Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kostarika Las Baulas National Marine Park

Dovolená Kostarika Las Baulas National Marine Park


Kostarika je zeměm plnou krásných přírodních parků a přírodních scén, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších parků je Las Baulas National Marine Park, který se nachází na severozápadním pobřeží Kostariky.

Las Baulas National Marine Park je pojmenován po karetové želvě (Baulas), která je jedním z největších druhů želv na světě a žije v oblasti parku. Park se rozkládá na cca ​​4450 hektarech a byl založen v roce 1990, aby ochránil tuto ohroženou druhu zvířat a jejich životní prostředí.

Park má neuvěřitelně krásné písečné pláže, laguny a mangrovy, které jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně opic, ptáků, krokodýlů a dalších druhů želv. To z něj činí skvělé místo pro turisty, kteří chtějí vidět neuvěřitelnou přírodu na vlastní oči.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je pozorování karetových želv. Tyto ohrožené živočichy se v zimě sjíždějí na pláže parku, aby snesly svá vejce, což je úžasný přírodní zážitek, který se nedá přehlédnout. Kromě toho, návštěvníci parku si mohou užít vodní sporty, jako jsou surfování, potápění nebo kajakářství, stejně jako pěší túry, které provádí zkušení průvodci.

Pokud jste přírodovědec nebo vědec, můžete se také přidat k pracovnímu týmu parku a pomoci s úsilím o zachování želvích populací. Ti, kteří by chtěli chránit tuto ohroženou druhu zvířat, mohou tak učinit prostřednictvím dobrovolnických programů, které se v parku pořádají.

Las Baulas National Marine Park je přístupný po celý rok a není třeba si rezervovat místo předem. Nicméně, aby se minimalizovaly vlivy návštěvy na citlivém ekosystému parku, jsou turistům ponechány omezené zóny, kde mohou vidět karety a další druhy zvířat. Park nabízí také návštěvníkům informační centrum, které informuje o ekosystémech parku a jeho druzích.

Při plánování své dovolené v Kostarice, by návštěva Las Baulas National Marine Park měla být jednou z nejvyšších priorit pro ty, kteří chtějí vidět jedinečnou přírodu této krásné země na vlastní oči.


Počasí Kostarika Las Baulas National Marine Park


Kostarika je zemí, která je známá svými nádhernými plážemi, deštnými pralesy a rozmanitou faunou a flórou. Jednou z nejvíce navštěvovaných turistických destinací v této zemi je národní park Las Baulas, který se nachází na jihu země v provincii Guanacaste. Tento park je domovem mnoha druhů živočichů, včetně vzácných mořských želv.

Počasí v Las Baulas National Marine Park je ovlivněno tropy a suchem. Období sucha trvá obvykle od prosince do dubna a během tohoto období se pravděpodobně nesetkáte s množstvím srážek. Na druhé straně, období dešťů začíná v květnu a končí v listopadu a během tohoto období může dojít ke značnému množství srážek. Teploty v parku jsou většinou velmi příjemné, s průměrnou teplotou kolem 27 stupňů Celsia.

Kvůli klimatickým podmínkám v národním parku jsou nejlepší měsíce k návštěvě v období sucha, od prosince do dubna. Toto období je charakterizováno mírnými teplotami, slunečním počasím a velmi málo srážek. V této době můžete vidět mnoho druhů volně žijících živočichů, včetně mnoha druhů ptáků a savců.

Hlavní atrakcí národního parku Las Baulas jsou vzácné želvy karety, které kladou svá vejce na plážích parku. Toto je velmi důležitou fází v životním cyklu těchto želv a národní park Las Baulas je jedním z nejdůležitějších míst pro výskyt těchto ohrožených druhů želv na světě.

Kromě želv můžete v národním parku Las Baulas nalézt mnoho dalších živočichů, jako jsou opice, jaguáři, krokodýli, vlci, pumy a mnoho dalších. Park je také známý svou bohatou podmořskou faunou, včetně mnoha druhů ryb, delfínů a jeseterů.

Las Baulas National Marine Park je tedy nejen úžasné místo na dovolenou pro milovníky přírody, ale také velmi důležitá oblast s cílem ochrany vzácných druhů živočichů. Bez ohledu na to, zda jste nadšenec do ochrany přírody, nebo jen hledáte krásnou destinaci pro svou příští dovolenou, národní park Las Baulas vám určitě nabídne něco, co vás upoutá.


Letenka Kostarika Las Baulas National Marine Park


Letenka do Kostariky Las Baulas National Marine Park nabízí jedinečnou příležitost okusit kus neuvěřitelného tropického ráje. Tento národní park, nacházející se na severozápadě Kostariky, je domovem několika druhů vzácných zvířat a rostlin, které jsou chráněny před nelegálními obchody a pytláctvím.

Na co se ve Las Baulas National Marine Park můžete těšit?

Park byl založen v roce 1990 za účelem ochrany obrovských korytnaček mořských, z nichž jsou některé více než 1,5 metru dlouhé a váží více než 500 kilogramů. Během období rozmnožování, které probíhá od října do února, se korytnačky vydávají na pláže Las Baulas, aby zahrabávaly svá vejce do písku.

Kromě korytnaček se v parku vyskytuje mnoho dalších druhů živočichů, jako jsou želvy, lamantini, ptáci, krokodýli, opice a mnoho dalších. Park také nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat nádherné korálové útesy, šnorchlování, potápění a další aktivity spojené s mořskou vodou.

Jak se dostat do Las Baulas National Marine Park?

Nejlepší způsob, jak se do parku dostat, je zakoupit letenku do města Liberia, které se nachází přibližně 20 kilometrů od parku. Z letiště v Libérii je nejlepší si pronajmout auto nebo využít dopravu taxíky, abyste se dostali do parku.

Pro ty, kteří se nechtějí starat o pronájem auta, je dopravní služba s názvem Tropical Tours Shuttle ideální řešení. Tato osobní doprava nabízí transfer z letiště do národního parku a zpět.

Zajímavosti v okolí parku

Pokud máte rádi přírodu a adrenalinové sporty, rádi se projdete a fotíte, můžete navštívit také s národní park Monteverde Cloud Forest Reserve. Park Monteverde se nachází přibližně tři hodiny jízdy od parku Las Baulas. Tento park je domovem mnoha různých druhů zvířat a rostlin, a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Kostarice.

Další zajímavé místo, které byste neměli vynechat, je město Tamarindo. Toto městečko se nachází na pobřeží Tichého oceánu a je plné krásných pláží, restaurací a obchodů. Tamarindo je oblíbené mimo jiné také pro své vynikající suchozemské aktivity, jako jsou jízdy na koních a golfové hřiště.

Kostarika nabízí neuvěřitelně krásné přírodní scenérie, zapomenuté pláže a ohromující přírodní rezervace. Návštěva národního parku Las Baulas a všech jeho krás je zážitkem jako žádný jiný, a tamní přírodní krása a exotické zvířata budou přinášet nezapomenutelné zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Las Baulas National Marine Park


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Las Baulas National Marine Park?
Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od listopadu do dubna, kdy je nejsušší a nejteplejší. V tomto období je také nejlepší možnost vidět vejce želv a vylíhlá mláďata.

2. Jak se dostat do Las Baulas National Marine Park?
Park je nejlépe dostupný z města Tamarindo, odkud jezdí pravidelné autobusy. Další možností je si pronajmout auto.

3. Je nutné si zakoupit vstupenku do parku?
Ano, vstup do parku je povinný a vstupenky lze zakoupit na místě.

4. Jaké aktivity lze v parku provádět?
V parku lze provádět různé aktivity, jako například pozorování vylíhlých mláďat želv, potápění, pozorování ptáků a procházky po pláži.

5. Existují nějaká omezení pro návštěvníky parku?
Ano, návštěvníci parku musí dodržovat určitá omezení, jako například nepobývat na pláži v noci, nezasahovat do hnízd želv a neodkládat odpadky.

6. Je možné si pronajmout zařízení pro potápění v parku?
Ano, v parku je možné si pronajmout potápěčské vybavení a uspořádat potápěčskou exkurzi.

7. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Celková délka prohlídky parku závisí na tom, jaké aktivity si návštěvníci zvolí. Většina aktivit v parku trvá několik hodin.

8. Je nutné si v parku najmout průvodce?
Najmutí průvodce není nutné, ale je doporučeno, aby návštěvníci měli více informací o parku a jeho živočišném světě.


Ubytování Kostarika Las Baulas National Marine Park


Las Baulas National Marine Park je úchvatný přírodní park nacházející se v Kostarice, který je domovem několika druhů krokodýlů a největší populace karety zelené v zemi. Je to také jeden z nejoceňovanějších plážových a snorkelingových sirotčinec v oblasti. A aby toho nebylo málo, Las Baulas je obklopen nádhernými deštnými lesy a nabízí nekonečné moře pobřežních krajin s bílým pískem a tyrkysovou vodou.

Pokud hledáte ubytování v Las Baulas, máte několik možností. Nabízí se zde přímá ubytování v parku, které zahrnuje kempování u pláže, kabinové prostory a hostely.

Kempování v Las Baulas je populární mezi těmi, kteří chtějí prožít pár dostupných nocí na překrásné pláži, u které se každým rokem zahrnují tisíce karet zelených k nakladení vajíček. Pokud si přejete kempovat, musíte si nejdříve zajistit povolení kempovat v parku, takže není od věci být s předstihem připraven.

Nabídky kabinových prostor mohou být drahší, ale umožňují návštěvníkům prožít něco bližšího k flamboyantním tropickým krajinám. V útulných, středně velkých kabinách můžete spát na pohodlném lůžku a ještě k tomu si užívat nádherné výhledy na oceán.

Pro ty, kteří nechtějí kempovat nebo spát v kabině, je zde také možnost ubytování v hostelech. Jsou to pohodlné, levnější a přístupné pro všechny, kteří si chtějí užít v kráse parkových scenerií. Tyto hostely bývají plné mladých turistů, takže jsou skvělým místem pro setkávání s lidmi z celého světa.

Všechny ubytovací zařízení v Las Baulas jsou perfektním východiskem pro prohlížení celého parku. Kromě nádherné pláže a moře se mohou návštěvníci výborně potápět a pozorovat různé druhy ryb a korálů. V blízkosti parku se nacházejí také některé z nejlepších surfových pláží v zemi.

V každém případě, Las Baulas National Marine Park je nádherný zážitek pro každého, kdo touží po přírodě, pobřeží a rybách. Ubytování v parku je dokonalé pro ty, kteří chtějí prožít kratší nebo delší dovolenou v tomto dechberoucím koutě světa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky