Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Tacloban City

Letenka Filipíny Tacloban City


Letenka na Filipíny Tacloban City – návrat do života po ničivém cyklonu

V roce 2013 zasáhl Filipíny ničivý cyklon Haiyan, který si vyžádal tisíce lidských životů a zničil mnoho domů a infrastruktury. Mezi nejpostiženější města patřila Tacloban City na ostrově Leyte východně od Manila. Dnes se však Tacloban City zotavuje a turisté se zase vrací. Pokud hledáte místo s autentickou atmosférou, krásnými plážemi a přívětivými lidmi, Tacloban City by mohl být tou správnou volbou. A jakým způsobem se tam dostat? Ideálním řešením je letenka do Tacloban City.

Letenka do Tacloban City

Tacloban City má vlastní letiště, které se nachází jen 15 minut jízdy od centra města. Z Manily lze letět do Tacloban City jak přímými, tak i s přestupem. Samotná letenka není příliš drahá, cena se pohybuje okolo 3000 – 4000 Kč v závislosti na termínu a volné kapacitě. Let trvá zhruba 1 hodinu a 30 minut.

Co dělat v Tacloban City

Tacloban City by měl být na vašem itineráři, pokud hledáte kombinaci přírody, historie a kultury. V samotném centru města najdete přátelské a vstřícné lidi, malé obchůdky a osvěžující zelenou barvu palmových stromů. Kovová socha vztahující se kámen s textem “I am Tacloban“ na vás čeká v centru města. Toto místo je symbolem odolnosti a připomínkou období po cyklonu. Tacloban City také nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů, jako například valašské oslavy či Karóč festival. V okolí města můžete navštívit mnoho krásných pláží, vodopádů a přírodních památek. Například pláže Palo, Tanauan, Capoocan nebo Hindang Falls (vodopády). Pro milovníky historie nabízí Tacloban City mnoho muzeí, jako například muzeum Leyte Landing nebo muzeum biskupa Ricarda Cardina Vidal. V muzeu Leyte Landing se můžete dozvědět více o historickém setkání amerických a filipínských vojáků, které předcházelo vítězství nad Japonskem ve druhé světové válce.

Kdy cestovat do Tacloban City

Ideálním obdobím pro návštěvu Tacloban City jsou měsíce leden a únor. V této době je relativně suchý počasí bez příliš silného větru a horka. Navíc, v lednu se koná židovská oslava Pesach, na které se účastní celá komunita a je to dobrá příležitost k prožití místní kultury a tradic.

Závěr

Letenka do Tacloban City je ideálním způsobem, jak zažít krásy Filipín a jejich kulturní a historické dědictví, které přežilo mnoho přírodních katastrof. Navíc, vaše návštěva může pomoci Tacloban City dál obnovovat, protože turistický průmysl je pro město velmi důležitý. \n


Počasí Filipíny Tacloban City


Tacloban City, ležící na východním pobřeží Filipín, má tropické monzunové podnebí. To znamená, že horké a vlhké léto se střídá s vlhkou a mírnou zimou. Během deštivého období, které trvá od června do října, mohou v oblasti vznikat silné bouře a tropické cyklóny.

V posledních letech byla Tacloban City postižena několika ničivými přírodními katastrofami. V listopadu 2013 zasáhlo město největší tropické bouře v historii zaznamenané na Filipínách - supertajfun Haiyan. Tento ničivý cyklón přinesl neuvěřitelné větry s rychlostí více než 300 km/h a ničivé záplavy. V Taclobanu zemřelo téměř 6 000 lidí a mnoho dalších bylo zraněno.

Od té doby město usilovně pracuje na zlepšení připravenosti na přírodní katastrofy. Také se snaží minimalizovat dopad klimatických změn, které pro Tacloban City znamenají zvýšenou pravděpodobnost záplav, sucha a tropických cyklón.

V každodenním životě jsou v Tacloban City k vidění mnohé rysy typické pro tropické podnebí. Slunce zde září po většinu roku, teploty vysoko přesahují 30°C a vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. To přispívá k tomu, že Tacloban City je velmi živým a barevným městem, s množstvím zahrad a parků plných exotických květin a zeleně.

Návštěvníci Tacloban City mohou také poznat charakteristickou filipínskou kuchyni, která často zahrnuje ryby, rýži a spoustu tropického ovoce a zeleniny. Regionální speciality zahrnují "adobo" (maso nebo rybu v marinádě z octa, česneku a koření) a "hinurnong na manok" (restovaný kuřecí vývar s kokosem a zázvorem).

Navzdory přírodním katastrofám, kterými byla Tacloban City zasažena, zůstává toto město důležitým střediskem pro Filipíny, s bohatou historií a kulturou. Navštívit Tacloban City znamená mít příležitost poznat filipínský způsob života a užít si tropické klima v zemi tisíce ostrovů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tacloban City


Jaké jsou turistické atrakce v Tacloban City?
V Tacloban City můžete navštívit několik turistických atrakcí, jako je Napoleonská cesta, Lighthouse na ostrově Samar a Bisita ng Kultura. K dispozici jsou také muzea, jako je Leyte Landing Memorial a Santo Niño Shrine.

Jak se dostanu do Tacloban City?
Tacloban City má vlastní mezinárodní letiště, kde lze najít pravidelné lety z dalších velkých měst na Filipínách, jako je Manilla a Cebu. Alternativně můžete použít autobusovou nebo lodní dopravu z jiných měst.

Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Tacloban City?
Nejlepší časy pro návštěvu Tacloban City jsou od prosince do dubna, kdy je suché počasí a teploty jsou mírné. V létě se mohou vyskytnout silné deště, takže je doporučeno zůstat v bezpečí.

Jaké jsou nejoblíbenější restaurace v Tacloban City?
V Tacloban City najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční filipínské jídlo, jako je Rizal's 100, Tabuan Lomi House a Ayo's. Kromě toho jsou zde také restaurace, které nabízejí mezinárodní kuchyni.

Jaká jsou doporučená ubytování v Tacloban City?
V Tacloban City můžete najít různé druhy ubytování, jako jsou hotely, apartmány a hostely. Některé z nejlepších možností jsou Hotel XYZ, Go Hotels Tacloban a Marvin's Seaside Inn. Cena se může lišit v závislosti na období a umístění.

Existují možnosti pro adrenalinové aktivity v Tacloban City?
Tacloban City nabízí některé adrenalinové aktivity, jako je kitesurfing na pláži San Juanico nebo surfování v Leyte. Lze také využít extrémní sporty, jako je rafting na řece Samar a ziplining v Tacloban City. Vyberte si svou vlastní dobrodružství na Filipínách.


Ubytování Filipíny Tacloban City


Tacloban City je hlavní město provincie Leyte na Filipínách a jedno z největších měst na východě země. Město je významné svou historií, turistickými atrakcemi a také kvalitním ubytováním pro návštěvníky.

V Tacloban City najdete mnoho různých typů ubytování, od jednoduchých hostitelů až po luxusní hotely. Zde jsou některé z nejlepších možností pro vaši cestu do Tacloban City:

1. Hotel Alejandro

Hotel Alejandro je jedním z nejlepších hotelů ve městě. Nachází se v samém centru Tacloban City a nabízí moderní a prostorné pokoje a apartmány, vybavené klimatizací, TV a zdarma Wi-Fi. Mají také vlastní restauraci s filipínskou a mezinárodní kuchyní.

2. Tacloban Plaza Hotel

Tacloban Plaza Hotel přináší tichou a klidnou atmosféru uprostřed města. Hotelové pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí pohodlné postele a soukromé koupelny s teplou a studenou vodou. Mezi další vybavení patří zdarma Wi-Fi, TV, klimatizace a telefon. Hotel má vlastní restauraci a kavárnu, kde si můžete vychutnat tradiční filipínskou kuchyni a různé druhy kávy a čaje.

3. The Oriental Leyte

The Oriental Leyte se nachází na klidném místě v blízkosti pláže Palo. Tento hotel nabízí krásný výhled na moře a krytý bazén. Pokoje jsou velmi prostorné a jasně osvětlené, vyzdobené místními uměleckými díly a vybavené vlastní terasou nebo balkónem. Hotel má také vlastní restauraci, kde se podávají jídla z celého světa a káva a dezerty.

4. Go Hotels Tacloban

Go Hotels Tacloban nabízejí čisté a jednoduché ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Tento hotel se nachází jen pár minut od města a nabízí možnost zapůjčení motorek přímo v hotelu. Pokoje jsou vybaveny TV, klimatizací a Wi-Fi, s možností snídaně po předchozí rezervaci v místní kavárně.

5. The Loft Hotel Tacloban

The Loft Hotel Tacloban nabízí jedinečné a stylové ubytování v historické budově v centru města. Pokoje jsou moderně zařízené, se vzdušnou a otevřenou atmosférou a vysokým stropem. Mezi další vybavení patří TV, klimatizace a Wi-Fi. Hotel má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat kulinářské speciality v moderním vzdušném prostředí.

Nabídka ubytování v Tacloban City je velmi pestrá a rozmanitá. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní rezort nebo jednoduchý hotel s úsporným cenou, můžete si být jisti, že najdete přesně to, co hledáte.


Dovolená Filipíny Tacloban City


Tacloban City - největší město v province Leyte v centrálních Filipínách, je místem nekonečného kouzla, krásné krajiny a zároveň smutné minulosti. Toto město bylo v roce 2013 zasaženo ničivým tajfunem Yolanda, který si vyžádal více než 6 000 obětí. Jelikož Tacloban City byl jedním z nejvíce zasažených míst, stalo se symbolem tohoto ničivého bouřlivého počasí. Nicméně, mnoho Filipínců a místních obyvatel tvrdě pracovalo na obnově města a jeho zajímavostí, aby se z nich staly turistické atrakce.

Pro turisty nabízí Tacloban mnoho aktivit a zážitků. Zde je malá ukázka toho, co Tacloban City nabízí.

San Juanico Bridge - je nejdelší most na Filipínách, který spojuje provincie Leyte a Samar. Tento klenot stojí v úžasném scenery Islas de Gigantes. San Juanico Most je velkolepý - v noci se křivky mostu zalévají světlem a stávají se jednou z nejkrásnějších atrakcí, kterou Tacloban City nabízí.

Městský park - se nachází v centru města, ve kterém si můžete odpočinout a relaxovat. Park je obklopen historickými budovami a je ideálním místem k procházkám s rodinou.

McArthur Landing - jedná se o důležité místo týkající se druhé světové války, kde se generál McArthur vrátil na filipínské ostrovy a vyrazil na svou slavnou výzvu "I Shall Return". V této oblasti se rovněž nachází mnoho památek a muzeí týkajících se druhé světové války.

Pohostinství - Tacloban City je také slavný pro své chutné jídlo, jako například adobo - klasický filipínský pokrm - a seafood plávání - místní pochoutka, kterou nemůžete nechat ujít, pokud jste příznivcem mořských plodů.

Tacloban City nabízí nejen relaxaci a zábavu, ale také kulturní a historické zážitky. Navzdory ničivému tajfunu je Tacloban City neporušitelným symbolem odvahy, houževnatosti a naděje pro Filipíny. Pokud se chystáte na Filipíny, neváhejte navštívít Tacloban City a objevte svůj vlastní kousek její krásy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky