Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Skaftafell

Dovolená Island Skaftafell


Island je krásnou zemí s mnoha přírodními krásami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodní zážitky. Jedním z nejvíce zážitkových míst v Islandu je národní park Skaftafell. Tento park se nachází na jižní části Islandu a nabízí mnoho možností pro turisty.

Jednou z hlavních aktivit v národním parku Skaftafell je horolezectví. Zde najdete mnoho skal, ve kterých můžete lezecky trénovat, a také několik hor, které můžete zdolat. Jednou z nejpopulárnějších hor v parku je Hvannadalshnúkur. Tato hora patří k nejvyšším vrcholům na Islandu a je velmi oblíbená mezi horolezci.

Další z aktivit, které můžete v národním parku Skaftafell provozovat, je turistika. Park nabízí mnoho různých stezek, které vedou například k vodopádům, ledovcům nebo jiným přírodním památkám. Pokud si chcete užít nějakou delší trasu, tak můžete zkusit stezku Laugavegur, ta vás zavede přes mnoho různých krajin a přírodních krás až do oblasti Landmannalaugar. Tato trasa je dlouhá 80 km.

Samozřejmě, že jeden z největších zážitků z Islandu je sledování polární záře. Národní park Skaftafell je jedním z nejlepších míst na Islandu, když se jedná o sledování polární záře. Pokud máte štěstí a vidíte polární záři, tak to určitě bude nezapomenutelný zážitek.

Co se týče ubytování v parku, tak máte na výběr mezi stanováním a ubytováním v chatách. Pokud chcete být pod zámkem, tak je nejlepší zamluvit si ubytování v chatách. Můžete si vybrat z několika různých druhů chat, v závislosti na vašich potřebách a rozpočtu.

Pokud hledáte dobrodružství a cestování, tak je národní park Skaftafell ideálním místem pro vás. Zde najdete mnoho aktivit, které vám umožní prozkoumat krásy Islandu. Od horolezectví a turistiky po sledování polární záře, tady najdete všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Island Skaftafell


Islandský národní park Skaftafell se nachází na jihovýchodě Islandu, u břehu ledovce Vatnajökull. Tento park je známý pro své malebné pohoří, rozmanitou květenu, vodopády i ledovce, z nichž jeden je dokonce největším ledovcem v Evropě.

Počasí v této oblasti není zrovna předvídatelné a může se značně lišit podle ročního období. V létě zpravidla panuje mírné a slunečné počasí, přičemž průměrná teplota se pohybuje okolo 10 °C. Nicméně, když se dostanete do hor, může být o několik stupňů chladněji. V zimě je oblast Skaftafell zpravidla pokryta sněhem a teploty se pohybují pod nulou, s množstvím sněhu a větrem.

Kromě toho je Skaftafell známý pro silné větry a deště, které mohou být značně nepříjemné, a tak většina návštěvníků se doporučuje nosit zateplené a voděodolné oblečení, spolu s ochrannými pomůckami proti větru.

Nicméně, počasí není nic, co by zastavilo zvědavé návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat krásy tohoto úchvatného národního parku. Bez ohledu na roční období, Skaftafell nabízí neobvyklý klid a krásu, spolu s ohromujícím ledovým jezerem Jökulsárlón, které se nachází jen necelou hodinu jízdy od parku.

Když dorazíte do Skaftafell, mějte na paměti, že se nacházíte v úchvatné a divoké přírodě. Počasí může být nevyzpytatelné a oblast může být náročná na expedici a chůzi. Proto, než se vydáte na cesty a řeky, zvážte nákup vhodného vybavení, a to včetně kvalitních bot, jídla a vody, kompasu, mapy a dalších nutností.

I přesto, že počasí na Islandu může být velmi změnlivé, Skaftafell zůstává magickou a tajemnou oblastí, která láká turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, tento národní park nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a neopakovatelnou krásu, která inspiruje a obohacuje.


Letenka Island Skaftafell


Islandský národní park Skaftafell je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu a zaslouží si navštívit z každého kouta světa. Pokud hledáte levné letenky do této oblasti, nyní máte šanci cestovat díky mnoha nabídkám, které se objevují na internetu. V tomto článku se dozvíte více o letenkách na Skaftafell, aby se vám již nikdy nepřihodilo, že nevíte, jak najít ty nejlepší nabídky.

Skaftafell leží na jižní části Islandu a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na tomto ostrově. Národní park Skaftafell se rozkládá na ploše téměř 5000 km² a nabízí mnoho krásných přírodních scenérií, jako jsou ledovce, sopky, vodopády a krásné horské hřebeny.

Najít levné letenky na Island není tak těžké, jak si mat nejspíše myslíte. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety mezi Islandem a evropskými zeměmi. Můžete také využít služeb leteckých společností, které nabízejí samostatné letenky na Island, jako Icelandair, WOW Air nebo EasyJet. Tyto společnosti mají často dobrou cenu a můžete najít letenky dokonce i za méně než 100 eur.

Jeden z nejlepších způsobů, jak najít nejlepší nabídky letenek na Island, je použití různých webových stránek, které se specializují na srovnání cen letenek. Tyto webové stránky najdou pro vás nejlepší cenu pro váš cestovní plán a také vám umožní porovnávat různé nabídky.

Pokud plánujete cestovat do Skaftafell, doporučujeme vám vybrat si let z Keflavíku, který je hlavním mezinárodním letištěm na Islandu, do Reykjavíku, který je největším městem na Islandu. Z Reykjavíku můžete pokračovat v cestě autobusem nebo pronajatým autem.

V národním parku Skaftafell se nachází mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat krásy tohoto území. Některé z nejpopulárnějších tras jsou Skaftafellsheidi, Morsárdalur nebo Hvannadalshnúkur, nejvyšší hora Islandu.

Národní park Skaftafell je také domovem několika ledovců a vodopádů, včetně ledovce Skaftafellsjökull, který se nachází přímo v parku. Pokud chcete vidět ledovce zblízka, můžete si zarezervovat jízdu na ledovci s průvodcem, což je zážitek, který si oblíbí celá rodina.

Celkově lze říct, že národní park Skaftafell je ideálním místem pro ty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, turistické trasy a jedinečné zážitky. A s levnými letenkami na Island, které jsou k dispozici, není žádný důvod, proč byste neměli navštívit tuto úžasnou oblast.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Skaftafell


1) Jak se dostanu do Skaftafell?
Odpověď: Skaftafell se nachází v národním parku Vatnajökull na jihozápadě Islandu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto nebo využít organizovanou turistiku.

2) Jaké aktivity lze v Skaftafell podniknout?
Odpověď: V Skaftafell je mnoho aktivit, včetně turistiky, horských túr a zimních sportů. Můžete také sledovat ledovce, procházet se po pláních a jít na vodopády.

3) Kdy se v Skaftafell otevřou turistické trasy?
Odpověď: Turistické trasy jsou otevřeny od konce května do konce září. Z důvodu sněhu a zimních podmínek jsou trasy uzavřeny od října do května.

4) Jaké jsou nejlepší ubytování v Skaftafell?
Odpověď: V Skaftafell jsou k dispozici ubytovací zařízení různých cenových kategorií, od luxusních hotelů až po kempy. Nejlepší ubytování závisí na vašich preferencech a rozpočtu.

5) Lze v Skaftafell vidět polární záři?
Odpověď: Ano, je možné pozorovat polární záři v Skaftafell v období od září do března, pokud jsou vhodné podmínky. Můžete také použít místní aplikace pro sledování polární záře a zjistit nejlepší čas pro pozorování.


Ubytování Island Skaftafell


Island je plný nádherných přírodních krás a láká rok co rok tisíce turistů. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Islandu je Skaftafell, které se nachází v národním parku Vatnajökull. Pokud se chystáte na Island a chcete si zarezervovat ubytování právě v této lokalitě, tuto část článku určitě pro vás napišu.

Ubytování v Skaftafellu se může lišit podle toho, jaké konkrétní potřeby máte. Pokud přijedete s karavanem nebo stanem, máte dvě možnosti. První z nich je kemp, který se nachází v blízkosti turistického centra národního parku. V ceně 2 000 až 2 500 ISK za osobu za noc získáte přístup k jednoduchým toaletám a není zde omezení délky pobytu. Druhou možností je kemp na farmě, který se nachází asi 6 kilometrů od Skaftafellu. Zde zaplatíte 2 000 ISK za osobu za noc a taktéž budete mít přístup k základním zařízením jako jsou toalety a kuchyňka. Pro vstup na farmu ale musíte mít vlastní auto.

Pokud preferujete komfort ubytování jako jsou pohodlné postele, teplá sprcha a topení, jistě oceníte hotelové ubytování. Právě v Skaftafellu stojí hotel Freysnes, který nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje včetně snídaně. Ceny se pohybují od 22 000 až 38 000 ISK za noc a v hotelu je k dispozici i restaurace či bar. Další variantou hotelového ubytování v blízkosti Skaftafellu je hotel Skaftafell, který se nachází asi 20 kilometrů od národního parku. Kromě pokojů je zde i sauna a kuchyňský kout. Ceny se pohybují od 18 000 do 36 000 ISK za noc.

Pokud hledáte alternativní variantu ubytování, může se vám líbit Guesthouse Gerði, který se nachází asi 30 minut jízdy od Skaftafellu. V pensionu najdete několik dvoulůžkových pokojů a společné prostory s kuchyní a obývacím pokojem. Cena za noc se pohybuje od 22 000 do 25 000 ISK, můžete využít i saunu a relaxovat na venkovní terase.

Rozhodnete-li se pro pobyt v Skaftafellu, máte na výběr mezi několika variantami ubytování dle vašich požadavků a možností. V přírodním prostředí Islandu si ale užijete nádherný výhled na okolní hory a ledovce, takže je jedno, kde konkrétně nakonec zůstanete.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky