Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Etiopie Bale Mountains

Letenka Etiopie Bale Mountains


Letenka do národního parku Bale Mountains v Etiopii je pro ty, kteří hledají zážitky mimo obvyklé turistické cesty. Odhalíte zde krásy unikátního horského prostředí, jehož zdivočelou přírodou si zamilují nejen ochránci přírody, ale i turisté přírody.

Etiopie je zemí bohatou na přírodní krásy a Bale Mountains to patří ke klenotům. Tento národní park byl založen již v roce 1970, a i dnes zůstává jedním z nejméně navštěvovaných parků v Etiopii. Díky tomu si toto místo zachovává svou přirozenost a nedotčenost přírody.

Bale Mountains se rozkládají na ploše okolo 2 200 km² v jižní části Etiopie. Je zde možné spatřit balkánské vlky a alpské ibexy, či amurské velbloudy. V parku najdeme také mnoho endemických druhů rostlin a zvířat. Je to také jedno z nejlepších míst v Etiopii pro pozorování ptáků, kde lze spatřit až 300 druhů ptáků, z toho mnoho endemických.

Park je rozdělen na dvě oblasti: nad hranicí lesa a pod ní. Ve vyšších nadmořských výškách najdeme otevřená pole, kde pasou místní kozy a ovce. V nižších oblastech nalezneme husté lesy, vodopády a horské potoky. V parku lze nalézt mnoho turistických tras, které vedou přes různorodé terény a nabízejí návštěvníkům skvělé výhledy na celý park a okolní krajinu.

Návštěva parku Bale Mountains v Etiopii je jedinečný zážitek, kterým rozhodně nebudete litovat. Pouze letenka do této destinace vás může vyvést z běžného turistického ruchu a umožnit vám objevovat skutečnou krásu unikátní části světa. Tak proč nevyrazit na dobrodružnou cestu do Etiopie a navštívit národní park Bale Mountains?


Počasí Etiopie Bale Mountains


Etiopie Bale Mountains jsou jedné z nejmalebnějších oblastí v Etiopii. Tyto hory se nacházejí v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu, nepřeberné množství divoké zvěře a úžasnou flóru. Nicméně, jaké počasí zde můžeme očekávat?

V oblasti Bale Mountains jsou po celý rok velmi příznivé klimatické podmínky. Teploty jsou zde poměrně mírné a pohybují se mezi 10-25 stupni Celsia. V noci bývají teploty nižší, ale obvykle se neklesají pod 5 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou během období od ledna do března a nejméně teplé pak bývají v říjnu a listopadu.

Bale Mountains jsou charakteristické svými různými klimatickými zónami. Například na Pouští Bale najdeme převážně pouštní klima, zatímco na úpatí hor se nachází deštný prales. V nejvyšších částech hor pak nalezneme horskou tundru a zasněžené vrcholky.

Pokud chcete návštěvu Bale Mountains co nejvíce užít, doporučujeme navštívit oblast během období dešťů. To se děje mezi červnem a zářím, kdy jsou hory zahaleny do zeleného porostu a prameny se znovu naplňují vodou. Na druhé straně, během zimního období (listopad-prosinec) bývají některé oblasti přístupné jen obtížně, protože tyto měsíce jsou nejchladnější a nejsušší.

V oblasti Bale Mountains můžeme očekávat různé typy počasí během celého roku. Nicméně, vzhledem k celkově příznivému klimatu a krásné krajině, můžeme tuto oblast určitě doporučit k návštěvě kdykoliv během roku.


Dovolená Etiopie Bale Mountains


Etiopie je země plná přírodních krás a neuvěřitelných zážitků. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, jsou Bale Mountains. Tento národní park se nachází ve východní Etiopii a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Bale Mountains jsou jedním z nejvyšších pohoří v Etiopii a místní oblasti jsou úchvatné. Jsou zde četné řeky, jezera a četné vodopády. Oblast je také domovem mnoha druhů zvířat - od velkých savců, jako jsou gepardi a sloni, po malé plžovce a mnoho endemických druhů ptáků.

Za největší atrakci národního parku Bale Mountains lze považovat návštěvu horských pástvin, kde pastevci chovají ovce a kozy. Tyto oblasti jsou plné rostlinného pokryvu, který při různých časech roku mění svou barvu a vytváří tak skvělý kontrast k horským vrcholkům a modrému nebi.

Protože je toto místo poněkud odlehlé, je obvykle doporučováno si najmout místního průvodce, aby návštěvníci získali lepší představu o místní fauně a flóře. Průvodci jsou obvykle velmi ochotní a přátelští a během vaší cesty vám mohou ukázat nejlepší místa k pozorování zvířat a krásné scenérie.

Dalším skvělým zážitkem, který lze v rámci Bale Mountains zažít, je návštěva místních trhů, kde se prodávají různé místní produkty jako jsou kožešiny, rostliny či káva.

Celkově lze říci, že Bale Mountains jsou krásné místo, které stojí za navštívení. Pokud hledáte relaxaci v krásné přírodě, místní kulturu a neuvěřitelné zážitky, Etiopie Bale Mountains jsou pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bale Mountains


1. Jak dlouho trvá trek v Bale Mountains?

Trek v Bale Mountains trvá obvykle 3 až 5 dní.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains?

Nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains je od ledna do března a od září do prosince.

3. Jaký je nejvyšší vrchol v Bale Mountains?

Nejvyšší vrchol v Bale Mountains je Tullu Demtu s výškou 4 377 m n. m.

4. Které druhy zvířat lze vidět v Bale Mountains?

V Bale Mountains lze vidět například levharty, hyeny, divoké psy, zebry Grévyho, Gazely menelikovy, kociány etiopské a mnoho dalších druhů.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Bale Mountains?

V Bale Mountains jsou k dispozici turistické chaty, kde lze přenocovat, nebo je možné stanovat v kempu.

6. Jak se dostat do Bale Mountains?

Do Bale Mountains se dá dostat automobilem nebo na motocyklu ze města Robe nebo také z Addis Abeby.

7. Je nutné přijímat vakcíny před cestou do Bale Mountains?

Před cestou do Bale Mountains se doporučuje očkovat se proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším chorobám přenášeným hmyzem.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains?

Nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains, je věnovat se trekkingu nebo přát si průvodce, který s oblastí dobře zná.

9. Jakou měnu používat v Etiopii?

V Etiopii se používá místní měna etiopský birr.

10. Které jsou nejlepší turistické atrakce v Etiopii?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Etiopii patří Bale Mountains, Lalibela, Gondar, Aksum a Národní park Simien Mountains.


Ubytování Etiopie Bale Mountains


Etiopie Bale Mountains nabízí úchvatnou přírodu a jedinečné možnosti pro turistické výpravy. Kromě pozorování zvířat a ptáků můžete také objevovat horské cesty, vodopády a údolí. Jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují kvalitu pobytu v této oblasti, je výběr správného typu ubytování.

V této oblasti lze najít řadu ubytování, ať už pro jednotlivce nebo skupiny. Některé z nich jsou velké hotely s výhledem na hory, jiné jsou malé chaty nebo stanová tábořiště. Zde je několik typů ubytování v této oblasti:

1) Lodge - Bale Mountains má několik lodží, které jsou ideální pro ty, kteří hledají luxusní zážitek. Tyto lodžie nabízejí soukromí a pohodlí, které neomezují možnosti prozkoumání okolní krajiny. Zde si můžete užít lázeňské procedury či výbornou kuchyni, i když v centru pozornosti je stále okolní krajina.

2) Chatky - Chatky jsou skvělou možností pro ty, kteří chtějí zažít jedinečný pobyt v srdci přírody. Tyto chatky se často nacházejí na samotě v hlubokém lese a poskytují základní ubytování pro turisty. Během pobytu u těchto chat se můžete těšit na úžasnou přírodu a klidnou atmosféru.

3) Stanová tábořiště - pro dobrodruhy a milovníky přírody jsou stanová tábořiště ideálním ubytováním. V této oblasti je k dispozici několik stanových táborů, které se nacházejí v přírodě v blízkosti vzrušujících oblastí pro turisty. Tyto stanové tábory jsou jednou z nejlevnějších možností pro pobyt v této oblasti.

Celkově vzato, výběr správného typu ubytování závisí na individuálních potřebách a požadavcích. Záleží na tom, zda chcete trávit svůj pobyt v luxusním prostředí nebo se ponořit do srdce přírody. Bez ohledu na váš výběr, jeden z nejlepších způsobů jak si užít Bale Mountains, je brát vše jako dobrodružství, které zůstane v paměti navždy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky