Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Pishat e Butrintit Albánie

Ubytování Pishat e Butrintit Albánie


Pishat e Butrintit je malá obec nacházející se v jižní Albánii, v blízkosti národního parku Butrint. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klidné prostředí pro svou dovolenou, v blízkosti přírody a zároveň s možností poznat kulturní dědictví této oblasti.

V oblasti Pishat e Butrintit se nachází několik ubytovacích zařízení, které nabízejí možnost ubytování pro turisty. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v blízkosti národního parku Butrint, který je hlavním turistickým cílem této oblasti. Všechna ubytování jsou roztříděna do několika kategorií podle jejich velikosti a vybavení.

Jedním z nejpopulárnějších ubytování je hotel „Grand Hotel Butrint“, který nabízí 48 pokojů se všemi potřebnými vybaveními. Hotel se nachází v blízkosti pláže, takže hosté mohou vychutnat příjemnou koupání v moři.

Dalším zajímavým ubytováním je „Vila Rrumbullak“ se 4 pokoji a výhledem na moře. Tato vila byla postavena v tradičním albánském stylu a nabízí svým hostům útulné a pohodlné pokoje.

Pro turisty, kteří hledají spíše levnější možnosti ubytování, existují také některé penziony, jako například „Pension Iliria“. Tento penzion nabízí 10 pokojů s vlastním sociálním zařízením a je velmi oblíbený pro svou polohu blízko národního parku.

Všechna ubytování v Pishat e Butrintit mají společné, že se nacházejí v blízkosti přírody a nabízejí možnost prozkoumat tuto oblast. Národní park Butrint je ideálním místem pro turisty, kteří milují přírodu a historii. Park nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou procházky, cyklistické túry a plavby po řece Vjosë.

Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, kde se můžete odpočinout a zároveň poznat krásy Albánie, Pishat e Butrintit je pro vás tou nejlepší volbou. Tento malý koutek na jihu Albánie nabízí mnoho krásných míst a zážitků, které stojí za to objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pishat e Butrintit Albánie


Odpovědi na tyto dotazy jsou k dispozici pouze v angličtině:
1. What is Butrinti in Albania?
Butrinti is an ancient Greek and Roman archaeological site, located in the southern part of Albania. It is considered one of the most important cultural and natural sites in Albania and was listed as a UNESCO World Heritage Site in 1992.

2. How do I get to Butrinti in Albania?
The easiest way to get to Butrinti is by car or taking a tour. If you're coming from the capital Tirana, the journey takes around 4 hours by car. Another option is to take a bus from Tirana to the city of Saranda and then hire a taxi to reach Butrinti, which is about 20 minutes away.

3. What is there to see in Butrinti?
There are plenty of ancient ruins to see at Butrinti, including the old city walls, Venetian tower, Roman forum, and amphitheatre. You can also explore the ancient Christian basilica, the Turkish bathhouse, and see the remains of a Byzantine palace. Additionally, the Butrint National Park is an opportunity to enjoy the natural beauty of the area, including the lake and various wildlife.

4. Is Butrinti open year-round?
Yes, Butrinti is open year-round, with different opening hours in the winter and summer season. Visiting hours may vary depending on the time of year, so it is best to check on the park's official website before visiting.

5. Are there entrance fees to Butrinti?
Yes, there is an entrance fee to enter the Butrint National Park, which includes access to the archaeological site as well. The fee varies depending on the time of year and type of visit, but it is generally affordable, especially compared to other cultural sites in Europe.


Dovolená Pishat e Butrintit Albánie


Pishat e Butrintit je malebná dovolenková destinácia nachádzajúca sa v Južnej Albánii, ktorá ponúka dokonalý spoj prírodných krás a histórie. Táto oblasť bola kedysi významným obchodným a kultúrnym centrom Grécka a Rímskej ríše a dnes je to miesto so zachovanou históriou a kultúrou.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu a zároveň sa dozviete niečo o histórii a kultúre krajiny, tak Pishat e Butrintit je tou správnou voľbou. Oblasť je obklopená lesmi a je súčasťou národného parku Butrint, ktorý bol v roku 1992 vyhlásený za pamiatku UNESCO.

V Butrinte návštevníci nájdu archeologické nálezy zo starovekého mesta, ktoré tu kedysi stávalo. Medzi zaujímavé pamiatky patrí amfiteáter, chrámy, hrobky a baziliky. Pre milovníkov prírody je tu možnosť pozorovať rôzne druhy zvierat a rastlín vo voľnej prírode.

Okrem toho si návštevníci môžu vychutnať krásne pláže a kúpanie v jadranskom mori. Pláže v Pishat e Butrintit sa radia medzi najkrajšie na svete a sú ideálnymi miestami na relax, prechádzky popri mori alebo vodné športy.

Dostupnosť do tejto oblasti je možná z blízkeho letiska v Korfeči alebo cestou automobilom. Návšteva Pishat e Butrintit Albánie je tou správnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie histórie, kultúry a prírodných krás. Táto oblasť ponúka ideálnu dovolenku pre rodiny, páry alebo jednotlivcov, ktorí si chcú načerpať nové sily a zážitky.


Počasí Pishat e Butrintit Albánie


Pishat e Butrintit je krásná oblast v jižní Albánii a jedním z důvodů, proč je toto místo také oblíbené turistické místo, je skvělé počasí. Díky své poloze na jihu země, má oblast Pishat e Butrintit množství slunečných dnů v průběhu roku, což z ní dělá ideální cíl pro milovníky slunce a tepla.

Léto

Léto je samozřejmě nejteplejším obdobím v Pishat e Butrintit, s vysokými teplotami, které se pohybují kolem 30-35 stupňů Celsia. Do města neustále proudí vítr z jihu, což velmi příjemně ochlazuje horké sluneční paprsky. V červnu a červenci je pravděpodobné, že zde bude velmi málo srážek a průměrná teplota v těchto měsících je kolem 28 ° C.

Podzim

Podzim se v oblasti Pishat e Butrintit obvykle začíná kolem poloviny září. Pokles teploty po léte, které bývá obvykle velmi horké, přináší úlevu. Průměrná teplota během podzimu se pohybuje kolem 20 ° C a značně méně deště, než je obvyklé v jiných oblastech Jižní Evropy. Podzim v Pishat e Butrintit je příjemnou dobou pro turisty k procházkám po městě a užívání si krásné přírody.

Zima

Zima v Pishat e Butrintit není příliš studená. Průměrné teploty během zimy se pohybují kolem 10-15 ° C. Zima se také vyznačuje vlhkým a deštivým počasím, s možností většího množství srážek v prosinci a lednu. Naproti tomu, sníh v této oblasti není příliš častý.

Jaro

Jaro v Pishat e Butrintit je krásné období s méně deštěm a teplými dnem. Průměrná teplota v jarních měsících bývá kolem 18-20 ° C. Již v březnu začíná vegetace, kvetou květiny a rozestirají se zelené pláně.

Celkově lze říci, že v Pishat e Butrintit je klima velmi příjemné s málo srážkami a teplotami, které dosahují vysokých čísel během léta a mírnější během ostatních ročních období. Pokud hledáte krásné místo pro svou dovolenou s ideálními teplotami, Pishat e Butrintit je pro Vás tou pravou volbou.


Letenka Pishat e Butrintit Albánie


Letenka do Albánie může být pro mnoho lidí ideální cestou k poznání této krásné země. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce zde patří Butrint - skvostná archeologická lokalita nacházející se na jihu země. Pokud se rozhodnete navštívit Albánii a Butrint, letenka do města Pishat e Butrintit je tou nejlepší volbou.

Město Pishat e Butrintit se nachází nedaleko města Saranda, na jihu Albánie. Přestože je to malé město, nabízí svým návštěvníkům krásné pobřeží a příjemné pláže. Z Pishat e Butrintit je to pouhých několik kilometrů do přístavu Saranda, odkud se můžete vydat lodí k návštěvě ostrova Korfu, nebo se projet po pobřeží na východ do města Vlora.

Butrint, pro který je Pishat e Butrintit vhodným výchozím bodem, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Albánii. Skvěle zachovalé archeologické naleziště zahrnuje antická řecká a římská města, která jsou nyní zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Můžete tu vidět pozůstatky velkých místních bazilik, chrámů věnovaných bohům antického světa, a dokonce i několik hrobek.

Procházky po Butrintu jsou zážitkem pro každého milovníka historie a archeologie. Můžete si projít klidný les, po boku kterého se rozprostírá pláž, při tom obdivovat antické stavby a zároveň si vychutnat nádherný výhled na Jónské moře.

Město Saranda, centrum turistického ruchu na jihu Albánie, je nejvhodnější místo k ubytování při návštěvě Pishat e Butrintit a okolí. V Sarandě naleznete množství hotelů, restaurací a barů. Je to také místo, kde můžete najít zábavu, plavání, potápění a řadu sportovních aktivit.

Zažijete-li Albánii a její poklady, bude to jistě nezapomenutelná zkušenost. A letenka do Pishat e Butrintit vás zavede do samotného srdce této fascinující země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky