Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Salamonovy ostrovy Makira

Dovolená Salamonovy ostrovy Makira


Salamonovy ostrovy jsou součástí Tichomoří a řadí se mezi nejkrásnější a nejexotičtější místa na světě. Makira je jedním z největších ostrovů v této oblasti a nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky.

Makira je hojně pokryta tropickými deštnými lesy, které jsou plné života. Zdejší flóra a fauna jsou naprosto unikátní a poskytují turistům nejen krásné výhledy, ale také příležitost vidět ohromující zvířata a rostliny. Když navštívíte ostrov v období mezi červencem a listopadem, můžete zde například spatřit ohrožené druhy papoušků nebo třeba kupříkladu papoušky bekasařské.

Makira je také obklopena krásnými korálovými útesy, které se snadno dostanou do vašeho srdce. Tyto útesy jsou domovem neuvěřitelně barevných ryb, želv a mnoha dalších druhů mořského života. Pokud jste nadšený potápěč, možná budete mít šanci objevit také některé z neuvěřitelných vraků, které se nacházejí pod hladinou oceánu.

Na ostrově se také nachází mnoho malých vesniček, které jsou dokonalým příkladem tradičního života na ostrově. Mnoho obyvatel ostrova se živí rybolovem a zemědělstvím, což je pro turisty skutečně fascinující zážitek. Můžete navštívit některou z vesnic a ochutnat místní speciality nebo se dozvědět něco o jejich kultuře a tradicích.

Celkově bude návštěva Salamonových ostrovů a zejména Makiry pro vás nezapomenutelným zážitkem. Pokud si chcete odpočinout, užít si krásnou přírodu, a zažít něco, co jinde na světě nezažijete, rozhodně se sem podívejte. Nedají vám nic takového, co by zde nebylo a za to se vyplatí zavítat sem a užít si to, co toto místo nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Makira


Dotaz: Jak se dostat na Salamonovy ostrovy Makira?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat na Salamonovy ostrovy Makira, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města ostrova Malekula ve Vanuatu, z Nauru a z Fidži do letiště v Kirakira na ostrově Makira.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Salamonových ostrovů Makira?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Salamonových ostrovů Makira je v období sucha od května do listopadu. V této době je počasí stále teplé a příjemné, s minimem srážek. V období dešťů, které trvá od prosince do dubna, může být návštěva ostrova obtížnější kvůli silným větrům a dešťům.

Dotaz: Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Salamonových ostrovech Makira?
Odpověď: Salamonovy ostrovy Makira nabízejí návštěvníkům krásné pláže, překrásnou přírodu, pozoruhodné koralové útesy a mnoho jiných aktivit. Mezi hlavní turistické atrakce patří potápění, šnorchlování, rybaření, turistika a objevování místní kultury a tradic.

Dotaz: Kde se můžete ubytovat na Salamonových ostrovech Makira?
Odpověď: Na Salamonových ostrovech Makira jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, chat a dalších možností. Většina ubytování se nachází v centru Kirakira, ale jsou k dispozici i další možnosti v okolí.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak cestovat po Salamonových ostrovech Makira?
Odpověď: Cestování po Salamonových ostrovech Makira je nejlépe zajištěno pomocí dopravy po souši, jako jsou taxíky a půjčovna aut a místní průvodci. Na ostrově také existuje omezená množství lodních služeb a dobrovolníků, kteří nabízejí dopravu mezi různými ostrovy. Většina hlavních turistických atrakcí na ostrově je přístupných pouze po souši nebo lodí.


Letenka Salamonovy ostrovy Makira


Salamonovy ostrovy jsou skupina malých ostrovů v Tichomoří, nacházející se východně od Austrálie. Jedním z největších ostrovů je Makira, která se nachází přibližně 250 km na západ od hlavního města Honiary. Letenka na tuto ostrovní oblast je výbornou volbou pro ty turisty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou v exotické a neporušené přírodě.

Makira a ostatní ostrovy Salamonových ostrovů nabízejí turistům jedinečný zážitek z jejich neuvěřitelné biodiverzity, spousty turistických atrakcí i možností pro adrenalinové sporty. Jednou z nejzajímavějších atrakcí na Makirě je například návštěva vesnice Wigeda, kde se můžete seznámit s tradičními zvyky domorodých obyvatel a pozorovat, jak zpracovávají kokosové ořechy a látky pro oděvy.

Další turistickou atrakcí na Makirě jsou také horolezecké výpravy na její nejvyšší vrchol, Mount Maetambe, který dosahuje výšky více než 1000 metrů nad mořem. Uprostřed jezera Mekambo naopak nabízí nádhernou přírodu a ideální prostředí k relaxaci.

Nejbližší letiště pro lety na Salamonovy ostrovy se nachází v Honiáře na ostrově Guadalcanal, který je potřeba projít, aby poskytl cestujících lety do dalších ostrovů včetně Makiry. Let trvá obvykle přibližně jednu hodinu, ale může se prodloužit v závislosti na počasí.

Cestování na Salamonovy ostrovy není první volbou pro turisty hledající luxusní dovolenou, ale nabízí to čistou a zcela neporušenou přírodu, zážitky z tradic a zvyků místních obyvatel a naprosto unikátní zážitek. Pokud tedy plánujete cestovat na krásnou Ostrov Maikra, měli byste si zajistit dobrou letenku, ubytování a vydat se na dobrodružství plné nezkroceného krásy!


Počasí Salamonovy ostrovy Makira


Salamonovy ostrovy jsou souostrovím v jižním Pacifiku, ležícím zhruba pět set kilometrů jihovýchodně od Papuy Nové Guiney. Ostrovy obývá zhruba šedesát tisíc obyvatel a největší z nich je Makira, jenž má rozlohu více než tři tisíce kilometrů čtverečních.

Počasí na Makirě je typické pro tropické oblasti s vysokou vlhkostí a častými srážkami. Nejde tedy o místo, kde by se dalo očekávat sucho či nízké srážky. Kromě toho jsou ostrovy vystaveny velkému množství cyklónů, což může být pro místní obyvatele velmi nebezpečné.

Srpnové období je v regionu nejchladnější, nicméně teploty se pohybují okolo dvaceti pěti stupňů Celsia i v této době. Nejteplejší období je od listopadu do března, kdy bývají průměrné teploty okolo třiceti stupňů Celsia. V zimě většinou fouká mírný větřík z jihovýchodu, zatímco v létě přicházejí teplé větry z východu.

Salamonovy ostrovy jsou závislé na dešti, který sem přináší pasátový vítr. Průměrné srážky zde přesahují tři tisíce milimetrů ročně, nejvíce prší v období od října do května. V zimě jsou srážky nižší, avšak stále převažují deštivé dny.

Zkrátka počasí na Salamonových ostrovech a Makirě nedovolí turistům očekávat pobyt bez dešťů a teplých dní. Nicméně země má mnoho dalších krás, které stojí za to vidět a pro místní obyvatele je pravidelné deštní počasí běžnou denní rutinou. Určitě si přijedete na své při ochutnávce vynikajících místních jídel a objevování vodopádů a dalších překrásýhch přírodních lokalit.


Ubytování Salamonovy ostrovy Makira


Salamonovy ostrovy jsou jedním z nejmalebnějších klenotů Tichomoří. Jedním z nejzajímavějších ostrovů této skupiny je ostrov Makira, kde se navíc můžeme těšit na úžasné přírodní scenérie a množství aktivit.

Pokud sháníte ubytování na ostrově Makira, nabízí se vám několik zajímavých možností. Můžete si například pronajmout bungalov nebo apartmán na pláži, což vám umožní vychutnat si krásy bílého písku a tyrkysově modré vody. Tyto ubytování jsou obvykle vybaveny základními kuchyňskými spotřebiči, takže si můžete sami vařit. Mohou být však poměrně nákladné.

Další možností jsou penziony a hotely na ostrově Makira. Tyto ubytování nabízejí výhodu v podobě lepšího vybavení a obvykle i snídaně nebo polopenze. Můžete se také těšit na různé služby, jako je například prádelna nebo bazén.

V oblasti ostrova Makira se nachází mnoho turistických atrakcí, které můžete během svého pobytu navštívit. Mezi nejznámější patří například Potatový potok, který se nachází v blízkosti vesnice Havu'u. Toto místo je známé svým krásným vodopádem a obklopením tropickou vegetací.

Dalšími zajímavostmi jsou skalnaté pláže, jako je například pláž na ostrově Ulawa, nebo Salomonovy doly s množstvím přírodních krás.

Pokud si chcete užít nějaké volnočasové aktivity, ostrov Makira vám nabízí množství sportovišť a kulturních center, kde se můžete naučit nové dovednosti a poznat tamní kulturu.

Závěrem bychom vám rádi poradili, abyste si pro rezervaci ubytování vybrali důvěryhodné stránky a informovali se o tamní kultuře, aby bylo vaše cestování co nejbezpečnější. Salamonovy ostrovy jsou krásné místo pro relaxaci a objevování nových zážitků. Pobyt na ostrově Makira vám bude určitě nezapomenutelným zážitkem!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky