Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Namibie Cheetah Conservation Fund

Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Cheetah Conservation Fund


1. Co je Cheetah Conservation Fund?
Cheetah Conservation Fund (CCF) je organizace, která se specializuje na ochranu gepardů a jejich přirozeného prostředí.

2. Kde se nachází Cheetah Conservation Fund v Namibii?
CCF se nachází v oblasti Otjiwarongo v centrální Namibii.

3. Co dělá Cheetah Conservation Fund pro ochranu gepardů?
CCF se zaměřuje na ochranu přírodního prostředí gepardů, vzdělávání veřejnosti, výzkum chování gepardů a vytváření projektů pro udržitelný život.

4. Jak mohu přispět k Cheetah Conservation Fund?
Můžete přispět finančním darem, dobrovolnictvím nebo nakupováním v e-shopu CCF.

5. Jaké jsou největší hrozby pro gepardy v Namibii?
Hlavními hrozbami pro gepardy jsou ztráta přirozeného prostředí, lovecký výběr a osídlování člověkem.

6. Jaký je rozdíl mezi gepardem a levhartem?
Gepard je větší, rychlejší a běžně žije na rozlehlých otevřených pláních, zatímco levhart je menší, méně rychlý a žije obvykle v hustých lesích.

7. Můžu navštívit Cheetah Conservation Fund?
Ano, CCF nabízí vzdělávací programy a exkurze pro návštěvníky.

8. Jak můžu pomoci s výchovou osvěty o gepardech?
Můžete podpořit CCF, dělit se o informace o gepardech v sociálních sítích, nebo se účastnit vzdělávacích programů, abyste získali více informací o tomto ohroženém druhu.


Letenka Namibie Cheetah Conservation Fund


Letenka Namibie Cheetah Conservation Fund – úžasná příležitost podpořit ochranu gepardů v Namibii

Namibie je země plná překvapení a neporušené přírody, které očekávají turisty z celého světa. Namibie je domovem mnoha živočišných druhů, včetně gepardů, kteří jsou v této zemi ohroženi vyhynutím. Proto se Cheetah Conservation Fund rozhodl, že založí program na ochranu gepardů v Namibii a poskytne turistům možnost přispět k této snaze s nákupem letenky Namibie Cheetah Conservation Fund.

Cheetah Conservation Fund je nezisková organizace, jejímž cílem je ochrana gepardů a výzkum, a podpora udržitelného managementu zemědělských oblastí, aby se omezil konflikt mezi zemědělci a gepardy. Letenka Namibie Cheetah Conservation Fund je jedinečná příležitost, jak podpořit práci této organizace, přičemž si zároveň užijete unikátní cestování do této země.

V průběhu vaší návštěvy Namibie budete mít příležitost vidět gepardy na vlastní oči, navštívit krajinu, která se mění od sušší pustiny až k zahradám, a také se seznámit s mnoha dalšími zajímavými druhy zvířat a rostlin. Díky programu Cheetah Conservation Fund budou turisté moci podpořit záchranu gepardů a spolupracovat s týmem výzkumníků, aby se dozvěděli více o těchto ohrožených zvířatech a podíleli se na ochraně jejich přirozeného prostředí.

Nejlepší čas na návštěvu Namibie je během suché sezóny od května do října. Můžete být svědky nekonečných pustých plání, které se táhnou na obrovské vzdálenosti, a poznáte mnoho kultury, historie i současnosti Namibie. Nezáleží na tom, zda cestujete s rodinou, partou přátel nebo sami, letenka Namibie Cheetah Conservation Fund je skvělou příležitostí, jak seznámit se s Afrikou zblízka a přitom podpořit důležitou práci pro ochranu gepardů.

Cestování do Namibie s letenkou Cheetah Conservation Fund je nejen zajímavý zážitek, ale také příležitost pro turisty, jak přispět k ochraně tohoto nádherného zvířete a k zachování jeho přirozeného prostředí. Tak proč si nekoupit letenku Namibie Cheetah Conservation Fund a třeba se i vy stanete ochráncem geparda!


Počasí Namibie Cheetah Conservation Fund


Namibie je země s extrémními povětrnostními podmínkami, které ovlivňují nejenom místní obyvatele, ale i tamní zvířata. V oblasti Cheetah Conservation Fund, která se nachází v centrální Namibii, jsou charakteristické horké a suché léta, během kterých teploty překonávají 40 °C, a chladné a vlhké zimy.

Léto v oblasti Cheetah Conservation Fund trvá od listopadu do března a je charakteristické vysokými teplotami a minimálními srážkami. Průměrná teplota během dne v této době se pohybuje kolem 40 °C a nocní teploty se snižují pouze na zhruba 20-25 °C. Takové extrémní teploty znamenají, že zvířata hledají stín a vodu, aby se udržela jejich tělesná teplota. Díky keřům, stromům a vodním zdrojům na území Cheetah Conservation Fund, mají tamní zvířata dostatek zdrojů, aby přežila tuto krutou dobu.

Zima v oblasti Cheetah Conservation Fund trvá od května do září a zahrnuje chladné noční teploty a minimální srážky. Průměrná maximální denní teplota v této době dosahuje kolem 25-30 °C a noční teploty se snižují na zhruba 5 °C. V zimě přichází do oblasti Cheetah Conservation Fund více srážek, ale stále je to pouze kolem 100 mm srážek ročně. Díky těmto srážkám se přirozená vegetace v oblasti začíná zotavovat a místní zvířata si mohou opět najít dostatek potravy.

Namibie je také známa díky silnému větru, který fouká napříč zemí a souvisí s místním podnebím. V oblasti Cheetah Conservation Fund je většinu roku větrno a to může být nebezpečné pro některá zvířata. Větry mohou být dostatečně silné, aby způsobily pády stromů a otravily zvířata plísněmi rostoucími na mrtvých stromech.

Celkově lze říct, že počasí v Namibii je charakteristické extrémními teplotami, minimálním počtem srážek a větrem. Podle těchto podmínek se přizpůsobuje i tamní fauna, což bylo předmětem studia v oblasti Cheetah Conservation Fund. Díky věcolnství a péči zaměřené na ochranu zvířat se tato území mohou dále rozvíjet a zabezpečovat tak dlouhodobou ochranu tamních druhů.


Ubytování Namibie Cheetah Conservation Fund


Namibie Cheetah Conservation Fund je organizace, která se zaměřuje na ochranu gepardů v Namibii. Organizace se také snaží pomoci udržovat jejich přirozené prostředí a podporovat vzdělávání a výzkum.

Když navštívíte Namibii Cheetah Conservation Fund, můžete se ubytovat v jednom ze tří druhů ubytování. První možnost je luxusní camping, kde najdete pohodlné safari stany s vlastní zahradou a sociálním zařízením. Zahrada stany jsou vybaveny venkovním posezením, kde si můžete užít krásný výhled na přírodu.

Další možností je pobyt v Lodge, kde jsou k dispozici pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, jídelním koutem a venkovní terasou. V Lodge najdete také bazén, lounge a restauraci, kde se můžete stravovat.

Poslední možností je ubytování v privátní chatě. Tyto chaty nabízejí pohodlné ubytování pro rodiny nebo skupiny a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a jídelním koutem. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny na základně organizace, máte možnost být v kontaktu s pracovníky projektu a ještě větší příležitost se dozvědět více o jejich práci.

Všechna ubytování jsou umístěna v krásné a nedotčené přírodě, kde žijí volně gepardi a další druhy zvířat. Hosté mají možnost se zúčastnit ochranných projektů a sledovat obyvatele zvířecí říše v jejich přirozeném prostředí. Další aktivity zahrnují výukové tábory pro děti, jízdy na koni a výlety do vyhlášeného národního parku Etosha.

Namibie Cheetah Conservation Fund rovněž nabízí svým hostům projekce dokumentárních filmů a přednášky o své práci v oblasti ochrany gepardů a vzdělávání. Tyto aktivity dávají návštěvníkům možnost podpořit organizaci a získat nové znalosti o naléhavosti zachování gepardů a jejich ekosystému.

Pokud se rozhodnete navštívit Namibii Cheetah Conservation Fund, bude vaše ubytování nejen pohodlné, ale také inspirující a nezapomenutelné. Díky svému úsilí o ochranu gepardů a vydělávání na podporu jejich ochrany, se organizace Namibie Cheetah Conservation Fund obraňuje proti vymírání těchto krásných zvířat v divoké přírodě.


Dovolená Namibie Cheetah Conservation Fund


Namibie je fascinující cíl pro každého, kdo touží po dobrodružství a přírodní kráse. Cheetah Conservation Fund (CCF) je organizace, která se specializuje na ochranu gepardů a nabízí unikátní zážitek v rámci dovolené v Namibii.

CCF se nachází na farmě Večernice, asi 44 km od města Otjiwarongo. Farmu najdete uprostřed rozlehlých savan, kde se můžete setkat s volně žijícími zvířaty, jako jsou antilopy, zebry a gepardi. Na farmě CCF se také nachází informační centrum, kde se můžete dozvědět o práci CCF v oblasti výzkumu, ochrany a vzdělávání v oblasti gepardů.

Během pobytu v CCF můžete mít unikátní příležitost vidět gepardy, kteří se zotavují z úrazů nebo ztrát rodiny. Tyto gepardy se obvykle přizpůsobí okolnímu prostředí, ale stále potřebují pomoc CCF, aby se vrátili zpět do volné přírody.

Farmu CCF můžete navštívit i jako součást safari, kde budete mít příležitost vidět další druhy zvířat, například nosorožce, slony a lvy. Safari se konají v národních parcích Namibie, jako je Etosha nebo Waterberg.

Pro ty, kteří chtějí zůstat delší dobu, je k dispozici také možnost dobrovolnické práce. Tady se můžete zapojit do každodenní práce CCF, jako je například krmení gepardů nebo péče o zvířata.

Dovolená v Namibii s CCF je nejenom vzrušující, ale také dává smysl a pomáhá ochránit jedno z nejohroženějších zvířecích druhů. Navštívte Cheetah Conservation Fund a objevte krásy Namibie s vědomím, že svým pobytem pomáháte ochránit přírodu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky