Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Lake Nyasa

Dovolená Tanzanie Lake Nyasa


Lake Nyasa, který se také nazývá Lake Malawi, je největší sladkovodní jezero v Africe a tvoří hranici mezi Tanzanií, Malawi a Mosambikem. Toto jezero je velmi oblíbené mezi turisty, protože nabízí nádherné výhledy, koupání v čisté vodě plné pestrobarevných ryb a řadu aktivit, které potěší téměř každého.

Tanzanie se nachází na severním břehu jezera a nabízí mnoho zajímavých míst pro turisty. Například můžete navštívit Nkhata Bay, kde se nachází mnoho zajímavých obchodů a restaurací a které je oblíbené mezi turisty zejména kvůli svému nočnímu životu. Dalším turistickým lákadlem je Mangochi, které nabízí nádherné pláže a dokonalou atmosféru pro stresové relaxace. V Mangochi najdete celou řadu kvalitních ubytovacích zařízení.

Další zajímavou možností je navštívení Mua Mission, které se nachází v blízkosti jezera Nyasa. Toto místo je slavné pro své muzeum, které obsahuje mnoho zajímavých informací o historii, kultuře a tradicích obyvatel Tanzanie a Malawi. Kromě toho zde můžete vidět například řemesla v podobě zpracování dřeva, výroby košíků, koberců či hrnčířství.

Nejlepší doba pro návštěvu jezera Nyasa je mezi květnem a říjnem, kdy je počasí mírnější a teploty nejsou tak vysoké. Pokud plánujete pobyt v této oblasti, určitě byste neměli vynechat safari a prohlídky národních parků v okolí.

Návštěva Tanzanie a jezera Nyasa přinese mnoho nezapomenutelných zážitků. Když budete mít štěstí, uvidíte v jezeře velké ryby, jako jsou krokodýli, pavouci vodní a šneci včelí, dále sovy, nástupce a slonové. Pokud se chcete uvolnit a odpočinout si od každodenního stresu, může být návštěva Tanzanie Lake Nyasa skvělou volbou pro vás.


Ubytování Tanzanie Lake Nyasa


Tanzanie je země, která se může pochlubit nádhernými plážemi a jezerami. Jedno z nich je jezero Nyasa, které je také známé pod názvem Malawi. Toto jezero leží na hranicích Tanzanie, Malawi a Mozambiku a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro ubytování.

Jezero Nyasa je jedním z největších jezer Afriky a v posledních letech se stalo oblíbenou turistickou lokalitou kvůli svému čistému mořskému prostředí a krásné přírodě. V blízkosti jezera se nachází mnoho ubytovacích možností, od luxusních resortů až po levnější hotely.

Jedním z nejznámějších resortů na břehu jezera Nyasa je kemp Livingstonia Beach, který se nachází na východní straně jezera. Tento kemp nabízí návštěvníkům luxusní pobyt, který zahrnuje moderní pokoje s vlastní koupelnou a jídlo v ceně. Kemp Livingstonia Beach také nabízí různé aktivity, jako jsou vodní sporty, rybaření a výlety do blízkého národního parku.

Dalším populárním místem pro ubytování u jezera Nyasa je lodge Makuzi Beach. Tato ubytovna se nachází na západním břehu jezera a nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou. Lodge Makuzi Beach má také bazén a restauraci, kde se mohou návštěvníci dobře najíst.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se podívat na hotely, jako je Blue Zebra Island Lodge nebo Lake Shore Lodge. Tyto hotely nabízejí základní pokoje, ale mají výhodnější ceny. Blue Zebra Island Lodge se nachází na ostrově Mumbo, který je přístupný pouze lodí. Lake Shore Lodge se nachází na pobřeží v blízkosti města Mbamba Bay a nabízí výhled na jezero Nyasa.

Nezáleží na tom, kterou možnost ubytování si vyberete, jezero Nyasa nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost vidět krásy tohoto místa. Od koupání v čisté vodě, rybaření a ježdění na vodních skútrech až po procházky v národním parku, je toto místo ideální pro dovolenou v Tanzanii.


Počasí Tanzanie Lake Nyasa


Tanzanie Lake Nyasa je jedním z nejkrásnějších jezer v Tanzanii. Jezero se rozkládá na území Tanzanie, Malawi a Mosambiku. Je to třetí největší jezero v Africe a osmé největší na světě. Tento přírodní zázrak si můžete zajít užít kdekoli v roce a uvidíte, že počasí se může velmi lišit v závislosti na ročním období.

Na jaře (březen až květen) je počasí v Tanzanie Lake Nyasa obvykle vlhké, s četnými bouřkami a deštěm. Teploty se pohybují mezi 21 a 27 stupni Celsia.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou obvykle velmi suché a horké, s minimálními srážkami a teploty se pohybují mezi 27 až 30 stupni Celsia.

Podzim (září a říjen) je stejně jako jaro v Tanzanie Lake Nyasa mokrý s hojnými srážkami a bouřkami, což může být pro některé turisty nevýhodou. Průměrné teploty na podzim se pohybují mezi 22 až 27 stupni Celsia.

Zima (prosinec až únor) přináší mírné a příjemné počasí s vysokým slunečním svitem, minimem srážek a teploty se pohybují mezi 27 a 30 stupni Celsia.

Jezero Lake Nyasa je však výjimečné tím, že počasí může být velmi nepředvídatelné, což znamená, že dešťové bouřky a silné větry mohou přijít kdykoli během roku.

Pokud plánujete návštěvu Tanzanie Lake Nyasa, je nejlepší si studovat počasí předem a připravit se podle toho. Doporučujeme vám mít při přípravě vybavení, jako je například nepromokavé oblečení a obuv, úschovnu pro cennosti. Vždy si na cestě s sebou vezměte dostatečné množství vody a sušenek, aby vaše tělo bylo hydratované a aby se mohlo potravou zásobovat v případě nouze.

Jezero Lake Nyasa je úchvatné jak v odpočinkovém, tak i dobrodružném smyslu, ať už plánujete lenošit na břehu nebo se ponořit do neuvěřitelných vodních aktivit. Pokud se podle počasí připravíte správně, budete mít jedinečný zážitek z dovolené v Tanzanie Lake Nyasa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Lake Nyasa


Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lake Nyasa v Tanzanii?

A: Nejlepší doba na návštěvu je od června do října, kdy je nejsušší období a více možností k vodním aktivitám.

Q: Kde se dá ubytovat u Lake Nyasa?

A: V okolí je mnoho hotelů a lodgeů, jako například Nkwichi Lodge nebo Kaya Mawa.

Q: Jaké aktivity jsou k dispozici u Lake Nyasa?

A: K dispozici jsou vodní aktivity jako potápění, šnorchlování, plachtění a rybaření, ale i turistické a kulturní atrakce jako safari nebo návštěva místních vesnic.

Q: Co je nejlepším způsobem, jak se dostat k Lake Nyasa?

A: Nejlepší způsob je využít místní leteckou dopravu z města Lilongwe v Malawi nebo Dar es Salaam v Tanzanii. Dále se dá použít i silniční doprava.

Q: Je Lake Nyasa bezpečné místo pro návštěvu?

A: V oblasti jsou místy nestabilní politické vztahy a je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a omezovat výlety do méně bezpečných oblastí.


Letenka Tanzanie Lake Nyasa


Tanzanie Lake Nyasa - neuvěřitelné dobrodružství v Africe

Tanzanie Lake Nyasa je neuvěřitelně exotické místo na východě Afriky. Pokud jste cestovatel nebo máte chuť objevovat nové, tuto destinaci byste měli mít na svém „bucket listu“. V tomto článku se dozvíte více o této kouzelné oblasti.

Lake Nyasa, které se v mnoha zemích nazývá i Lake Malawi, je nejjižnějším ze tří velkých jezer východní Afriky. Nachází se na hranicích Tanzanie, Malawi a Mosambiku a patří mezi největší sladkovodní jezera na světě. Je dlouhé 560 km a široké až 80 km.

Pro cestovatele z celého světa je to ideální místo, kde si mohou užít vodních sportů jako je potápění, plavání, windsurfing a rybaření. Kromě toho se na březích jezera nacházejí obce, kde lidé žijí svůj tradiční život a kde si můžete vychutnat místní speciality. Ty jsou zejména z ryb (kapr, tilapie) a dalších mořských plodů. Při procházení místními oblastmi se můžete setkat s obyvateli, kteří by se vám mohli nabídnout na exkurzi do okolních hor nebo na výlet do plážového resortu. Není pochyb o tom, že zde naleznete mnoho kouzelných koutů a neopakovatelnou přírodu.

Pro ty z vás, kteří se zajímají o podmořský svět, Lake Nyasa není jen obyčejným jezerem. Je domovem pro mnoho pospolitostí ryb, některé z nich jsou zdejšími endemickými druhy. Menší ryby plankton a dvouštíhlé vrubozubce zde žijí vedle velkých predátorů jako jsou krokodýli a menší žraloci. Cryptosection a Labidochromis jsou populárními druhy rybovodů, kteří se zajímají o dekorativní rybníky. Pokud se budete potápět, můžete vidět velkou školu ryb, mnoho barevných korálových útesů a krásné podvodní scenérie. Proto si nezapomeňte vzít fotoaparát!

Další zvláštností tohoto místa jsou místní vesnice a zapomenuté památky. Kromě rybářů zde můžete také najít mnoho lidí, kteří se zaměřují na zemědělství a pěstování. Pro mnoho cestovatelů, kteří se zajímají o historii a kulturu, travesty klanu jsou jedním z nepřehlédnutelných bodů zájmu. Tyto stavby odkazují na dávnou minulost regionu a pamatují si tisíce let stará období. V této oblasti je také mnoho dalších památek, o kterých si můžete přečíst v průvodcích.

Pokud cestujete do Tanzania Lake Nyasa, nezapomeňte si objednat letenky dopředu. Tyto lety jsou dostupné ze všech větších měst v České republice a obvykle se létá např. přes Nairobi nebo přes Addis Abebu. Let trvá od 12 do 18 hodin, vše záleží na cestovním plánu. Pokud se ale rozhodnete navštívit toto kouzelné místo, věřte nám, nebudete litovat. Tanzania Lake Nyasa je krásná destinace pro všechny, kteří milují přírodu, dobrodružství a kulturu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky