Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Omán Wadi Dayqah Dam

Ubytování Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je nádhernou zemí, plnou fascinujících přírodních úkazů a kulturních památek. Pokud se chystáte do této země na dovolenou, nezapomeňte navštívit největší přehradní nádrž v Ománu – Wadi Dayqah Dam.

Wadi Dayqah Dam se nachází v provincii Maskat a je největší přehradní nádrží v Ománu. Tato nádrž slouží jako zásobárna pitné vody pro města v okolí a také poskytuje krásné scenérie pro turisty.

Pokud plánujete pobyt v této oblasti, neváhejte a zarezervujte si ubytování v okolí Wadi Dayqah Dam. V této oblasti najdete mnoho skvělých hotelů, jako je například Wadi Shab Resort nebo Juweira Boutique Hotel. Tyto hotely nabízejí vynikající služby a krásné ubytování s výhledem na úchvatné přírodní krásy.

Pokud však hledáte více dobrodružství a nebojíte se tábořit, je pro vás ideální volbou kempování. K dispozici jsou zde různé místa, kde si můžete postavit stan a naplno si užít krásy přírodního prostředí.

Wadi Dayqah Dam nabízí nádhernou scenérii a mnoho aktivit, které si můžete užít během svého pobytu. Můžete se vydat na trekking, projížďku na koni nebo si vyzkoušet kajakářské dobrodružství na čisté vodě Wadi Dayqah Dam.

Vychutnejte si nejlepší přírodní scenerii v Ománu s nejlepším ubytováním poblíž Wadi Dayqah Dam. Od luxusních hotelů po kempování pod širým nebem, je tato oblast ideální pro ty, kteří hledají klid a mír, daleko od shonu města.


Dovolená Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je exotická země plná překvapení a zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejúchvatnějších míst, které byste neměli minout při návštěvě země, je přehradní nádrž Wadi Dayqah Dam.

Wadi Dayqah Dam se nachází ve vysočině Al Hajar, asi 25 kilometrů od města Qurayyat, a je největší přehradou v Ománu. Tento impozantní vodní zdroj se pyšní nejen dokonalou konstrukcí, ale také úchvatnou přírodou v okolí nádrže. Pokud hledáte místo, kde si užijete nádherné scenérie, klid a pohodu, Wadi Dayqah Dam je pro vás ideální volbou.

Přehradní nádrž byla postavena v roce 2012 a její účelem bylo zásobování města Maskat pitnou vodou. Vznikla v údolí, které má více než 10 kilometrů a které vytváří krásnou přírodní scenérii. Celková kapacita nádrže je přibližně 100 milionů kubických metrů vody, což z ní dělá největší nádrž v Ománu. Obrovská přehradní zeď dosahuje výšky 74 metrů a tvoří panoramatický výhled při pohledu z okolních kopců.

Pro turisty je k dispozici návštěva přehradní zdi, z níž si můžete vychutnat úchvatný výhled na nádrž a údolí kolem. Kromě toho můžete prozkoumat okolní oblast, která je jedinečným přírodním rájem. Toulání se po okolí je tedy velice populární a doporučujeme vyzkoušet turistům všech věkových kategorií.

Pokud jste milovníci přírody a adrenalinu, můžete podniknout krásnou túru po okolí přehrady. Výšlap po okolních vrcholech není pro každého, ale ti odvážnější si zde rozhodně užijí. Cesta po okolních vrcholech nabízí krásné impozantní výhledy.

Wadi Dayqah Dam nabízí také možnosti pro pikniky a grilování, zvláště během západu slunce, kdy dokonalé světlo dává celému okolí kouzelnou atmosféru. Takže nezapomeňte na piknikový koš, klimatizaci a pitnou vodu.

Celkově je Wadi Dayqah Dam jedinečným místem v Ománu, které vám nabízí nejen nejlepší pitnou vodu, ale také krásnou přírodní scenérii pro další unikátní zážitky a nezapomenutelné fotografie. A díky své lokaci mimo městem je to ideální místo pro únik z každodenního shonu do přírody. Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nezapomeňte si Wadi Dayqah Dam zahrnout do svého seznamu zážitků!


Počasí Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je země, která se nachází na jihovýchodě Arabského poloostrova a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Wadi Dayqah Dam, což je obrovská přehrada postavená na řece Wadi Adai, nedaleko hlavního města Maskatu. Toto místo je nejen technicky dokonale postavené, ale také nabízí nádherné přírodní scenérie v neuvěřitelně pohádkových barvách.

Omán je tradičně zemí s velmi horkým a suchým podnebím. Teploty se mohou v letních měsících pohybovat až kolem 50°C a srážky jsou minimální. Nicméně podél řek a vodních toků se dají najít oblasti, kde zeleň prosperuje a kde krajina nabízí zcela jiný pohled. Takovou oblastí je i Wadi Dayqah Dam.

Wadi Dayqah Dam se nachází v krasové oblasti blízko pobřeží Ománu a řeka Wadi Adai, kterou přehrada zadržuje, je přirozenou hranicí mezi severní a jižní oblastí země. Tato oblast je velmi důležitá jak pro zemědělství, tak pro místní ekosystémy. Wadi Dayqah Dam byla postavená v letech 2003 až 2012 a má kapacitu 100 milionů metrů krychlových. Přehrada slouží k zajištění vody pro místní obyvatele a pro zavlažování okolí.

V oblasti Wadi Dayqah Dam se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou například horské stezky a jeskyně. Místní obyvatelé udržují tradiční způsob života a využívají stezky ke svému dennímu provozu. Turisté mohou navštívit tradiční vesnice, kde mohou ochutnat místní jídla, nakoupit místní řemeslné produkty a vidět, jak se místní obyvatelé tradičně živí.

Mnoho turistů navštěvuje Wadi Dayqah Dam v zimě, kdy jsou teploty příjemnější a krajina je mnohem zelenější. Jakmile ale začne léto, teploty se mohou nebezpečně zvýšit, a proto jsou letní měsíce méně vhodné pro návštěvu. Nicméně i v letních měsících je možné si užít přehrady a odpočinout si na jejích plážích.

Celkově je Wadi Dayqah Dam skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo má rád přírodu a místní kulturu Ománu. Nabízí nádherné přírodní scenérie, tradiční život místních obyvatel a mnoho dalších zajímavostí. Je třeba ale pamatovat na to, že je v letních měsících velmi horko a je třeba se na návštěvu dobře připravit.


Letenka Omán Wadi Dayqah Dam


Omán je zemí nepřeberného množství krás, a proto není divu, že na jeho území najdete spoustu míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je i Wadi Dayqah Dam, která je snadno dostupná letenkou.

Wadi Dayqah Dam je přehrada postavená v působivé soutěsce a leží v pohoří Hádžar, které se nachází v centrální části Ománu. Vodní nádrž slouží k zásobování oblasti pitnou vodou a stala se oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí vyhnout vysokým teplotám a přírodě se pozitivně pobavit.

Dostat se ke Wadi Dayqah Damu je možné pěšky, ale pro pohodlnější a rychlejší cestu je vhodné využít letenku. Ománské aerolinky nabízejí spojení ze Západní Evropy do země a to například přímo z Prahy, Bratislavy nebo Vídně.

Letenka do Ománu je dobrým způsobem, jak rychle a pohodlně navštívit Wadi Dayqah Dam i další zajímavá místa v zemi, jako jsou například Masirah Island, Paločí zátoka nebo královské město Nizwa. Dodatečným bonusem je možnost ochutnat ománskou gastronomii s oblíbenými jídly jako je například arabský chléb, steaky z lososa Jebel Akhdar nebo sladké oplatky.

Pokud jste příznivcem přírody a hledáte krásná místa k návštěvě, pak Wadi Dayqah Dam a další přírodní krásy Ománu se rozhodně stojí za to. A získat letenku do této neobyčejné země není nic těžkého. Stačí si zvolit ideální spojení a vydat se na nezapomenutelnou cestu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Wadi Dayqah Dam


1. Jaké je rozložení Wadi Dayqah Dam?
Wadi Dayqah Dam se nachází na řece Dayqah, asi 20 km od města Qurayyat v Ománu.

2. Jaká je funkce hráze?
Hráz slouží jako vodní nádrž pro zásobování vodou pro města a sady v okolí a také pro generování elektřiny.

3. Jaká je výška a délka hráze?
Hráz je vysoká asi 75 metrů a dlouhá asi 160 metrů.

4. Jaký dopad měla stavba hráze na okolní ekosystémy?
Stavba hráze měla značný dopad na okolní ekosystémy, zejména na přírodní tok řeky a mokřady v okolí. Tyto oblasti byly zatopeny, což vedlo k úbytku života v oblasti.

5. Je Wadi Dayqah Dam otevřena návštěvníkům?
Ano, hráz je otevřena návštěvníkům a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prohlídky po hrázi jsou k dispozici cestovními kancelářemi v této oblasti.

6. Existuje zde nějaká rekreační oblast?
Ano, v okolí hráze se nachází rekreační oblast s piknikovými stoly, grily a procházkovými trasami.

7. Je možné v hrázi plavat?
Ne, plavání v hrázi není povoleno kvůli riziku utonutí a také kvůli bezpečnosti vodní nádrže.

8. Jaké jsou nejvhodnější měsíce k návštěvě Wadi Dayqah Dam?
Nejvhodnější měsíce k návštěvě jsou říjen a listopad, kdy jsou teploty příjemné a nejsou extrémně vysoké. Kvůli suchému klimatu se v létě mohou teploty pohybovat kolem 40 stupňů Celsia.

9. Je potřeba zaplatit vstupné?
Ano, pro návštěvu hráze je nutné zaplatit vstupné.

10. Existují v okolí nějaké další zajímavé turistické atrakce?
Ano, v okolí se nachází řada dalších zajímavých turistických atrakcí, jako například zaniklá města Bat a Al Hamra, historická pevnost Nizwa a také pohoří Hajár.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky