Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Siena

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Siena


1. Jak se dostat do Sieny?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Sieny, je letadlem na letiště Florence, a pak přesunout autobusem nebo vlakem do Sieny (cca 1,5 hodiny).

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Sieně?
Odpověď: Nejlepší turistické atrakce v Sieně jsou Katedrála Santa Maria Assunta, Náměstí del Campo, Palazzo Pubblico, Bazilika San Domenico a fortezza Medicea.

3. Kde si mohu vzít nejlepší pizzu v Sieně?
Odpověď: Některé z nejlepších pizzerií v Sieně jsou La Sosta di Violante, Pizzeria La Tognazza a La Piccola Ciaccineria.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sieny?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Sieny je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné.

5. Kde si mohu koupit suvenýry v Sieně?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů v Sieně jsou Piazza del Campo a Via di Città. Můžete najít suvenýry jako keramiku, kožené výrobky a skleněné výrobky.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v Sieně?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Sieně alespoň 2-3 dny, aby bylo možné navštívit nejlepší turistické atrakce a poznat město.

7. Je bezpečné cestovat do Sieny?
Odpověď: Siena je velmi bezpečné místo pro návštěvu. Zvyčejně se však doporučuje být opatrný na kufrove a hodinky při pohybu po městě.

8. Je třeba znát italsky k návštěvě Sieny?
Odpověď: Není třeba znát italsky k návštěvě Sieny, ale znalost základních italských frází Vám pomůže komunikovat se místními obyvateli. Většina obyvatel Sieny hovoří anglicky.

9. Jaká je průměrná teplota v Sieně?
Odpověď: Průměrná teplota v Sieně je v létě přibližně 30 ° C a v zimě přibližně 10 ° C.

10. Mám-li potíže při pobytu v Sieně, kam bych se měl obrátit?
Odpověď: Pokud máte potíže v Sieně, můžete se obrátit na místní zdravotnické zařízení, policii nebo turistické informační centrum v centru města.


Počasí Itálie Siena


Italské město Siena leží v oblasti Toskánsko, která je známá svou přírodou, uměleckým dědictvím a nezapomenutelnou kuchyní. Podnebí v této oblasti je velmi příjemné, s mírnými zimami a horkými lety. Siena má typické středomořské podnebí s mírnými a vlhkými zimami a horkými a suchými léty.

V létě se průměrné teploty pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia. Léto je také obdobím největších srážek, kdy mohou být silné bouřky s možností záplav. Tento měsíc bývají ve Sieně plné života, mnoho lidí se přijíždí projít uličkami a chodníky města, užít si pohledu na Dominikánský klášter a množství dalších historických památek.

V zimě jsou teploty nižší, průměrně 5 až 10 stupňů Celsia, ale zima v Sieně není příliš drsná, protože v zimě zde prakticky nepadá sníh. V prosinci a lednu mohou být některé dny mokré a vlhké, ale většina zimních dnů je slunných a suchých. Mnoho lidí se přijíždí do Sieny oslavit Vánoce a Nový rok, kdy jsou ulice města bohatě vyzdobeny.

Jarní a podzimní podnebí v Sieně jsou obdobími, kdy je teplota příjemná, v průměru 20 až 25 stupňů Celsia, s nedostatkem srážek. Duben a květen jsou období, kdy příroda v okolí Sieny rozkvétá, množství květin a zeleně bývá krásné a návštěva tohoto města ve východiských měsících jara nebo podzimu je velkým zážitkem.

Celkově je tedy počasí v Sieně většinou příjemné a vhodné k prozkoumání města a okolní krajiny. Je vhodné si ale přizpůsobit oblečení a plány návštěvy města podle teplot a srážek v daném ročním období.


Ubytování Itálie Siena


Itálie je známá po celém světě pro svoji bohatou historii, kulturu a umění. Mezi množstvím populárních turistických destinací se nachází i malebné městečko Siena. Toto historické město se pyšní množstvím památek, včetně katedrály, muzeí a středověkého náměstí Piazza del Campo. Pokud hledáte ubytování v této nádherné destinaci, máte na výběr z mnoha možností.

Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, máte k dispozici mnoho hotelů a pensionátů. Vzhledem k tomu, že Siena je relativně malé město, většina ubytování se nachází v docházkové vzdálenosti od hlavních památek. Pokud se chcete ubytovat v hotelu, můžete si vybrat z řady různých možností podle vašich preferencí. Některé hotely jsou umístěny v historických budovách, což přidává zvláštní kouzlo pobytu. Pokud však hledáte pobyt na klidném místě, mžete se ubytovat dále od centra města.

Pokud preferujete více osobní a intimní atmosféru, můžete si vybrat z pensionů. Tyto menší byty vám nabízejí možnost prozkoumat město jako místní obyvatelé a užívat si klid a soukromí. V pensionech se můžete setkat s přátelskými majiteli, kteří vám mohou nabídnout tipy na místa, která byste jinak neviděli.

Další možností je pronajmout si apartmán. Tyto ubytovací možnosti se často nacházejí mimo centrum města, takže vám nabízejí klidnější pobyt. Apartmány vám také umožňují uvařit si vlastní jídlo a podle vlastního uvážení si organizovat den.

Pokud cestujete s větší skupinou, můžete si pronajmout celou vilu. Tyto nabízejí luxusní pobyt a větší prostor pro skupiny lidí, včetně rodin. Villi se obvykle nacházejí mimo centrum města, takže užijete si klid a soukromí a současně si můžete užít výhled na krásnou toskánskou krajinu.

Při hledání ubytování v Sieně si pamatujte, že neexistuje "jedno správné řešení". Pojďte na to s otevřenou myslí a najděte si tuto nádhernou destinaci podle vašich preferencí. Ať už se rozhodnete pro hotel, pension, apartmán nebo vilu, pobyt v Sieně bude pro vás zážitek, který na dlouho nezapomenete.


Letenka Itálie Siena


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nabízí bohatou historii, kulturu a umění spolu s dechberoucími scenériemi a vyhlášenou kuchyní. Mezi nejatraktivnější místa v Itálii patří město Siena, které si získá srdce každého návštěvníka svým kouzlem a krásou.

Siena se nachází v regionu Toskánsko a je ukryta mezi zvlněnými kopcemi, což dává městu nezapomenutelný charakter. Toto město slaví hlavně díky svému historickému centru, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. První věc, kterou si každý návštěvník Sieny všimne, jsou velkolepé středověké budovy a úzké uličky, kterými se můžete projít.

Siena má také proslulou katedrálu, která byla dokončena v 13. století. Její fasáda je pokryta bílým mramorem a zdobena různými sochami znázorňujícími biblické příběhy. Uvnitř můžete navštívit krásný hlavní oltář, fresky a věhlasný Baptisterium.

Další atrakcí v Sieně je náměstí Piazza del Campo, kde se koná slavný dostih koní zvaný "Il Palio" dvakrát ročně. Tento dostih je pro místní velkou událostí a zúčastňují se ho především různé čtvrti města, které soutěží proti sobě. Okolo náměstí najdete kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat chutnou italskou kuchyni.

Přestože Siena je menší město, nabízí spoustu aktivit pro turisty. Můžete si pronajmout kolo a projet se kolem kopců, nebo si prohlédnout okolní vesnice a města. Další možností je navštívit blízké vinařství a ochutnat regionální vína.

Abychom vám pomohli plánovat vaši cestu do Sieny, doporučujeme vám si koupit letenku do Itálie. Letenky do Itálie jsou dostupné v různých cenových kategoriích, takže si můžete vybrat tu, která vyhovuje vašemu rozpočtu nejlépe. Letiště v blízkosti Sieny se nazývá letiště v Pize, odkud můžete do Sieny jet autobusem nebo si pronajmout auto.

V Sieně se budete cítit jako v pohádce. Každý kout města je plný historie a krásy. Najdete zde mnoho zajímavých památek, restaurací a barů, kde si můžete vychutnat italskou kuchyni a víno a užít si toto nádherné město. Vyzkoušejte si letenku do Itálie a přijďte navštívit Sienku!


Dovolená Itálie Siena


Siena je historické město ležící v Toskánsku, které má mnoho co nabídnout turistům, kteří hledají italskou dovolenou plnou umění, kultury, gastronomie a relaxace. Toto krásné město je známé svou historií, katedrálou a mnoha palácemi, které obklopují náměstí Piazza del Campo. Siena je ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou atmosféry italského venkova a kouzelných uliček.

Piazza del Campo je jedno z nejkrásnějších náměstí v Itálii. Je to prostě nádherné místo, kde se můžete těšit na nádhernou architekturu, vintážové obchody a kavárny, skvělé jídlo a víno a onen jedinečný, elegantní styl italského života. Piazza del Campo je také kalendářně spojená s historickou soutěží, která se koná každé léto v Sieně a je nazývaná Palio di Siena. Tento slavný závod koní oblečených v barevných a historických, městských vlajkách přitahuje do Sieny tisíce návštěvníků, kteří si přijdou prožít adrenalinový zážitek z hluku a energie tohoto historického závodu.

Siena nabízí mnoho památek, které si nechtějí turisté nechat ujít. Tuto, precizně architektonickou perlu lze nejlepěji objevovat pěšky po městě, vychutnávaje si tuto nádhernou část italské kultury. Největší a nejvýznamnější katedrála Sieny navržená v gotickém slohu se nachází v centru města. Katedrála Duomo di Siena byla postavena mezi lety 1215 a 1263 a je úžasným ukázkou italské architektury své doby. Její fasáda je pokryta různými barvami a obrazy a byla postavena z mramoru. Vnější lemování katedrály je zdobeno krátkými sloupy a uměleckými kamennými sochami.

Siena je také slavná pro svou vernisáž a umělecké muzea. Návštěvníci si nemohou nechat ujít národní galerii umění, která vysvětluje umění období od středověku po moderní dobu. Pokud máte zájem o křesťanské umění, je tu pinakotéka sv. Dominika, kde najdete mnoho děl světců a dalších předmětů křesťanské víry.

Pro relaxaci a uvolnění se můžete vydat do restaurací a užít si skvělého jídla toskánské kuchyně. Toskánsko je oblast, kde se najde mnoho lahodných vín a chutných pokrmů. Můžete si vychutnat výbornou pizzu, těstoviny a skvělé saláty v trattoriích a restauracích po celém městě.

Celkově vzato, Siena je nádherná destinace, plná umění, historie, kultury a relaxace. Mnoho architektonických památek a kulturních projektů dělají toto místo ideálním pro turisty, kteří chtějí navštívit Itálii a zažít toskánský styl. Siena kombinuje skvělé jídlo a víno se slavnými památkami a kulturou, což je to, co činí toto místo dokonalým pro každého návštěvníka. Dovolená v Sieně je tedy zážitek, na který se nezapomíná a který stojí za to zažít.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky