Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Srí Lanka Kitulgala

Počasí Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je rájem pro cestovatele a turisty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou. Země je plná krásných pláží, řek, hor a údolí a Kitulgala je jedním z nich.

Kitulgala se nachází na soutoku řek Kelani a tributáru Kithulgala Oya, asi 100 kilometrů na jihovýchod od Colomba. Oblast je obklopena vrcholky hor, stejně jako deštným pralesem, a nabízí návštěvníkům mnoho turistických aktivit, jako je rafting, trekking, koupání a mnoho dalšího.

Pokud cestujete do Kitulgaly, musíte vzít v úvahu počasí, které může ovlivnit vaše plány. Oblast je obvykle velmi vlhká a horká, s průměrnými teplotami kolem 27 °C. Nejteplejší období jsou od března do května, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 °C. Horké počasí může být náročné pro ty, kteří chtějí plánovat aktivity jako trekking a rafting. Proto je nejlepší návštěva Kitulgaly v období od prosince do února, kdy je počasí mírnější.

Srí Lanka je známá svými silnými monzunovými dešti, které mohou trvat od května do září a od listopadu do února. Kitulgala se nachází v oblasti, která je ovlivněna monzunovými dešti a v tomto období bývá oceňována pro své nádherné přeháňky a ochlazující efekt.

Kvůli zvláštnímu podnebí a geografii Kitulgaly může být obtížné předpovědět počasí. Pokud plánujete cestu do Kitulgaly, doporučuje se pravidelně kontrolovat předpovědi počasí a přizpůsobit své plány podle toho.

Celkově vzato, nejlepší období pro návštěvu Kitulgaly jsou měsíce mezi prosincem a únor, kdy jsou mírnější teploty. Avšak návštěvníci mohou očekávat přeháňky v monzunovou sezónu, což může způsobit obtíže při aktivitách venku, ale také nabízí příležitost vidět krásné vodopády a podívat se na tropickou zelenou krajinu v plné kráse. Při návštěvě Kitulgaly si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších regionů Srí Lanky.


Dovolená Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je ostrov v Indickém oceánu, plný zázraků a krás, které lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou, pak byste měli navštívit Kitugalu. Tento malebný koutek Srí Lanky nabízí mnoho přírodních výhledů, dobrodružství a fascinující kulturu.

Kitulgala leží asi 80 km jižně od Colomba, hlavního města Srí Lanky, a je nejlepší cestou do Kitulgaly půjčit si auto nebo si najmout soukromého řidiče. Cesta k Kitugale je pěkná, protože máte možnost vidět, jak se změní krajina a tato změna vám dává představu o kráse této země.

Jakmile dorazíte do Kitugaly, budete okouzleni nádhernou přírodou a velkou řekou Kelani, která protéká skrz celou oblast. řeka Kelani je hlavním centrem Kitugaly, a nabízí řadu aktivit jako white water rafting, kanoistiku, plování a také lze v řece najít mnoho míst s klidnější vodou, kde se dá plavat a užívat si osvěžení v horkém slunci.

Kitulgala je také místem, kde byl natočen film Most přes řeku Kwai, což je další z míst, která lákají turisty na prohlídku. Na místě, kde byly točeny scény této klasické války, si můžete prohlédnout původní kulisy, rekvizity a fotografie ze zákulisí.

Pro ty, kteří se chtějí vzdát dobrodružství, nabízí Kitugala několik dalších zajímavých aktivit. Můžete si prohlédnout soubor jeskyní Belilene, navštívit chrám védy a procházet se po horské pěšině, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu.

Při návštěvě Kitugaly si také vychutnejte místní kuchyni. Srí Lanka je proslulá svými exotickými pochoutkami a můžete si vychutnat mnoho specialit, včetně chutných kari, kokosových jídel a ovocných dezertů.

Celkově řečeno, Kitulgala na Srí Lance je perfektním místem, kde si můžete užít nádhernou přírodu, dobrodružné aktivity a poznat jedinečnou kulturu tohoto krásného ostrova. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, pak byste měli jít do Kitugaly a prožít tam několik dní plných dobrodružství a zážitků.


Letenka Srí Lanka Kitulgala


Pokud hledáte místo pro svou další dovolenou, určitě byste neměli minout atraktivní destinaci na Srí Lance - Kitulgala. Tato malebná oblast se nachází na západním pobřeží této exotické země a nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale i různé aktivity a atrakce.

Při hledání letenek do Kitulgaly je nejlepší vyrazit z mezinárodního letiště v koloniálním městě Colombo, které je vzdálené zhruba 85 kilometrů. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Colomba z různých míst světa, což znamená, že není těžké najít dobrý spoj do Srí Lanky.

Když dorazíte na letiště, můžete se rozhodnout jet do Kitulgaly buď soukromým vozem nebo autobusem. Pokud si pronajmete auto, můžete si užít překrásné výhledy na okolní krajinu během cesty. Osobní vozidlo je také skvělou volbou, pokud se chystáte prozkoumat více vzdálené oblasti okolo Kitugaly a objevit větší část Srí Lanky.

Pokud se vydáte do Kitulgaly, je třeba si nejprve prohlédnout například Divokou řeku Kelani a zažít jízdu na pramenu řeky. Kitulgala je také proslulá svými vodopády a podívanou, jak vysoko padají z útesy do bazénů níže. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinové zážitky, je tu k dispozici rafting a canyoning. Pokud se cítíte více relaxovaně, můžete se projet na slonech, vyrazit na procházku po okolních plantážích, kde rostou čajovníky a jiné rostliny, nebo úplně vypnout v některém z místních resortů.

Kitulgala není pouhým prázdným místem plným atrakcí a zážitků. Můžete si zde také prohlédnout některá po historicky významná místa, jako je kostel svatého Benedikta, který se nachází v blízkosti řeky. Kitulgala byla také v minulosti použita pro některé scény ve slavném filmu "Most přes řeku Kwai".

Celkově lze říci, že Kitulgala je skvělou destinací pro ty, kteří hledají něco víc než jen pláže a slunce. To je místo, kde si můžete vychutnat krásy drsnější krajiny, kromě toho, že se můžete ponořit do tamější kultury a zvyků. Pokud hledáte místo, kde strávíte nezapomenutelný zájezd s rodinou a přáteli, Kitulgala je tu pro vás. Stačí si jen vybrat své letenky a vyrazit do tohoto krásného kouta Srí Lanky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Kitulgala


1. Jak se dostanu do Kitulgaly?

Antwort: Kitulgala se nachází asi 3 hodiny jízdy asi 75 km od Colomba. Existují různé možnosti dopravy, včetně autobusů, taxi a soukromých transferů.

2. Co mohu vidět a dělat v Kitulgale?

Antwort: Kitulgala je známá pro svou krásnou přírodu, různé vodní aktivity jako rafting, koupání v řece, a turistika v okolí. Můžete také navštívit Kitulgalskou botanickou zahradu a Mörköna vodopád.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kitulgaly?

Antwort: Nejlepší doba na návštěvu Kitulgaly je v období od prosince do března, kdy je suché období s teplotami kolem 30 °C.

4. Které hotely jsou k dispozici v Kitulgale?

Antwort: Existuje několik hotelů a ubytování v Kitulgale, zahrnující levné motely a luxusní hotely. Mezi oblíbené patří The Plantation Hotel, Kitulgala Rest House nebo Kitulgala Heritage.

5. Jaká platí měna v Kitulgale?

Antwort: Oficiální měnou v Sri Lance je srílanská rupie (LKR). V Kitulgale je možné platit také USD nebo EUR v některých turistických místech.

6. Jaké jsou typické jídla v Kitulgale?

Antwort: Kitulgala nabízí různé srílanské speciality z čerstvého ryby, rýže a curry, a zeleninových pokrmů. Také jsou zde nabízeny různé druhy exotického ovoce.

7. Můžu lízt na Adamovu horu z Kitulgaly?

Antwort: Ano, je možné vystoupit na Adamově hoře z Kitulgaly, ale je to zdlouhavá a náročná trekkingová trasa, která vyžaduje zvláštní dovednosti a vybavení. Existují také různé organizované treky s průvodcem z Kitulgaly.

8. Je Kitulgala vhodná pro rodiny s dětmi?

Antwort: Ano, Kitulgala nabízí řadu vodních a outdoorových aktivit, které jsou zábavné pro celou rodinu, jako je rafting, koupání v řece, pěší turistika a prohlídky botanické zahrady. Nicméně, děti by měly být dostatečně staré a mít zkušenosti s vodními aktivitami.

9. Kde si můžu pronajmout kajak nebo jiné vodní vybavení v Kitulgale?

Antwort: V Kitulgale jsou k dispozici různé půjčovny kajaků a dalšího vodního vybavení. Doporučujeme najít společnost, která má licenci a kvalitní vybavení se zkušenými instruktory.

10. Pokud mám jen jeden den na návštěvu Kitulgaly, co bych měl udělat?

Antwort: Pokud máte jen jeden den, můžete si užít rafting na řece Kelani, koupání v řece, procházku v okolí s návštěvou Mörköna vodopádu a Kitulgalské botanické zahrady. Také můžete užít srílanského ovocného na občerstvení.


Ubytování Srí Lanka Kitulgala


Kitulgala je malé městečko na Srí Lance, které se nachází asi 3 hodiny jízdy od Colomba, hlavního města Srí Lanky. Toto místo je známé především díky svému neobvyklému umístění v blízkosti západního pobřeží a také kvůli tomu, že se jedná o místo, kde byla natočena slavná scéna ze známého filmu Most přes řeku Kwai. Ubytování v Kitugale je široké, od hotelů k pronajímání vily.

Kitulgala je pro mnoho lidí oblíbeným místem pro různé outdoorové aktivity, jako je rafting, trekking, canyoning nebo horská kola. Díky své poloze v blízkosti řeky Kelani, jsou vodní sporty obzvlášť populární. Ať už jste zde z turistických důvodů nebo jen pro odpočinek, můžete se tu ubytovat v některém z širokého spektra ubytovacích možností.

Pro cestovatelky a cestovatele, kteří preferují luxusní ubytování, jsou zde dispozici luxusní hotely jako je Bawa Guest House, Rafter’s Retreat nebo Kitulgala Heritage Resort. Tyto hotely nabízejí nádherné výhledy na řeku Kelani a mají skvělé vybavení včetně klimatizace, která je nezbytná v horkém a vlhkém podnebí Kitugaly.

Pro turisty, kteří chtějí strávit noc v klidu s přírodou, jsou zde k dispozici také kempy a loděnice. Pro ty, kteří se rozhodli pro tuto možnost, jsou zde kempy jako je Riverside Camping Site nebo Kitulgala Camping. Ubytování v těchto kempových zařízeních zahrnuje pobyt v nádherné přírodě, spánek ve stanu a snídani pod širým nebem. Tyto kempy nabízejí také různé aktivity jako rafting, trekking nebo canyoning.

Pro rodiny s dětmi a skupiny přátel, kteří hledají uvolněnou atmosféru, mohou využít nabídky pronájmu domů a vil. Tyto domy a vily jsou postaveny v unikátním stylu Srí Lanky a poskytují pohodlí a soukromí, což je pro tyto skupiny velkým plusem.

Ubytování v Kitugale nabízí něco pro každého, ať už hledáte luxusní ubytování, spánek pod širým nebem nebo si pronajmout dům. Čím dál více turistů objevuje toto místo a říká se, že je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Srí Lance. Takže pokud plánujete cestu na Srí Lanku, nezapomeňte zahrnout Kitugalu do svého itineráře a užijte si úžasné vybavení ubytování a krásy této opuštěné a klidné destinace.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky