Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Ravello

Počasí Itálie Ravello


Itálie je země s bohatou historií a kulturou, ale také s rozmanitým klimatem v závislosti na regionu. Ravello, malé městečko v provincii Salerno v oblasti Kampánie, leží na pobřeží Amalfi a má typicky středomořské klima s mírnými zimami a teplými léty.

Léto v Ravello začíná v červnu a končí v září, kdy jsou teploty nejvyšší a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C. V noci se ochladí na příjemných 20 °C. Pláže jsou ideální pro koupání a slunění, a navíc v této oblasti bývá vyšší vlhkost, která zvyšuje pocit tepla.

Podzim v Ravello trvá od října do listopadu a je charakteristický mírným podnebím. Teploty klesají na průměrných 17 °C během dne a 12 °C v noci a den krátí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné barvy podzimu a měkké světlo.

Zima v Ravello je mnohem milejší, než v jiných částech Evropy. Během prosince a ledna se teploty pohybují kolem 13 °C a v noci mohou klesnout až na 8 °C. V případě sněhu není nutné se obávat, v této oblasti je velmi málo sněhových srážek.

Jaro v Ravello je krásně, čerstvé a plné květů. Během března a dubna se teploty zvyšují a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 20 °C. Tyto měsíce jsou ideální pro turistiku, navštívit národní park Cilento nebo prozkoumat historické památky a zajímavosti.

Celkově je Ravello a oblast Kampánie skvělým místem pro návštěvu během celého roku. Pokud toužíte po letních plážových dovolených, nebo upřednostňujete procházky v zimě, najdete zde co hledáte. Navštivte Ravello a užijte si krásy Středomoří!


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravello


1. Jak se dostat do Ravello?

Nejlepší možností je cestovat do nejbližšího letiště v Neapoli a odtud pokračovat vlakem nebo autobusem. Doplňkovou alternativou může být pronájem auta nebo taxi služby.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ravello?

Nejlepší období pro návštěvu města je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a turistický ruch je menší. Léto je sice neživý a plné akcí a festivalů, ale je nutné počítat s častými dešti a velkým počtem turistů.

3. Co vidět v Ravello?

Ravello je známý svými krásnými zahradami jako Villa Cimbrone a Villa Rufolo, kde můžete obdivovat výhledy na pobřeží. Dále stojí za návštěvu katedrála San Pantaleone, která je architektonický skvost.

4. Kam se ubytovat v Ravello?

V Ravello jsou k dispozici mnoho kvalitních hotelů a penzionů. Mezi nejznámější patří Hotel Palumbo Ravello, Belmond Hotel Caruso a Palazzo Avino.

5. Jaký je místní jazyk v Ravello?

Italština je oficiálním jazykem v Ravello a obecně v celé Itálii. Většina lidí mluví anglicky a některé místní obyvatele mluví také německy a španělsky.

6. Jaký je místní klimatický podnebí v Ravello?

Ravello má středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota léta dosahuje přibližně 25 stupňů Celsia, zatímco teploty zimních měsíců se pohybují kolem 10 až 15 stupňů.

7. Jak ochutnávat místní kuchyni v Ravello?

Místní restaurace nabízejí tradiční italská jídla, jako jsou těstoviny, pizza a mořské plody. Doporučujeme navštívit místní trhy a výběr čerstvých ingrediencí, abyste si mohli vytvořit vlastní speciální italské jídlo.


Dovolená Itálie Ravello


Itálie je země plná krásných měst a míst k návštěvě, ale pokud hledáte perfektní cíl pro dovolenou, která vám nabídne naprostý klid a pohodlí, měli byste se podívat na nádherné město Ravello. Rozkládající se na vrcholcích hor nad Amalfijským pobřežím, Ravello je v současné době malým, ale velmi oblíbeným turistickým střediskem, kde najdete fantastickou kuchyni, úžasnou přírodu a neuvěřitelné umění.

Začněte návštěvou Villa Rufolo. Tato nádherná vila pochází z 13. století a je jedním z nejznámějších turistických přímořských památek v Ravello. Vila nabízí fantastický výhled na Amalfijské pobřeží a nabízí návštěvníkům řadu překrásných zahrad a ornamentálních fontán. Vila Rufolo je také domovem berlínského filharmonického orchestru, který každoročně v létě pořádá hudební festival. Pokud máte rádi hudbu, doporučujeme si to nenechat ujít.

Dalším místem, které byste měli navštívit v Ravello, je Villa Cimbrone. Tato nádherná vila pochází z 11. století a je obklopena nádhernou zahradou. Hned na vstupu do zahrady se můžete nechat okouzlit zříceninami Apollónova chrámu a pokračovat dál k divadle. To je něco, co nelze během vaší cesty Ravello vynechat. Divadlo nabízí úchvatný výhled na pobřeží a na jasné dny můžete vidět i vzdálený ostrov Capri.

Pokud si chcete užít dovolenou v klidu a v relaxační atmosféře, můžete si odpočinout v některé z mnoha kaváren, které se nacházejí ve městě. Nabízejí nejen vynikající kávu, čaj a dorty, ale také nádherný výhled na celé město a okolní krajiny. Můžete tak ztratit hodiny svého dne, poslouchat hudbu, sledovat okolní krajiny a užívat si Ravello plnými doušky.

Posledním, ale ne méně důležitým místem k návštěvě v Ravello je kostel Svatého Františka. Tato krásná katedrála pochází ze 14. století a nabízí nejen klid a tichou atmosféru, ale také řadu malovaných obrazů a soch. Pokud máte rádi umění, toto místo vás jistě nadchne.

V Ravello najdete skvělé ubytování, řadu restaurací a mnoho dalších míst k návštěvě. Pokud se chcete vyzbrojit proti davy turistů, doporučujeme návštěvu mimo hlavní sezónu. To by vám mohlo poskytnout vynikající příležitost k ochutnání nádherného jídla a k užití si klidu a relaxace, které město nabízí. Ravello je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii a ideálním místem pro perfektní dovolenou. Ať už jste cestovateli, umělci nebo jen milovníky pohody a krásy, Ravello je tím pravým místem pro vás.


Ubytování Itálie Ravello


Italské městečko Ravello leží na pobřeží Amalfi na jižním pobřeží Itálie. Obklopen vesnicí s krásnou zelenou krajinou, Ravello nabízí impozantní výhled na Tyrhénské moře. Mezi turisty je Ravello velmi oblíbené kvůli svému romantickému charakteru a nádherným historickým památkám. Pokud hledáte pro své turné na pobřeží Amalfi ubytování, může Ravello být skvělou volbou.

Hotel Palumbo

Jde o jedno z nejluxusnějších ubytování v Ravello. Palumbo se nachází v historické vile z 12. století s ohromujícím výhledem na pobřeží Amalfi. Hotel poskytuje bohaté zázemí pro hosty, jako třeba venkovní bazén, terasu pro opalování a tradiční italskou restauraci. Hosté si mohou vybrat z jednotlivých pokojů a apartmánů, každý pokoj je opatřené starobylým nábytkem a uměleckými díly.

Hotel Villa Cimbrone

Hotel Villa Cimbrone je další úchvatný hotel v Ravello. Tento luxusní hotel se nachází v bývalém klášteře na okraji města. Kromě úžasné polohy hotelu, hosté mohou užívat překrásné zahrady se sochami, květinovými porosty a elegantními fontánami. Hotel nabízí rozsáhlý výměr pokojů a apartmánů s klimatizací, Wi-Fi, minibarem a satelitní televizí.

Hotel Bonadies

Pokud hledáte spíše cenově dostupné ubytování v Ravello, může se Vám líbit Hotel Bonadies. Nachází se pár kroků od města a je vybaven většinou, mohou se zde nacházet nadstandardní služby jako venkovní bazén, sluneční terasu a nealkoholický bar. Hotel nabízí mnoho pokojů k výběru a všechny jsou vybaveny soukromým balkónem a výhledem na pobřeží Amalfi.

V Ravello lze najít ubytování pro každý rozpočet a každé preference. Pokud hledáte luxusní nebo cenově dostupné hotely, nebo si chcete zarezervovat byt skrze Airbnb, můžete být jisti, že si můžete užít svůj pobyt v této nádherné italské destinaci. Ravello nabízí různé kulturní a historické památky, zahrady, kde se mohou turisté procházet a vychutnat si nádherný výhled na moře, a také přístup k nedalekým plážím, které jsou ideální pro plavání a koupání.


Letenka Itálie Ravello


Letenka do Ravello: Krásné italské městečko s nevšední atmosférou

Jedno z nejkrásnějších městeček světa se nachází na úpatí Apenin v jižní Itálii. Ravello v regionu Campagna nabízí turistům z celého světa neuvěřitelnou atmosféru a nádherné scenérie. Pokud od něj nechcete být příliš vzdáleni, je to jen pár kilometrů od pobřežních letovisek jako jsou Amalfi či Positano.

Mnoho návštěvníků odjíždí z Ravela nadšených a spokojených. Proč tedy nezkusit si letenku právě do tohoto malého městečka? Pro aspoň chvíli si odpočinout a cejtite nepopsatelnou atmosféru jižní Itálie.

Historie Ravela sahá více než tisíc let zpět. V tomto městě se nachází řada památek a zajímavostí, z nichž některé jsou zapsány do seznamu Unesco. Svoji historii si můžete prohlédnout například v kostelech San Giovanni del Toro a Santa Maria a Gradillo. Při prohlídce se rozhodně nudit nebudete.

Kromě kulturních památek si samozřejmě užijete také krásnou přírodu. Máte-li rádi pěší túry, neváhejte vyrazit na vrcholky Apenin v okolí městečka. Uvidíte odtud krásný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajiny.

Ravello je také místem, kde se koná řada kulturních akcí a festivalů. Ty jsou často spojeny s hudbou, uměním a literaturou. Nejvýznamnější festivaly jsou Ravello Festival a Wagnerův festival. Na nich se setkáte s těmi nejlepšími umělci současnosti/ a klasické hudby z celého světa.

Nad městečkem se tyčí středověký hrad, který byl v průběhu let obýván apatickými mnichy a později i vláčenými rodinami. Tento krásný hrad je jednou z nejpamátkově nejcennějších budov města.

No a naprosto roztomilými jsou zdejší uličky, které svými malebnými zákoutími nabízejí parádní zážitek při procházení.

Celkově lze říci, že tento kousek jižní Itálie jen tak neuvidíte, a z Ravela se můžete vrátit rozmanitými zážitky, které budete moci načerpat jedině zde. Užijte si to!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky