Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Slovinsko Bohinjské jezero

Dovolená Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších zemí ve střední Evropě a je ideálním cílem pro ty, kteří hledají dovolenou spojenou s nádhernou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Bohinjské jezero, přírodní krása, která se pyšní krásným okolím, malebnými vesničkami a množstvím aktivit pro všechny druhy návštěvníků.

Bohinjské jezero se nachází v severozápadním Slovinsku, na úpatí Alp ve výšce 526 metrů nad mořem. Jezero má výměru přes 320 hektarů a je druhým největším jezerem v zemi. Vzhledem k tomu, že se nachází v srdci přírodního parku Triglav, je Bohinjské jezero obklopené krásnou krajinou plnou lesů, luk, horských masivů a vodopádů.

Pro aktivní turisty je Bohinjské jezero ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku, horolezectví a vodní sporty. Kolem jezera vede 12 kilometrů dlouhá stezka vhodná pro pěší turistiku, běh a jízdu na kole. K dispozici jsou turistické trasy různých délek a náročnosti, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené horolezce. Milovníci vodních sportů se mohou vydat na kanoistiku, windsurfing, rybaření nebo plavání v čisté vodě jezera.

V oblasti Bohinjského jezera najdete také mnoho turistických atrakcí, jako jsou Muzeum bohinjské historie a kultury, skalní most Črna prava a jeskyně pod Babji zob, kde se mohou návštěvníci podívat na krásné podzemní jezírko s opravdu křišťálově čistou vodou.

Na konci léta se v oblasti koná tradiční festival, který zahrnuje trh, vystoupení místních umělců a folkovou hudbu. Součástí festivalu je také Trenžnakov den, kdy mohou návštěvníci ochutnat místní speciality, jako je klobása a rakija.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bohinjském jezeře, existuje mnoho možností ubytování, od hotelů a penzionů po soukromé apartmány. Mnoho ubytování má nádherný výhled na jezero, takže si můžete užít ráno za šumění vody v klidu.

Bohinjské jezero nabízí mnoho adrenalinových zážitků i klidného prostředí, kde si můžete odpočinout od každodenního shonu a užít si krásnou přírodu. Užijte si dovolenou plnou zážitků a také úžasných výhledů v srdci Slovinska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bohinjské jezero


Dotazy a odpovědi týkající se Slovinska a Bohinjského jezera jsou následující:

1. Jaké jsou hlavní atrakce v okolí Bohinjského jezera?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v okolí Bohinjského jezera patří horské túry, cykloturistika, rybaření, vodní sporty a návštěva okolních vesnic a měst, jako je Bled.

2. Jak se dostat do Bohinjského jezera?
Odpověď: Nejbližším velkým letištěm je letiště v Lublani, které je asi hodinu jízdy autem od Bohinjského jezera. K dispozici je také přímý autobusový spoj z Lublaně do oblasti Bohinjského jezera.

3. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Bohinjského jezera?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Bohinjského jezera je od června do září, kdy teploty jsou příjemné a počasí je většinou slunečné.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí Bohinjského jezera?
Odpověď: V okolí Bohinjského jezera jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, privátních apartmánů a kempů.

5. Jaké jsou náklady na dovolenou v Bohinjském jezeře?
Odpověď: Náklady na dovolenou v Bohinjském jezeře se liší v závislosti na typu ubytování a pohodlí. Obecně lze říci, že cena se pohybuje od 50 EUR až po 200 EUR za noc. Ceny jídla a nápojů jsou podobné jako v ostatních evropských zemích. Jízdné na místní autobusy začíná na 1,50 EUR na jednu jízdu.


Ubytování Slovinsko Bohinjské jezero


Bohinjské jezero patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Slovinsku a nabízí mnoho krásných a přírodních scenérií v oblasti Triglavského národního parku. Tato oblast je vhodná pro turisty, kteří touží po aktivní dovolené i pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout v klidu.

Kde se ubytovat

V této oblasti je k dispozici mnoho hotelů, ubytování v soukromí a apartmánů. Pokud hledáte luxusní ubytování, doporučujeme Hotel Bohinj ECO, který nabízí velké a prostorné pokoje, krásný výhled na jezero a exkluzivní relaxační zónu s vířivkou a saunou. Pro rodiny s dětmi je ideální ubytování v apartmánech přímo u jezera, které nabízejí plně vybavené kuchyně a prostorné pokoje. Pro ty, kteří si chtějí užít klid a přírodu v plné míře, jsou k dispozici i chaty a chalupy. Pokud nechcete utrácet mnoho peněz za ubytování, můžete si vybrat z mnoha levnějších apartmánů a hotelů v okolních obcích.

Co navštívit

Bohinjské jezero je krásné každou roční dobu a nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky. Pro ty, kteří chtějí poznat více o místní historii, doporučujeme návštěvu místního muzea, které se nachází v obci Ribčev Laz. Turisté mohou také podniknout pěší výlet k vodopádu Savica, který je přímo v národním parku Triglav. Pro zájemce o lyžování a snowboarding je v okolí mnoho sjezdovek, stezek na běžky a snowboardových parků. V létě si turisté mohou půjčit kolo, lodě a veslice.

Jak se dostat

Bohinjské jezero je vzdálené zhruba 80 km od hlavního města Lublaně. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autem. Cesta z Lublaně trvá zhruba hodinu a půl. Pokud nechcete řídit, můžete využít místní autobusové spoje z Lublaně a dalších měst. Bohinjsko jezero je také jednou z hlavních zastávek na trase vlaků, které jezdí z Jesenice do Nového města nad Váhom.

Závěr

Bohinjské jezero je ideálním místem pro turisty, kteří hledají přírodu, klid a relaxaci. Dostatek ubytování nabízí různé možnosti, aby každý návštěvník našel to své. Krásné okolí nabízí mnoho zábavy a aktivit pro turisty všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, nezapomeňte si přinést kameru, protože zde naleznete mnoho úchvatných přírodních scenérií.


Počasí Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je země, která se pyšní krásnou přírodou a množstvím krásných míst, která můžete navštívit. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je určitě Bohinjské jezero. Toto jezero se nachází v hornaté oblasti Kamnicko-Savinjské Alpy a je druhým největším jezerem v zemi. Pokud tedy uvažujete o návštěvě této krásné destinace, měli byste vědět, jaké tam panují počasí.

Bohinjské jezero se nachází ve výšce 526 metrů nad mořem, což znamená, že zdejší klima je mírné. V létě se zde během dne teploty pohybují kolem 25 °C, ale v noci klesají na příjemných 15 °C. Na jaře a na podzim je zde chladněji a teploty mohou být okolo 10-15 °C. V zimě je zde chladno a sněží, teploty se pohybují okolo -5 až -10 °C.

Pokud tedy chcete navštívit Bohinjské jezero, nejlepší dobou jsou letní měsíce, kdy se zde budete moci koupat, potápět a využívat vodní sporty. V zimě je zde možnost lyžování, běžkování a dalších zimních aktivit. Je důležité mít na paměti, že v létě může být v oblasti mnoho turistů, takže se spíše vyhněte hlavním prázdninovým termínům.

Během návštěvy Bohinjského jezera byste se měli připravit na různé povětrnostní podmínky. Může se zde vyskytnout deštivé počasí i bouřky, takže se vybavte vhodným oblečením a obuví. V létě se také můžete setkat s nízkou oblačností, která dokáže zakrýt okolní hory a celkově přenáší pocit chladu.

Celkově je však počasí v Bohinjském jezeře velmi příjemné a krásné. Pokud tedy plánujete návštěvu tohoto krásného místa, můžete se těšit na příjemné počasí a množství aktivit, které vám tato oblast nabízí.


Letenka Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je malá středoevropská země, která se pyšní množstvím překrásných jezer a přírodních krás. Jedním z nejmalebnějších a nejrozmanitějších jezer je Bohinjské jezero, které leží v severozápadním Slovinsku a je obklopené národním parkem Triglav. Pokud máte plány navštívit tuto krásnou oblast, nabízí se možnost zakoupit letenku do Slovinska a užít si přírodu na vlastní kůži.

Bohinjské jezero má rozlohu přibližně 3,3 km² a je výše položené než slavnější Bledské jezero. V létě je jezero oblíbeným místem pro koupání, windsurfing, rybolov a turistiku. Okolní hory pak nabízejí vynikající příležitosti pro horolezectví a horskou turistiku.

Za zmínku stojí také městečko Bohinjska Bistrica, které se nachází poblíž jezera. Kromě toho, že je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních hor a na jezero, můžete zde navštívit také zimní stadion s dráhou pro rychlobruslení a celoroční koupaliště s vodními atrakcemi.

Kromě přírodních krás stojí rozhodně za to navštívit i okolní historická města jako je například Radovljica, kde se nachází muzeum pečení medovníků, nebo ajdovščina, kde můžete obdivovat staré římské památky.

Letenky do Slovinska se prodávají celoročně a jsou relativně dostupné. Pokud se rozhodnete navštívit Bohinjské jezero, můžete si zvolit mezi několika různými druhy ubytování od hotelů až po privátní apartmány či kempy.

Zkrátka, Slovinsko je země s množstvím přírodních a historických památek a Bohinjské jezero zaujme svou krásou i ty nejnáročnější turisty. Proto neváhejte a pořiďte si letenku do této krásné země již dnes!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky