Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Jujuy

Dovolená Argentina Jujuy


V této části Argentiny se můžete těšit na nádhernou přírodu, úchvatné horské scenérie, nekonečné roviny a neuvěřitelně barevné krajiny. Navštivte Jujuy, pokud toužíte po dovolené, která vám nabídne spojení s místní kulturou, chráněnými oblastmi a nepopsatelně krásnými krajinami.

Jujuy se nachází v severní Argentině a má spoustu přírodních krás. Pohoří And na západě oproti rovinám Gran Chaco na východě tvoří krajinu, která září svými barvami a různorodostí. Skalnaté hory, kaňony a horská jezera vytváří panoramata, která Vás nejen okouzlí svojí krásou, ale také svoji historií a kulturou, která se zde odráží.

V této oblasti najdete přírodní park Los Cardones a národní park Calilegua. Nejenže jsou plné přírodního bohatství jako jsou divocí koně, kondor nebo různé druhy ptáků, ale také tu najdete starožitné památky asanové kultury.

Pokud máte rádi horská střediska, potom je zde pro Vás Horní Jujuy, oblast lemovaná Andami s množstvím atrakcí a lyžařských svahů. Z druhé strany je zde Encantado Valley, nástup do skalního pásma Calchaqui.

Město Jujuy je celoroční turistickou destinací. Milovníky historie potěší přístup k rušnému městu Sierra de la Quirogů, které má nejen rekonstruovanou starou vodní vrátu, ale také muzeum paměti. Také byste neměli vynechat přístavbu Casa de Gobierno pocházející z 17. století a kilometry podzemních tunelů, které bývaly používané pro uzavření pivnic během koloniálního období.

Nicméně, abyste si mohli opravdu vychutnat vaše dovolená v Jujuy, budete potřebovat alespoň týden. Můžete se pozastavit na jednotlivých místech a zažít mnoho dobrodružství. Objevte deštné lesy, neuvěřitelné kaňony nebo prozkoumejte říční kaskády řeky Jujuy.

Pokud hledáte něco jiného než klasickou dovolenou, tak se vydejte do Jujuy a zažijte nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství, kulturních zážitků a nevšedních krajin.


Počasí Argentina Jujuy


Argentina Jujuy je lokalita o nádherné krajině, zelených dlouhých údolích a plochých pustších krajinách. Město se nachází na východním svahu And a je místem s unikátním a rozmanitým klimatem.

Počasí v Argentina Jujuy se může v průběhu roku měnit, nicméně obvykle se můžeme těšit na suché klima. Období dešťů je v Jujuy od listopadu do března, kdy mohou být bouřky a krátkodobé deště. V létě může být velmi horko, s teplotami vystoupajícími až na 40°C. V zimě jsou teploty mnohem mírnější, během dne se pohybují kolem 20°C a v noci se někdy mohou vyskytovat lehké mrazy.

V Jujuy najdete velké množství přírodních krás, zejména v národním parku Quebrada de Humahuaca. Tam můžete vidět charakteristické hornaté území, kaňony a rokle, kde žijí mnozí zástupci původní kultury Kolla a také zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků.

V Argentina Jujuy se také konají různé kulturní festivity, jako je například Carnaval de Jujuy, který je pro město velmi důležitý a probíhá v únoru. Lidé se shromažďují a slaví tančením a vyhlášená je hlavně ostrá a jasná barva oblečení, kterou se účastníci v průvodu oblékají.

Celkově byl klimatický profil Argentina Jujuy stejně jako město samotné označen za turisticky zajímavé místo. Láká nejen krásnými výhledy a přírodou, ale i festivitami a vřelým temperamentním přístupem jejich obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Jujuy


1. Jak se dostanu do Jujuy?
- Jujuy má letiště a může být dosaženo leteckou dopravou z jiných měst v Argentině. Můžete také cestovat autobusem nebo autem z jiných měst v Argentině.

2. Kdy je nejvhodnější čas navštívit Jujuy?
- Nejlepší čas na návštěvu Jujuy je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a neprší tolik.

3. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Jujuy?
- Mezi nejlepší místa k návštěvě v Jujuy patří Salinas Grandes, Quebrada de Humahuaca a Purmamarca.

4. Co si mohu koupit jako suvenýr v Jujuy?
- V Jujuy si můžete koupit různé výrobky z vlny a mohéru, místní keramiku a řemesla, jako jsou koberce a košíky.

5. Co jíst v Jujuy?
- Mezi typická jídla Jujuy patří humita, tamales, empanadas a guiso de lentejas.

6. Jaká je místní kultura a historie Jujuy?
- Jujuy má bohatou historii a rozmanitou kulturu od Inků a posléze Španělů, kteří ovlivnili místní lidové festivaly, hudbu a kuchyni.

7. Jaké jsou národní parky v Jujuy?
- Mezi národní parky v Jujuy patří Calilegua a Los Cardones.

8. Jaká je místní klima?
- Jujuy má podnebí subtropického horského pouště, s teplotami vyskytujícími se v průměru mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a klesajícími na 0 až 5 stupňů Celsia v noci.

9. Kde jsou nejlepší výhledy v Jujuy?
- Nejlepšími místy, odkud si můžete vychutnat nádherné výhledy na krajinu Jujuy, jsou Paseo de los Colorados, Quebrada de Humahuaca a Cerro de los Siete Colores.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity v Jujuy?
- V Jujuy si můžete užívat turistiku, horskou cyklistiku, plavání a prohlídky místních historických památek.


Letenka Argentina Jujuy


Argentina je v současné době jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Jižní Americe a láká návštěvníky z celého světa již po několik let. Přestože je Buenos Aires nejvíce známým a turisty navštěvovaným městem Argentiny, existují také další destinace v této zemi, které stojí za návštěvu. Jednou z těchto fascinujících destinací je Jujuy, který leží v severozápadní části země a nabízí úžasná zážitky.

Jujuy je město, které je obklopeno zelenými kopcemi a horami, které tvoří Andské pohoří. Turisté sem přicházejí především pro krásnou přírodu, ale také pro pestrou kulturu a bohatou historii, kterou zde najdou. Přestože Jujuy není zdaleka nejnavštěvovanějším městem Argentiny, místní obyvatelé zde mají velmi dobré přístup k turistům a snaží se nabídnout jim nejlepší zážitky v této oblasti. Proto je toto město stále více oblíbeným cílem mezi cestovateli.

Nejlepší způsob, jak se do Jujuy dostat, je letadlem. Existuje mnoho letovisek nabízejících letenky do tohoto města a ceny se liší podle sezóny a přepravce. Nicméně, pokud si chcete zachovat volnost a samostatnost během vaší cesty, můžete si také pronajmout auto na letišti a vyzvednout je tam.

Jakmile se dostanete do Jujuy, můžete začít objevování této úžasné oblasti. Město samotné nabízí hodně krásných věcí k vidění, jako například krásné koloniální budovy nebo muzejní expozice. Kolem města se nacházejí i další zajímavá místa, která stojí za návštěvu, jako jsou Quebrada de Humahuaca nebo Tilcara, které jsou obě malebnými historickými vesnicemi v Andách.

Kromě oblasti Jujuy si cestovatelé také mohou projít další krásné kraje Argentiny, například k dolině Salta nebo k neuvěřitelně krásnému parku vzdorujícímu horkému podnebí v kraji Andů.

V Jujuy si tedy každý najde něco, co ho zaujme, a proto by bylo škoda toto místo při své cestě Argentinou vynechat. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci vám s jakýmkoliv problémem či otázkami. Navštivte tedy Jujuy a nechte se unést atmosférou tohoto úžasného místa v samém srdci And.


Ubytování Argentina Jujuy


Argentina Jujuy je jedním z nejkrásnějších regionů Argentiny. Tento region se nachází v severozápadní části země a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud plánujete cestu do této části Argentiny, určitě se budete potřebovat ubytovat. Zde je několik tipů na ubytování, které by mohly být pro vás zajímavé.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Jujuy je pobyt v hotelu. V tomto regionu najdete mnoho různých hotelů, od luxusních rekreačních středisek až po jednoduché a cenově dostupné hotely. Pokud se rozhodnete pro pobyt v hotelu, můžete si vybrat mezi hotelem v centru Jujuy nebo v horských oblastech.

Další možností ubytování je pronájem apartmánu nebo rekreačního domu. Tyto možnosti nabízejí více prostoru a soukromí. Mnoho z nich má kuchyň a další vybavení, což znamená, že si můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit tak na jídle. Tato možnost je vhodná pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit společně čas.

Hostely jsou další možností ubytování v Jujuy. Tyto ubytovny nabízejí cenově dostupné ceny a jsou vhodné pro cestovatele na rozpočtu. Hostely často nabízejí společné prostory, jako jsou kuchyň, obývací pokoje a terasy. To umožňuje cestovatelům setkat se se stejně smýšlejícími lidmi z celého světa.

Poslední možností je kempování. Pokud máte rádi přírodu, můžete si pronajmout stan a ubytovat se v přírodním parku nebo jiné přírodní oblasti. Tato možnost může být cenově velmi příznivá a umožňuje vám prozkoumat přírodu a okolí na vlastní pěst.

V Jujuy máte skutečně spoustu možností, pokud se rozhodnete pro pobyt v této části Argentiny. Od luxusních hotelů až po cenově příznivá kempování, máte na výběr z mnoha možností. Vyberte si ubytování, které nejlépe odpovídá vašim preferencím a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Jujuy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky