uzavřena a není možné jimi jet. Proto je dobré si ověřit, zda jsou cesty otevřené předem a plánovat cestu v závislosti na počasí.

I přes tyto možné problémy však stojí za to si zarezervovat letenku do Kanady právě kvůli kráse této cesty. Projížděním krásné přírody světlých lesů, bělostných ledovců a průzračných jezer na vás čekají úžasné zážitky, které si budete chtít navždy pamatovat.

Icefields Parkway je tedy zcela určitě jedním z nejkrásnějších a nejúžasnějších míst na celé planetě a pokud zvažujete, že si najmete auto a projedete po něm sám, neváhejte a určitě to nebudete litovat.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky