Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Salamonovy ostrovy Isabel

Ubytování Salamonovy ostrovy Isabel


Salamonovy ostrovy, konkrétně ostrov Isabel, jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají neuvěřitelnou přírodu na jednom z nejméně navštěvovaných míst na světě. Tento ostrov, spolu s dalšími ostrovy Salamonského souostroví, se nachází v Pacifiku, jihovýchodně od Papuy Nové Guineje. Mnoho lidí si myslí, že Salamonovy ostrovy nejsou turisticky rozvinuté, ale to se pomalu mění. Hojnost krásných pláží a přírodních krás najdete právě na ostrově Isabel.

Kde se ubytovat na ostrově Isabel

I když není Isabel přeplněný turisty, nabízí několik možností pro ubytování. Většina hotelů se nachází v malých vesnicích při pobřeží a některé nabízejí luxusnější ubytování. Některé hotely jsou i hodně vzdálené od dalších obchodů a veřejných služeb, takže si před rezervací ověřte jejich umístění.

Nicméně, když se rozhodnete zůstat na Isabelu, odpovídající informace o ubytování, jídle a dalších službách můžete najít na internetu, popřípadě se informujte u místních obyvatel, kteří jsou vstřícní a přátelští. Pokud hledáte jednodušší a levnější alternativu, jsou k dispozici i hostely a ubytovny, které nabízejí přespání za přijatelné ceny.

Kdy jet na ostrov Isabel

Salamonovy ostrovy mají celoročně tropické počasí, pokud si tedy nejste jisti, kdy byste měli jet, vězte, že tam můžete jet kdykoli. Většina návštěvníků se ale vyhýbá období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, kdy se dostavují silné bouře a poklesuje viditelnost v moři. Nejlepší období pro návštěvu je od května do října.

Co dělat na Isabelu

Pokud jste na Isabelu dorazili, určitě nezapomeňte navštívit národní park, kde se můžete projít a nahlédnout do tropického pralesa. Dále je zde mnoho pláží, na kterých si můžete užít neuvěřitelné koupání a potápění. Zdejší bure, tradiční domek skromně zařízený z místních materiálů, jsou rovněž oblíbené a přitahují mnoho turistů.

Zkrátka, pokud hledáte místo, kde zakusíte poklidný život zasazený do krásných přírodních scenérií, určitě byste si měli být Salamonovy ostrovy Isabel v seznamu svých turistických destinací. Nabídka je tu opravdu bohatá a pro každého kdo se sem vydá, je připraveno nespočet aktivit a zážitků.


Dovolená Salamonovy ostrovy Isabel


Salamonovy ostrovy jsou souostrovím, které se nachází v Tichomoří. Mezi nejznámější z nich patří ostrov Isabel, který je největším ostrovem souostroví. Isabel láká návštěvníky svými úchvatnými plážemi, ale i svou přírodou.

Isabel se nachází na západě souostroví a je pokrytý tropickým pralesem. Ostrov má mnoho okouzlujících míst, jako jsou například horské vrcholy a říčky. Tato příroda nabízí mnoho možností pro turistické výlety a prozkoumání ostrova.

Jedno z nejkrásnějších míst na Isabel je město Buala. Toto historické město bylo založeno v roce 1902 a zachovalo si svou původní architekturu a kulturu. V Buale se nachází největší trh na Isabel, kde můžete nakoupit mnoho místních produktů.

Dalším zajímavým místem je Veselá hora, která se nachází v centrální části Isabelu. Tato hora nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Mnoho lidí sem chodí a navštěvují ji pro svou duchovní hodnotu.

Isabel je také známý pro svůj podmořský život. V okolí ostrova se nachází mnoho útesů, které lákají potápěče a šnorchlování. Podívejte se na úžasné korálové zahrady a potápějte se mezi mnoha druhy ryb.

Můžete také navštívit Graciosa Bay, jeden z nejkrásnějších pláží na Isabelu. Pláž je obklopena palmovými stromy a turkvy modrou vodou, což ji činí ideálním místem pro relaxaci a koupání.

Isabel spojuje svá odlehlá místa a nabízí jedinečnou příležitost pro návštěvu krásného tropického ostrova v Tichomoří. Určitě doporučujeme navštívit a prozkoumat tento fascinující ostrov!


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Isabel


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrovy Isabel?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrovy Isabel, je letět na letiště v městě Honiara a poté cestovat trajektem na Isabel.

2) Jaké jsou nejkrásnější pláže na ostrovech Isabel?
- Na ostrovech Isabel se nacházejí krásné pláže, jako například pláž Bolo, která je ideální pro plavání a potápění, nebo pláž Graciosa Bay, která je malá, ale překrásná a klidná.

3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrovů Isabel?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrovů Isabel je v období sucha od května do října.

4) Jakou měnu používají na ostrovech Isabel?
- Na ostrovech Isabel se používá místní měna Solomon Islands dollar (SBD).

5) Jaké aktivity jsou na ostrovech Isabel k dispozici?
- Na ostrovech Isabel je možné se věnovat vodním sportům, například potápění, šnorchlování nebo rybaření. Dále je možné se projít po místních vesnicích a poznat zdejší kulturu a tradice.

6) Kde se nachází nejlepší místo na ostrovech Isabel pro potápění?
- Nejlepší místo na ostrovech Isabel pro potápění je kolem útesů na východním pobřeží.

7) Jaké jsou nejpamátnější a nejvýznamnější památky na ostrovech Isabel?
- Mezi nejvýznamnější památky na ostrovech Isabel patří historické prameny na místě, kde se nachází město Kolombangara, nebo vodopád Veá. Dále je zajímavým místem místní železniční muzeum.

8) Kde se ubytovat na ostrovech Isabel?
- Na ostrovech Isabel jsou k dispozici různé varianty ubytování, jako jsou hotely, penziony, hostely a další. Nejlepší je si ubytování zarezervovat předem online či prostřednictvím cestovní agentury.


Letenka Salamonovy ostrovy Isabel


Salamonovy ostrovy jsou nezařazené území v Tichomoří, nacházející se asi 1 200 kilometrů východně od Papuy Nové Guiney. Mezi hlavní atrakce této oblasti patří Isabel, druhý největší ostrov Skupiny Salamonových ostrovů. Tento ostrov se nachází zhruba 80 kilometrů západně od hlavního města Honiary na ostrově Guadalcanal a nabízí neobyčejné zážitky pro turisty.

Aby se na Isabel mohli dostat turisté, musí zakoupit letenky do letiště v Honiaře. Existuje mnoho aerolinek, které nabízejí lety do tohoto města, včetně populárních společností jako jsou Emirates, Air New Zealand a Qantas.

Isabel je zcela odlišný od ostatních oblastí v Tichomoří. Nabízí návštěvníkům úžasné pláže, které přímo vybízejí ke koupání, ale také nalézáte na tomto ostrově tajemné pralesy s vysokou florou a faunou, exotické rostliny a zvěř jako ptáky nebo hady.

Turisté mohou rovněž vítězstvím vylodit v Livingstonu na Isabelu, což je jedna z mistrovských oblastí pro šnorchlování na celém ostrově. Návštěvníci se mohou potápět pod hladinou a objevovat podmořské světy s korálovými útesy a různými druhy ryb.

Objevovat tento úchvatný ostrov můžete také na pevninských projížďkách. Island nabízí krásné výhledy na pobřeží, kde jsou roztroušeny menší vesničky s unikátními tradicemi, stejně jako na zlatá pole, na kterých se pěstuje kokosová a kakao.

Přímo v srdci ostrova se rovněž nacházejí nádherné vodopády, které přináší návštěvníkům pocity klidu a harmonie.

Isabel nabízí také mnoho kulturních zážitků. Turisté mohou navštívit místní vesnice, kde jim budou obdiyyzeny tradiční tančení a zpěv. Lidé z Isabelu jsou velmi přátelští a vstřícní k cizincům, takže návštěvníci se mohou těšit na neuvěřitelně přátelské prostředí a zážitky, které si budou pamatovat celý život.

Pokud uvažujete o dovolené plné exotických zážitků a dobrodružství, pak byste měli zvážit Isabel na Salamonových ostrovech. Koupě letenky do Honiary a následné cestování na Isabel je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat jedinečné krajiny a kultury tohoto úžasného koutu světa.


Počasí Salamonovy ostrovy Isabel


Salamonovy ostrovy Isabel jsou součástí Šalomounových ostrovů, které se nacházejí v jižním Tichomoří. Isabel je největším ostrovem v této skupině a také jedním z hlavních turistických cílů. Počasí na Isabel se liší podle ročních období a může být poněkud nepředvídatelné.

V období mezi květnem a říjnem je na ostrově suché období, které je doprovázeno vyššími teplotami a méně srážkami. Průměrná teplota se v této době pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia. V noci se může teplota snížit na 18 stupňů Celsia. V tomto období se můžete těšit na pláže s jemným pískem, křišťálově čistou vodu a skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění.

Od listopadu do dubna se v Salamonových ostrovech koná dešťové období. V této době jsou srážky častější a mohou být dosti silné. Průměrná teplota se pohybuje mezi 23 a 27 stupni Celsia. V noci se může teplota snížit na 15 stupňů Celsia. Toto období může být poněkud nepohodlné pro návštěvu turisty, ale někteří mohou ocenit různé šumivé vodopády a zelené krajinu.

Je důležité si uvědomit, že počasí na Isabel může být velmi odlišné od předpovědi. Přestože je ostrov výborným místem pro turisty, kteří hledají krásné pláže, mořskou přírodu a podmínky pro potápění, musí být připraveni na to, že počasí může být nevyzpytatelné.

Celkově však Salamonovy ostrovy Isabel nabízejí velmi příjemné a teplé klima s vysokou vlhkostí po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov během suchého nebo dešťového období, můžete očekávat nezapomenutelné zážitky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky