Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kambodža Ta Prohm

Ubytování Kambodža Ta Prohm


V Kambodži se nachází mnoho turistických atrakcí a zajímavostí, avšak jedno místo si zaslouží zvláštní pozornost - chrám Ta Prohm.

Ta Prohm byl postaven v roce 1186 naší éry a původně nesl jméno Rajavihara, což znamená Královský klášter. Nachází se v oblasti Angkor v provincii Siem Reap ve střední Kambodži a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v regionu.

V chrámu Ta Prohm se však nenachází jen obyčejná historická památka. Je to i místo, které se dostalo do povědomí celého světa díky svému mistrovskému začlenění do tropického pralesa. Tento prales se doslova prolíná s chrámovou architekturou, což chrám dává neopakovatelnou atmosféru.

Poté, co chrám byl opuštěný po pádu Angkoru v roce 1431, se příroda vrátila a chrám pomalu pohltily kořeny stromů a obrovské liány. Tento návrat k přírodě byl zachycen například i ve filmu Tomb Raider, kde se Ta Prohm objevil jako Kulisy k domovině Indiány.

Tato úžasná kulisa poskytuje návštěvníkům neopakovatelný zážitek a nabízí mnoho zajímavých fotomomentů. Pokud se rozhodnete navštívit chrám Ta Prohm, měli byste strávit na místě celý den, abyste si dokázali plně vychutnat své okolí.

Co se týče ubytování v blízkosti chrámu Ta Prohm, je možností více než dost. V okolí se nachází velké množství hotelů a resortů, a to i za hodně přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že oblíbenost tohoto místa stále roste, doporučuje se ubytování rezervovat dopředu online.

Vyzkoušet můžete například Borei Angkor Resort and Spa, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od chrámu a nabízí luxusní pokoje a krásné prostředí. Pokud máte rádi naprosté soukromí, můžete se rovněž ubytovat ve vesnici v blízkosti chrámu.

Ubytování v Kambodži je přesto stále poměrně levné, takže si můžete dovolit i levnější varianty ubytování. To vám však nemusí poskytnout tolik komfortu jako luxusní resorty.

Kromě chrámu Ta Prohm je v okolí mnoho dalších turistických atrakcí, jako například chrám Angkor Wat nebo chrám Bayon. Pokud se vám Kambodža líbí, určitě se sem vyplatí vrátit a prozkoumat další kouzla tohoto fascinujícího místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Ta Prohm


Q: Co je Ta Prohm?
A: Ta Prohm je rozlehlý chrám v khmerském stylu v Kambodži, který je součástí komplexu chrámů Angkor.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Ta Prohm?
A: Ta Prohm je otevřený denně od 7:30 do 17:30.

Q: Kolik stojí vstupné do Ta Prohm?
A: Vstupné do Ta Prohm je zahrnuto v celkovém vstupném do komplexu chrámů Angkor, které aktuálně stojí 37 USD za jednodenní lístek, 62 USD za trojdenní lístek a 72 USD za týdenní lístek.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit Ta Prohm?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Ta Prohm je na jaře (březen a duben) nebo na podzim (září a říjen), kdy jsou podmínky pro turisty příhodnější.

Q: Jak se dostat do Ta Prohm?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ta Prohm, je přes město Siem Reap. Zde lze využít tuk tuků, taxi či pronajmout si motocykl nebo kolo.

Q: Jaké jsou nejlepší tipy pro návštěvu Ta Prohm?
A: Doporučuje se přijít co nejdříve ráno, kdy je méně turistů a je zde klidnější atmosféra. Je také vhodné si vzít dostatek pitné vody a sluneční ochranu.

Q: Je Ta Prohm dostupný pro handicapované osoby?
A: Bohužel, kvůli nerovným povrchům a velkému množství schodů, není Ta Prohm vůbec přístupný pro handicapované osoby.


Dovolená Kambodža Ta Prohm


Kambodža se stává stále populárnější turistickou destinací a není divu, jelikož tato země nabízí návštěvníkům mnoho krás a zážitků. Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty je chrám Ta Prohm, který se nachází v komplexu chrámů Angkor Wat.

Ta Prohm je jedním z nejmladších chrámů v Angkor Wat a byl postaven v roce 1186 králem Jayavarmanem VII. Kromě své architektonické krásy je známý také tím, že je jedním ze zřícenin, které jsou největšími turistickými atrakcemi v oblasti. Chrám byl ponechán v původním stavu a to znamená, že zde stále rostou obrovské kořeny stromů, které připomínají prales.

Pro turisty je Ta Prohm srdcem Angkoru. Všechny ty zrníceniny, stromy, zelené rostliny a celkově bohatá příroda dělají z tohoto místa doslova mágické místo na zemi. Je to jako kdyby turisté byli posazeni do lepšího a strašně realistického filmu. Nejsou to jen kulisy, ale stromy a rostliny, které skutečně rostou a neustále si hledají cestu k nebi a slunečním paprskům.

Co se týče turistických atrakcí, Ta Prohm je jednoznačně nejnavštěvovanějším místem v Angkoru. A to navzdory tomu, že se jedná o poměrně malý komplex. Ovšem rozmanitost a nádhernost tohoto místa je nepopsatelná. Tyto země jsou v posledních letech stále více objevovány českými turisty, kteří hledají pravou dávku dobrodružství.

Samozřejmě, kvůli velkému zájmu musí být návštěvníci připraveni na dlouhé fronty při nástupu do chrámu. Je dobré si na návštěvu předem vyhradit čas, aby se zde mohli v klidu procházet a cítit atmosféru tohoto mistického místa. V létě bývá v Kambodži poměrně dusno, ale i tak je toto místo tiskem turistů stále magické.

Pokud hledáte místo s krásami přírodních zdrojů, Ta Prohm v Kambodži je bezpochyby jednou z nejlepších možností, kterou můžete navštívit na své dovolené. Má toho hodně k vidění a objevuje v Novém čase česká turistická skupina a velký zájem lidí o tento overiální chrám nedávno dokazují i záběry zdrojované na sociálních sítích.


Letenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je jednou z nejexotičtějších destinací, kterou si můžete vybrat pro svou dovolenou. Tento neobvyklý koutek světa je plný fascinující historie, překrásné přírody a zvláštní kultury, kterou musíte vidět na vlastní oči. Pokud plánujete cestu do Kambodže, přemýšlejte o návštěvě nejoblíbenější turistické atrakce v regionu - chrámu Ta Prohm.

Ta Prohm je hinduistický chrám v oblasti Angkor, který byl postaven v 12. století. Tento chrám byl opuštěn a po léta zůstával opuštěný. Díky tomu se stal během let jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Kambodži. To vše díky místní přírodě, která si časem vzala na starost chrám a zakryla ho stromy a další vegetací.

Navštívit chrám Ta Prohm je opravdu jedinečný zážitek. Cesta k němu vás zavede přes neuvěřitelně hustou džungli, kde se vám bude zdát, že jste v jiném světě. Když konečně dorazíte na místo, uvidíte Ta Prohm - mohutný hinduistický chrám obklopený mohutnými stromy a rostlinami, které se snaží vtrhnout dovnitř.

Chrámová konstrukce je silně poznamenána poškozením a zubem času, ale i přesto je stále nádherný. Kamenné bloky a zdi chrámu jsou pokryty mechy a lišejníky, což dodává chrámu zvláštní atmosféru. Stromy jsou natolik mohutné, že si musely najít svou cestu růstem po celé konstrukci, a to je to, co chrám Ta Prohm dělá tak speciální.

Pokud máte v plánu navštívit Kambodžu a nevíte, jak tam letět, můžete zvážit letenku Kambodža Ta Prohm. Ta vás dovezou až do Siem Reap, odkud se můžete dostat do mnoha turistických atrakcí. Pokud máte to štěstí, můžete dokonce vidět Ta Prohm z ptačí perspektivy. Let z Prahy a Brna stojí cca 20 000 - 25 000 Kč.

Nezapomeňte, že návštěva chrámu Ta Prohm přináší nevšední zážitky. Tento chrám dýchá historií, probouzí zvědavost a dodává pocit, že se nacházíte v něčem velmi důležitém a záhadném. Pokud hledáte něco, co vám uchvátí mysl a tělo zároveň, neváhejte a navštivte Ta Prohm v Kambodži.


Počasí Kambodža Ta Prohm


Kambodža je země s tropickým klimatem, které se projevuje vysokou vlhkostí a teplotami po většinu roku. Ta Prohm se nachází v oblasti Angkor Wat, která je v současné době jednou z největších turistických atrakcí v zemi. Pokud plánujete návštěvu Ta Prohm, měli byste se připravit na horké a vlhké počasí, které zde vládne během celého roku.

Období sucha

Období sucha v Ta Prohm začíná v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby se můžete těšit na slunečné počasí a mnoho slunečního svitu. Denní teploty se většinou pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia, což z návštěvy Ta Prohm dělá příjemný a slunný zážitek. Nicméně může být velmi dusno a vlhko, takže si připravte pitný režim a adekvátní oblečení.

Období dešťů

Období dešťů v Ta Prohm začíná v květnu a trvá až do října. Během této doby můžete očekávat velmi silné a časté deště, které mohou trvat i několik hodin. Vlhkost je v této době také na mnohem vyšší úrovni, což z návštěvy Ta Prohm může udělat ponurý a kluzký zážitek. Teploty během této doby se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia.

Co si vzít s sebou

Při návštěvě Ta Prohm byste si měli vzít s sebou ochranné sluneční brýle a klobouk na ochranu před sluncem během období sucha. Pokud plánujete návštěvu během období dešťů, měli byste si vzít s sebou vhodné oblečení a boty, aby nedošlo k vyklouznutí na kluzkém povrchu. Pokud chcete zachytit krásné momenty návštěvy Ta Prohm, můžete si vzít s sebou fotoaparát nebo kameru.

Závěr

Kambodža je krásnou zemí s tropickým klimatem, které nabízí mnoho turistických atrakcí. Ta Prohm je jednou z těchto atrakcí, kterou by si turisté neměli nechat ujít při návštěvě Kambodže. Ať už se rozhodnete navštívit Ta Prohm během období sucha nebo dešťů, připravte se na teploty a vlhkost, které zde vládnou. Všem turistům přejeme příjemnou návštěvu Ta Prohm ať už v období sucha nebo dešťů!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky