Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Graz

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Graz


1) Jak se dostanu z letiště do centra města Graz?
Odpověď: Z letiště Graz se nejlépe dostanete autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 630 nebo vlak S5/ S5x vás odvezou do centra města za zhruba 15-20 minut.

2) Kde se dá v Grazu nejlépe nakoupit?
Odpověď: V Grazu najdete řadu obchodů a nákupních center. Například se můžete vypravit do nakupovací zóny Herrengasse, kde najdete mnoho butiků a módních značek.

3) Kde se v Grazu nachází nejznámější turistické atrakce?
Odpověď: K nejznámějším turistickým atrakcím v Grazu patří například Schlossberg, nádherná zahrada botanického sadu nebo muzeum Kunsthistorisches.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v centru města Graz?
Odpověď: V centru města Graz najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízí různé speciality. Mezi nejlepší podle hodnocení patří restaurace Aiola im Schloss, Restaurant Gabel and Söhne nebo Landhauskeller.

5) Kde si můžu pronajmout auto v Grazu?
Odpověď: V Grazu najdete několik půjčoven aut, například Sixt, Avis nebo Europcar. Je vhodné si však pronájem auta vyzkoušet předem doma přes internet, abyste měli jistotu, že máte domluvené auto přímo na letišti.


Letenka Rakousko Graz


Pokud plánujete cestu do Rakouska, stojí za to zvážit návštěvu města Graz. Letenky do této krásné destinace jsou poměrně dostupné a do Grazu se můžete dostat rychle a pohodlně z mnoha evropských měst.

Graz, který se nachází v jižní části Rakouska, je hlavním městem štýrského kraje a je jedním z nejvýznamnějších kulturních center Rakouska. Město je známé pro své historické centrum, které bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Graz má vynikající kulturní scénu, širokou nabídku gastronomických zážitků a zajímavé muzea a galerie.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Grazu. Pokud hledáte levné letenky, můžete využít například společnosti Ryanair, Wizz Air nebo EasyJet. Tyto společnosti nabízejí lety z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Manchesteru, Paříže, Milána, Berlína nebo Vídně.

Z letiště v Grazu se můžete snadno dostat do centra města. Veřejná doprava tvoří autobusy, které jezdí pravidelně mezi letištěm a centrem města. Cesta trvá zhruba 20 minut. Existuje také možnost využít taxi službu, která vás doveze přímo na vámi zvolenou adresu.

Graz nabízí mnoho atrakcí a aktivit, které stojí za to vidět a zažít. Návštěvníci se mohou projít historickým centrem, navštívit katedrálu a hrad, nebo se projít místními parky a zahrady. Pokud máte rádi umění a kulturu, můžete zavítat do místních muzeí a galerií, jako jsou například Kunsthaus Graz nebo Landesmuseum Joanneum.

Graz je také známý pro svou gastronomii. Město nabízí širokou škálu tradičních rakouských jídel, ale najdete zde také mnoho moderních restaurací a kaváren. Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě nevynechejte tradiční rakouské dezerty, jako jsou Sachertorte nebo Apfelstrudel.

Celkově vzato, Graz je krásné město s bohatou historií a kulturou, které stojí za to navštívit. Letenky do Grazu jsou dostupné z různých evropských měst a cesta z letiště do centra města je snadná. Pokud hledáte novou a zajímavou destinaci pro vaši další dovolenou, Graz je skvělou volbou.


Dovolená Rakousko Graz


Dovolená v Rakousku je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí prožít skvělý čas v západní Evropě. Pokud hledáte alternativu k evropským velkoměstům jako Paříž, Londýn nebo Barcelona, Graz v Rakousku je skvělou volbou. Nachází se blízko hranic s Německem a Slovinskem a je kulturním a historickým centrem regionu Štýrska.

Tato oblast Rakouska je známá svými neuvěřitelnými horami, krásnými lesy a neuvěřitelnými jezery, což vytváří dokonalou scenérii pro turisty a milovníky přírody. To vše doprovázeno rakouským šarmem, přátelskou atmosférou a pohostinstvím.

Město Graz je známé svým zachovalým historickým centrem, které bylo zařazeno na seznam UNESCO světového dědictví. Toto centrum je plné starých budov, malebných uliček a tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční rakouská jídla jako Schnitzel nebo Sachertorte.

Město Graz má také velmi živou kulturu a uměleckou scénu, která nabízí obyvatelem i turistům řadu kulturních akcí, včetně koncertů, výstav a festivalů. Pokud máte rádi umění a architekturu, můžete navštívit i Kunsthistorische Museum Graz, které hostí velké množství rakouských i zahraničních uměleckých děl.

Přírodní krásy okolo města jsou dalším lákadlem pro turisty. Okolí Gratzu nabízí nádherné vyhlídky na hory a údolí, s nespočtem turistických tras, cyklistických tras a horských stezek.

Pokud hledáte oddech od každodenního shonu, doporučujeme navštívit některou z mnoha termálních lázní v oblasti, kde si můžete užít relaxaci a odpočinek.

V současné době však vzhledem k pandemii Covid-19 jsou povolené cesty do Rakouska jen s omezením. Je nutné dodržet opatření rakouské vlády, která v současné době stanovila povinnost mít negativní testování, aby bylo možné vstoupit do země.

V případě, že se rozhodnete jet na dovolenou do Rakouska, nezapomeňte se připravit na současnou situaci a přijmout opatření, která vám v této době pomohou chránit sebe i své okolí.

Pokud hledáte klidné místo pro dovolenou s přáteli nebo rodinou, Graz je tou správnou volbou. Nabízí nádhernou přírodu, kulturní zážitky a úžasnou atmosféru, která vám zaručeně učaruje. A jak se říká v Rakousku, "Prost" - na vaše zdraví!


Počasí Rakousko Graz


Rakousko svým rozmanitým krajem a horským terénem nabízí návštěvníkům nejen krásné pohledy, ale také různé klimatické podmínky. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je město Graz a jeho okolí. Jaké počasí zde můžete očekávat?

Graz se nachází na jihovýchodě Rakouska a patří k nejteplejším místům v této zemi. Průměrná teplota v létě (červenec a srpen) se pohybuje kolem 25 °C, ale místy může být i o něco tepleji. V zimě (prosinec až únor) se průměrná teplota pohybuje kolem 0 °C, ale je také velmi závislá na nadmořské výšce a umístění.

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce Grazu - 353 metrů nad hladinou moře - jsou také zdejší teploty mnohem chladnější než v okolí. Například během zimy mohou být teploty v okolí města několik stupňů teplejší než v centru.

Srážky jsou rozptýleny po celém roce s výjimkou letních měsíců, které jsou obvykle suché a slunečné. V průměru v Grazu spadne během roku přibližně 800 až 900 mm srážek. Nejvíce srážek se obvykle vyskytuje na podzim (září a říjen).

Nejen teploty, ale také počasí se může velmi lišit v různých částech města a okolí. Na vrcholcích hor může být mnohem chladněji než v údolích a návštěva města v zimě může být nejen krásná, ale také velmi romantická díky sněhu a vánočnímu osvětlení.

Celkově lze tedy říci, že Graz nabízí příjemné počasí po většinu roku, s mírnou zimou a horkým létem. Pokud plánujete návštěvu města, doporučujeme zkontrolovat předpověď počasí a obléknout se podle toho. Ať už se vydáte na procházku po památkách města nebo na horskou túru, počasí může být někdy nepředvídatelné, takže buďte připraveni na všechno.


Ubytování Rakousko Graz


Rakousko je pro turisty velmi oblíbenou destinací, která má mnoho skvělých měst k návštěvě. Jedněm z nich je Graz, druhé největší město Rakouska, které leží ve spolkové zemi Štýrsko. Graz má mnoho kouzelných míst, která turisty přitahují, jako jsou gotické a barokní architektury, nádherné náměstí a samozřejmě slavná Umělecká galerie.

Pokud se chystáte do Grazu a hledáte ubytování, máte na výběr mnoho různých možností. Nabízejí se tu jak hotely, tak i apartmány nebo hostelové pokoje pro ty, kteří preferují nižší cenu.

V centru města se nachází mnoho hotelů, které jsou skvěle položeny pro všechny, kteří chtějí prozkoumat Graz. Jeden z nejpopulárnějších hotelů v centru města je Hotel Wiesler, který nabízí skvělé pokoje, výbornou restauraci a pronájem kol.

Další možností je hotel Schlossberg, který se narozdíl od ostatních hotelů nachází na kopci nad městem. Z hotelových pokojů i terasy restaurace je nádherný výhled na celé město. Tento hotel nabízí nadstandardní služby a je ideální pro těhotné, protože neustále nabízí česnekové polévky a jiné potraviny, které pomáhají s těhotenskými potížemi.

Pro ty, kteří chtějí méně nákladové ubytování, je zde řada Hostelů jako třeba Hostel Graz a Weitzer.

Apartmány jsou ideální pro každého, kdo chce mít více soukromí. Mnoho apartmánů nabízí plně vybavenou kuchyni, koupelnu a další vybavení, které může ušetřit výdaje při delším pobytu.

Graz je turistické město, které má proto velkou poptávku po ubytování. Doporučujeme Vám tedy rezervovat si své ubytování dopředu, zejména během letních měsíců a v období festivalů, kdy mohou být Kapacita hotelů a hostelů rychle vyčerpána.

V Grazu najdete různá ubytování která splňují požadavky různých typů turistů. Ať už jste rodina s dětmi, student nebo pár hledající romantiku, Graz má pro každého něco zajímavého.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky