Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Askja

Počasí Island Askja


V poslední době se ve světě stávají extrémní klimatické podmínky čím dál více běžnými. Na Islandu se však vyskytuje jedno z nejodlišnějších počasí na světě. Zvláště Askja na Islandu je místem, kde se toto počasí projevuje v plné síle.

Askja je sopka situovaná v kraji na východní části Islandu. Tato oblast se vyznačuje zvláštním, téměř měsíčním krajinou, která je spojena s přírodními krátery, řekami, jezery a přírodními památkami. Toto místo přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří chtějí vidět jedinečné krajiny a zároveň prožít zážitek, který nenajdou nikde jinde.

Askja na Islandu má také velmi specifické počasí, které si návštěvníci mohou užít v plné síle. Průměrná teplota v okolí Askja během roku se pohybuje od -10°C do +20°C. V zimě se teploty snižují až na -30°C, zatímco v létě mohou být teploty až 20°C.

Toto místo je také pověstné velkým množstvím srážek. Průměrná roční srážková norma činí 4000 mm, v některých obdobích ještě vyšší. Toto množství srážek způsobuje bahnité cesty a řeky okolo sopky, které často mohou být velmi nebezpečné pro turisty. Z tohoto důvodu je důležité dbát na bezpečnost a dodržovat doporučení místních průvodců.

V oblasti Askja se vyskytují i další zvláštnosti počasí, jako jsou vulkanické výbuchy, zemětřesení nebo blesky. Tyto přirozené jevy zajisté potěší všechny, kdo se chtějí podívat na něco jedinečného a nevšedního.

Přestože počasí na Islandu a zejména v oblasti Askja může být velmi extrémní, stále přitahuje mnoho turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, doporučujeme si předem prohlédnout aktuální předpověď počasí a následovat doporučení průvodců. Nicméně, když se rozhodnete riskovat, čeká vás výjimečný zážitek, který se jen tak nezapomene.


Ubytování Island Askja


Island Askja je malý islandský hotel, který se nachází mezi ledovci Vatnajökull a Askja. Toto ubytování nabízí jedinečné a překrásné výhledy na okolní krajinu. Pokud hledáte klid a odpočinek, Island Askja bude tím pravým místem pro Vás.

Hotel Island Askja je čistý a moderně zařízený, nabízí pohodlné postele, vlastní koupelny a spotřebiče na kávu a čaj. Většina pokojů má také krásný výhled na okolní krajinu. Pokud cestujete s rodinou, jsou k dispozici i rodinné pokoje.

Island Askja se nachází v srdci ostrova, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří chtějí poznat celý Island. Okolí nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou sopky, vodopády a termální prameny.

Nedaleko hotelu se nachází turistické stezky, které Vám umožní objevovat okolní přírodu. V létě můžete projet ledovce a v zimě se můžete vydat na sněžnicích. Pokud hledáte něčeho víc adrenalinového, Island Askja také nabízí výlety na ledovci.

Pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete relaxovat v sauně a využít wi-fi zdarma. Hotel také nabízí snídaňový bufet a večeře se servíruje v restauraci, která nabízí tradiční islandskou kuchyni.

Island Askja je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Toto ubytování Vám umožní užít si krásy islandské přírody, aniž byste se museli ponořit do turistického ruchu. Pokud chcete prožít nezapomenutelné zážitky na Islandu, určitě zvažte pobyt na Island Askja.


Letenka Island Askja


Island Askja: Místo, které musíte vidět

Island Askja patří mezi ty nejintrigující a nejkrásnější místa na Islandu. Nachází se v oblasti, kde se setkávají hluboké kaňony, ledovcové jezera a sopky. Toto území se nachází na východě Islandu.

Askja byla poprvé prozkoumána v polovině 19. století, ale v posledních letech se stala stále populárnějším turistickým cílem. Tento národní park nabízí opravdu mnoho zážitků od turistických stezek, kempů po koupání v termálním jezeře.

Pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, podívejte se na Nabídky na letenky na Island Askja. Letenky na Askju jsou levné a za peníze získáte neskutečné zážitky. Nyní si na chvíli představte, jak se budete procházet kolem kráterů sopečného původu a odkud budete mít výhled na hluboko modrou vodu a úchvatné kaňony, které vám zaručeně vezmou dech.

Chcete-li vidět ještě víc spektakulárních výhledů, pak byste neměli vynechat sopečný kráter Viti. Toto místo je dobře dostupné po stezce, která začíná na parkovišti u kampu na Askja. Stezky jsou dobře udržované, nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o velmi divokou oblast.

Pokud máte rádi koupání, pak byste neměli opustit Askju ani bez návštěvy termálního jezera, které se nachází v nejjižnější části oblasti. V této oblasti se nachází i kemp, což dává perfektní možnost strávit zde několik dní.

Island Askja je místem, které si získá srdce každého turisty. Je to místo, kde se setkávají úchvatné scenérie a výjimečná krajina. Na návštěvu Askju by měl jít každý, kdo touží zažít zážitky, které zůstanou na celý život. Tak si objednejte letenky na Askju a užijte si tuto nezapomenutelnou dovolenou!


Dovolená Island Askja


Island je země plná kontrastů: zatímco na jedné straně se nachází ledovce a sopky, na druhé straně najdeme krásné pobřeží a malé rybářské vesnice. Mezi těmito extrémy leží jedna z nejzajímavějších oblastí Islandu - Askja.

Askja se nachází v údolí Vatnajökull, největšího ledovce v Evropě. Jde o oblast, která byla zformována vybuchujícími sopkami a vulkanickou činností, a nyní je tady mnoho kráterů, jezer a míst, kde můžete zažít unikátní přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete jet na dovolenou na Askju, existuje mnoho věcí, které byste měli zvážit dopředu. Můžete například zvolit turistickou trasu, která vás provede celou oblastí a ukáže vám nejkrásnější a nejzajímavější místa.

Jedním z nejzajímavějších míst v oblasti je kráter Víti. Tento kráter se nachází na dně sopky a jeho vodní jezero má neobvyklou zelenou barvu, která je dána sopečnou činností a minerálními prameny. Vodu můžete dokonce vyzkoušet a nechat si ji projet tělem, což by mělo mít pozitivní vliv na vaše zdraví.

Dalšími zajímavými místy v oblasti jsou jezera na dně kráterů, která jsou díky své průzračnosti a opravdově modré nebo zelené barvě nezapomenutelná. Pro turisty je tato oblast také zajímavá díky okolní krajinné scenérii a možnosti vidět místní divokou zvěř.

Při vaší návštěvě na Askji byste neměli zapomenout ani na místní termální prameny, které vás skvěle zahřejí a nabídnou vám relaxaci po vášnivém turistickém dni. Můžete například navštívit jezero Mývatn nebo zahlédnout gejzír Strokkur.

Bez ohledu na to, co si zvolíte, jisté je, že dovolená na Askju bude nezapomenutelným zážitkem. Tato oblast spadá mezi nejneočekávanější a nezapomenutelné části Islandu, a proto bude stát za návštěvu. Jedná se o těžce dostupnou oblast, která vyžaduje jedinečnou přípravu a dostupnost, ale je to výlet, který stojí za to.

Pro ty, kteří se zajímají o krásy přírody, historické místa a nezapomenutelné zážitky, je dovolená na Askju nejlepší volbou. Tato oblast s množstvím geotermálních oblastí, vodopádů, termálních pramenů a sopkami pro své krásy zaujme jakýkoliv turistický nadšenec.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Askja


1. Co je Askja?
Askja je kaldera, která se nachází na Islandu a vznikla v důsledku erupce sopky před zhruba 10 tisíci lety.

2. Jak se dostat k Askje?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Askje, je pronajmout si auto a podívat se na ni samostatně. Je zde také několik turistických společností, které organizují výlety.

3. Je možné koupat se v jezeru v Askje?
Bohužel, není. Voda v jezeru je příliš horká a kyselá na to, aby se v ní dalo koupat.

4. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Askje?
Nejlepší časy na návštěvu jsou v létě, kdy jsou delší dny a teplejší počasí. Nicméně je třeba si uvědomit, že počasí na Islandu je velmi proměnlivé.

5. Může se Askja znovu aktivovat a vybuchnout?
Existuje vysoká pravděpodobnost, že se Askja jednoho dne opět aktivuje a projeví se erupcí. Nicméně přesné datum nelze předpovědět a moc se nedá udělat, aby se tak nestalo.

6. Kolik stojí vstupné na návštěvu Askje?
Návštěva Askje není placená, protože se jedná o volně přístupné turistické místo.

7. Jak daleko je Askja od nejbližšího města?
Askja se nachází v odlehlé oblasti středního Islandu a nejbližší města jsou Vopnafjörður a Egilsstaðir, které jsou od ní vzdáleny asi 150 kilometrů.

8. Existuje zde ubytování?
V okolí Askje jsou k dispozici některé chaty, ve kterých si můžete přespat. Nicméně doporučuje se, abyste měli vlastní stan nebo karavan, protože v této oblasti není žádný velký hotel.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Askje?
V okolí Askje jsou k dispozici některé turistické stezky a tůry, mezi nimiž je nejpopulárnější tzv. "Askja Trek". Můžete také podnikat výlety do okolních termálních pramenů a vodopádů.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v blízkosti Askje?
Vzhledem k tomu, že se Askja nachází v odlehlé oblasti Islandu, není zde mnoho restaurací v blízkosti. Doporučujeme si tedy přichystat jídlo a nápoje před cestou do této oblasti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky