Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Národní park Lochinvar

Letenka Zambie Národní park Lochinvar


Zambia patří mezi nejkrásnější země Afriky a nabízí návštěvníkům mnoho krás, které stojí za vidění. Jedním z těchto krásných míst je Národní park Lochinvar, který se nachází v centrální části země. Pokud chcete navštívit tento úchvatný národní park, měli byste si zajistit letenku do Zambie.

Národní park Lochinvar se rozprostírá na ploše více než 400 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů. Mezi tyto druhy patří například hroch, kočka divoká, několik druhů antilop a mnoho ptáků. Park je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování zimování mnoha druhů ptáků, včetně bělokrkých volavek a stepních jeřábů.

Pro turisty je park vhodný především jako místo pro safari. Nejkrásnější prohlídku parku si užijete během období sucha, kdy jsou zvířata většinou koncentrována podél řeky Kafue a v okolí slaných plání. Kromě prohlídky parku na safari můžete také absolvovat prohlídku místní vesnice, kde si můžete prohlédnout místní řemesla a zvyky a ochutnat tradiční zambijskou kuchyni.

Letenky do Zambie se většinou prodávají z letišť v Evropě a v Africe. Nejlepší možností je najít lety do letiště v Lusace, které je hlavním městem Zambie a odtud se pak můžete vydat na cestu do Národního parku Lochinvar. V letním období se letenek může prodávat více než v zimním, takže je dobré si letenku zarezervovat s dostatečným předstihem.

Pokud hledáte dovolenou s krásnými a nezapomenutelnými zážitky, pak je návštěva Národního parku Lochinvar v Zambii tím pravým místem, kam byste měli na svých cestách zavítat. Vydejte se na safari a prožijte krásné chvíle v přírodní rezervaci plné zvířat a překrásné krajiny.


Dovolená Zambie Národní park Lochinvar


Pokud hledáte aktivní a nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené, pak byste měli zvážit návštěvu Národního parku Lochinvar v Zambii. Nachází se na jihozápadě země poblíž města Monze a je součástí rozlehlého komplexu mokřadů Kafue Flats.

Tento národní park je charakteristický především rovinnou krajinou pokrytou travami, která se rozkládá na ploše 428 km². Jedná se o domov velkého množství druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, zebry, krokodýli a různé druhy antilop. V posledních letech se zde také vyskytují ohrožené druhy jako jsou gepardi a jihoafričtí lvi.

Pokud si přejete vidět zvířata v co největším množství, doporučujeme navštívit národní park v období sucha, tedy od května do října. V tomto období se totiž koncentruje velké množství zvířat u řeky Kafue, která protéká parkem.

Procházky a projížďky parkem jsou většinou organizovány s průvodcem, který zajistí bezpečnost a zároveň vám pomůže identifikovat zvířata a pochopit jejich chování. Při procházkách se můžete dostat velmi blízko ke zvířatům, což je nezapomenutelný zážitek.

Národní park Lochinvar je také proslulý především svou bohatou faunou ptáků. Mokřady Kafue Flats a řeka Kafue totiž přitahují tisíce druhů ptáků, mezi kterými jsou k vidění například plameňáci, pelikáni, kormoráni a orli. Pokud máte rádi ornitologii, určitě si vyhraďte dostatek času na pozorování ptáků.

Národní park Lochinvar nabízí i možnost několikadenních safari výprav, které vám umožní prozkoumat park ještě detailněji. Během safari výprav se můžete setkat s mnoha zvířaty, která nejsou tak běžná, jako jsou paviáni, hyeny a lišky.

Pokud se chcete ubytovat v blízkosti parku, doporučujeme vám vybrat si ubytování v městě Monze, které je od národního parku vzdálené pouze 52 km. V Monzi se nachází řada hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování za rozumné ceny.

Celkově lze říci, že návštěva Národního parku Lochinvar v Zambii je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád přírodu, zvířata a dobrodružství. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou, měli byste určitě zvážit tento fascinující a krásný park jako vaši destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Lochinvar


1. Jak se dostat do Národního parku Lochinvar v Zambii?
Odpověď: Národní park Lochinvar se nachází asi 70 km severovýchodně od města Livingstone a asi 10 km jihozápadně od města Monze. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat autem nebo případně autobusem.

2. Jaký druh zvířat je možné vidět v Národním parku Lochinvar?
Odpověď: V Národním parku Lochinvar můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou sloni, buvoli, různé druhy antilop, krokodýli, hroši a mnoho dalšího.

3. Jak dlouho trvá navštívení Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Čas strávený v parku se liší podle zájmů návštěvníka. Většina turistů stráví v parku 1-2 dny.

4. Je nutné mít s sebou průvodce v Národním parku Lochinvar?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou průvodce, který vám pomůže identifikovat zvířata a poskytne vám informace o parku.

5. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od května do října, kdy je sucho a zvířata se shromažďují u vodních zdrojů.

6. Jaký je vstupné do Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Vstupné se liší podle věku a národnosti návštěvníka. Pro zambické občany je to obvykle nižší než pro cizince.

7. Kde si mohu nechat srovnat ubytování v blízkosti Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Ubytování v blízkosti parku najdete v městech Livingstone a Monze. Zajištění ubytování v těchto městech vám mohou pomoci cestovní kanceláře nebo agentury.


Ubytování Zambie Národní park Lochinvar


Zambie nabízí neuvěřitelné množství krásných míst a turistických atrakcí pro každého, kdo se vydá do této africké země. Jedním z těchto míst je Národní park Lochinvar, který leží v blízkosti města Monze. Tento park je domovem mnoha druhů divokých zvířat a rostlin, a proto je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu v celé její kráse.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Lochinvar, měli byste si naplánovat i ubytování. Národní park Lochinvar nabízí několik možností pro ubytování, aby se turisté mohli lépe soustředit na krásu parku a všech zážitků, které nabízí. Zde jsou některé z možností ubytování v Národním parku Lochinvar.

Kempy

Pokud chcete být uprostřed přírody, budete si moci vybrat jedno z mnoha kempů v Národním parku Lochinvar. V kempu se budete cítit jako skutečný cestovatel a budete mít na dosah mnoho zvířat a rostlin, které se zde nacházejí. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nocování pod oblohou a vychutnat si opravdový pocit z africké divočiny.

Chaty

Pokud však hledáte něco více luxusního, můžete si pronajmout chatu v Národním parku Lochinvar. Tyto chaty jsou dobře zařízené a nabízejí vám veškeré pohodlí, které potřebujete k odpočinku a relaxaci během vašeho pobytu v parku. Chaty jsou ideální pro páry a malé rodiny, kteří hledají příjemné ubytování v parku.

Lodge

Pokud se vám nechce během dovolené kempovat nebo ubytovat se v chatě, můžete si pronajmout luxusní lodge, která vám nabídne nadstandardní pohodlí a luxus. Tyto lodges jsou obvykle velmi dobře vybavené a nabízejí vám širokou škálu služeb, včetně bazénu, restaurace a dalších.

Všechny tyto možnosti ubytování v Národním parku Lochinvar si můžete zarezervovat online, aby vám zajistili vaše místo v parku na vaši dovolenou. Národní park Lochinvar je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Africe, a proto je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatelné zážitky a zároveň si užít dovolenou v prostředí přírody. Věříme, že vám tato informace pomohla při plánování vaší dovolené a že Národní park Lochinvar se stane nezapomenutelnou součástí vaší cestovatelské cesty.


Počasí Zambie Národní park Lochinvar


Národní park Lochinvar se nachází v jižní části Zambie a patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v zemi. Nachází se v okolí řeky Kafue a je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, buvoli nebo žirafy. Navíc se zde rovněž nachází mnoho druhů ptáků, vdících sem v průběhu migrace.

Co se týče počasí, Zambie a její národní park Lochinvar patří mezi oblasti s velmi teplým a suchým klimatem. Teploty v průběhu roku se pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia, ovšem během nejteplejších měsíců (listopad a prosinec) mohou teploty stoupat až na 35°C.

Co se týče srážek, v národním parku Lochinvar jsou poměrně vzácné. V průměru zde spadne pouze kolem 500 mm srážek ročně, což ztěžuje životní podmínky pro některé druhy zvířat a rostlin.

I přesto, že počasí v Zambii a národním parku Lochinvar může být extrémně teplé a suché, oblast se stále těší značné oblibě jak u turistů, tak u výzkumníků přírody, kteří přijíždějí k pozorování některých z ptáků či dalších druhů, které se v této oblasti vyskytují. Na druhou stranu je však důležité, aby návštěvníci respektovali zdejší přírodní podmínky a chování místních zvířat, a aby se také snažili co nejvíce minimalizovat svůj vliv na citlivou přírodu Zambie a národního parku Lochinvar.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky