Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)

Dovolená Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)


Mongolsko patří mezi země, kde můžete zažít skutečné dobrodružství. Nádherná krajina, bohatá kultura a zajímavé tradice. Navštívili jsme Tsagaan Suvarga, bílou stupu, a rádi bychom s vámi sdíleli naše zážitky.

Tsagaan Suvarga se nachází v jižní části Mongolska, asi 600 km od hlavního města Ulaanbaataru. Je to unikátní místo s neuvěřitelnou krajinnou krásou. Bílá stupňovitá skála ze slínu vypadá jako vytesaná sochařským umělcem. Jeho výška dosahuje až 60 metrů a šířka 400 metrů.

Dnešní den jsme začali později ráno, abychom se vyhnuli horkému poledni. Z Ulaanbaataru jsme se vydali po silnici směrem na jih. Asi po pěti hodinách cesty jsme dorazili k našemu cíli, Tsagaan Suvarga.

Jak jsme poprvé spatřili bílé skály, uvědomili jsme si, že jsme dorazili na jedno z nejkrásnějších míst v Mongolsku. Naše oči se neustále rozléhaly přes vrcholy kopců, spoustu zelených louk a tady a tam jsme viděli koně pastvící se na místní pastvině.

Cesta k bílé stupě byla plná překvapení. V okolí se nacházejí jeskyně a vyhlídky, kde můžete obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu. Když jsme se přiblížili ke středu skalnaté oblasti, ucítili jsme jakýsi zvláštní pocit uvnitř - možná to byla úcta a úžas z této přírodní krásy.

Procházka mezi skalami byla neuvěřitelná. Celá oblast byla pokryta zelenými trávami a květinami. Bylo to jako být v jiném světě, zdálo se, že jsme opustili všechny pozemské problémy a starosti. Cítili jsme se svobodně a klidně. Pro všechny návštěvníky jsou kolem bílé stupně turistické trasy, po kterých můžete procházet s rodinou a přáteli a vychutnat si přírodní krásy většinu času.

Velkou inspirací jsou pro místní obyvatele tyto krásné lesy, pastviny a horství. Chtějí ochraňovat svou přírodu a zároveň ji ukázat světu. Bylo nám ctí zde strávit několik hodin a užít si každou minutu.

Pokud ještě nemáte na plánu navštívit Tsagaan Suvargu, pak byste to měli určitě učinit. Tento klenot Mongolska nabízí jedinečnou příležitost vidět mnoho krásných přírodních divů v jednom místě. Vydejte se na cestu a užijte si neopakovatelnou krásu této krajiny a poznání místní kultury.


Ubytování Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)


Tsagaan Suvarga, také známá jako Bílé stupa, je jedno z nejhlavnějších turistických míst v Mongolsku. Objevuje se jako úchvatná skalní formace, která se vzdouvá nad pouští jako bílá stupa. Vzhledem k tomu, že je to jedno z nejvzácnějších míst Mongolska, turisté se sem sjíždějí z celého světa, aby si mohli vychutnat tu neuvěřitelnou krásu.

Pokud hledáte ubytování v Tsagaan Suvarga, stojí před vámi mnoho možností. Záleží na tom, jakou zkušenost si přejete vybudovat a jakou úroveň komfortu vyžadujete.

Pokud rádi spáváte pod širým nebem a chcete se více spojit s přírodou, můžete zvolit kempování. V blízkosti Bílé stupy jsou k dispozici kempy, které nabízejí základní vybavení, kamenné ohniště a privátní toalety. Cena se obvykle pohybuje od 10 do 20 USD na noc.

Pokud hledáte větší pohodlí a více soukromí, můžete si pronajmout yurtu nebo ger. Tyto tradiční stany mongolských nomádů jsou vybaveny lehátky, teplými dekami a ohništěm. Cena za pronájem se obvykle pohybuje od 30 do 50 USD na noc.

Pro ty, kteří chtějí ještě větší luxus, existují možnosti pobytu v moderních hotelích v okolí. Tyto hotely nabízejí větší množství pohodlí, včetně vzdušné klimatizace, vybavené koupelny a Wi-Fi připojení. Cena se obvykle pohybuje od 50 do 100 USD na noc.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si zvolíte, Tsagaan Suvarga je zajímavým místem pro návštěvu, které může nabídnout neuvěřitelné zážitky a nezapomenutelné pláže.

Přestože Mongolsko není pro turisty zdaleka tak populární jako jiné země v Asii, země v khákru spolknutém oblastí pobřeží a věčné řeky nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou dovolenou v blízkosti Bílé stupy.


Počasí Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)


Mongolsko se může pochlubit nejen svou bohatou historií a kulturou, ale i nádhernou přírodou, která obklopuje celé území země. Mezi turisticky zajímavá místa patří i Tsagaan Suvarga, což znamená v překladu Bílá Stupa. Jedná se o přírodní památku, která se nachází v jihozápadní části země, v části zvané Ömnögovi.

Tsagaan Suvarga je skalnatý pahorek, tvořený sedimenty z období druhohor, který dosahuje výšky až 60 metrů. Pahorek je charakteristický svou výraznou bílou barvou, která vznikla v důsledku chemické reakce mezi horninami a zemními plynovými emisemi. Tento jev dává pahorku jedinečný a nezapomenutelný vzhled.

Návštěva Tsagaan Suvarga se dá spojit s procházkou kolem pahorku, kde si můžete prohlédnout jeho hůře dostupné úseky. Z vrcholku pahorku se pak naskýtají úžasné pohledy na okolní krajinu. Kromě toho se v okolí nacházejí i další turistické zajímavosti, jako například jezero Orog.

Co se týče počasí, tak Mongolsko má kontinentální klima s výraznými změnami teploty během dne a noci. V létě jsou teploty příjemné a koupání v jezeře Orog je velmi oblíbenou aktivitou. V zimě jsou teploty naopak velmi nízké a cestování v této době vyžaduje odpovídající vybavení. Pokud navštívíte Tsagaan Suvarga na jaře, můžete se těšit na květinový koberec a zelené porosty, které rozzáří pahorek a celou krajinu kolem.

Pokud milujete krásnou přírodu a spoustu pěší turistiky, tak je Tsagaan Suvarga určitě místem, které byste měli na své cestě po Mongolsku navštívit. S jistotou si užijete neopakovatelnou atmosféru, prozkoumáte krásnou přírodu a možná si dokonce i odhalíte nějaké přírodní tajemství.


Letenka Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)


Mongolsko je fascinující destinace plná přírodních krás a kulturního bohatství. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, určitě nezapomeňte zařadit do programu návštěvu Tsagaan Suvargy, neboli Bílé stuhy.

Tsagaan Suvarga je mohutná, skalnatá útesová plošina nacházející se v provincii Ömnögovi. Tato úchvatná přírodní památka zahrnuje mnoho výrazných skalních útvarů, které vytvářejí fascinující geologickou krajinu. Nejvíce fascinující jsou výrazné bílé stěny, které se tyčí do výše až 30 metrů. Je to dílo několika milionů let vystavení písku, prachu a vápence, což dává stěnám bílou barvu.

Toto místo se řadí k velmi oblíbeným výletním destinacím mezi místními i mezi turisty, kteří do Mongolska přijíždějí. Bílé stěny jsou také svědky historických momentů, o čemž svědčí nálezy kamenných nápisů, které zde byly nalezeny.

Nejlepší způsob, jak se Tsagaan Suvargy dostat, je letecky. Existuje mnoho leteckých linek, které plní trasu z Ulan Batoru, hlavního města Mongolska, do nedalekého města Dalanzadgad, odkud se snadno dostaneme na místo.

Pokud se rozhodnete návštěvu Tsagaan Suvargy zařadit do svého itineráře, nezapomeňte si přibalit dostatek vody a lehkého jídla, neboť vzhledem k tomu, že se jedná o pustou krajinu, zde není možné zakoupit potravinářské zboží.

Tsagaan Suvargy je jedním z nejkrásnějších a unikátních přírodních útvarů Mongolska. Pokud hledáte něco neobvyklého a báječného, tuto lokalitu určitě nevynechejte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Tsagaan Suvarga (White Stupa)


1) Co je Tsagaan Suvarga?
Tsagaan Suvarga je přírodní památka v Mongolsku, která se nachází v jihozápadní části země. Je to skalní útvar složený z vápencových stěn, který vytváří bílou stovku.

2) Jak se tam dostat?
Lze se dostat autem nebo autobusem z hlavního města Ulaanbaataru. Cesta trvá přibližně 6-8 hodin.

3) Existuje vstupné?
Ano, pro vstup do přírodní památky se platí poplatek, který se liší v závislosti na návštěvní době a věku.

4) Jak dlouho trvá výlet na Tsagaan Suvarga?
Výlet na Tsagaan Suvarga může trvat několik hodin, záleží na tom, jakou trasy se vydáte a na tom, jak dlouho zůstanete.

5) Může se tam kempovat?
Ano, na mnoha místech v okolí Tsagaan Suvarga se dá kempovat, ale je důležité pečlivě zvažovat, kde stanovat, a dbát na to, aby se nedotýkali citlivé přírodní scenérie.

6) Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Tsagaan Suvarga?
Nejlepší čas pro návštěvu Tsagaan Suvarga je v letních měsících, kdy jsou teploty mírnější a je menší pravděpodobnost srážek.

7) Co si vzít s sebou na výlet?
Je důležité vzít si s sebou dostatek pitné vody, sluneční ochranu, pohodlné boty a vhodné oblečení. Také je dobré si vzít s sebou drobné jídlo a občerstvení, protože místní obchody jsou poměrně vzdálené.

8) Je možné navštívit Tsagaan Suvarga jako součást organizovaného zájezdu?
Ano, mnoho cestovních kanceláří poskytuje zájezdy do oblasti Tsagaan Suvarga jako součást svých programů v Mongolsku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky