Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Írán Qeshm Island

Počasí Írán Qeshm Island


Írán je zemí ležící na pomezí Evropy a Asie, která má k dispozici několik fantastických ostrovů v Perském zálivu. Jedním z největších ostrovů je Qeshm Island, který nabízí návštěvníkům nejen úžasnou přírodu, ale také fascinující historické památky. Počasí na Qeshm Island je velmi zajímavé a specifické, záleží na ročním období, které právě právě probíhá.

Jaro

Pokud se chystáte na Qeshm Island v období jara, můžete se těšit na teplé a příjemné počasí. Od března do května je průměrná teplota vzduchu okolo 25°C a v noci klesá na 20°C. Ovšem s nízkou vlhkostí.

Léto

Léto na Qeshm Island je velmi horké a suché. Teploty se často pohybují okolo 40°C ve dne a 30°C v noci. Vzduch může být velmi suchý s nízkou vlhkostí. Pokud se rozhodnete pro téma léto, nezapomeňte na kvalitní opalovací krém, ochrannou pokrývku hlavy a tekutiny si máte připravené během celého dne.

Podzim

Podzim na ostrově Qeshm je nejlepší, pokud hledáte teploty méně horké než v létě, ale stále teplé počasí. Průměrná teplota vzduchu v září se pohybuje kolem 30°C a v říjnu se snižuje na 25°C.

Zima

Zima není nejvýhodnějším obdobím návštěvy ostrova Qeshm. Teploty se často pohybují okolo 18°C ve dne a 14°C v noci. V některých dnech bývají vyšší, ale většinou se teploty drží na chladnější úrovni. Pokud se rozhodnete navštívit ostrov v zimě, připravte si oblečení na chladnější počasí.

Celkově lze říct, že nejlepším obdobím návštěvy ostrova Qeshm je jaro a podzim, kdy je teplota vzduchu nejvyšší s mírnou vlhkostí. Pokud cestujete na ostrov v létě, nezapomeňte se připravit na horké a suché počasí, a v zimě si zase připravte dostatek teplejšího oblečení. Qeshm Island je krásné místo pro dovolenou a poznávání nových kultur, ale pamatujte na počasí a připravte se na něj.


Dovolená Írán Qeshm Island


Írán je země s bohatou historií, krásnou přírodou a fascinující kulturou. Možná by jste to nečekali, ale právě jeden z jejích ostrovů je ideálním místem pro dovolenou plnou relaxace a krásných zážitků. Jedná se o ostrov Qeshm, který leží v Perském zálivu.

Ostrov Qeshm nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a míst, které stojí za návštěvu. Možná by jste nevěřili, ale je zde i možnost plážových aktivit. Je zde spousta krásných pláží, kde se můžete v klidu opalovat, nebo si vyzkoušet windsurfing a další vodní sporty.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je zde možnost prozkoumat nedalekou Kalutskou poušť. Tato poušť je známá pro své ohromující pískové duny, které se zdají být nekonečné. Pokud Vám to bude stát za to, určitě navštivte tuto oblast.

Ostrov Qeshm nabízí také mnoho kulturních zážitků. Můžete si prohlédnout starověké pevnosti a historické památky, které se nacházejí na ostrově. Pokud máte rádi tradiční místní jídlo, můžete si ochutnat tradiční pokrmy, jako je například "Ghaleeh Mahi". Tato rybí polévka je vyrobena z velkých ryb, které se nacházejí v Perském zálivu.

Pro ty, kteří hledají jiný druh zábavy, je zde možnost navštívit některé z místních trhů, kde můžete nakoupit suvenýry nebo módní oblečení.

Celkově lze říci, že ostrov Qeshm je ideálním místem pro dovolenou, kde se můžete zrelaxovat, poznat nové kultury a užít si nádhernou přírodu. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní, takže se určitě nebudete cítit odstrčeni. Pokud hledáte nové zážitky a nevíte, kam se vydat, tak proč ne navštívit tento krásný ostrov, který Vám poskytne to nejlepší, co Írán může nabídnout.


Letenka Írán Qeshm Island


Letenka Írán Qeshm Island: Cesta do rajského ostrova

Qeshm Island je ostrov nacházející se na jihovýchodě Íránu a je to skvělé místo pro ty, kteří hledají svěží vzduch, nádherné pláže a památky pro poznávání. Pokud máte zájem o návštěvu Qeshm Island, letenka Írán Qeshm Island vám pomůže přiblížit se k vašemu cíli.

Jak získat letenku

Existuje několik způsobů, jak získat letenku na Qeshm Island. Můžete si ji zakoupit přes internet, u cestovní kanceláře nebo u letové společnosti. Pokud si nejste jisti, jakou letovou společnost zvolit, můžete se poradit s odborníky nebo si prostě porovnat nabídku různých společností a vybrat si tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Jak dlouho trvá let

Obvykle trvá let z Prahy do íránského hlavního města Teheránu asi 5-6 hodin. Poté, co přistanete v Teheránu, budete potřebovat let do Bandaru Abbáse, města, kde najdete letiště, ze kterého odletíte na Qeshm Island. Tento let trvá přibližně 50 minut.

Co Qeshm Island nabízí

Qeshm Island má hodně turistických aktivit, které dělají z ostrova jedno z nejnavštěvovanějších míst v Íránu. Na ostrově najdete překrásné pláže a útesy – jednou z nejkrásnějších pláží je Chahkouh. Dále si můžete prohlédnout Staré Město na ostrově Hormuz, které nabízí úžasné památky z dávných dob.

Qeshm Island je rovněž domovem mnoha unikátních živočichů, jako jsou ledničkové můry, maskovací rejnoci a mnoho dalších. Zajímavá je také nabídka místního jídla, které se vyznačuje intenzivním použitím koření a bylin.

Závěr

Qeshm Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají pláže, starobylé památky a jedinečnou přírodu. Pokud plánujete návštěvu ostrova, letenka Írán Qeshm Island vám dokáže pomoci získat cestovní plány na míru vašim potřebám. Vyberte si tu nejlepší možnost pro svou cestu a připravte se na dobrodružství života!


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Qeshm Island


1. Jak se dostanu na ostrov Qeshm v Íránu?
- Nejlepší způsob je letět do hlavního města Qeshm a odtud se dopravit lodí nebo trajektem na ostrov.

2. Lze na ostrově Qeshm najít ubytování?
- Ano, na ostrově Qeshm jsou k dispozici hotely, penziony a apartmány.

3. Které jsou nejznámější turistické atrakce na ostrově Qeshm?
- Mezi nejpopulárnější turistické atrakce na ostrově Qeshm patří kamenné věže, mangrove porosty, staré sídliště, jeskyně a skalní útvary.

4. Jaké jsou vstupní poplatky do turistických atrakcí na ostrově Qeshm?
- Vstupní poplatky se mohou lišit podle atrakce, ale obvykle se pohybují v rozmezí 2000-5000 iránských tomanů (cca 40-100 Kč).

5. Jakou měnu lze použít na ostrově Qeshm?
- V obchodech a restauracích lze použít iránský toman (IRR), ale v některých turistických atrakcích bývají přijímány také americké dolary.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Qeshm?
- Nejlepší doba k návštěvě ostrova Qeshm je od listopadu do března, kdy jsou teploty příjemné a nejsou vysoké množství turistů.

7. Jaké jsou dopravní možnosti na ostrově Qeshm?
- Na ostrově Qeshm je možné se dopravovat taxíkem, místními autobusy, pronajatým autem nebo na skútru.

8. Jsou většinově mluvící obyvatelé na Qeshm ostrově anglicky?
- Většina obyvatel na ostrově Qeshm nemluví anglicky, ale v některých turistických centrech jsou k dispozici anglicky mluvící průvodci.


Ubytování Írán Qeshm Island


Írán je země, která nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí objevit nové kultury, architekturu a přírodní krásy. Jedním z míst, které turisté chtějí navštívit, je ostrov Qeshm, který se nachází na jihu země u Perského zálivu. Ostrov je domovem mnoha druhů zvířat, rostlin a korálů a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky. Zde je náš průvodce ubytováním na ostrově Qeshm Island.

1. Asia Qeshm Hotel
Asia Qeshm Hotel je krásné a moderní ubytování v blízkosti přístavu na ostrově. Hotel nabízí širokou škálu pokojů, včetně apartmánů a rodinných pokojů, s výhledem na záliv. Vybavení zahrnuje klimatizaci, satelitní televize a Wi-Fi připojení k internetu. Hosté si mohou také vychutnat snídaně a večeře v restauraci na místě.

2. Shalizar Hotel
Shalizar Hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají venkovskou atmosféru s tradičním ubytováním. Nabízí pokoje s výhledem na okolní hory a zahrady, kde jsou pěstovány tradiční íránské plodiny. Hotel má také venkovskou restauraci, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

3. Starry Night Hotel
Starry Night Hotel je luxusní ubytování s výhledem na záliv. Nabízí klimatizované apartmány s balkonem, soukromým sociálním zařízením a Wi-Fi připojením na internet. Hosté si mohou také užít snídaně a večeře v restauraci na místě nebo si objednat pokrm na pokoj.

4. Hormoz Grand Hotel
Hormoz Grand Hotel se nachází na pobřeží a nabízí nádherný výhled na záliv. Hotel má velký venkovní bazén, fitness centrum a vybavené pokoje s výhledem na moře. Restaurace na místě nabízí širokou škálu místní kuchyně a mezinárodních jídel.

5. Jahoo Park Hotel
Jahoo Park Hotel se nachází v zábavním parku s vodopády, tobogany a zábavnými atrakcemi pro návštěvníky. Nabízí moderní pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením, stejně jako restauraci nabízející místní speciality.

6. Luz Hotel
Luz Hotel se nachází v tradiční vesnici na ostrově a nabízí pokoj s výhledem na okolní krajiny. Hotel má také venkovskou restauraci, kde si můžete vychutnat místní jídla.

S výběrem ubytování na ostrově Qeshm Island tedy nemáte problém a můžete si vybrat z více variant. Buď můžete zůstat v luxusním hotelu s nádherným výhledem na moře nebo se rozhodnout pro tradiční ubytování v venkovských vesnicích. V každém případě si budete moci vychutnat krásy a přírodní bohatství tohoto ostrova v Perském zálivu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky