Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Národní park Marakele

Počasí Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je země, kterou můžeš poznat z mnoha stránek, ať už historické, kulturní nebo přírodní. Jedním z míst, které by s přírodou mohlo zaujmout právě tebe, je Národní park Marakele.

Tento park se nachází na jihu země, ve vzdálenosti asi tří hodin jízdy autem od Johannesburgu. Jeho rozloha dosahuje více než 67 000 hektarů, takže se zde rozhodně najde místo, které si zamiluje každý milovník přírody.

Pokud by sis chtěl/a udělat představu o tom, jaké počasí můžeš v parku očekávat, je dobré vědět, že se nachází v subtropické oblasti, což znamená, že jsou zde většinou teplé a vlhké léta a milejší a suché zimy.

V létě, tedy od listopadu do března, se zde teploty mohou vyšplhat až na přes 30 °C. Je to asi nejvhodnější období pro ty, kteří chtějí zažít množství zvířat žijících v parku (např. sloni, žirafy nebo antilopy) v čase, kdy se nejvíce pohybují.

Zimní období od června do srpna, je naopak sušší a chladnější. Noční teploty se mohou snížit až na 0 °C a denní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je vhodnější pro ty, kteří chtějí pozorovat zvířata na vodních plochách, jelikož během těchto měsíců jsou zdroje vody pro zvířata nižší a tudíž jsou více koncentrována.

Pro turisty jsou v parku připraveny různé stezky, na kterých si mohou užít přírodu a hledat zvířata. Návštěvníci se mohou vydat například na pěší túru k vodopádům nebo na projížďku terénním vozidlem s průvodcem za účelem pozorování zvířat. Kromě toho jsou zde také kempy a luxusní lodže, takže si každý může vybrat možnost přenocování dle svého gusta.

Pokud si plánuješ návštěvu Jihoafrické republiky, Národní park Marakele by neměl chybět na tvém seznamu. Ať už zde budeš během horkého léta nebo mírnějšího zimy, příroda tě jistě uchvátí a přinese na tváři úsměv.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je zemí, která překvapí každého cestovatele. Když přemýšlíme o Africe, běžně nám do hlavy vytanou obrazce stepi, savan a divoká zvířata. Avšak v Jižní Africe se můžete během jedné cesty dostat na vrchol ostrova s výhledem na Indický oceán i na sever k Národnímu parku Marakele, jednomu z nejkrásnějších v Jižní Africe.

Národní park Marakele se nachází v provincii Limpopo, na severu Jižní Afriky. Jeho rozloha činí téměř 700 kilometrů čtverečních a nabízí jedinečnou možnost pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. Mezi ty nejvýznamnější zástupce patří sloni, gepardi, nosorožci, buvoli, lvi, levharti, hyeny, antilopy a mnoho dalších druhů. V parku žije celkem přes 50 druhů savců, více než 350 druhů ptáků a 65 druhů hadů. Národní park Marakele může být také skvělým místem pro pozorování různých druhů plazů a dále také motýlů a hmyzu.

V oblasti Národního parku Marakele se nachází čtyři základny pro návštěvníky, a to Bontle, Tlopi, Thutse a Bolemba. Tyto základny nabízejí různé možnosti ubytování, jako jsou například campingy, chatky nebo apartmány. V parku se nachází také řada turistických stezek, které vedou krajinou plnou překrásných scenérií.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Marakele, můžete se k němu dostat z hlavního města Jižní Afriky - Pretorie, některého z menších měst v blízkosti parku nebo z jakékoliv jiné lokality v Jihoafrické republice. Cestování v Jižní Africe není problematické a máte možnost využít i mnoho různých druhů dopravy. Nejvýhodnější způsob, jak se dostat k Národnímu parku Marakele, je pronájem auta.

Výlet do Národního parku Marakele může být jedním z nejvýznamnějších zážitků Vaší návštěvy Jihoafrické republiky. Krátká letenka z Prahy do Johannesburgu se dnes zajišťuje ve většině případů za velmi přijatelnou cenu, což Vám nabízí příležitost navštívit krásné místo, které si zapamatujete celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Marakele


1) Jak se dostanu do Národního parku Marakele?
Odpověď: Do parku se nejlépe dostanete automobilem. Cesta z Johannesburgu trvá zhruba 3 hodiny.

2) Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od června do srpna, kdy je zde sucho a nízká vegetace umožňuje pozorování zvířat.

3) Která zvířata se v parku mohou pozorovat?
Odpověď: V parku lze vidět mnoho zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, hyen, antilop a mnoha dalších.

4) Můžu si v parku stanovat?
Odpověď: Ano, v parku jsou stanoviště pro kempování k dispozici. Je nutné je předem rezervovat.

5) Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku si můžete užít safari, turistiku, myší lov, birdwatching a mnoho dalších aktivit.

6) Jaké jsou náklady na vstup do parku?
Odpověď: Vstup do parku stojí 90 ZAR za dospělého a 40 ZAR za dítě do 12 let. Plechu se platí navíc.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je známá svými národními parky, které každý rok lákají tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších z nich je Národní park Marakele. Tento park se nachází v provincii Limpopo na severu Jihoafrické republiky a rozkládá se na ploše 67 000 hektarů.

Hlavní atrakcí parku jsou nepochybně jeho divoká zvířata, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, hyen a mnoha dalších druhů. Kromě safari po parku si zde můžete vychutnat i krásné výhledy na okolní krajiny a horu Waterberg, která se nachází v těsné blízkosti.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Marakele, budete potřebovat kvalitní ubytování. Naštěstí je v okolí parku k dispozici řada možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou v divočině, je zde například možnost ubytování v luxusních lodgech. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí přímo v samotném parku a nabízejí soukromé pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a dalšími moderními vybaveními. Kromě toho si zde můžete vychutnat exkluzivní zážitky jako například soukromou večeři pod hvězdami nebo relaxaci v soukromé vířivce.

Pro ty, kteří preferují něco levnějšího a jednoduššího, je zde také řada kempů a chat přímo v okolí parku. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednodušší pokoje s možností sdílení koupelny a společných prostorů. Kromě toho si zde můžete sami připravovat jídlo a užívat si společenské aktivity s dalšími turisty.

Kromě toho jsou v okolí parku k dispozici také další druhy ubytování, jako jsou rodinné domky, apartmány a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro větší skupiny turistů nebo rodiny s dětmi, kteří chtějí mít více soukromí a komfortu.

Na závěr je třeba zmínit, že bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, máte stále možnost si užít krásy Národního parku Marakele a jeho divokých zvířat. Takže neváhejte a plánujte svou návštěvu tohoto úžasného parku již dnes!


Dovolená Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je země plná rozmanitých přírodních krás, včetně Národního parku Marakele. Tento park se nachází na jihozápadě země nedaleko města Thabazimbi a je jedním z nejkrásnějších parků v Jihoafrické republice.

Národní park Marakele se rozprostírá na ploše 67 000 hektarů a je domovem široké škály zvířat a rostlin. Návštěvníci mohou vidět zde například slony, rhinocerosy, levy, leopardy, gepardy, noční dravce a mnoho dalších zvířat. Park je také známý svými divokými obyvateli, mezi něž patří i reliktní druhy, jako jsou rody Cycnium, Erica a Leucadendron.

Kromě bohatých zvířecích populací má Národní park Marakele také úchvatné přírodní scenérie, včetně horských oblastí, vodopádů, skalnatých výběžků a mnoha jiných krás. Návštěvníci si mohou užít nádherné procházky, safari na souši i ve vzduchu a další zážitky.

Pro ty, kteří mají rádi poznávání exotických rostlin, je Národní park Marakele ideálním místem. Park je domovem více než 350 druhů rostlin, včetně řady endemických druhů, jako je například Leucospermum conocarpodendron, Erica nana a Serruria aemula.

Návštěva parku je neodmyslitelně spojena s ubytováním v jeho okolí. V blízkosti parku se nachází řada luxusních hotelů, lodge a kempů. Návštěvníci mohou zvolit jak klasické varianty ubytování, tak i tradiční africké bungalovy pro zážitky zcela na místní úrovni.

Celkově je Národní park Marakele nádherným přírodním zákoutím Jižní Afriky, se zázemím pro zážitky na vysoké úrovni. Pokud máte chuť na poznání krásné přírody zcela jiného kontinentu, určitě neváhejte, a vydejte se na dovolenou do Jihoafrické republiky a prozkoumávejte park Marakele i další oblasti této úchvatné země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky