Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Karpathos

Dovolená Řecko Karpathos


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro evropské turisty a má mnoho úchvatných ostrovů, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Karpathos, ostrov nacházející se na jihovýchodě Egejského moře.

Karpathos je ostrov, který se vyznačuje unikátním charakterem, neobyčejnou přírodou a přátelskými obyvateli. Turisté si přicházejí užít slunce, moře a krásné pláže, ale zároveň se mohou těšit na kulturu, historii a mnoho jiných aktivit.

Pláže

Karpathos nabízí úchvatné pláže s jemným zlatým pískem a průzračnou vodou. Patří sem například Apella, Kyra Panagia, Lefkos a Merties. Tyto pláže nabízejí turistům klid a krásnou přírodu. Většinou se na nich dá najít místo, kde si můžete užít soukromí a klid.

Kultura

Pokud máte zájem o kulturu a historii, Karpathos nabízí návštěvu mnoha tradičních osad, které si zachovaly svůj původní charakter. Obyvatelé ostrova jsou hrdí na svou historii a kulturu a rádi vám o ní povyprávějí. Můžete navštívit například osady Olympos nebo Menetes. V těchto osadách se můžete podívat na tradiční řeckou architekturu a samozřejmě ochutnat tradiční řeckou kuchyni.

Aktivity

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Karpathos má mnoho nabídek. Můžete se věnovat turistice, pěší turistice, vodním sportům a mnoho dalších. Oblíbenou aktivitou je také windsurfing, ostrov je pro ni díky svým silným větrům ideální.

Dovolená na Karpathosu je ideální pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří hledají klid a pohodu. Ostrov nabízí krásné pláže, jedinečnou kulturu a mnoho aktivit. A pro ty, kteří se chtějí těšit na večer, nemusí hledat daleko, v mnoha osadách nabízejí přátelští obyvatelé tradiční řecké večery.

Pokud hledáte dovolenou, která nabízí trochu víc, než jen slunce a pláže, Karpathos je tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Karpathos


1. Jak se dostat na ostrov Karpathos?
- Nejlepší možností je letadlem z Athén, Říma, Milán nebo Prahy.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Karpathosu?
- Nejlepší období pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna je ještě pomalejší.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Karpathosu?
- Mezi nejlepší pláže patří Apella, Kyra Panagia, Agios Nikolaos a Damatria.

4. Kde se ubytovat na Karpathosu?
- Karpathos nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a studií. Nejoblíbenější oblastmi jsou Pigadia, Amopi, Lefkos a Diafani.

5. Jaké aktivity lze na Karpathosu dělat?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří plavání a slunění na plážích, potápění, windsurfing a kiteboarding, turistika a návštěva historických památek.

6. Jaká je místní kuchyně na Karpathosu?
- Místní kuchyně na Karpathosu se zaměřuje na ryby a mořské plody, maso, zeleninu a olivový olej. Mezi populární pokrmy patří octopus stifado (guláš z chobotnic), moussaka a zeleninové placky.

7. Jaký je jazyk místních obyvatel na Karpathosu?
- Místní obyvatelé mluví řecky, ale v turistických oblastech se dá hovořit i anglicky nebo německy.

8. Je na Karpathosu bezpečno?
- Karpathos je obecně bezpečný ostrov, ale jako v jiných turistických destinacích se doporučuje během pobytu dodržovat základní bezpečnostní opatření a dbát na svůj majetek.

9. Jaká je měna na Karpathosu?
- Oficiální měnou na Karpathosu a v celé Řecku je euro.

10. Jaká jsou dopravní spojení mezi ostrovy v oblasti Dodekanés?
- Mezi ostrovy v oblasti Dodekanés funguje trajektová doprava, která spojuje Karpathos s dalšími ostrovy, jako jsou Rhodos, Kos nebo Patmos. Také je možné cestovat letadlem s Airclub a Olympic Air.


Počasí Řecko Karpathos


Řecko je země slunce, pláže, moře a přírodní krásy. Mezi nejkrásnější řecké ostrovy patří Karpathos, který se nachází jižně od ostrova Rhodu. Karpathos je ostrov, který si zachoval svoji nezkaženou autenticitu, kouzlo a původní charakter.

Počasí na Karpathosu je velmi milé a přátelské po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 30 °C a v zimě přibližně 15 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy mohou teploty stoupnout i nad 35 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, přičemž teploty zřídka klesají pod 10 °C.

Karpathos se vyznačuje suchým a slunečným klimatem. Průměrná vlhkost vzduchu je zhruba 65 % a srážky jsou vzácné. Období s nejvíce srážkami jsou podzim a zima.

Čerstvý vítr, který zde fouká, je ideální pro vodní sporty, jako jsou windsurfing a kitesurfing. V zimě ale může být vítr někdy velmi silný, což může omezit některé aktivity.

Nejlepší čas pro návštěvu Karpathosu je od června do října. Během těchto měsíců jsou teploty příjemné a moře je teplé, což je ideální pro koupání. V létě se na ostrově konají různé kulturní akce a festivaly, které stojí za návštěvu.

Celkově lze tedy říci, že Karpathos nabízí po celý rok přátelské a slunečné počasí, ideální pro dovolenou s rodinou či s přáteli. Ostrov je plný přírodních krás a nabízí mnoho aktivit pro každého, kdo sem zavítá.


Ubytování Řecko Karpathos


Pokud plánujete dovolenou v Řecku a hledáte destinaci s nedotčenou přírodou, klidem a malebnými plážemi, neměli byste zapomenout na ostrov Karpathos. Nachází se mezi Rhodem a Krétou a má rozlohu přibližně 320 km2, takže vás zde bude čekat spousta poklidného odpočinku. Pokud hledáte ubytování na tomto ostrově, můžete zvolit z mnoha možností, které zahrnují hotely, apartmány, studia a další.

Nejpopulárnější lokalitou na ostrově Karpathos je přístavní město Pigadia, které nabízí široký výběr ubytování. Pokud vám záleží na soukromí a klidu, můžete zvolit pobyt v apartmánech či studiích v blízkosti centra tohoto města. Tyto ubytování jsou obvykle plně vybavena kuchyňským koutem, koupelnou a balkonem či terasou, takže si můžete vychutnat snídani a večeři s výhledem na moře. Pokud raději zvolíte ubytování v hotelu, máte na výběr z několika zajímavých možností. Některé hotely jsou umístěny v těsné blízkosti pláže, takže si můžete užívat slunce, kdykoliv chcete. Luxusní hotely na ostrově nabízejí bazény, spa a fitness centra, takže si můžete odpočinout a zregenerovat své tělo a duši.

Pokud preferujete klidnější a méně turistické oblasti, můžete vyrazit na severní část ostrova, kde najdete méně známé pláže a klidnější atmosféru. V této oblasti najdeme mnoho malých vesniček, kde si můžete pronajmout apartmány a studia. Tyto ubytování jsou často vybavené klimatizací, kuchyňským koutem a balkonem nebo terasou. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít trochu autentičnosti a soukromí.

Kromě toho je na ostrově Karpathos možné si vyzkoušet i tradiční ubytování v horských chatkách zvaných "kalyvia". Ty jsou rozeseté po celém ostrově a nabízejí skvělý způsob, jak se ponořit do místní kultury. Tento typ ubytování je vhodný pro ty, kteří hledají jednodušší a autentičtější styl bydlení.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, bude vám Karpathos nabízet nádherné západy slunce nad mořem, úchvatné pláže, autentické taverny se skvělým jídlem a příjemné místní lidi. Protože je ostrov stále méně turistický než ostatní řecké destinace, můžete si užít poklidnou a pohodovou dovolenou, kde se můžete ponořit do místní kultury a historie.


Letenka Řecko Karpathos


Karpathos je ostrov ležící v Egejském moři mezi Krétou a Rhodem v řeckých Dodekanešských ostrovech. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od každodenního shonu.

Jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se dostat na ostrov Karpathos, je letadlem. Letenka Řecko Karpathos vám nabízí skvělou příležitost zažít neopakovatelnou dovolenou v této oblasti.

Letecká doprava do Karpathosu funguje celoročně. V letní sezóně však létají do Karpathosu více letadel a nabízí se větší výběr letových spojení. Z České republiky je možné vyjet buď z Prahy, Brna, Ostravy nebo z Vídně. Oblíbenou letovou společností je často SmartWings, která nabízí lety přímo z Prahy.

Let na Karpathos trvá kolem 3,5 hodiny. Po příletu na letiště v Karpathosu budete moci poznat a objevovat krásy tohoto ostrova. Karpathos nabízí nejen krásné pláže, ale také překrásnou přírodu s nádhernými roklími, horami a zelenou krajinou.

V letních měsících je na ostrově obvykle vysoká sezóna a ceny leteckých letenek do Karpathosu se mohou zvýšit. Doporučuje se proto letenky kupovat co nejdříve, ať už na webu letové společnosti nebo u některé z cestovních kanceláří.

Celkově je letenka Řecko Karphatos skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatelnou dovolenou v krásném řeckém ostrově. V letištních halách vám bude k dispozici i příjemný personál, kteří vám poradí nejen ohledně letového řádu, ale také další informace ohledně turistických atrakcí a návštěv města. Všem turistům, kteří si dopřejí letenku Řecko Karpathos, přejeme příjemný let a báječnou dovolenou!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky