Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Libye Leptis Magna

Počasí Libye Leptis Magna


Libye Leptis Magna je starobylé město položené na pobřeží Středozemního moře, které se nachází asi 130 km východně od Tripolisu. Své slávy se město dočkalo v době římského impéria, kdy bylo jedním z nejvýznamnějších a nejlidnatějších měst v celé severní Africe. Bohužel, po pádu Římské říše bylo Leptis Magna postupně opouštěno a zapadalo v prachu dějin.

Dnes je město prázdné a zříceninami mezi skalami, které jej obklopují, se prohánějí písečné bouře. Protože se nachází na severním pobřeží Afriky, má Libye výrazně středomořské klima. Tento typ klimatu se charakterizuje suchými a horkými léty a vlhkými a mírnými zimami.

Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 25-30 °C, zatímco v zimě může být dokonce mírně pod nulou. Nejvodnější období v Libyi jsou období kolem podzimu a na jaře. V zimě jsou srážky velmi malé a v létě se očekávají občasné bouřky.

Libye má také velmi čisté a průzračné moře, které je kvůli teplotě vody vhodné ke koupání pouze v období letních měsíců. Přestože jsou návštěvníci táhli do Leptis Magna hlavně kvůli obdivování antických památek, existují také lidé, kteří do města přijíždí za zážitkem z obdivování jeho nádherných pláží.

Pokud se tedy chystáte navštívit Leptis Magna, nezapomeňte na to, že se jedná o pouštní krajinu, která se snadno stane nelítostnou, pokud ji neberete vážně. Je nutné být dobře připravený, ať už jste v jakémkoli období roku, abyste se mohli pohybovat pohodlně a bezpečně. Ať už se chystáte za antickými památkami, nebo si jednoduše užít relaxace na pláži, oblast okolo Leptis Magna je stále považována za jedno z exotických a fascinujících míst v této části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libye Leptis Magna


Dotazy:

1. Jak se dostat do Leptis Magny?

2. Kolik stojí vstupné do Leptis Magny?

3. Jaké jsou otevírací hodiny Leptis Magny?

4. Můžu si s sebou vzít fotoaparát?

5. Je možné si najmout průvodce?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Leptis Magny, je letecky se přistání v Tripolisu a poté cestovat autobusem nebo autem do Leptis Magny.

2. Vstupné do Leptis Magny se liší v závislosti na turistické sezóně a národnosti návštěvníka. Zpravidla se pohybuje mezi 10 a 20 EUR.

3. Otevírací hodiny Leptis Magny jsou obvykle od 9:00 do 17:00.

4. Ano, fotoaparát si můžete vzít s sebou. Pokud máte profesionální fotoaparát, můžete potřebovat povolení.

5. Ano, je možné si najmout průvodce pro kompletní prohlídku Leptis Magny.


Dovolená Libye Leptis Magna


Leptis Magna, nacházející se v Libyi, je neuvěřitelné místo, které by měl být na seznamu každého cestovatele. Je to město starověké římské kultury, které bylo kdysi jedním z nejvýznamnějších měst v římské říši. Toto úžasné místo přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří se chtějí ponořit do historie a fascinovat se skvosty římské architektury.

V Leptis Magna se nachází jak vnitřní, tak i vnější část, takže můžete strávit celé dny objevováním krás tohoto místa. Můžete navštívit mnoho pozoruhodných památek ze starověkého světa, jako jsou například pozůstatky domů, koupelen, chrámů a soch. Také se můžete projít po krásné promenádě a obdivovat úchvatné široké ulice obložené mramorem a stavby, jako je Labyrinth.

Návštěva Leptis Magna vám také umožní získat představu o městě, které bylo kdysi centrem obchodu, kde se konaly slavnosti, scény divadel a kudy proudily koleje života stovky lidí. Ve městě jsou také mnohé parky a zahrady, kde můžete odpočinout a vychutnat si krásu tohoto místa.

Pro návštěvu Leptis Magna je ideální mít dostatek času, protože skutečná krása tohoto místa spočívá v tom, že nejsou přehlcené turisty a můžete si užívat poklidnou procházku po starověké římské architektuře. Pokud máte možnost a otevřenost k exotickým zemím, určitě byste si měli připravit dovolenou v Libyi a navštívit tento úžasný kus historie, který dokáže přivést člověka až do minulosti.


Ubytování Libye Leptis Magna


Leptis Magna je historické město na pobřeží Libye, které má své kořeny až v antické době. Toto krásné a fascinující místo patří mezi nejvýznamnější archeologické lokality v severní Africe a láká návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete navštívit Leptis Magnu a hledáte příjemné a pohodlné ubytování, můžete si vybrat z několika možností.

Nejprve vám přiblížíme některé z nejlepších hotelů v okolí.

První na seznamu je Al Mahary Radisson Blu Hotel, který se nachází v centru města Tripolis, jen asi hodinu cesty od Leptis Magna. Tento luxusní hotel má 379 pokojů a apartmánů, které nabízejí nádherný výhled na moře. Hosté si mohou užít širokou řadu vybavení, jako jsou bazény, fitness centrum, sauna a masáže. Kromě toho má hotel i několik restaurací, kde si hosté mohou vychutnat lahodné pokrmy ze Středomoří.

Další skvělou volbou je Corinthia Hotel, který se nachází v samotném srdci Tripolisu. Tento pětihvězdičkový hotel má 300 pokojů a apartmánů, které nabízejí jedinečné výhledy na město a moře. Hosté si mohou užít bazény, spa centrum, fitness centrum, restaurace a bar.

Pokud preferujete menší hotel a klidnější ubytování, můžete se rozhodnout pro Dar Kumama, což je soukromý penzion, který se nachází asi hodinu jízdy od Leptis Magna. Tento malebný a klidný hotel je velmi oblíbený mezi turisty, kteří hledají vzdálenější a tiché ubytování, ale nechtějí se vzdát pohodlí a luxusu. Dar Kumama má jen několik pokojů, ale nabízí úžasné výhledy na poušť a moře. Hosté si mohou užít bazén, restauraci a terasu s grilem.

Poslední možností je Rezidence Al Boughaz, která se nachází jen 10 minut jízdy od Leptis Magna. Tento hotel má jen několik pokojů, ale nabízí dokonalý zážitek z ubytování v arabském stylu. Hosté si mohou užít pohodlí luxusních pokojů, bazénu a tradičních pokrmů.

Vzhledem k tomu, že se Leptis Magna nachází v Libyi, musíte být při plánování cesty opatrní a dodržovat bezpečnostní opatření. Aby byla vaše cesta co nejbezpečnější, je nejlepší se poradit s místními odborníky a používat doporučené metody cestování. Pokud máte nějaké pochybnosti, neváhejte kontaktovat místní úřady nebo ambasády.

Celkově vzato, navštívit Leptis Magna je pro mnoho lidí snem a nabízí jedinečnou zkušenost v oblasti archeologie a historie. Pokud plánujete pobyt v této oblasti, vyberte si z několika možností ubytování, které nabízejí nejlepší komfort a zážitek pro vaši dovolenou. A nezapomeňte dodržovat bezpečnostní opatření, abyste si mohli užít svou cestu naplno!


Letenka Libye Leptis Magna


Leptis Magna je archeologické naleziště, které se nachází v Libyi. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších a nejlépe dochovaných římských měst na světě. Toto město bylo založeno v 7. století před naším letopočtem a jeho ruiny jsou nyní jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Libyi.

Při návštěvě Leptis Magna se můžete těšit na nádhernou římskou architekturu a neuvěřitelně detailní sochy. Město bylo vybaveno několika funkcemi, včetně divadel, fóra a koupelen, které se staly symbolem síly římské říše.

Začátkem 20. století byly v Leptis Magna nalezeny některé z nejvýznamnějších artefaktů, které byly poté převezeny do muzeí v Evropě. Turisté, kteří si chtějí prohlédnout tuto část římské historie, se musejí nejprve dostat na letiště v Tripolisu, největším městě Libye.

Z Tripolisu se následně mohou turisté dostat do Leptis Magny různými způsoby. Mezi nejběžnější z nich patří pronajmutí auta nebo najmutí průvodce, který vám ukáže všechny nejzajímavější části města. Popularitě tohoto turistického cíle se nicméně v posledních letech značně snížila, díky zhoršení bezpečnostní situace v zemi.

Nicméně pro ty, kteří si odváží a zvolí cestu do Libye, nabídne návštěva této antické římské památky mnoho nových zážitků a inspirujících momentů. Leptis Magna představuje jedinečný kus dějin i pro turisty a archeology, a proto by mělo být v každém plánu návštěvy Libye zahrnuto.

Pokud si tedy chcete prohlédnout jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě, vydejte se s námi na cestu a prozkoumejte tuto krásu starověkého světa. Připravte si letenky, neváhejte, a vydejte se na dobrodružství do srdce římské historie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky