Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Alcobaça

Letenka Portugalsko Alcobaça


Portugalsko Alcobaça je velmi zajímavé místo, které stojí za to navštívit. Toto malé portugalské město se nachází v regionu Centro a je známé díky svému městskému klášteru, který je jedním z nejvýznamnějších portugalských středověkých památek.

Pokud chcete navštívit Portugalsko Alcobaça, nejlepším způsobem jak se tam dostat je pomocí letenky. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do Portugalska a lze snadno najít letenky za velmi rozumné ceny.

Například, nejbližším letištěm k Alcobaça je letiště v Lisabonu, což je hlavní město Portugalska. Z letiště v Lisabonu je to asi hodina jízdy autem do Alcobaça. Pokud nechcete řídit, můžete se rozhodnout pro využití veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo vlaky.

Celkově je cesta do Portugalska Alcobaça velmi snadná a pohodlná. Můžete si užít krásné scenérie a užívat si pestrosti portugalské kultury a tradic. Pokud máte rádi historii a umění, je návštěva Alcobaça stěžejním bodem vaší cesty do Portugalska.

Jednou tam musíte určitě navštívit městský klášter, který je velmi dobře známý pro své gotické architektury. Klášter byl postaven v roce 1153 a sloužil jako jedno z nejvýznamnějších středověkých opatství.

V klášteře najdete i jednu z největších hrobek z 12. století, kde leží těla portugalského krále Pedra I a jeho milované Ines de Castro.

Portugalsko Alcobaça nabízí též mnoho možností kulturních prožitků, například sportovních či folklórních akcí jako je např. Festival Covões de Maio, kdy se lidé ve městě maskují a hrají klasické portugalské divadlo.

Pokud milujete kulinářskou kulturu, nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit, jako například tradiční portugalskou soupę Cataplana, která se vyrábí z mořských plodů.

Celkově, Portugalsko Alcobaça je skvělým místem pro turisty, kteří hledají krásné památky, kulturu a dobrodružství. A s pořízením letenky, je cesta do tohoto místa snadná a dostupná pro každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Alcobaça


Níže jsou uvedeny nejčastější dotazy a odpovědi o městě Alcobaça v Portugalsku:

1. Jak se dostat do Alcobaça?

Alcobaça se nachází asi 120 km severně od Lisabonu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo vlakem z Lisabonu nebo Porta. Existují také místní autobusové linky, které spojují Alcobaçu s dalšími okolními městy.

2. Co je nejznámější památkou v Alcobaça?

Nejznámější památkou v Alcobaça je klášter Santa Maria, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter byl postaven ve 12. století a je považován za vůbec největší cisterciácký klášter v Portugalsku.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Alcobaça?

Nejlepším časem na návštěvu Alcobaça je od dubna do října, kdy jsou mírné teploty a slunečné počasí. V létě však může být velmi horko, takže je třeba být opatrní a mít dostatek vody a ochrany před sluncem.

4. Co je typickým jídlem v Alcobaça?

V Alcobaça si můžete vychutnat mnoho tradičních jídel, jako jsou Cataplana (připravovaný z ryb a mořských plodů), Caldeirada (připravovaný z ryb a zeleniny), nebo Frango na Pucara (grilované kuře). Je také třeba ochutnat místní sýry a vína.

5. Kde se dá ubytovat v Alcobaça?

V Alcobaça najdete různé typy ubytování, jako jsou hotely, penziony a apartmány. Nejoblíbenější jsou hotely v blízkosti historického centra a kláštera Santa Maria. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem zvláště v měsících červenec a srpen.


Ubytování Portugalsko Alcobaça


Portugalsko leží v průměru na západním pobřeží Evropy a na jih od Galicie, na východ od Azorských ostrovů a Madeiry. Toto krásné a fascinující země je plné skvělých turistických atrakcí a unikátních měst a vesnic, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto měst je Alcobaça, které se nachází v centru Portugalska, v regionu Leiria.

Pokud navštívíte Alcobaçu, budete potřebovat vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlí, klid a soukromí, abyste mohli užít si svou dovolenou. Existuje mnoho hotelů a apartmánů v tomto městě, které nabízejí ubytování pro turisty, kteří se sem chtějí podívat.

Jeden z vynikajících hotelů v Alcobaçě je Real Abadia Congress & Spa Hotel. Tento hotel nabízí vkusné a moderní ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajiny. Hotel je umístěn v klidné oblasti města a nabízí soukromí a klid, abyste si mohli odpočinout a relaxovat během svého pobytu v Alcobaçe. Real Abadia má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat regionální speciality a vynikající vína.

Dalším skvělým ubytováním v Alcobaçe je Guest House Santa Joana. Tento penzion nabízí tradiční portugalské architektury s moderními prvky. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí veškeré vybavení, které potřebujete k pohodlnému pobytu. Hosté si mohou užít snídani v penzionu a vychutnat si regionální kuchyni.

Pro turisty, kteří hledají ubytování s výhledem na ocean, doporučujeme Hotel Mar Bravo. Tento hotel nabízí nádherné panoramatické výhledy na Atlantský oceán a poblíž se nachází mnoho krásných pláží. Pokoje jsou vkusně zařízené s moderním nábytkem a nabízejí bezplatné Wi-Fi. Hotel také nabízí luxusní wellness centrum a privátní parkoviště.

Alcobaça je krásné město plné kulturních a historických památek, a proto doporučujeme ubytování v těchto hotelech během vaší návštěvy. Tyto hotely mají perfektní polohu a nabízejí vynikající a pohodlné ubytování. Navštivte Alcobaçu a užijte si pohodlný pobyt v tomto krásném portugalském městě.


Počasí Portugalsko Alcobaça


Portugalsko patří mezi státy, které si lze užít celoročně. Je to země, kde můžete trávit čas na pobřeží Atlantiku či zároveň prozkoumat kouzelné uličky starobylých měst. Pokud se zaměříme na konkrétní místo, můžeme se podívat na počasí Alcobaça.

Alcobaça se nachází v údolí řeky Alcoa, která protéká západní částí Portugalska. Je to malé město, které je domovem Univerzity Alcobaça, která se specializuje na uměleckou historii. Město má také na svém území důmyslnou a jedinečnou architekturu, a to díky samotnému klášteru Alcobaça, který byl postaven v 12. století.

Pokud se zaměříme na počasí města, Alcobaça má příjemné klima, které vévodí vlhkost a střední teploty. V letních měsících je počasí velmi horké a suché, s maximy kolem 30 ° C. V zimních měsících je počasí mnohem chladnější, s minimy kolem 6 ° C. Průměrné teploty v období jaro/léto se pohybují mezi 18 ° C až 23 ° C.

Abychom si to celkově zjednodušili, v měsících květen až září, když je nejlepší období k návštěvě Portugalska, můžeme očekávat průměrné teploty okolo 20-25 ° C. V zimě je mnohem studeněji, což lze využít při procházkách v létě uzavřeným klášterem Alcobaça.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Alcobaça je velmi příznivé pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat starobylá města a kulturní dědictví Portugalska. Před cestou je však třeba sledovat předpověď počasí v období vašeho pobytu, abyste se mohli lépe přizpůsobit a užít si maximum z vašeho pobytu.


Dovolená Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je země s mnoha krásami. A jedno z nejkrásnějších míst v této zemi je Alcobaça. Tento malebný malý městečko leží uprostřed zelených kopců, jen několik kilometrů od pobřeží Atlantského oceánu. Pokud hledáte klidné a relaxační místo pro dovolenou, Alcobaça je pro vás ideální volbou.

Přestože je Alcobaça malé, má mnoho památek a způsobů, jak si užít dovolenou. Historický klášter Alcobaça, UNESCO světové dědictví, je jedním z nejvýznamnějších památek v Portugalsku. Tento krásný klášter byl založen v roce 1153 a je nejen krásný památník, ale také skvělé místo pro relaxaci a meditaci.

Další věc, kterou nemůžete přehlédnout v Alcobaça, jsou krásné pláže. Alcobaça leží v těsné blízkosti několika krásných pláží u Atlantského oceánu, jako je São Martinho do Porto a Nazaré, která je známá svými vysokými vlnami, ideální pro surfaře. Pláže jsou velmi oblíbené mezi turisty a místními obyvateli, zejména v letních měsících.

Pro milovníky gastronomie nabízí Alcobaça mnoho možností, jak si vychutnat portugalskou kuchyni. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody připravené podle tradičních receptů, jako je třeba "caldeirada". Kromě toho můžete ochutnat vína z regionu Alcobaça a tradiční portugalské zákusky, jako je "pastel de nata".

Pokud se rozhodnete navštívit Alcobaça, můžete si také užít krásnou přírodu. V okolí města se nacházejí zelené kopce a lesy, které jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po mnoha stezkách a objevovat krásy této malebné krajiny, obdivovat nádherné výhledy a užívat si klidu a svobody.

Alcobaça je skutečně krásné a klidné místo pro dovolenou. Ideální pro ty, kteří hledají přírodu, klid a relaxaci. S krásnými plážemi, památkami a tradiční kuchyní, je Alcobaça ideální destinací pro ty, kteří chtějí prožít skutečně autentickou portugalskou dovolenou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky