Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Káhira (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Káhira (hlavní město)


1. Kam se můžu podívat v Káhiře?
V Káhiře je mnoho turistických atrakcí, jako jsou Velká pyramidy v Gíze, egyptské muzeum, Koptský Káhirský a Mekattamský kostel, Islámský Káhirský muzeum, Saladinova pevnost a mnoho dalšího.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Káhiry?
Nejlepší doba na návštěvu Káhiry je od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné. V letních měsících je velmi horko a suché.

3. Jak se dostat z letiště do centra Káhiry?
Existuje několik možností, například taxi, příměstský autobus nebo metrem.

4. Je v Káhiře bezpečno?
V Káhiře je třeba být opatrný, zejména v turistických oblastech. Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření a vyhnout se nočním procházkám mimo centrum.

5. Jaká je místní měna a kde si můžu vyměnit peníze?
Místní měna je egyptská libra (EGP). Vyměnit si můžete peníze v bankách, směnárnách nebo v některých hotelech.

6. Co bych měl obléct při návštěvě Káhiry?
Je vhodné obléct se zahaleně a střídmě, zejména při návštěvě náboženských míst a kdykoliv vycházíte ven z hotelu.

7. Jaký je místní jazyk?
Místním jazykem je arabština, ale v turistických oblastech se s angličtinou často setkáte.

8. Kde si mohu koupit suvenýry?
V Káhiře najdete řadu obchodů s tradičními suvenýry, jako jsou různé druhy koření, egyptské oblečení, papyrusové výrobky a mnoho dalšího.


Ubytování Egypt Káhira (hlavní město)


Egyptské hlavní město Káhira je jedním z největších měst na africkém kontinentě a patří mezi turistické destinace, které lákají každoročně tisíce lidí. Pokud se chystáte navštívit Káhiru a hledáte vhodné ubytování, několik tipů vám může pomoci při výběru toho nejlepšího.

Káhira nabízí široké spektrum ubytovacích možností, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si zvolit hotel s pěti hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje, ale také vynikající služby a bohaté vybavení, jako jsou bazény, lázeňské služby a restaurace. Mezi nejlépe hodnocené hotely v Káhiře patří například Fairmont Nile City, Four Seasons Hotel, nebo Kempinski Nile Hotel.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou v Káhiře k dispozici také levnější hotelové možnosti. Jedním z takových hotelů je hotel New Garden Palace, který se nachází v blízkosti některých hlavních turistických atrakcí. Kromě toho si můžete vybrat z řady hostelských možností, které jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné ubytování.

Pokud navštívíte Káhiru během letních měsíců, doporučuje se ubytovat se v hotelu s klimatizací. Tento prvek je v Káhiře nezbytný, protože se může stát, že venkovní teploty přesahují 40 °C. V takových případech se stane klimatizace velmi užitečnou, a to zejména v noci.

Další důležitý faktor, který může ovlivnit vaše rozhodnutí o vhodném ubytování, je umístění. Pokud chcete být v blízkosti historických památek, jako jsou Gízské pyramidy nebo starověká pevnost Salah El Din, měli byste hledat hotel v centru Káhiry. Pokud preferujete spíše moderní část města, zvolte ubytování poblíž obchodních a obytných čtvrtí.

V Káhiře je třeba ale brát ohled i na bezpečnost. Z tohoto důvodu doporučujeme ubytování v hotelu se zabezpečením. Tyto hotely mají většinou na vstupu bezpečnostní kontroly, což vám zaručí bezpečí během vašeho pobytu.

Vzhledem k tomu, že Káhira je velké město, může být pro cestovatele užitečné využít taxi, aby se dostal na vzdálenější místa. Pokud si ale přejete být v blízkosti turistických atrakcí a nechcete utrácet tolik peněz za dopravu, zvolte ubytování v centru Káhiry.

V Káhiře najdete mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely. Pokud zvážíte výše uvedené tipy, vaše cesta do hlavního města Egypta bude nejen bezpečná, ale také pohodlná a příjemná.


Počasí Egypt Káhira (hlavní město)


Egypt je zemí, která je známá svým slunečným a teplým počasím po celý rok, a to platí i o jeho hlavním městě Káhiře. Kairo se nachází v převážně suchém oblasti, což znamená, že vlhkost vzduchu je v této oblasti velmi nízká.

V létě se teploty v Káhiře mohou pohybovat mezi 35 a 40 stupni Celsia, a to s velmi malou šancí na srážky. Toto počasí se však může stát poměrně nesnesitelným, a proto se většina místních obyvatelů snaží zůstat v klimatizovaných prostorách nebo se držet ve stínu.

Na podzim a na jaře se počasí v Káhiře mírní. Teploty jsou stále velmi teplé, ale den je méně dusný a noční teploty se mohou snížit až na 15 stupňů Celsia. V této době je také větší šance na nárazové deště, které mohou pomoci ulehčit vzdušnému kusu.

V zimě se počasí v Káhiře stává ještě příjemnějším, a teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a 10 - 15 stupni Celsia v noci. Tento čas je oblíbený mezi turisty, protože teploty jsou pro přesuny po městě naprosto ideální a to aniž by se turisté museli obávat horka.

Celkově je Káhira výjimečným místem s velmi příznivým počasím, které umožňuje návštěvníkům plně využívat všechnu krásu tohoto egyptského města. Je však vždy dobré být v opatrnosti, pokud plánujete cestu během horkých letních měsíců. Je nezbytné dodržovat opatření, aby nedošlo k dehydrataci a slunečnímu úpalu, například nosit ochranné krémy proti slunci a pít hodně vody.


Dovolená Egypt Káhira (hlavní město)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní dědictví. A pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nemůžete si nechat ujít návštěvu nejen pyramid a chrámů, ale i jeho charismatického hlavního města Káhiry.

Káhira, která leží na břehu Nilu, je centrálním městem tohoto regionu a tedy jedním z nejvýznamnějších měst celého Egypta. Hlavní město se může pochlubit bohatou a rozmanitou historií, kterou si můžete prohlédnout při procházkách městem.

Nenechte si ujít návštěvu slavného Egyptského muzea, kde můžete zahlédnout vzácné artefakty, jako je Tutanchamonova maska a mnoho dalších unikátních předmětů z faraonské éry. Pokud máte rádi archeologii a historii, určitě oceníte návštěvu chrámů, jako například chrám Kárnakněbo Luxorský chrám.

V Káhiře se můžete těšit na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a jiné umělecké vystoupení. Pokud budete mít chuť ochutnat místní kuchyni, určitě navštivte proslulý trh El-Hussein a vyzkoušejte místní speciality jako jsou kofty nebo ful medames.

A pokud se chcete uvolnit a chvíli odpočinout, můžete navštívit některý z parků a zahrad, které jsou roztroušeny po celém městě. Pro romantickou procházku doporučujeme navštívit park Al-Azhar, kde si můžete večer užít nádherný výhled na Kopuli s velkou mešitou.

V Káhiře je také mnoho možností ubytování. Od luxusních hotelů přímo na břehu Nilu, po útulné penziony a hostely. Město je dostupné jak letecky, tak i přímo po silnici například z turisticky oblíbeného letoviska Hurghada.

Káhira je tedy perfektním místem pro ty, kteří chtějí poznat egyptskou kulturu a historii přímo z hlavního města. Navštivte Káhiru a nechte se unést půvabem této metropole!


Letenka Egypt Káhira (hlavní město)


Egypt je zemí s dlouhou historií a kulturou. Hlavním městem této země je Káhira, která se pyšní množstvím historických památek a jedinečných zážitků. Pokud se právě rozhodujete, kam na dovolenou, Káhira by mohla být vaší volbou. V tomto článku vám ukážeme, jak si zarezervovat letenky do Egypta Káhiry a co zde můžete očekávat.

Letenky do Káhiry

V dnešní době lze letenky do Káhiry zakoupit velmi snadno online. Mnoho aerolinií nabízí lety do Egypta, takže si můžete vybrat nejlepší možnost podle vašich preferencí. Na výběr máte z množství přímých letů, ale i s přestupem přes jiné město. Mnoho leteckých společností nabízí také různé slevy a akce, takže pokud plánujete cestovat za poznáním a užít si naplno, určitě si přečtěte recenze a zkontrolujte nejlepší nabídky.

Cestování v Egyptě

Jakmile dorazíte do Káhiry, budete muset najít způsob, jak se dostat do hotelu nebo na ubytování, které jste si zarezervovali. Nejlepším způsobem může být pronájem auta nebo sjednání transferu. Kromě toho si můžete pronajmout taxi nebo využít místní dopravu, jako jsou rikši či autobusy. Pokud cestujete sami, může být nejlepší volbou pronajmout auto, takže můžete výlety podnikat dle svého časového plánu.

Stěžejní památky v Káhiře

Káhira je plná památek fascinující historie. Mezi nejpopulárnější patří:

- Pyramidy v Gíze - jsou považovány za jednu z nejznámějších památek na světě a jsou rozhodně návštěvou, kterou byste si neměli nechat ujít. Zajímavé je, že v této oblasti se nachází i Sfinga, kde se můžete vyfotit.

- Koptské muzeum - muzeum ukazuje bohatou koptskou historii, hudební nástroje, sochy a další.

- Chrám Karnak je považován za největší společný chrám na světě. Tento chrám by určitě měl být na seznamu míst, které musíte vidět při návštěvě Káhiry.

- Muzeum starověkého Egypta - je největším muzeem v Egyptě a její sbírky obsahují nespočet památek, zlatých artefaktů a mumií.

- Islámská čtvrť - Myšlenka, že se Egypt dělí na dvě čtvrti - islámskou a koptskou, deklaruje jejich náboženské rozdíly. Islámská čtvrť zahrnuje největší mešitu v Káhiře, za níž se táhne tzv. historická část města Khan El Khalili obchodních domů a různorodých trhů.

- Nil v Káhiře - Můžete se projíždět po Nilu a prohlédnout si mnoho z místních památek z jiného úhlu pohledu.

Závěr

Egypt a hlavní město Káhira nabízejí návštěvníkům mnoho věcí k prozkoumání a nerušenému odpočinku. Pokud plánujete cestu do Egypta, zajistěte si letenky co nejdříve a užijte si plnou dovolenou. Zde rozhodně nezůstanete dlouho bez zajímavých věcí k podniknutí, ať už jste zde poprvé, či jste zde už dříve byli.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky