Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada Safaga

Dovolená Egypt Hurghada Safaga


Egypt je země plná historie a krásných pláží, a jedno z nejpopulárnějších letovisek je Hurghada a Safaga.

Hurghada je město na východním pobřeží Egypta a nachází se asi 500 km jižně od Káhiry. Je to jedno z nejvýznamnějších turistických center v Egyptě a je oblíbené pro své krásné pláže a aktivní noční život. V Hurghadě najdete mnoho resortů, kde si můžete užít svou dovolenou v klidu a pohodlí.

Safaga leží asi 60 km od Hurghady a je také oblíbeným turistickým centrem. Město je obklopeno písečnými dunami a krásnými modrými vodami Rudého moře. Safaga se stala populární díky svému blízkému přístavu Jeddah, kam připlouvají luxusní lodě a cruisery.

Rudé moře je světově proslulé křišťálově čistým vodám a úžasným podmořským světem. Hurghada a Safaga jsou ideálními místy pro potápěčské výlety a k pokládání nových potápěčských základů. Pokud se vám nechce pod hladinu, můžete si užít další vodní aktivity, včetně windsurfingu a kitesurfingu.

Pokud hledáte něco méně adrenalinového, můžete se projít po pláži a užívat si klidné chvíle slunce, v této oblasti najdete čisté a krásné pláže jako Panorama Bungalows, Steigenberger Al Dau, Royal Tulip a mnoho další. V centru města Hurghada najdete tradiční egyptské tržiště, kde se prodávají místní suvenýry a jiné zboží. Nenechte si ujít návštěvu starobylých egyptských památek, jako jsou chrámy v Luxoru a Karnaku.

V oblasti Hurghada a Safaga najdete také mnoho hospůdek a restaurací, které nabízejí jak tradiční egyptskou kuchyni, tak i mezinárodní speciality. Místní jídlo je většinou velmi chutné a zdravé. Vyzkoušejte například falafel, kebab nebo hummus.

V hurghadské a safagské oblasti se turisté cítí velmi bezpečně a mohou si zde užít svou dovolenou naplno. Pokud hledáte ideální letovisko, které vám nabídne nádherné pláže, krásné a čisté moře, historii a skvělé podmořské aktivity, tak Hurghada a Safaga jsou pro vás tou správnou volbou.


Letenka Egypt Hurghada Safaga


Egypt je oblíbenou destinací pro dovolenou pro mnoho turistů z celého světa, a s letenkou do Hurghady nebo Safagy si můžete užít perfektní pláže, skvělé potápění a zajímavé historické památky.

Hurghada je největším letoviskem na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Toto oblíbené místo je známé svými krásnými plážemi, luxusními resorty a bohatým podvodním životem. V Hurghadě turisté najdou mnoho aktivit, jako je potápění a šnorchlování, surfování, vodní lyžování a další sporty na vodě. Dále se zde nachází mnoho obchodů, restaurací a nočních klubů, které turisty baví většinou až do ranních hodin.

Safaga je dalším letoviskem na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Safaga je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, protože zde nenajdete shon a ruch velkých turistických destinací. Toto místo je velmi oblíbené pro svou nádhernou přírodu, klidné pláže, mělké moře a řadu vodních aktivit jako je windsurfing nebo kitesurfing. V Safaze můžete navštívit také několik historických památek, jako jsou starověké hrobky a chrámy.

Letenky do Egypta jsou v dnešní době cenově velmi dostupné. Když si letenku objednáte s dostatečným předstihem, můžete ušetřit spoustu peněz a cestování bude pro vás mnohem pohodlnější. Protože Egypt je oblíbenou turistickou destinací, nabízí turistům velké množství ubytovacích zařízení různé úrovně. V Hurghadě a Safaze najdete luxusní hotely, ale také levný ubytování v menších penzionech.

Při návštěvě Egypta určitě nezapomeňte na zvláštní oblečení, protože se jedná o muslimskou zemi, takže je důležité respektovat místní zvyky a tradice. Měli byste se také připravit na horké počasí, zejména v letních měsících, kdy teplota může dosáhnout až 40 ° C.

V Egyptě si můžete užít mnoho zajímavých aktivit, jako jsou exkurze do města Káhira, návštěva starověkých chrámů v Luxoru nebo potápění v křišťálově čisté vodě Rudého moře. Nechte se unést této fascinující zemi a její půvabu.

V závěru si jen můžete objednat svoji letenku do Hurghady či Safagy, sbalit si kufry a odjet si užít nezapomenutelnou dovolenou v srdci Egypta.


Ubytování Egypt Hurghada Safaga


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v oblasti Středomoří a severní Afriky. Jeho krásné pláže, historické památky a fascinující kultura ovlivnily mnoho oblastí turistického průmyslu. Mezi nejpopulárnější místa pro turisty patří město Hurghada a jeho sobcestovní destinace Safaga.

Hurghada je starobylé město s krásnými plážemi a čistým mořem, které se postupem času proměnilo v moderní turistické středisko. Nachází se na východním pobřeží Egypta, na poloostrově, který vytváří část Rudého moře. Pro turisty nabízí mnoho možností, jak trávit čas - od neomezeného potápění a šnorchlování, až po nakupování v místních obchodech a návštěvu bezpočtu historických památek.

V tuto chvíli mě zajímá, jaké ubytování mohou turisté v Hurghadě najít. Znalosti, které mám, ukazují, že Hurghada nabízí širokou škálu ubytovacích možností. Pokud jde o hotely, turisté si mohou vybrat mezi luxusními resorty s plně vybavenými apartmány, nebo jednoduššími hotelovými pokoji.

Pro turisty, kteří chtějí něco více intimního, jsou k dispozici menší hotely, apartmány a penziony. Tyto ubytování poskytují více prostoru pro odpočinek a nabízejí atmosféru, kterou těžko najdete v hotelech. Mohou být výhodnější z pohledu ceny a také umožňují více soukromí.

Safaga, což je město asi 60 kilometrů jižně od Hurghady, je také oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají klidnější prostředí. Jedná se o menší město s menším počtem obyvatel a menším množstvím turistů, což poskytuje více možností pro odpočinek a soukromí. Safaga nabízí širokou škálu hotely a resortů, ale také menší ubytování jako apartmány a penziony.

Ubytování v Hurghadě a Safaga je ve všech cenových kategoriích, čímž uspokojí širokou škálu turistů. Přestože Egypt nabízí mnoho krásných a exotických destinací, Hurghada a Safaga nabízejí jedinečnou kombinaci krásného moře, bohaté kultury a snadného přístupu s neomezenými možnostmi ubytování, což činí tuto oblast oblíbenou mezi turisty z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Safaga


Následující jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Egypta Hurghada Safaga:

1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší čas pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga je od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga, je letecky. Existují přímé lety z mnoha evropských destinací do mezinárodního letiště v Hurghadě. Také je možné cestovat lodí, ale to obvykle trvá několik dní.

3. Je Egypt Hurghada Safaga bezpečné místo pro návštěvu?
Egypt Hurghada Safaga je relativně bezpečné místo pro návštěvu. Je však důležité být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nevydávat se do nebezpečných oblastí, pečovat o své cennosti a respektovat místní kulturu.

4. Co navštívit v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga nabízí návštěvníkům řadu zajímavých aktivit a atrakcí, jako jsou potápění a šnorchlování v křišťálově čisté vodě Rudého moře, vyjížďky na velbloudech v poušti, vodopády a krasové jeskyně v okolí města, historické památky jako jsou chrámy a hrobky faraonů a mnoho dalšího.

5. Jaký je místní jazyk v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě se mluví arabsky, ale v turistických oblastech jako je Hurghada Safaga, mluví většina lidí anglicky a německy.

6. Jaký je oficiální měnou v Egyptě Hurghada Safaga?
Oficiální měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Obvykle je však akceptován také americký dolar a euro.

7. Můžu platit kreditní kartou v Egyptě Hurghada Safaga?
V turistických oblastech jako je Hurghada Safaga je možné platit kreditní kartou. Nicméně mnoho menších obchodů a stánků přijímá pouze hotovost. Proto je důležité mít nějaké hotovostní prostředky při sobě.

8. Jaká je časová zóna v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga se nachází v UTC+2 časové zóně.

9. Co si vzít s sebou při návštěvě Egypta Hurghada Safaga?
Některé z nejdůležitějších věcí, které by měly být vzaty na vědomí při návštěvě Egypta Hurghada Safaga, jsou: lehké a pohodlné oblečení, sluneční brýle, klobouk, krém na opalování, repelent proti hmyzu a pas nebo průkaz totožnosti.

10. Jak je to s pitnou vodou v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě Hurghada Safaga se nedoporučuje pít vodu z vodovodu. Místo toho se doporučuje pít balenou vodu, kterou lze zakoupit v každém obchodě a stánku.


Počasí Egypt Hurghada Safaga


Egyptské město Hurghada Safaga leží na východním pobřeží Rudého moře a je známé jako jeden z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování. Nicméně, jako každé další místo na planetě, i Hurghada Safaga má své specifické klimatické podmínky.

Safaga patří k nejsušším oblastem Egypta a zaznamenává také nejvyšší letní teploty. Maximální denní teploty dosahují až 35-40 stupňů Celsia a uvádějí se jako extrémně horké. V letních měsících se také průměrná vlhkost dostane až na 70%. Noci v Safagě jsou ale většinou mírné, s průměrnými teplotami kolem 24 stupňů.

Zima v Safaze je naopak velmi příjemná a slunečná. Teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a noc vás už příliš neohromí chladem. Vzhledem k tomu, že toto je nejvíce příjemné období pro návštěvu města, zaznamenává se v zimě i nárůst turistů.

Hurghada Safaga se může potýkat i s obdobím písečných bouří, které se projevuje snížením viditelnosti a zhoršením kvality ovzduší. Toto období se vyskytuje hlavně v období od března do května.

Když se podíváme na srážky, Hurghada Safaga patří k nejsušším oblastem nejen Egypta, ale celého světa. První srážky se zde vyskytují v listopadu a dále jsou občas pozorovatelné v prosinci a lednu.

Celkově vzato, klima v Hurghadě Safaga je charakteristické vysokými teplotami a velkou sušotou. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, berte s sebou dostatek pitné vody a chráníte se před sluncem. Na druhou stranu si můžete užívat velmi teplé zimy a slunečné dny během zbytku roku. A pokud se nechcete potápět nebo šnorchlovat, můžete si užít i jiné aktivity jako třeba jízdu na velbloudovi či projížďku na běžkách na písku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky