Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Laos Xieng Khuan (Buddha Park)

Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Letenka do Laosu vám může otevřít dveře do fascinujícího a exotického světa. A pokud nechcete vynechat žádné zajímavosti, měli byste navštívit město Vientiane a nedaleko odtud ležící Xieng Khuan.

Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park, je mimořádné místo, kde se snoubí tradice, náboženství a umění. Tento park se nachází asi 25 kilometrů jihovýchodně od Vientiane a jeho vznik se datuje do roku 1958. Ideu vytvořit park měl tehdejší bouddhistický mnich a umělec Bunleua Sulilat, který toužil ukázat lidem, jak různorodá bohatství buddhistické víry je.

Hlavní atrakcí parku jsou stovky soch, z nichž většinu tvoří budhy, ale najdete zde i postavy z hinduistické mytologie. Sochy jsou vyrobeny z betonu a zahrnují velké a malé sochy. Kromě toho se v parku nachází řada chrámů a pagod.

Buddha Park je symbolem spojení buddhismu a hinduismu. Sochy představují bohy a postavy obou náboženství, takže každý návštěvník si může najít to svoje. Navíc, když se projdete po parku, můžete spatřit Vientiane i Thajsko.

Během své návštěvy Xieng Khuan se určitě nemůžete vyhnout slavné soše turistické atrakce - obrovské soše Buddhy, který leží. Je to jeden z největších betonových soch Buddhy na světě.

Návštěva Buddha Parku není jen pouhým shlédnutím krásných soch. Je to také způsob, jak pochopit historii a kulturu Laosu. Xieng Khuan je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších buddhistických parků na světě a rozhodně stojí za to jej navštívit.

Letenky do Laosu najdete u řady leteckých společností. Doporučujeme vám vybírat dle kvality služeb a cen, případně se zkusit poradit s odborníkem. Můžete také využít srovnávač letenek a dohledat si ty nejlevnější lety z vaší lokality do Vientiane.

Na závěr tedy můžeme konstatovat, že návštěva Xieng Khuan a Buddha Parku je zážitkem, který vám bude ještě dlouho v paměti. Je to pravý důvod, proč si naplánovat dovolenou v Laosu a projet se touto malebnou a zajímavou zemí.


Dovolená Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Dovolená v Laosu je zážitkem jak pro tělo, tak pro duši. Můžete se těšit na krásné přírodní scenérie, klidné vesnice a úsměvy místních obyvatel. Jedním z nezapomenutelných míst, které byste neměli vynechat, je určitě Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park.

Xieng Khuan se nachází na soutoku řek Mekong a Nam Ngum, vzdáleném asi 25 km od hlavního města Laosu, Vientiane. Tohle místo je známé téměř po celém Laosu jako turistický cíl a poutní místo mnoha lidí, kteří sem přijdou zblízka prozkoumat sochy Buddhy.

Tento park vznikl v roce 1958 podle plánu mistra Luanga Pou Sua, když se rozhodl vytvořit místo pro společné setkání buddhistických a hinduistických způsobů uctívání. V parku jsou různé sochy a objekty, reprezentující různé aspekty náboženských výkladů.

Sochy zahrnují různé formy buddhismu a hinduismu, včetně mahajaňského, théravádského a tantrického Buddhovství; hinduistických bohů, jako jsou Brahmá, Višnu a Šiva; a neuspořádaných mytologických bytostí a zvířat. Sochy se nachází v různých velikostech a tvarech, ať už jsou to sedící Buddhy, levitující bohové či hroznýši.

Návštěvu parku si užijí lidé všech věkových kategorií. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, kde si můžete prohlédnout umění, nasát krásu přírody a také získat duchovní osvícení. V parku se nachází také malé prodejny s tradičním řemeslem a suvenýry, kde si mohou turisté koupit paměťové suvenýry.

Pokud si chcete do parku zajet, můžete si pronajmout auto od Vašeho hotelu nebo si zajistit dopravu přes organizovaný výlet. Vstupné na park stojí asi 15 USD.

V parku můžete strávit několik hodin, jít si posedět na párty Požehnání (Boun) nebo si vzít piknikový koš s jídlem a pít pití s sebou a strávit den obdivováním krásné a unikátní architektury a soch.

Celkově bych Xieng Khuan doporučila každému, kdo rád cestuje do exotických zemí a hledá místo pro duchovní rozvoj a zároveň pro odpočinek a zábavu. Zajímavá historie, neuvěřitelná architektura a okouzlující okolí parku budou jistě vaší návštěvou nadosmrti v paměti.


Ubytování Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park, je památkou tohoto země obklopenou zeleným porostem krásné přírody a leží na břehu řeky Mekong. Nachází se nedaleko města Vientiane, asi 25 kilometrů na jih od hlavního města a jedná se o turisticky velmi oblíbenou destinaci. Najdete zde mnoho zajímavých budov, soch a památek, které jsou nejen krásné, ale také hodnotné z hlediska historie a kultury.

Ubytování v xnásledném okolí Buddha Parku není příliš rozvinuté, ale najdete zde několik malých hotelů, penzionů a hostels. Na výběr máte buď přímý přístup k řece Mekong, nebo si můžete vybrat ubytování v okolí provinčního hlavního města Pakse. K dispozici jsou také kempy s možností stanování, což je skvělá možnost pro dovolenou k výletům do okolní přírody a k jednodenním návštěvám Buddha Parku.

Vzhledem k tomu, že Buddha Park leží v relativně malé oblasti, není ubytování v této oblasti nijak exkluzivní, ale pokud hledáte skromnější ubytování s dostatkem pohodlí a služeb, máte v tomto prostoru mnoho možností.

Mezi nejoblíbenější hotely v okolí Buddha Parku patří třeba Hotel Villa Chitdara, který nabízí komfort za výhodnou cenu. Pokoje jsou pěkně zařízené a čisté a hosté mohou využít také kavárnu a restauraci, kde si mohou vychutnat nejen místní speciality, ale také mezinárodní kuchyni.

Další oblíbeným hotelem je Buddha Garden Resort, který se nachází v soukromém a klidném prostředí zahrady plné květin a exotických rostlin. Všechny pokoje jsou prostorné a elegantní s výhledem na zahradu a jsou zařízeny velkými postelemi a klimatizací.

Pokud si přejete ubytování za nižší ceny, doporučujeme hostely nebo penziony jako např. Paxse Guesthouse nebo Pakse Inn. Tyto zařízení nabízejí základní přístřeší za velmi rozumné ceny a mají často také restauraci nebo kavárnu v přízemí.

Všechny tyto hotely jsou v této oblasti skvělou volbou pro všechny, kteří hledají klid a pohodlné ubytování v okolí Buddha Parku. Vzhledem k tomu, že budete mimo centrum města, můžete se těšit na klid a přírodu s rozmanitou kvalitou ubytování. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si krásy tohoto místa.


Počasí Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je známý svou bohatou kulturou a krásnou přírodou. Mezi mnoho turistických atrakcí, které Laos nabízí, se nachází i Xieng Khuan, známý také jako Buddha Park. Tento park se nachází asi 25 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Vientiane a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi.

Co se týče počasí ve Xieng Khuan, je většinou podobné počasí jako v celém Laosu. Letní měsíce, tedy od dubna do října, jsou obvykle velmi horké a vlhké. Teploty se mohou vyšplhat až na 35-40 stupňů Celsius a vlhkost vzduchu se může pohybovat okolo 80%. Tyto letní měsíce také přinášejí občasné deště a bouřky.

Zimní měsíce, tedy od listopadu do března, jsou mnohem chladnější a suché. Teploty se mohou pohybovat okolo 15-20 stupňů Celsius, ačkoli v noci mohou teploty klesat k 10 stupňům. To znamená, že během zimy budete potřebovat více teplého oblečení.

Pokud plánujete návštěvu Buddha Park, nejlepší roční období pro návštěvu je od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a suché. V létě, během deštivých období, se mohou některé cesty stát blátivými a kluzkými, což může návštěvu parku poněkud náročnější.

Kromě počasí existují i jiné faktory, které mohou ovlivnit vaši návštěvu Buddha Parku. Například může být mnohem více turistů v letních měsících, což může znamenat dlouhé fronty na vstup. Na druhou stranu, v zimě se park může zdát poněkud prázdnější, což vám umožní více se soustředit na krásu a klid parku.

Konečným rozhodnutím, kdy navštívit Buddha Park, by měla být vaše osobní preference a disponibilita. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že návštěva parku vás zanechá s nezapomenutelnými zážitky a zážitky ze země Lao.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


1. Kde se nachází Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Laos Xieng Khuan (Buddha Park) se nachází asi 25 km od centra Vientiane, hlavního města Laosu.

2. Jaká je vstupní cena?
- Vstupné na Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je 15 000 kipů (asi 60 korun).

3. Jak dlouho se zde obvykle zdrží návštěvníci?
- Návštěvníci se zde obvykle zdrží asi 1 až 2 hodiny, uvnitř parku je spousta zajímavých soch a objektů.

4. Můžu si zde něco koupit?
- Ano, u vstupu do parku jsou stánky se suvenýry a tradičním laoským zbožím, jako jsou například batikované ubrusy nebo dřevěné sošky.

5. Lze zde najít průvodce?
- Ano, průvodci jsou zde k dispozici za příplatek. Je možné se s nimi domluvit u vstupu do parku.

6. Lze zde najíst?
- Ano, v areálu parku je několik stánků s občerstvením a posezení. Je zde k dispozici například laoská káva, čaj nebo některé lahůdky z laoské kuchyně.

7. Lze zde fotit?
- Ano, fotografování je v parku povoleno. Není nic lepšího, než si s sebou na památky odvézt krásné fotografie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky