Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Slovensko Zázřivá

Dovolená Slovensko Zázřivá


Slovensko je krásná země s velkým množstvím přírodních krás a nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Mezi tyto fantastická místa patří i Zázřivá, která se nachází v Oravských Beskydech v severozápadním Slovensku.

Pokud toužíte po přírodě, klidu a relaxaci, Zázřivá bude pro vás skvělým místem pro dovolenou. Toto město je obklopeno nádhernými lesy, kopci a horami, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky hikingu a turistiky. Zázřivá leží v národním parku Malá Fatra, který se mnoho z turistů z celého světa zajímá pro svůj nádherný přírodní ráj.

Přestože je Zázřivá malá vesnice, nabízí mnoho turistických atrakcí a aktivit pro celou rodinu. Turisté ocení nedalekou Vrátnou dolinu, kde se nachází mnoho turistických tras pro pěší turistiku a horskou cyklistiku, ale také pro lyžování v zimě. V létě jsou turistické trasy toho krásné místo ideálním místem pro rodinné výlety a prozkoumání krásných hor Oravských Beskyd.

Navštivte také Oravský hrad, který se nachází nedaleko Zázřivé. Tento středověký hrad se nachází na kopci nad řekou Oravou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Uvidíte zde i velkou sbírku zbraní a vojenských artefaktů. V Oravské dedine, což je nedaleká expozice o životě a práci lidí v Oravě, se můžete dozvědět o životě na slovenském venkově a navštívit původní venkovské domy tradičního regionálního stylu.

Pokud se chcete zrelaxovat v termálních lázních, navštivte nedalekou termální lázně Besenova. Tyto termální lázně, které jsou lehce dostupné z Zázřivé, nabízí nádherné bazény s termální vodou, vodní trysky a sauny. Ponořte se do relaxace a užívejte si snadné a uvolňující okamžiky.

V Zázřivé najdete také mnoho ubytovacích možností, například penzionů a hotelů, které poskytují různé úrovně a druhy ubytování. Vyhledávejte také tradiční slovenskou kuchyni, jako jsou bryndzové halušky (těstoviny s ovčím sýrem) a uvítajte úžasnou atmosféru a pohostinnost Slovenských místních obyvatel.

Slovensko nabízí mnoho krásných míst a atrakcí, ale pokud hledáte klid, přírodu a relaxaci, rozhodně přidejte Zázřivou do svého seznamu návštěv. Tohle krásné město bude pro vás skvělou destinací pro dovolenou, s mnoho možnostmi pro rodinné výlety, turistiku a cyklistiku, ale také pro relaxaci v přírodě. Tak neváhejte a vydejte se na Slovensko, kde najdete mnoho nádherných míst, jako je Zázřivá, která zůstane ve vašem srdci navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Zázřivá


O: Jaké aktivity jsou v Zázřivé k dispozici?

V: V Zázřivé najdete mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie, jako jsou turistika, cykloturistika, lyžování, snowboarding, běžky, turistické túry s průvodcem, klopení horských vrcholů a rafting.

O: Kde se dá v Zázřivé ubytovat?

V: V Zázřivé a jejím okolí je mnoho hotelů, pensionů, apartmánů a chat k pronájmu. Je také možné kempovat.

O: Je v Zázřivé dobré stravování?

V: Ano, v Zázřivé najdete mnoho restaurací, kaváren a pivovarů, které nabízejí tradiční slovenskou kuchyni a pivo.

O: Kde mohu najít informace o turistických trasách v Zázřivé?

V: Informace o turistických trasách najdete na internetových stránkách zázrivaskadovaserva.sk nebo u místních turistických informačních center.

O: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Zázřivé?

V: Nejlepší čas na návštěvu Zázřivé závisí na vašich zájmech. V létě mohou turisté vychutnat krásy přírody, koupání v jezerech a rybnících a turistické túry. V zimě se mohou návštěvníci věnovat lyžování, snowboardingu a běžkám.


Ubytování Slovensko Zázřivá


Slovensko je krásná země plná kouzelných míst, které stojí za to navštívit. Jedním z takovýchto míst je Zázrivá - malebná obec obklopená krásnou přírodou v srdci Oravských Beskyd. Pokud se chystáte na dovolenou do této části Slovenska a hledáte pohodlné a útulné ubytování, máme pro vás několik tipů.

Zázrivá je lákadlem především pro turisty, kteří si potrpí na horolezectví a lyžování. Navštívit můžete také místní muzeum nebo se projít po památkách obce, jako například kostele sv. Mikuláše a kapli sv. Anny. Pokud se raději věnujete odpočinku a relaxaci, Zázrivá vám nabídne jak rekreační sportovní aktivity, tak i klidné procházky v nádherném okolí.

Kde se tedy v této obci můžete ubytovat? Nejvíce oblíbené jsou zde tradiční horské chaty, které poskytují nejen snadný přístup k horám, ale také prostor pro odpočinek a relaxaci. Horské chaty v Zázrivé jsou zpravidla vybaveny velkými terasami s výhledem na okolní přírodu a rovněž nabízejí vysoký standard ubytování.

Pro ty, kteří si nechtějí značně poškodit rozpočet, jsou vhodné horské penziony a hotely v centru obce a okolí. Tyto ubytovací zařízení se vyznačují pohodlným ubytováním v křesťansky zařízených pokojích, s výhledem na řeku a hory. Majitelé penzionů a hotelů se snaží poskytnout svým hostům co nejvyšší standard ubytování a také jim doporučit turistické trasy a kulturní památky, které se vyplatí vidět.

Kromě toho jsou zde také privátní ubytovací zařízení, jako jsou apartmány a chalupy. Tyto možnosti se hodí především pro rodiny s dětmi, které si rády připravují jídlo samy a tím si ušetří finance. Apartmány a chalupy jsou vybaveny kuchyňským koutem, ložnicemi a obývacím pokojem s TV a Wi-Fi připojením. Majitelé těchto ubytovacích zařízení jsou rovněž připraveni hostům poradit ohledně turistických tras a atrakcí v blízkém okolí.

V každém případě je tedy výběr ubytování v Zázrivé bohatý a každý si zde určitě najde to pravé. Pokud milujete krásnou přírodu, turistiku a dobré jídlo, tak je Zázrivá tím správným místem pro vaši dovolenou. Tak neváhejte a vydejte se na výlet do této malebné obce a objevte krásy Slovenska v srdci Oravských Beskyd.


Počasí Slovensko Zázřivá


Slovensko je krásnou zemí, kterou obklopují nádherné hory a zelené údolí. Jedním z mnoha úchvatných míst, které stojí za návštěvu, je obec Zázrivá. Tato malebná vesnice se nachází v okrese Dolný Kubín, v kraji Žilina. Kromě klidu a pohody, která se zde dá najít, je pro návštěvníky zajímavé také místní počasí.

Zázrivá se nachází v horské oblasti, což znamená, že zde jsou mírnější léta a chladnější zimy než v jiných oblastech na Slovensku. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 18 a 22 stupni Celsia. Díky chladnějšímu počasí se zdejší příroda udržuje v krásném stavu a lesy a údolí jsou zde plné zvířat a rostlin.

Na druhé straně, průměrná teplota v zimě zde klesá pod nulu, čímž se zde vyvinula ideální krajina pro zimní sporty. K dispozici jsou zde lyžařské střediska a běžecké trasy, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa.

Kromě teploty má vliv i srážkový úhrn na vývoj zdejšího počasí. Zázrivá v průměru dostává asi 1200 milimetrů srážek ročně, což je více než průměrné množství pro celé Slovensko. To může ovlivnit i plány návštěvníků, ale také má příznivý vliv na rostlinstvo a opět na zvířata.

Celkově tedy můžeme říci, že počasí v Zázrivé je pro návštěvníky neodolatelné, především díky působivé přírodě a mnoha aktivitám, které se zde dají podniknout. Ať už plánujete návštěvu v létě nebo v zimě, určitě zde najdete to, co hledáte.


Letenka Slovensko Zázřivá


Slovensko nabízí mnoho krásných regionů, které stojí za návštěvu a jedním z těchto regionů je i malebné městečko Zázřiva. Pokud se chystáte navštívit tuto část Slovenska, nejspíš se ptáte, jak se tam dostat. Pokud neplánujete cestovat autem, můžete zvážit letenku Slovensko Zázřivá.

Letenka ze Slovenska do Zázřivy není příliš běžná, ale přesto existují způsoby, jak se tam dopravit letecky. Samotná obec Zázřiva nemá letiště, ale v blízkosti se nacházejí letiště v Žilině (cca 35 km) a Ostravě (cca 60 km).

Jeden z možných způsobů jak se dostat letecky do Zázřivy je let z Prahy do Žiliny. Aerolinky Smartwings mají přímé lety z Prahy do Žiliny. Cena letenek se pohybuje kolem 2 000 – 4 000 Kč v závislosti na termínu. Z Žiliny pak můžete jet autobusem (cca 40 minut) nebo si pronajmout auto na letišti a jet zhruba půl hodiny.

Další možností je let z některého většího letiště v zahraničí. Nejbližší letiště jsou Katowice, Krakov a Bratislava. Z těchto letišť lze pak pokračovat městskými autobusy nebo si opět pronajmout auto. Výhodou této varianty je větší nabídka letů a možnost vybrat si nejlevnější variantu.

Zázřiva se nachází v jižní části Horní Oravy a patří mezi nejmalebnější regiony Slovenska. Navštivte místní kostel sv. Michaela a prohlédněte si unikátní fresky pocházející z 15. století. Zajděte také do místního ovčína, kde si můžete vyzkoušet statisícileté řemeslo výroby sýrů a ochutnat některé z místních specialit.

Pokud máte rádi turistiku, nemůžete vynechat návštěvu okolních hor. V zimním období se můžete vydat na běžky, lyže nebo snowboard, v létě naopak na horské túry a cykloturistiku.

Celkově lze říci, že letenka Slovensko Zázřivá je zajímavou alternativou pro ty, kteří nechtějí cestovat autem nebo autobusem. Zázřiva nabízí spoustu zajímavých aktivit a krásnou přírodu. Hodí se pro rodiny s dětmi, ale i pro turisty, kteří hledají odpočinek v přírodě. Stačí jen najít nejlepší letenku a můžete se vydat na cestu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky