Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Maroko Casablanca

Počasí Maroko Casablanca


Maroko je krásná a exotická země, jejíž hlavním městem je Rabat. Dalším velkým a zajímavým městem je Casablanca - největší město Maroka a jedno z nejdůležitějších obchodních center Afriky.

Pokud jste nikdy nebyli v Maroku, může vás zajímat počasí v Casablance. Počasí v této oblasti je celkem příjemné a teplé po většinu roku, což z něj dělá oblíbenou letní destinaci. Nicméně, očekávejte rozdíly v teplotě mezi dnem a nocí.

Léto v Casablance

Léto v Casablance bývá velmi horké a suché s vysokou vlhkostí vzduchu. Teploty se obvykle pohybují od 25°C do 30°C, ale mohou dosahovat až 40°C. Pokud plánujete návštěvu Casablancy v létě, nezapomeňte si vzít oblečení, které vám pomůže přečkat horké dny.

Podzim v Casablance

Podzim v Casablance je obvykle mírný s teplotami kolem 20°C a minimálními srážkami. Pokud plánujete návštěvu v této sezóně, připravte se na příjemné počasí, které je ideální pro procházky a turistiku.

Zima v Casablance

Zima v Casablance je velmi mírná s teplotami kolem 15°C - 20°C s méně srážkami než v létě. Pokud jste ze severního regionu, moc nebudete cítit zimu v Casablance. Nicméně, doporučujeme si vzít si s sebou něco teplého na oblékání, zvláště pokud plánujete návštěvu v noci.

Jaro v Casablance

Jaro v Casablance je velmi krásné, protože se začíná objevovat mnoho kvetoucích rostlin po celém městě. Teploty jsou obvykle kolem 20°C - 25°C a srážky jsou poměrně časté. Pokud plánujete návštěvu Casablancy v jarní sezóně, doporučujeme si vzít s sebou něco na oblékání jak na chladné ráno, tak na případné deště.

Závěr

Celkově platí, že počasí v Casablance je celkem stabilní a příjemné po většinu roku. Nejlepší čas na návštěvu Casablancy je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít všechny krásy této nádherné země. Takže víte, co dělat - zabalte si bavlněné oblečení, dobrou obuv a hodně pití a hurá do Maroka!


Letenka Maroko Casablanca


Maroko je exotická země plná tajemství a nezapomenutelných zážitků. Země ležící na africkém kontinentě přilákala ty, kteří se chtějí z dálky podívat, jak se mísí kultury a tradice, a jak se mezi pouštěmi a palmami starobylé města rozprostírají.

Mezi největšími a nejnavštěvovanějšími městy v Maroku patří i Casablanca. Město ležící na pobřeží Atlantského oceánu, má tolik kouzla a není divu, že se z něj stalo hlavní turistické centrum země.

Přeskočte se mnou tisíce kilometrů a usedněte pohodlně do židle letadla, neboť cesta k vašemu marockému snu, za dobrodružstvím a zážitky, začíná právě tady, s letenkou Maroko Casablanca.

Letecká společnost, kterému svěříte svou cestu, je samozřejmě na vás, ale můžeme Vám nabídnout nějaké možnosti, abyste se rozhodli opravdu pro ta nejlepší letenky.

Pojďme se podívat na několik leteckých společností, které nabízí letenky do Casablancy.

Společnost Emirates Airlines Vám nabízí přímé lety z Prahy do Casablancy. Využití této společnosti je opravdu zcela bezproblémové a snadné. Let, který je tohoto typu, trvá zhruba 9 hodin a cena je poměrně přijatelná (od 15 000 korun v letní sezóně).

Další letecká společnost, kterou bych Vám mohla doporučit, je Turkish Airlines. Turkish Airlines poskytuje spojení mezi Prahou a Casablancou s dobrým přestupem v Istanbulu. Cena letenky s tímto leteckým přepravcem se pohybuje v rozmezí od 12 000-19 000 korun.

Posledním doporučením naší volby je AirFrance/KLM. Tento letový program nabízí spojení z Prahy do Casablancy s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu. Letadla jsou čistá a úroveň servisu velmi dobrá, a cena se pohybuje od 11 000 do 20 000 korun.

Nezáleží na tom, zda se zde chystáte na romantickou dovolenou, či se chcete prostě projít po pláži a užít si příjemného odpočinku, nebo zde chcete poznat kulturu, tamější zvyky a tradice. Casablanca Vás nezklame.

Hlavní město Maroka, Casablanca, je zajímavým městem plným kontrastů. V západní části města můžete vidět mrakodrapy, které jsou rozmístěny po celém obvodu města a pak se velmi snadno dostanete do starobylých částí města, kde se nacházejí krásné staré budovy a náměstí.

Pokud chcete navštívit Casablanca a nevíte, kde začít, navštivte největší mešitu v Maroku - Hassan II. Tato monumentalní stavba láká turisty z celého světa.

Dalším místem, které nesmíte vynechat, je návštěva jezera Lalla Takerkoust. Je to oáza klidu a odpočinku. Zde se můžete kochat krásným výhledem na Atlasové hory.

Pokud chcete zkusit místní kuchyni, zkuste kuskus. Je to tradiční marocké jídlo podobné našim těstovinám. Často se podává se zeleninou, masem nebo rybou.

Tak pokud jste zatoužili po dovolené, kde si budete užívat pláže, zajímavé kultury, příjemného podnebí a krásné přírody, Maroko s Casablancou js ou jistou volbou. Vyrazte se podívat na toto exotické místo s velkou porcí dobrodružství a zážitků a začněte u letenky Maroko Casablanca.


Ubytování Maroko Casablanca


Casablanca, město snů, slavné díky stejnojmennému filmu, nabízí něco pro každého - od písečných pláží po památky a kulturní dědictví. Pokud plánujete návštěvu Casablancy, měli byste si zajistit ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a očekáváním. V této části se podíváme na různá ubytování, které jsou v Casablance k dispozici.

Hotely:
V Casablance jsou hotelové nabídky rozmanité, až od luxusních hotelů s pěti hvězdičkami po cenově dostupná ubytování. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si například zarezervovat pokoj v hotelu Hyatt Regency Casablanca, který se nachází v centru města. Pokud máte menší rozpočet, můžete si zvolit jednodušší hotel, jako například hotel Oum Palace.

Riady:
Riady jsou tradiční marocké domy, které byly přestavěny na hotelové pokoje pro cestovatele. Tato neobvyklá forma ubytování nabízí jedinečný zážitek, protože se nacházejí v historických částech města, kde si můžete užít atmosféru města. Riady jsou méně luxusní než hotely, ale nabízejí nadstandardní zážitek. Pokud chcete prožít něco méně obvyklého, můžete si například vybrat riad Jnane Sherazade, který se nachází v historické čtvrti města.

Apartmány:
Pokud hledáte více prostoru a soukromí, můžete si zarezervovat apartmán. V Casablance je celá řada apartmánů k dispozici - od jednoduchých po luxusní. Můžete si zvolit apartmán v blízkosti pláže nebo v centru města. Vybírat můžete z velkého množství Airbnb nabídek.

Hostely:
Hostely jsou cenově dostupným způsobem ubytování pro mladé lidi, kteří cestují s omezeným rozpočtem. V Casablance je celá řada hostelu, které nabízejí různé typy pokojů - od sdílených ložnic po soukromé pokoje. Pokud chcete být v centru města za rozumnou cenu, můžete vybrat například hostely Ennasma nebo Central Casablanca Hostel.

Kempy:
Pokud hledáte ubytování blíže k přírodě, můžete zvážit pobyt v kempu. V Casablanca je možné najít několik kempů, které nabízejí jednoduchá přístřeší pro ty, kteří si chtějí užít přírodu. Vybírat můžete například z kempu Had Soualem nebo kempového areálu Oued Chehbika.

Všechny výše uvedené možnosti ubytování jsou v Casablance k dispozici. Záleží jen na vás, kterou možnost si zvolíte. Vychutnejte si svou návštěvu v Casablanci a užijte si úžasné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Casablanca


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Casablancy v Maroku?
Nejlepší doba na návštěvu Casablancy v Maroku je od října do května, kdy je mírné počasí a člověk se může vyhnout letnímu vedru.

2. Jak se dostat z letiště do centra města Casablanca?
Z letiště v Casablance se dá dostat na autobusem, vlakem nebo taxíkem. Pokud si chcete ušetřit čas, doporučuje se jet taxíkem.

3. Jaká je místní měna v Casablance?
Místní měna v Casablance je marocký dirham.

4. Jaký je rozdíl mezi soukem a bazar?
Souk je tradiční tržiště v Maroku, kde se prodávají koření, látky, kožené výrobky a mnoho dalšího. Bazar může být dekorativní galerie nebo obchod s luxusními zbožím.

5. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Casablance?
Nejlepší místa k návštěvě v Casablance jsou Hassanova mešita, rozhledna , kvartér Habous a pobřeží Corniche.

6. Jaké jídlo si v Casablance nesmím nechat ujít?
Nesmíte si nechat ujít Tajine a Couscous, což jsou tradiční marocká jídla.

7. Kolik dní bych měl strávit v Casablance?
Ideální délka pobytu v Casablance je 2-3 dny, aby si člověk mohl prohlédnout to nejlepší z města a okolí.

8. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Casablance?
Nejlepší možnosti ubytování v Casablance jsou luxusní hotely nebo tradiční riady, což jsou místní domy s dvorem, které se přestavují na hotely.

9. Jak jsou na tom ve městě bezpečnostní podmínky?
Bezpečnost v Casablance je dobrá, ale je-li člověk cizincem, doporučuje se dávat pozor a být opatrný.

10. Mluví se v Casablance anglicky?
Mnoho lidí v Casablance mluví anglicky, zejména v turistických oblastech. Je to mnohem jednodušší, když máte znalost francouzštiny, protože je to druhý nejpoužívanější jazyk v Maroku.


Dovolená Maroko Casablanca


Maroko je fascinující země plná exotických zážitků. Pokud plánujete svou další dovolenou v Maroku, doporučujeme navštívit město Casablanca. Toto město je jedno z největších v zemi a nabízí mnoho zajímavých atrakcí a aktivit.

Casablanca je moderní město s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejznámějších atrakcí je nejspíše mešita Hassan II., která je jednou z největších mešit na světě. Byla postavena v roce 1993 a je umístěna přímo u pobřeží Atlantiku. Velká část mešity je pokryta sklem, takže vnitřní prostředí je naprosto úchvatné. Navíc jsou v mešitě k dispozici průvodci, kteří vám rádi poskytnou více informací o historii mešity i islámu.

Další turistickou atrakcí v Casablance je římské amfiteátrum, které pochází z 3. století. Toto amfiteátrum bylo během Tetrarchické éry jedním z největších v oblasti a poskytovalo zábavu pro více než 30 tisíc diváků. Dodnes jsou zde k vidění dochované části amfiteátru, který byl původně obklopen mnoha tradičními domy.

Pokud máte rádi luxusní nákupy, neváhejte navštívit Morocco Mall. Nachází se přímo u pobřeží a je druhým největším nákupním centrem v Africe. To je skvělé místo pro návštěvníky, kteří si chtějí užít nákupní zážitek s řadou místních a mezinárodních obchodů.

Mnoho turistů si také užívá procházky po Casablanci. Nachází se zde řada malých orientálních trhů a sukní, kde můžete ochutnat místní kuchyni, jako jsou tagines, kebab, čaj a další speciality.

Pokud se rozhodnete navštívit Casablancu, budete si moci užít exotickou dovolenou plnou krásné historie, kultury a přírodních krás. Ať už se budete pohybovat s průvodcem nebo na vlastní pěst, budete mít možnost objevovat tuto nádhernou zemi a poznat místní obyvatele. Maroko Casablanca je skvělou volbou pro každého, kdo chce strávit dovolenou plnou zážitků a nových zážitků.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky