Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Rotterdam

Dovolená Nizozemsko Rotterdam


Nizozemsko je velmi oblíbenou destinací mezi turisty a mezi nejnavštěvovanější města patří Rotterdam, který se nachází v jižní části země. Rotterdam je vhodným místem pro ty, kteří hledají kombinaci moderního a historického. Pokud hledáte dovolenou, kde se můžete učit o kultuře a historii, ale zároveň si užívat moderní architekturu, Rotterdam je tou správnou volbou.

Rotterdam je považován za město architektury a nachází se zde mnoho moderních budov a struktur. Mezi nejznámější patří Unilever House, De Rotterdam a Euromast. Euromast je nejvyšší věž v Rotterdamu, která nabízí návštěvníkům krásný výhled na město. Můžete si zde také vychutnat skleničku vína v restauraci, která se nachází v této věži.

Když navštívíte Rotterdam, nesmíte vynechat návštěvu Erasmusova mostu, který je nejslavnějším mostem v Rotterdamu. Tento most byl pojmenován po Erasmu, který se v Rotterdamu narodil. Most se klene přes řeku Nieuwe Maas a nabízí skvělý výhled na město. V noci je most osvětlen a tvoří nádherný pohled.

Pokud se zajímáte o umění, Rotterdam nabízí mnoho muzeí a galerií. Jedním z nejznámějších muzeí je Boijmans Van Beuningen Museum, které nabízí sbírky z různých epoch, a to od středověku až po současnost. Zahrnuje sbírky uměleckých děl od holandských mistrů jako Rembrandt a Van Gogh, stejně jako díla moderních umělců.

Při návštěvě Rotterdamu nesmíte také vynechat výlet do největšího přístavu v Evropě – Rotterdam Harbour. Tento přístav nabízí velké množství aktivit, jako jsou přístavní prohlídky lodí, plavby lodí a muzeum přístavu.

Pokud jste příznivcem jízdy na kole, Rotterdam je pro vás ideálním místem. V městě je velké množství cyklostezek a cyklistických tras a jsou dostupné k pronájmu kola. Můžete využít tohoto způsobu dopravy k prozkoumání města a okolí.

Rotterdam nabízí mnoho restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat tradiční jídlo, jako jsou obilní placky a palačinky, nebo se pokusit o moderní kuchyni. Město je také známé svým nočním životem a nabízí mnoho klubů, které jsou otevřené až do pozdních nočních hodin.

Vzhledem k tomu, že Rotterdam se nachází v jižní části Nizozemí, má tu oblast relativně mírné podnebí a vhodné turistické sezóny od jara do podzimu. Můžete si zvolit různé ubytování v závislosti na vaší kapse a vkusu. Město nabízí mnoho možností pro ubytování v centrální části města, stejně jako v blízkosti přístavu a jiných turistických atrakcí.

Pokud hledáte dovolenou, kde se můžete učit o historii, zároveň si ale užít moderního stylu života a kultury, Rotterdam je tou správnou volbou. Město nabízí mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie, stejně jako dobrou zábavu a gastronomické zážitky. Navštivte Rotterdam a uvidíte, že tento moderní a historický svět si zaslouží být viděn.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Rotterdam


Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Rotterdamu?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Rotterdamu je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty nejvyšší a mnoho kulturních akcí se koná venku.

Dotaz: Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Rotterdamu?

Odpověď: Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Rotterdamu patří Erasmusova most, Markthal, Museum Boijmans Van Beuningen, Euromast a Rotterdam Zoo.

Dotaz: Jakým způsobem se dá nejlépe dostat do Rotterdamského přístavu?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Rotterdamského přístavu je použití místního systému hromadné dopravy (Rotterdam Public Transport - RET).

Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak strávit den v Rotterdamském centru?

Odpověď: Mezi nejlepší způsoby, jak strávit den v Rotterdamském centru patří návštěva Erasmusova mostu, prohlídka Markthal, návštěva muzea Boijmans Van Beuningen a prohlídka místních zahrad.

Dotaz: Co je typické pro rotterdamskou kuchyni?

Odpověď: Typické pro rotterdamskou kuchyni je jídlo v hlubokém oleji, jako jsou krokety nebo hranolky, a chutné sýrové kroketky.


Ubytování Nizozemsko Rotterdam


Ubytování v Rotterdamu, druhém největším městě Nizozemska, je snadné a pestré. Můžete si vybrat z různých možností, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány.

Luxusní hotely v Rotterdamu jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v stylu. Mnoho z nich nabízí krásné výhledy na město a moderní vybavení jako wifi, TV a klimatizaci. Mezi nejlepší hotely v Rotterdamu patří například Mainport Hotel, Hotel New York a nádherný nautical-themed SS Rotterdam Hotel & Restaurants.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování, jsou v Rotterdamu k dispozici hostely a levné apartmány. Hostely jako King Kong Hostel a Stayokay Rotterdam nabízejí pohodlné a čisté pokoje a společné sdílené prostory pro hosty, jako jsou kuchyňky a obývací pokoje. Směrem k okraji města se také nachází mnoho levných apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo větší skupiny.

Pro ty, kteří chtějí být blíže ke kultuře města, je možné se ubytovat v historické čtvrti Delfshaven. Nachází se zde mnoho krásných a autentických domů v tradičním stylu Holandska, stejně jako přístavy lodí a množství restaurací.

Pokud cestujete s rodinou, můžete také zvolit apartmán v blízkosti atrakcí jako Rotterdam Zoo nebo Markthal, kde si můžete vychutnat řadu tradičních jídel a specialit.

Celkově vzato, Rotterdam nabízí širokou škálu možností ubytování pro každého. Bez ohledu na to, jaký typ cestování a zájmu máte, v Rotterdamu najdete vhodné ubytování, které vám umožní plně vychutnat si své dovolené v Nizozemsku.


Počasí Nizozemsko Rotterdam


V Nizozemsku patří Rotterdam mezi města s mnoha tvářemi. Jeho historický centr a nádraží jsou obklopeny moderními mrakodrapy a věžemi, které charakterizují jeho profil. Jedna z věcí, která je v Rotterdamu neustále přítomna, je počasí. V této oblasti je klima mírné a oceánské, což znamená, že zde může být celoročně vlhké a mírně deštivé.

Léto v Rotterdamu je poměrně teplé, s průměrnou teplotou kolem 22 stupňů Celsia. V červenci a srpnu se teploty často pohybují v rozmezí 25 až 30 stupňů Celsia. Nicméně, průměrné srážky v létě zde činí 70–75 mm, takže návštěvníci se mohou setkat s nepříznivým deštivým počasím.

Podzim v Rotterdamu je mnohem mokřejší než léto a teploty postupně klesají. Průměrná teplota října je 12 stupňů Celsia, přičemž počet slunečných hodin se s postupem měsíce snižuje. Průměrné srážky v této sezóně jsou více než dvojnásobné oproti létu a často se vyskytuje mlha.

Zima v Rotterdamu je mírná. Průměrná teplota v lednu, nejstudenějším měsíci v roce, je kolem 4 stupňů Celsia. V zimě zde bývá vlhko a deštivě a mohou se vyskytovat i silné vichřice. Zároveň je to však i období, kdy může město pokrýt sníh, což dodává městu krásný vzhled a vytváří zde příležitost pro zimní sporty.

Jaro v Rotterdamu je období, kdy se počasí začíná chillit, ale stále se může těšit na krásné slunečné dny. Průměrná teplota v dubnu je 8 stupňů Celsia a srážky se snižují oproti zimnímu období. Dny jsou delší a mohou být skvělou příležitostí k procházkám po městě a užívání si jarních květin a vůní.

Celkově je charakteristické pro Rotterdam, že počasí zde bývá v různé doby velmi různorodé, od horkých a slunečných dnů v létě až po deštivé a vlhké dny v pozdním podzimu a v zimě. Nicméně, každý měsíc tu nabízí něco jiného, a to znamená, že zdejší návštěvníci si mohou užívat to nejlepší z každé roční doby.


Letenka Nizozemsko Rotterdam


Nizozemsko, se svými malebnými městy a otevřenou společností, je stále jedním z nejoblíbenějších turistických cílů celé Evropy. Jinak tomu není ani v případě Rotterdamu, jednoho z největších nizozemských měst s fascinující historií a moderní architekturou.

Pokud sníte o cestování do Rotterdamu, první věcí, kterou musíte udělat, je pořídit si letenku do tohoto města. Díky dostupnosti letiště Rotterdam The Hague Airport si i vy můžete snadno zajistit svou cestu do této moderní metropole.

Veškeré lety do Rotterdamu z Prahy a dalších tuzemských letišť provozuje letecká společnost KLM, která je součástí globální letové sítě SkyTeam. Letenky do Rotterdamského letiště si můžete snadno zakoupit přímo na webových stránkách leteckých společností či díky agenturám, které nabízejí různé slevy a další výhody.

Ceny letenek do Rotterdamu se pohybují v průměru kolem 2000 Kč s jedním přestupem v letišti Amsterdam Schiphol, i když to může záležet na sezóně a popularitě termínů cestování. Let trvá zhruba 2 hodiny a 30 minut.

Jakmile doletíte do Rotterdamu, můžete se vydat na prohlídku města. Rotterdam je domovem fascinujícího architektonického dědictví, jako například Rotterdamského přístavu, což je největší přístav v Evropě, nebo Erasmusovy mostu, který přemostil řeku Nieuwe Maas. Rotterdamu nechybí ani řada muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.

Pro ty, kteří se chtějí vyzkoušet luxus a krásu Rotterdamu, nabízí město řadu vynikajících hotelů a restaurací, kde si může každý užít prvotřídního ubytování a skvělého jídla. Mezi ty nejlepší patří místní Radisson Blu Hotel a kuchyně nizozemského stylu v La Stanza.

Celkově řečeno, letenky do Rotterdamu jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají moderní státy a zajímavý kulturní program. Pokud sníte o tom, že později poletíte do města, nenechte se odradit cenou a zarezervujte si letenky co nejdříve, abyste si zajistili co nejlepší možnou cenu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky