Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Národní park Nsumbu

Počasí Zambie Národní park Nsumbu


Zambia, ležící v centrální Africe, je země s tropickým podnebím, které je ovlivněno sezónními dešti. Počasí v Národním parku Nsumbu se tedy může měnit v závislosti na ročním období.

V období sucha, které trvá od června do října, jsou teploty v parku poměrně vysoké. Denní teploty se v této době pohybují kolem 28-30 °C a nocí se teploty snižují na příjemných 20-22 °C. Srážky jsou v této době velmi nízké a většinou leží pod 1mm. Vodní zdroje se zmenšují a mnoho zvířat se stahuje do oblastí, kde jsou stálé zdroje vody.

Naopak v období dešťů, které trvá od listopadu do května, jsou teploty nižší a srážky jsou vysoké. V těchto měsících jsou denní teploty 22-27 °C a nocí klesají až na 15-18 °C. Průměrné srážky v této době mohou dosahovat až 200mm. Voda v řekách a jezerech Národního parku Nsumbu se zvyšuje a mnoho zvířat se vrací k vodě.

V Národním parku Nsumbu žije mnoho druhů zvířat, včetně slonů, antilop, krokodýlů, hrochů a velkých šelem, jako jsou levharti a krokodýli nilští. Žijí zde také mnohé druhy ptáků, jako jsou například pelikáni, rackové a sokoli.

Turisté mohou v parku provozovat mnoho aktivit, jako je safari, potápění, rybolov a procházky v přírodě. Pro návštěvníky je důležité se připravit na počasí vzhledem k sezónním změnám. Při návštěvě parku v období sucha je důležité mít s sebou dostatek vody a chránit se před sluncem. V období dešťů je nutné mít na paměti, že cesty mohou být kluzké a některé aktivity mohou být omezené kvůli povodním.

Národní park Nsumbu je skvělým místem ke zkoumání africké divočiny a prožití unikátních zážitků. Sledování pozemních i vodních zvířat, plavání a potápění v krásné krajině jsou jen některé z aktivit, které navštěvníci mohou v parku provozovat. Při plánování návštěvy je důležité vzít v potaz počasí a vybrat si nejvhodnější období pro návštěvu.


Dovolená Zambie Národní park Nsumbu


Zambia je země plná přírodní krásy a národní park Nsumbu je jedním z nejvýznamnějších chráněných území této africké země. Nachází se na břehu jezera Tanganika, které je druhým největším sladkovodním jezerem na světě.

Národní park Nsumbu je domovem mnoha druhů volně žijících zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, krokodýli, buvoli, gazely a mnoho dalších. Kromě velkých savců zde žije také mnoho druhů ptáků, jako jsou pelikáni, rybáci a volavky.

Jezero Tanganika je nejen krásné, ale také velmi důležité pro místní komunity. V jezeře žijí ryby, které jsou pro místní obyvatele nezbytné, aby se uživili. Každoročně se zde také konají rybářské slavnosti, které jsou pro místní společenství velmi důležité.

Nsumbu je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství. Můžete se vydat na safari, prozkoumat jezero nebo si užít nádherné výhledy z okolních kopců. Pro milovníky potápění je zase jezero Tanganika nekonečným úsvitovým potápěčským rájem, kde se nachází mnoho endemických druhů ryb.

Pro návštěvníky jsou k dispozici různé druhy ubytování, od luxusních lodí až po stanové kempy v přírodě. Pokud hledáte opravdovou dobrodružnou dovolenou v Africe, národní park Nsumbu je bezpochyby jedním z nejlepších míst na světě.

Místní lidé jsou velmi přátelští a vstřícní. Můžete se zúčastnit tradičních tanců a zároveň poznat místní zvyky a zvyklosti.

V zambijském Národním parku Nsumbu se můžete těšit na nádhernou přírodu, nevšední zážitky a setkání s místními obyvateli, kteří poskytují nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dovolenou odlišnou od těch obvyklých, vydejte se do této neuvěřitelné části Afriky a nechte se unášet krásou této úchvatné přírody.


Ubytování Zambie Národní park Nsumbu


Zambia je země plná přírodních krás a nepřekonatelné divoké fauny. Jedním z míst, která stojí za to navštívit, je Národní park Nsumbu. Tento park o rozloze 2004 km² se nachází na severu země, na břehu jezera Tanganyika.

Pokud hledáte ubytování v tomto parku, máte na výběr několik možností. Nejpopulárnější jsou kempy, které jsou situovány přímo na pláži. Nabízejí zajímavou alternativu k tradičnímu ubytování. V kempu si můžete postavit stan a užít si pocit, že jste uprostřed divočiny. Kempy mají také společné sociální zařízení, kde si můžete doplnit zásoby čisté vody a využít sprchy a toalety.

Další možností je ubytování v chatkách nebo bungalovech. Tyto útulné a pohodlné chatky nabízejí pohodlí a soukromí. Každá chatka má vlastní koupelnu a kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Pokud se nechcete starat o vaření, nabízejí se i restaurace, které nabízejí tradiční africkou kuchyni.

Jinou možností je ubytování v lodge. Tyto luxusní chaty nabízejí komfortně vybavené pokoje s vlastní koupelnou a WC. V lodge je k dispozici také restaurace, která nabízí tradiční africkou kuchyni. Lodge také nabízí různé aktivity, jako je potápění, rybaření a safari.

Národní park Nsumbu nabízí nejen krásnou přírodu a ohromující divokou zvěř, ale také mnoho zajímavých aktivit. Kromě safari a pozorování zvířat si můžete vyzkoušet potápění nebo rybaření. Je také možné si pronajmout kánoe a prozkoumat okolní jezero.

K největším výhodám ubytování v Národním parku Nsumbu patří jeho umístění. Je situován v nádherné přírodě s ohromujícími výhledy a nabízí nevšední zážitky. To vše s příjemným ubytováním na pláži, v chatkách nebo luxusních lodgech. Všechny tyto možnosti nabízejí komfort a pohodlí, což je perfektní způsob, jak strávit dovolenou v divočině Zambie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Nsumbu


Dotazy:

1. Jak se do Zambie dostat?
2. Jak dlouho trvá cesta do Zambie?
3. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Národního parku Nsumbu?
4. Jak se dostat do Národního parku Nsumbu?
5. Je třeba mít očkování před cestou do Zambie?
6. Jaké zvířata v Národním parku Nsumbu mohu vidět?
7. Je možné v Národním parku Nsumbu kempovat?
8. Jaká je infrastruktura v Národním parku Nsumbu?
9. Co si vzít s sebou na návštěvu Nsumbu?

Odpovědi:

1. Nejjednodušší způsob, jak se do Zambie dostat, je letecky. Existují přímé lety ze několika evropských měst, např. Londýna či Frankfurtu. Alternativou je i cesta lodí či autobusem.
2. Délka cesty závisí na zvoleném způsobu dopravy a místě, odkud do Zambie cestujete. Z Evropy trvá let zhruba 10 hodin.
3. Nejlepší měsíce na návštěvu Národního parku Nsumbu jsou od května do října, kdy je suché období a je možnost pozorovat zvířata u vodních zdrojů.
4. Do Národního parku Nsumbu se dá dostat pouze lodí z některého z okolních přístavů.
5. Před cestou do Zambie je nutné se očkovat proti hepatitidě A a B, žluté zimnici a malárii.
6. V Národním parku Nsumbu můžete spatřit chodu, hrocha, buvola, lva, slona, levharta, leoparda a mnoho dalších zvířat.
7. Kempování v Národním parku Nsumbu je možné pouze na určených místech. Doporučujeme si předem zajistit povolení a dodržovat pravidla chování v divočině.
8. Infrastruktura v Národním parku Nsumbu je omezena. V parku se nachází pouze několik kempů, bez elektřiny a pitné vody. Je třeba si přinést dostatek zásob.
9. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek pitné vody, oblečení na teplé i chladné počasí, repelent, sluneční brýle, klobouk, fotoaparát a dostatek baterií. Dále pak také prášky na malárii a další nezbytnosti pro přežití v divočině.


Letenka Zambie Národní park Nsumbu


Zambia je jednou z mála afrických zemí, které se mohou pochlubit národním parkem, který leží na břehu sladkovodního jezera. Národní park Nsumbu se nachází na břehu jezera Tanganika, které je jedním z největších a nejslavnějších sladkovodních jezer na světě. Je to pravděpodobně to nejlepší místo v zemi, kde se můžete setkat s velkými druhy zvířat, jako jsou lvi, sloni, hroši, leopardi a mnoho dalších.

Cesta do národního parku Nsumbu vás odvádí na sever Zambie. Letenka z Evropy obvykle vás zavede do hlavního města Lusaky. Odtud je to ještě dalších 1500 km přes krajiny plné africké divoty. Když se dostanete do národního parku, uvidíte, jak se před vámi otevírá okouzlující krajina, plná zvířat všeho druhu. Nsumbu se pyšní třemi typy ekosystémů: savany, hory a lesy. V závislosti na vašem výběru můžete navštívit jednu nebo více těchto oblastí.

Národní park Nsumbu a jeho okolí jsou naplněny divokou zvěří. Lvi, sloni, zebry, buvoli, hyeny, šakalové, jezevci, divoké kočky, antilopy, krokodýlové, hroši, leopardi, dikobrazy, paviany, guerézy, vlci a mnoho dalších druhů zvířat čekají, aby je zalistovali vaším fotoaparátem. Navíc v jezeře samotném najdete desítky druhů ryb, jako jsou síhové, kapři, slunečnice a mnoho dalších.

Existuje mnoho způsobů, jak prozkoumat park. Můžete absolvovat pěší túru, projektovat projížďku na slonovi nebo projížďka terénním vozidlem s průvodcem. Nejlepší je určitě kombinace všech těchto aktivit. Díky tomu budete mít možnost vidět mnohem víc, a to všechno v neuvěřitelné krajině.

Národní park Nsumbu nabízí také bohatý a fascinující zážitek pro ty, kteří chtějí objevovat africkou kulturu a historii. Můžete navštívit mnoho vesnic a měst v okolí a poznat tak život těch, kteří žijí v této oblasti.

Celkově lze říct, že národní park Nsumbu je skutečně unikátním místem na planetě. Ožívá zvířata i rostliny, které tentyž vidět nikdy jinde na světě. Je to opravdu ideální místo pro všechny milovníky přírody a ty, kteří hledají náročnou, ale nezapomenutelnou a zároveň klidnou dovolenou. Takže neváhejte a vydejte se do Zambia, aby jste našli národní park Nsumbu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky