Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kazachstán Almaty

Letenka Kazachstán Almaty


Kazachstán je země velkých kontrastů, které se skládá ze stepí, hor a pouští. Almaty, největší město a bývalé hlavní město Kazachstánu, leží v jeho jihovýchodní části a je jeho kulturálním a obchodním centrem. Pokud plánujete cestu do této oblasti, letenka Kazachstán Almaty je tou nejlepší volbou.

Kdy letět?

Ideálním obdobím pro návštěvu Almaty je od května do října. V této době jsou teploty příjemné a klima je sušší. V letních měsících však může být velmi horko a sucho, takže si s sebou vezměte dostatek vody a hydratačních přípravků.

Jak se dostanete do Almaty?

Do Almaty se můžete dostat několika způsoby. Nejvýhodnější je letadlo. V Almaty je mezinárodní letiště a do města létají mnoho leteckých společností jako je Air Astana, Turkish airlines, Emirates a další. Z letiště je možné využít taxi nebo autobusovou dopravu do centra města.

Co navštívit v Almaty?

V Almaty najdete množství zajímavých míst k návštěvě. Rozhodně si nenechte ujít:

- Kok Tobe
Vydejte se na nejvyšší kopec v Almaty a užijte si panoramatický výhled na město. Na vrcholu kopce se nachází i malá zoo, restaurace a suvenýry.

- Park Panfilovcev
Tento park je nejstarší ve městě a v jeho centru se nachází katedrála sv. Alexandra Něvského. Park je ideálním místem pro odpočinek a piknik.

- Medeo
Komplex ledových sportů Medeo leží asi 15 km od Almaty a nabízí možnost bruslení, hokeje nebo jiných sportů na ledu. V zimě se zde konají soutěže v rychlobruslení.

- Almatinská pohoří
Tato část hor leží blízko Almaty a nabízí mnoho turistických tras. Z překrásných výhledů se dá slavně „bloudit myšlenkami“.

Almaty nabízí také mnoho historických a kulturních památek, muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout tradiční oblečení, umění a archeologické nálezy.

Jídlo a pití v Almaty

Kazachstání jsou ochotní hostitelé a jejich pohostinství zahrnuje vynikající jídlo a pití. Nejtypičtějšími pokrmy jsou plov (rýžový pokrm s masem nebo zeleninou), šašlyk (smažené kusy masa) a lagman (drsný nudlový pokrm). Co se týče pití, Kazachstán je známý pro své lahodné vína a koňaky, ale také pro tradiční nápoj Kymyz (fermentované kléšťové mléko).

Cestování do Kazachstánu a návštěva jeho největšího města Almaty je zajímavým zážitkem, kde můžete objevit krásy země a kulturu Kazachstánců. Pokud se tedy plánujete vydat do této oblasti, letenka Kazachstán Almaty je tou nejlepší volbou pro dosažení svého cíle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Almaty


1. Jaký je časový rozdíl mezi Kazachstánem a Českou republikou?

Odpověď: Kazachstán Almaty má sedm hodin před Českou republikou.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Kazachstánu?

Odpověď: Občané České republiky potřebují vízum k návštěvě Kazachstánu.

3. Kolik stojí vízum do Kazachstánu?

Odpověď: Cena víza do Kazachstánu závisí na délce pobytu a typu víza. Víza se pohybují mezi 25 a 60 USD.

4. Jak se nejlépe dostat z letiště do centra Almaty?

Odpověď: Nejlepší cestou je taxi nebo autobus na letištní zastávce, které spojují letiště s centrem Almaty.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kazachstánu?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Kazachstánu je od května do září, kdy je teplé počasí, ale dá se navštěvovat i během zimních měsíců.

6. Kde se nachází nejlepší hotely v Almaty?

Odpověď: Nejlepší hotely v Almaty se nacházejí v centru města, blízko hlavních turistických atrakcí.

7. Jak snadno se mohu dostat z Kazachstánu do Ruska?

Odpověď: Existuje mnoho přímých leteckých spojení mezi Kazachstánem a Ruskem. Také je možné využít železniční spojení.

8. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kazachstánu?

Odpověď: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kazachstánu patří Staré město v Almaty, Canyons Charyn a Kolsai, Památník Nebesu, Nadace Nursultan Nazarbayev a Katedrála svatého Alexandra Něvského.

9. Je bezpečné cestovat v Kazachstánu?

Odpověď: Kazachstán je považován za poměrně bezpečnou zemi, ale jako v jiných evropských destinacích byste měli být obezřetní a dodržovat místní zvyky a zákony.

10. Jaké jsou v Kazachstánu oblíbené tradiční jídla?

Odpověď: Mezi nejoblíbenější tradiční jídla patří beshbarmak (maso vařené s cibulí a těstovinou), laghman (nudle s masem nebo zeleninou) a samsa (kapsy s masem a bramborami). Dále se obvykle podávají saláty z rajčat, okurek a císařského zelí.


Dovolená Kazachstán Almaty


Kazachstán Almaty je skvělou destinací pro ty, kteří hledají exotiku, kulturu a nevšední zážitky. Almaty se nachází v jihovýchodní části Kazachstánu a je hlavním městem kraje Almaty. Město má bohatou historii, která sahá až do doby, kdy tento region ovládali Mongolové. Dnes Almaty patří mezi nejprogresivnější města v Kazachstánu a je také centrem obchodu, kultury a vzdělání.

Přestože se Almaty nachází relativně daleko od České republiky, z letišť v Praze či Vídni lze letět přímými lety a doletíte tam během čtyř hodin. Navíc v Kazachstánu se stalo běžným používání aplikace Uber, což je právě pro turisty skvělá zpráva.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Almaty, je jeho krásná krajina. Almaty se nachází v pohoří Tian Shan, které je pokryto sněhem po celý rok. V létě můžete navštívit národní park Medeu, kde se mimo jiné nachází největší krytá kluziště světa. V zimě si zase můžete užít skvělý lyžařský zážitek na nedalekém Almaty Ski Resort.

Kromě toho je v Almaty množství památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Jednou z nich je například Katedrála sv. Vavřince. Tato katedrála byla postavena v 19. století ruskými kolonisty a je jednou z největších katedrál ve střední Asii. Dále můžete navštívit například Památník války, Národní muzeum Kazachstánu nebo Kok Tobe, což je kopec s výhledem na celé město.

Kromě turistických atrakcí má Almaty také bohatý kulturní život. Město je plné divadel, muzeí a galerií. Pokud hledáte více zábavy, večer můžete navštívit některý z množství barů nebo klubů, které Almaty nabízí.

V Almaty najdete i množství možností pro nákupy. Město má mnoho trhů, kde můžete najít různé druhy zboží, od tradičních koberců až po suvenýry. Nebo se můžete vydat do nákupního centra Mega Alma-Ata, kde najdete různé obchody a restaurace.

V Almaty najdete i množství možností ubytování, od hostels po luxusní hotely. Město také nabízí množství restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat kazachstánskou kuchyni.

Výlet do Almaty je pro ty, kteří hledají dobrodružství, kulturu a krásnou přírodu. Město má mnoho turistických atrakcí, bohatý kulturní život a množství možností pro nákupy. Pokud hledáte nevšední dovolenou, rozhodně neváhejte a vyrazte do města Almaty.


Ubytování Kazachstán Almaty


Almaty je největším městem Kazachstánu a zároveň jeho kulturním a hospodářským centrem. Toto město nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky všech rozpočtů a potřeb.

Almaty nabízí luxusní hotely, jako je například The Ritz-Carlton, Kazzhol Hotel a Intercontinental Almaty. Tyto hotely jsou vybaveny moderními zařízeními, luxusními apartmány a prvotřídními službami. Tyto hotely se nacházejí v centru města a jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodlí.

Pro návštěvníky s menším rozpočtem nabízí Almaty také ubytování v apartmánech a hostelech. Hostel Almaty Central a Hostel Domik jsou ideálním řešením pro mladé lidi, kteří chtějí zůstat v centru města a ušetřit peníze na ubytování. Apartmány jsou navíc skvělou volbou pro ty, kteří chtějí bydlet většinu času samostatně a nezávisle.

Další možností je vyhledat si ubytování prostřednictvím Airbnb, což je populární volba v mnoha městech po celém světě. Airbnb nabízí mnoho různých možností od soukromých pokojů až po celé byty. Tato možnost je skvělá pro ty, kteří chtějí být součástí místní komunity a zažít kulturu kazachstánského města blíže.

V neposlední řadě, pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a zůstat mimo město, jsou k dispozici různé chaty a horské chaty v okolí Almaty. Tyto chaty jsou skvělým řešením pro ty, kteří hledají trochu klidu, odpočinku a přírody.

V Almaty je tedy mnoho možností ubytování, od přepychu až po levnější možnosti pro návštěvníky s menším rozpočtem. Jedná se o dynamické město, které každému nabídne to, co hledá a zůstane v něm nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Kazachstán Almaty


Kazachstán je rozlehlá země, která se nachází v Asii. Almaty je největším městem Kazachstánu a třetím největším městem střední Asie. Nachází se v jižní části země, v údolí řeky Ile. Město Almaty má středomořské klima s horkými léty a chladnými zimami.

Léto v Almaty začíná v květnu a trvá až do října. V tomto období jsou průměrné teploty 25-30°C a může být velmi horko. V červenci a srpnu mohou teploty dosahovat až 35-40°C, což může být pro turisty náročné. Doporučuje se nosit lehké, vzdušné oblečení a nezapomenout na sluneční brýle, sluneční krém a klobouk. V letním období je také mnoho slunečných dnů a velmi malé množství srážek.

Zima v Almaty začíná v listopadu a trvá do března. V tomto období může být velmi studeno, a to i až -20°C. Sníh napadá od listopadu do května a může být vysoký až 40 cm. Zimní sporty jsou velmi populární v Almaty, včetně lyžování, snowboardingu a bruslení na ledě.

Jaro a podzim v Almaty jsou poměrně krátké, trvají jen asi dva měsíce. V těchto obdobích jsou teploty příjemné a průměrné, obvykle kolem 15-20°C. V květnu a září může být větrno a srážky jsou časté.

Celkově je klima v Almaty příjemné, s teplým létem a chladnou zimou. Turisté se mohou těšit převážně na slunečné počasí s malým množstvím srážek. Nicméně vzhledem k velkým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí by turisté měli být připraveni na převlékání oblečení. Když se chystáte do Almaty, přineste si oblečení, které umožní, aby se vám během dne bylo pohodlně a při ochlazení v noci vám bude zase teplo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky