Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Amsterdam

Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Amsterdam


1. Jaká je cena dopravy z Letiště Schiphol do centra Amsterdamu?
- Cena závisí na typu dopravy, ale cena se pohybuje zhruba od 5 do 10 eur na osobu.

2. Kolik stojí vstupenka do Rijksmuseumu?
- Cena vstupenky se liší podle věku návštěvníka a typu vstupu (s audio průvodcem, bez průvodce, apod.). Cena se pohybuje od 20 do 25 eur na osobu.

3. Má Nizozemsko speciální jídla a nápoje?
- Ano, Nizozemsko je známé svými sýry (zejména Gouda a Edam), kvarkovými korbáčiky (stroopwafels), sušenkami s kořením (speculaas), hovězím gulášem (stoofvlees) a pivem (zejména Heineken).

4. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Amsterdam?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Amsterdam, je chůze nebo jízda na kole. Město je velmi cyklo-friendly a má mnoho cyklostezek. Pokud je vám to příliš fyzicky náročné, můžete využít také tramvají nebo městským autobusem.

5. Jak dlouho trvá jízda vlakem z Amsterdamu do Haagu?
- Jízda vlakem z Amsterdamu do Haagu trvá zhruba hodinu.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nizozemska?
- Nejlepší čas na návštěvu Nizozemska je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemnější a kvete tam slavná tulipánová sezóna.

7. Potřebuji cestovní pas pro vstup do Nizozemska?
- Pokud jste občanem EU, není nutné mít cestovní pas, stačí občanský průkaz nebo pas. Pokud nejste občanem EU, budete potřebovat platný pas a případně také víza.


Dovolená Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je krásná země, která je známá svými kanály, květináči a všemi věcmi oranžové barvy. Pokud se vydáte na dovolenou do Nizozemska, měli byste rozhodně navštívit metropoli Amsterdamu. Město nabízí spoustu zajímavých aktivit a památek.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Amsterdamu jsou kanály. Můžete si pronajmout vodní taxi a plachtit po vodě, nebo se projít po březích kanálů a obdivovat večerní osvětlení města. Návštěva kanálů je téměř povinná, pokud se vydáváte na dovolenou do Amsterdamu.

Další zajímavou atrakcí jsou muzea. Rijksmuseum a Van Goghovo muzeum patří k největším muzeím v Nizozemsku. Rijksmuseum ukazuje důležité umělecké kousky nizozemské historie a Van Goghovo muzeum se zase zaměřuje na život a dílo nejslavnějšího nizozemského umělce. Můžete také navštívit Rembrandtův dům a Anne Frankův dům, kde se můžete dozvědět o důležitých historických událostech, které probíhaly v Amsterdamu.

Pokud hledáte zábavu, Amsterdam má spoustu nočních klubů, barů a restaurací. Čtvrt Red Light je známá svou nocí, ale můžete vyzkoušet také jazzové koncerty nebo Divadlo Carré, které nabízí některé z nejznámějších představení v Evropě.

Pokud jste na dovolené s dětmi, můžete navštívit Amsterdam ZOO, kde si mohou děti prohlédnout zvířata jako sloni, medvědi a žirafy. Amsterdam také nabízí spoustu parčíků a dětských hřišť.

Dále můžete navštívit trhy s květinami, které se konají v jarních měsících. V těchto měsících můžete vidět záplavu tulipánů a dalších květin, které jsou Nizozemsko tak známé.

V Amsterdamu také můžete najít spoustu možností pro nákupy. Bloemenmarkt je největší tržiště květin v Holandsku a nabízí širokou škálu květin, cibulí a semen. Pokud hledáte módu, můžete navštívit P.C. Hooftstraat, která je plná butiků a značkových obchodů.

Amsterdam nabízí spoustu zábavy a zajímavých věcí, které můžete prozkoumat během dovolené v Nizozemsku. Bez ohledu na vaše zájmy, najdete v Amsterdamu něco, co vám přinese potěšení a památné zážitky.


Letenka Nizozemsko Amsterdam


Pokud se chystáte na dovolenou nebo na krátký výlet do Nizozemska, nemůžete nevyužít letenku do jednoho z nejkrásnějších měst v Evropě - Amsterdamu. Letenky do Amsterdamu nabízí mnoho leteckých společností z celého světa a díky konkurenci se ceny značně snižují.

Amsterdam, který má více než 800 tisíc obyvatel, je nejen hlavním městem Nizozemska, ale také kulturním, hospodářským a turistickým centrem země. Jeho starobylé ulice, kanály a unikátní budovy, jako jsou například muzeum Van Gogh nebo Rijksmuseum, jsou hlavními turistickými atrakcemi.

Jednou z nejlevnějších a pohodlných možností, jak se dostat do Amsterdamu, je letecká doprava. Většina mezinárodních letišť, včetně Amsterdamského Schipholu, je dobře propojena s ostatními městy Nizozemska, takže bez problémů dorazíte na své cílové místo.

Pro vyhledání nejlevnějších letenek do Amsterdamu je možnost využít různé vyhledávače letenek, jako je například Skyscanner, který porovnává ceny letenek od mnoha leteckých společností a nabízí Vám nejlevnější možnosti.

Kromě toho, mnoho leteckých společností má pravidelné lety do Amsterdamu za velmi atraktivní ceny. Například společnosti Ryanair, KLM, easyJet, či Transavia nabízí pravidelné lety, které Vám umožní navštívit Amsterdam během několika hodin.

Letenky do Amsterdamu se nejlépe hledají předem a to alespoň několik týdnů dopředu, takže máte více možností a výběr z dostupných termínů. Pokud se rozhodnete cestovat v letních měsících, mějte na paměti, že je letiště v Amsterdamu vysoce vytíženo a ceny letenek jsou vyšší. Proto se doporučuje rezervovat letenku co nejdříve.

Kromě toho, můžete navštívit internetové stránky leteckých společností, které nabízejí slevy na lety do Amsterdamu, nebo se můžete přihlásit k newsletteru, který Vás bude pravidelně informovat o nejnovějších nabídkách a slevách.

Závěrem lze říci, že letenka do Amsterdamu je nejen velmi pohodlnou, ale také cenově dostupnou variantou pro cestování po Nizozemsku. Pokud chcete navštívit jedno z nejkrásnějších evropských měst, neváhejte a rezervujte si letenku do Amsterdamu co nejdříve.


Ubytování Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je velmi populární turistickou destinací pro lidi z celého světa, zejména pro své krásné město Amsterdam. Pokud se chystáte na dovolenou do Amsterodamu, určitě potřebujete najít nejen skvělá místa k navštívení, ale také ubytování.

Amsterdam má mnoho různých typů ubytování pro každého a pro každou kapsu. Pokud jste student nebo cestujete s přáteli, můžete si pronajmout hostel. Amsterdam má spoustu hostelů, kde se můžete ubytovat za velmi příznivé ceny. Většina z nich nabízí společné pokoje s oddělenými lůžky, ale některé nabízejí i soukromé pokoje.

Další možností je najít si hotel. Amsterdam má širokou škálu hotelů, od proslulých hotelů s pěti hvězdami, až po jednoduché a levné hotely. Mnohé z nich se nacházejí v centru města a nabízejí skvělé služby pro turisty.

Další možností jsou apartmány. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou lidí, může být výhodnější najmout si apartmán. Amsterdam má mnoho krásných a plně vybavených apartmánů, které se nacházejí v blízkosti centra města.

Poslední možností jsou Airbnb pokoje a byty. Mnoho lidí v Amsterdamu nabízí své pokoje nebo byty k pronájmu prostřednictvím platformy Airbnb. Toto rozhraní nabízí mnoho výhod, jako jsou nižší ceny než u hotelů a soukromí, které byste neměli v hotelovém pokoji.

Je důležité mít na paměti, že ceny ubytování v Amsterdamu jsou poměrně vysoké kvůli velkému turistickému ruchu a malému množství cenově dostupného ubytování v centru. Je proto důležité přemýšlet o možnostech, jako jsou půjčovny Airbnb, které mohou být cenově efektivnější a stejně kvalitní.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, bude to určitě skvělá základna pro objevování krás Amsterdamu a okolních oblastí. Užijte si svou dovolenou a užijte si atmosféru, kterou toto krásné město nabízí.


Počasí Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko se nachází na západě Evropy a má oceánské podnebí, což znamená, že je velmi proměnlivé a větrné. Amsterdam, hlavní město Nizozemska, má podobné počasí, do kterého se můžete těšit po celý rok. V létě může být teplo a slunce září, zatímco v zimě může být chladno a deštivo. Nejlepší období pro návštěvu Amsterdamu je od dubna do září, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky nejmenší.

Jaro v Amsterdamu je krásné, když se příroda postupně probouzí z zimního spánku. Teploty se pohybují kolem 10 - 15 stupňů a může pršet. To však neznamená, že byste nemohli vyrazit do města a užít si jaro v parku Keukenhof, kde se nachází obrovské množství kvetoucích tulipánů, hyacintů nebo narcisů.

Leto v Amsterdamu bývá velmi příjemné, slunečné a teplé s teplotami kolem 20 - 25 stupňů a umožňuje vychutnat si krásné terasy, mnohé památky nebo rekreační aktivity jako například procházky po Appelscha Nationaal Park, vyjížďky lodí po městských kanálech či koupání v jezeře Ijsselmeer.

Podzim v Amsterdamu je často spojen s deštivými dnem, ale je to také doba, kdy se město obléká do svátečních barviček. Návštěva v listopadu s sebou přináší magii, kdy se město připravuje na Sinterklaas, belgickou verzi Mikuláše. Koncem podzimu si navíc můžete užít i nádherné koloritní listí ve Vondelparku.

Zima v Amsterdamu bývá deštivá a velmi chladná s teplotami kolem 0 - 5 °C. Ty jsou však odškodněny předvánoční atmosférou a trhy, což je hlavná turistická atrakce. Velmi zajímavé jsou třeba ceste s klasickými vláčky, sezónní procházky po městě či výlety na saních.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Amsterdamu je velmi proměnlivé, ale bez ohledu na počasí, Amsterdam nabízí nádherné zážitky po celý rok. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, můžete zvolit jaro nebo podzim, ale pokud toužíte po větší atmosféře, navštivte Amsterdam v letních měsících či v zimní sezóně.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky