Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Uganda Kidepo Valley National Park

Ubytování Uganda Kidepo Valley National Park


Uganda Kidepo Valley National Park je jedním z nejkrásnějších parků v Ugandě a poskytuje neopakovatelný zážitek z divoké přírody, a to včetně přenocování v neobyčejných prostředích.

V parku je k dispozici několik možností ubytování. Pro milovníky luxusu je tu k dispozici luxusní kemp Apoka Safari Lodge. Kemp sestává z 10 přepychových stanů s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na savany Kidepo Valley. V kempu jsou také dvě světnice, kde se můžete schovat během horkých dnů.

Další možností je Kidepo Savannah Lodge, tábor se 12 kabinami s výhledem na údolí Kidepo Valley. Kabinový tábor má vlastní koupelnu a WC a je zcela vybaven moderními potřebami, včetně solárních panelů a 24-hodinového zdroje elektřiny.

Nakonec tu máme také Nga'Moru Wilderness CAMP, který nabízí bezprostřední zážitek z divoké přírody. Jde o kempování ve stínu mangoového háje s výhledem na divoká zvířata, a to včetně žiraf a pštrosů, kteří v okolí často pobíhají. Kempování je zcela bez elektřiny a vodu si musíte nosit také, ale s kuchyní a bytovými vozidly je možné si jako rodina užít tuto největší atrakci panenského teritoria Uganda.

Všechny ubytovací možnosti jsou umístěny v údolí Kidepo Valley a nabízí nádherné výhledy na čisté a oslnivé způsobem, a to včetně pohledu na horu Morungole. Navíc budete mít přístup k mnoha aktivitám, jako je pozorování zvěře, turistika v horách, setkání s lokálními kmeny a mnoho dalších.

Chcete-li tedy zažít nezapomenutelný zážitek z divočiny Ugandy, Kidepo Valley National Park nabízí nejen nejlepší možnosti pozorování zvířat, ale také luxusní ubytování s možností zážitků jako na safari. Zábava, adrenalin a luxusní pobyt v kempu vám zaručují tento park a jeho ubytovací zařízení. Takže když cestujete do Ugandy, nezapomeňte se podívat na Kidepo Valley National Park jako první.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Kidepo Valley National Park


1) Jak se dostat do Kidepo Valley National Park?

Kidepo Valley National Park se nachází v severovýchodní Ugandě a nejsnadnějším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Kampaly do blízkých měst Moroto, Gulu nebo Lira, odkud můžete odejít do parku po silnici. Existuje také možnost zajistit si soukromý převoz z Kampaly.

2) Můžu si rezervovat ubytování uvnitř parku?

Ano, existují ubytovací možnosti uvnitř parku, jako jsou lodžie, kempy a chaty. Doporučuje se však včas rezervovat, zejména v období turistické sezóny od prosince do března.

3) Jaké jsou nejzajímavější aktivity, které lze v parku dělat?

Kidepo Valley National Park nabízí mnoho skvělých aktivit, jako jsou safari po savaně, procházky s průvodcem, návštěva místního města Karamojong a setkání s místními obyvateli. Můžete také navštívit Kanangorok horké prameny nebo se vydat na pěší výstup na hory Morungole.

4) Musí se na safarich používat vozidla s místním průvodcem?

Ano, prohlídky parku se musí konat s místním průvodcem a vozidlem. Místní průvodci jsou zkušení a znají park velmi dobře, což zajistí bezpečnost návštěvníků a také šanci vidět co nejvíce divokých zvířat.

5) Jaké druhy zvířat lze v parku vidět?

Kidepo Valley National Park je dobře známý pro svou pestrou a bohatou faunu, včetně savců jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako jsou dravci a strnadovití.


Letenka Uganda Kidepo Valley National Park


Pokud hledáte neopakovatelné zážitky na africkém kontinentě, měli byste rozhodně zvážit návštěvu ugandského národního parku Kidepo Valley. Tento park se nachází na opuštěném území na severovýchodě Ugandy, ale protože se jedná o jedno z nejkrásnějších míst na africkém kontinentu, stojí to rozhodně za to.

Zdejší krajina kombinuje rovinaté údolí s horami, což vytváří panoramatické výhledy a neuvěřitelnou biodiverzitu. Kidepo Valley je významným stanovištěm pro velké savce jako jsou sloni, lvi a gepardi, stejně jako pro ohrožené druhy jako jsou nosorožci, hroší a antilopy. Národní park Kidepo Valley je také domovem pro téměř 500 ptáků, zahrnující mnoho ohrožených druhů.

Kidepo Valley je ideální destinací pro dobrodruhy a turisty, kteří chtějí objevovat vzdálené oblasti Ugandy a pozorovat zvířata v přírodním prostředí bez davů turistů. Kromě safari a pozorování zvířat, existuje spousta aktivit, které si můžete užít v této oblasti. Můžete se třeba projít po pěšinách a objevovat malé vesnice, kde můžete ochutnat tradiční ugandskou kuchyni a setkat se s místními lidmi.

Samozřejmě, aby se dostali do Kidepo Valley, turisté musí vycestovat na severovýchod Ugandy. Letenky na tuto destinaci můžete najít u různých leteckých společností, jako je Kenya Airways nebo Ethiopian Airlines. Vládní orgány Ugandy vynakládají velké úsilí na to, aby zlepšili infrastrukturu této oblasti a umožnili turistům snadnější přístup do parku.

Kidepo Valley je skutečnou perla Ugandy, kde můžete najít neuvěřitelnou přírodu a odejít s nezapomenutelnými zážitky. Pokud máte rádi dobrodružství a chtěli byste zažít něco jiného, neváhejte a načrtněte si cestu do tohoto národního parku.


Počasí Uganda Kidepo Valley National Park


Kidepo Valley National Park je národní park nacházející se v severovýchodní části Ugandy. Park je také známý jako "Safari duhou" díky své různorodé fauně a flóře.

Počasí v Kidepo Valley National Parku je obvykle horké a suché. Srážky jsou minimální a jsou omezeny na několik měsíců v roce. Nejdeálnějším obdobím pro návštěvu parku je období od prosince do března, kdy je počasí teplé a suché, což zajišťuje dobré podmínky pro safari a exkurze.

V období dešťů od dubna do května a opět od října do listopadu mohou cesty být obtížnější zejména v západní části parku, kde jsou horské svahy a řeky, které se mohou rozvodnit. Proto jsou návštěvníci obvykle omezeni na skryty pod stromy, kde čekají, až přejde průtrž mračen a počasí se zlepší.

Během suchých měsíců se koryta řek a potoků mohou zcela vyschnout a některé druhy zvířat jsou nuceny hledat vodu jinde. To poskytuje ideální příležitost pro safari, neboť zvířata se shlukují v blízkosti zbývajících vodních zdrojů. Mezi zvířata, která můžete potkat v parku, patří sloni, lvi, leopardi, gepardi, hroši, krokodýli a mnoho dalších.

V Kidepo Valley National Parku najdete řadu aktivit, které vám umožní poznat krásy tohoto parku. Mezi nejpopulárnější patří safari, turistika, rafting v nedaleké řece Kidepo a kulturní exkurze do mnoha vesnic v okolí parku.

Ve všech obdobích je však důležité pamatovat na to, že jste v divoké přírodě. Proto byste měli respektovat ochranu přírody a dodržovat pravidla parku, jako je zákaz krmení zvířat nebo pobyt v parku mimo stanovené trasy a stanoviště.

V závislosti na vašich zájmech a plánech, může být návštěva Kidepo Valleys National Parku jedním z nejvíce nezapomenutelných zážitků v Ugandě. Ať už se rozhodnete jet v období dešťů nebo během suchého období, budete mít jistotu, že se stanete součástí nádherného a jedinečného přírodního světa.


Dovolená Uganda Kidepo Valley National Park


Uganda je země plná kontrastů, a to platí zejména pro její západní část. Toto území je domovem několika národních parků, které jsou známé neobvyklými zvířaty a nádhernou krajinou. Jedním z těchto parků je Kidepo Valley National Park.

Pokud hledáte dovolenou na místě, kde ještě nebyli tisíce turistů, a zároveň toužíte po dobrodružství a spoustě zážitků, může být Kidepo Valley National Park tím pravým místem pro vás.

Park se rozkládá na ploše více než 1400 km2 a nachází se v horách Karamoja na severovýchodě Ugandy, nedaleko hranice s Jižním Súdánem a Keňou. Tento odlehlý park je nejvzdálenější národní park v Ugandě a méně turisticky navštěvovaný než například Bwindi Impenetrable National Park, kde můžete potkat gorily.

V Kidepo se vyskytují vzácné druhy savců, jako jsou perličkoví antilopy, gepardi a levharti upoutaní. V parku je možné sledovat velká stáda slonů, zebů, antilop a hrochů. Je to také jediné místo v zemi, kde můžete spatřit losy.

V době sucha je většina parku přeměněna na sušší plochy, což umožňuje volný pohyb zvířat, takže šance na pozorování divokých zvířat je během této doby mnohem větší.

Park je také domovem pro více než 450 druhů ptáků, včetně vzácného hledáče hřebenného, zobáče lesního a orli afrických obojživelníků.

Nejlepší čas k návštěvě parku je mezi prosincem a březnem, kdy se tam koncentruje více zvířat a kdy jsou klimatické podmínky méně náročné.

Pokud se nechtějete spoléhat na náhodu, můžete si objednat safari prohlídku parkem s průvodcem, který vám ukáže optimální trasy a vědomosti o místní fauně a historii oblasti. Pokud rádi pěší turistiku, doporučuje se pořídit si místního průvodce, který vám pomůže s navigací.

Kidepo Valley National Park nabízí nejen pozorování zvířat, ale i kulturní zážitek. Zdržte se v lokálních vesnicích, kde budete moci poznat místní zvyky a tradice. Zástupci kmenů Karamojové a Ikové žijí v této oblasti a rádi vám ukážou své způsoby života.

Pokud hledáte neočekávanou dovolenou plnou dobrodružství a přírodní krásy, Kidepo Valley National Park v Ugandě je tím pravým místem pro vás. Navštivte tento národní park a zkuste pozorovat vzácné druhy zvířat, pohodlně se usaďte v lodžii a vychutnejte si úžasnou přírodu Ugandy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky