Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Salamonovy ostrovy Ontong Java

Počasí Salamonovy ostrovy Ontong Java


Salamonovy ostrovy jsou velkým souostrovím v centrální části Pacifiku, nacházejícím se v severní části Šalomounových ostrovů mezi Bougainville a Choiseul. Ontong Java je největší a nejvýznamnější ostrov v této skupině a zajímavostí jsou zdejší klimatické podmínky.

Salamonovy ostrovy jsou obecně oblastí tropického monzunu, což znamená, že mohou být dramaticky ovlivněny sezónním větrem a deštěm. V období listopad až duben přináší severovýchodní monzun suché, mírné a slunečné počasí, zatímco v období květen až říjen přináší jihozápadní monzun přehánějící bouřky a silné větry.

Ontong Java je nicméně poměrně unikátní, protože je jednou z největších atolových ostrovů na světě, které se silně stíní pod návětrným větrem. Jako takový má vlastní mikroklima. Ontong Java je celoročně vlhký a mírně teplý, s průměrnou teplotou kolem 27 ° C, ačkoli v noci může klesnout až na 22 ° C. Srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, i když mohou být mírně vyšší v období jihozápadního monzunu.

Nejlepší čas na návštěvu Ontong Javy tedy závisí hlavně na vašich zájmech. Pokud hledáte suché, slunečné počasí, je nejlepší cestovat v období severovýchodního monzunu. Pokud vás zajímají bouřky a kontrastní krajina po dešti, pak vás přitáhne období jihozápadního monzunu.

Celkově však Salamonovy ostrovy nabízejí mnoho turistických možností, jako jsou pláže, potápění, historická místa a přátelskí lidé. Ontong Java je nádherným ostrovem, vynikající pro milovníky pobytu v klidné a odlehlé oblasti. Rozmanitá krajina, jedinečné a nezapomenutelné zážitky, příležitost těšit se na jedinečné počasí a relaxovat na pláži splní očekávání všech návštěvníků Salamonových ostrovů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Ontong Java


1. Co jsou Salamonovy ostrovy Ontong Java?
Salamonovy ostrovy Ontong Java jsou souostrovím tvořeným nejvíce poloostrovem Ontong Java a dalšími menšími ostrůvky nacházející se ve východní části Jižního Pacifiku.

2. Kde se nachází Salamonovy ostrovy Ontong Java?
Salamonovy ostrovy Ontong Java se nachází vod Jižního Pacifiku, mezi ostrovy Šalomounovy a Kiribati.

3. Jaký je počet obyvatel na Salamonových ostrovech Ontong Java?
Odhaduje se, že na Salamonových ostrovech Ontong Java žije přibližně 2 000 lidí.

4. Jaká je tam jazyková situace?
Mnoho obyvatel Salamonových ostrovů Ontong Java hovoří melanešskými jazyky, ale také se tu uplatňuje angličtina.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat na Salamonovy ostrovy Ontong Java?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Salamonovy ostrovy Ontong Java, je cestovat lodí z nedalekých ostrovů Šalamounovy.

6. Co se dá na Salamonových ostrovech Ontong Java vidět a dělat?
Na Salamonových ostrovech Ontong Java se můžete jít koupat, potápět, plavat, rybařit a průzkumovat unikátní floru a faunu.

7. Jaké jsou doporučené turistické atrakce na Salamonových ostrovech Ontong Java?
Nejlepší atrakce na Salamonových ostrovech Ontong Java zahrnují návštěvu pustiny, prozkoumání mangrovových a bažinatých oblastí a třeba také procházku po korálových útesech.

8. Co dělat, když se chci ubytovat na Salamonových ostrovech Ontong Java?
Vzhledem k malému počtu turistů se na Salamonových ostrovech Ontong Java nemusí najít mnoho ubytovacích možností. Proto doporučujeme před odjezdem vyhledat ubytování na Šalomounových ostrovech nebo v Kiribati.


Dovolená Salamonovy ostrovy Ontong Java


Salamonovy ostrovy jsou souostrovím v Tichomoří, které patří k nejvzdálenějším a nejizolovanějším místům na světě. Jednou z částí tohoto souostroví jsou Ontong Java, které jsou pojmenovány podle německého badatele, který je jako první navštívil.

Ontong Java je krásné místo, které se nachází na severu Salamonových ostrovů. Tuto oblast tvoří především korálové útvary, malé ostrůvky obklopené tyrkysovou vodou a tropické rostlinstvo. Kvůli svému vzdálenému položení na světě se sem dostat není úplně snadné, nicméně pokud máte touhu po dobrodružství, tak je toto místo stvořeno právě pro vás.

Na Ontong Java najdete několik vesniček, v nichž žije přibližně 2000 lidí. Ti se zde zajímají především o rybolov a pěstování kokosů. Celkově lze říct, že jde o poměrně izolovanou oblast, v níž se žije poměrně málo turistů a vše je víceméně zachovalé a autentické.

Pokud se sem vydáte na dovolenou, můžete očekávat nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Většina turistů sem přijíždí především kvůli potápění, neboť Ontong Java je domovem mnoha druhů ryb a živočichů. Pokud to není váš šálek kávy, můžete vyrazit za poznáním obyčejů zdejších obyvatel, procházet se mezi kokosovými palmami nebo si užívat letních dnů na pláži.

Na Ontong Java si můžete najmout ubytování přímo u místních obyvatelů, kteří vám rádi poradí, kde najít ty nejlepší restaurace, pláže a zajímavá místa k návštěvě. Pokud se sem vydáte, určitě neomezujte svou dovolenou pouze na jednu oblast, neboť Salamonovy ostrovy nabízejí mnoho jiných částí, které stojí za to poznat.

Ontong Java je jedinečná oblast, která v sobě spojuje tropickou přírodu, přátelské lidi a nádherné pláže. Pro každého, kdo hledá dobrodružství a klidné místo, kam by mohl uniknout před každodenním ruchem, je Ontong Java tou správnou volbou.


Letenka Salamonovy ostrovy Ontong Java


Salamonovy ostrovy Ontong Java jsou jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě. Tyto ostrovy se nacházejí v jižním Pacifiku a jsou známé svou nádherou a neporušenou přírodou. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby objevili neuvěřitelný svět krásy a poklidu.

Ontong Java je jedním z největších ostrovů Salamonových ostrovů a má velmi bohatou historii. Ostrov se rozprostírá na území 140 km² a má přibližně 2300 obyvatel. Většina lidí zde žije velmi tradičním způsobem života, takže turisté mohou vidět fascinující kulturní dědictví tohoto místa.

Ontong Java nabízí turistům mnoho aktivit, které mohou zažít. Jednou z nejoblíbenějších je navštěva místních pláží, které jsou neuvěřitelně krásné. Turisté mohou také podniknout výlety do přilehlých lesů a hor, kde se jim naskytne nádherný výhled na okolní krajinu.

Mezi další aktiviti, které si mohou turisté užít během svého pobytu na Ontong Java, patří například potápění nebo šnorchlování. Díky krásnému a čistému moři si mohou turisté vychutnat kouzlo místního podmořského světa.

Pokud se chcete vydat na Ontong Java, můžete si rezervovat letenky prostřednictvím mnoha různých aerolinií. Dostat se sem můžete přes Port Moresby nebo Honiaru. Většina turistů si pronajímá auto a prozkoumává ostrov samostatně. Pokud ale chcete získat komplexnější výlet, můžete nechat organizovat výlet od místních cestovních kanceláří.

Ontong Java je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a krásnou přírodu. Díky svému neobvyklému geografickému umístění a tradičnímu způsobu života místních obyvatel je toto místo bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst na světě. Navštivte Salamonovy ostrovy Ontong Java a prožijte unikátní zážitek, který Vám zůstane v paměti navždy.


Ubytování Salamonovy ostrovy Ontong Java


Salamonovy ostrovy jsou největší atol na světě a nacházejí se v Tichomoří, přesněji v Melanésii. Ontong Java je jedním z hlavních ostrovů atolu, který je rozdělen do dvou částí - jižní a severní. Ontong Java je domovem asi 2000 obyvatel a nabízí turistům jedinečné zážitky a krásné pobřeží.

Nabídka ubytování na Ontong Java není tak rozsáhlá jako v jiných turistických destinacích. Nicméně, několik možností existuje, a to zejména pro ty, kteří hledají klid a autentickou zkušenost. Většina ubytování je v rodinných domech a hostitelé rádi přivítají hosty z celého světa.

Jedna z možností ubytování jsou bungalovy. Ty se nacházejí přímo na pláži a nabízejí krásný výhled na Tichý oceán. Bungalovy jsou velmi jednoduché, ale útulné a čisté. Díky umístění mají hosté pocit, že jsou součástí přírody. Bungalovy jsou vhodné zejména pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru atolu.

Další možností je ubytování v rodinných domech. Ty jsou také velmi jednoduché, ale čisté a útulné. Hostitelé nabízejí přístřeší a útulné prostředí, které umožňuje turistům zažít místní kulturu a tradice. Pro ty, kteří hledají klid a pohodu, je ubytování v rodinných domech ideální volbou.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, je třeba jet několik desítek kilometrů na sousední ostrovy, jako je například Munda nebo Honiara, kde se nachází luxusní hotely a resorty. Ontong Java je anebo nebyl turistickou destinací a není zde tak rozvinutá infrastruktura. Přesto zde najdete pohostinnost, milejší lidi, nádhernou přírodu a klid.

Celkově lze říct, že Ontong Java nenabízí takovou nabídku ubytování jako jiné turistické destinace v Melanésii. Nicméně, kdo hledá oázu klidu, krásnou přírodu a autentickou atmosféru, rozhodně si na Ontong Java najde oblíbené místo pro přespání.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky